Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιβεβαιώθηκε επισήμως από το Nokia Careline...

 

Το 6230i έχει πρόβλημα στην κωδικοποίηση των χαρακτήρων και μεταφέρει

πάντα λανθασμένα ορισμένους χαρακτήρες στο Outlook. Το Outlook

στέλνει πάντα σωστά τα δεδομένα στο τηλέφωνο, πλην όμως ο συγχρονισμός

είναι άχρηστος, καθώς λόγω του προβλήματος, στο τέλος και στο

Outlook και στο τηλέφωνο υπάρχουν δυο φορές τα δεδομένα, μια φορά

τα σωστά και μια τα λανθασμένα...

 

Το πρόβλημα υπάρχει ήδη από το 6230... Διαφαίνεται ότι

η Nokia δεν θα διορθώσει το πρόβλημα σύντομα... Μάλλον πρόκειται

για το τελευταίο μου Nokia...

 

Εμενα ΔΕΝ μου το κανει αυτο -τουλαχιστον μεχρι στιγμης-. Outlook 2003 Greek, Τηλεφωνο 6230i v3.30, Pc Suite v6.6

Αυτες τις αηδιες μου τις εκανε το K750i και το εδωσα πισω.

 

Δυστυχως εκανα λαθος: Και σε μενα ακριβως τα ιδια. Εχεις δικιο

Το κακο ειναι οτι για μενα ο συγχρονισμος με το Outlook ειναι εργαλειο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα δεν εννοω αυτο. Αυτο το ξερω. Λεω για τις σημειωσεις στο ημερολογιο:

 

h doulia k to ksenuxti afta kanei... sorry, to diavasa la8os... alla apoti fenete den uparxei tetoia leitourgia....

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς επαννεκινεί; Λίγο που το είδα τώρα, μου φαίνεται καλο. Αλλά σε μένα υπάρχει άλλο bug.. Όταν λαμβάνω sms με κείμενο που περιέχει το γράμμα χ μου αφήνει ένα χαζό κενό δλδ ''καληνυ χτα''. Το έχει προσέξει κανείς;

 

 

Στον χρονομετρητή ήθελα να πώ....

 

Αν το βάλεις να χτυπήσει σε καποια δευτερόλεπτα, μολις χτυπήσει, πάτα ένα πλήκτρο και πες μου αν θα επανεκκινήσει. οκ? Για την V3.30 μιλάμε πάντα.

:tease:

 

ο παπάς ο παχύς ο παπαπαπαπαχύς, έφαγε παχιά φακή! γιατί παπά παχύ έφαγες παχιά φακή???!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Στον χρονομετρητή ήθελα να πώ....

 

Αν το βάλεις να χτυπήσει σε καποια δευτερόλεπτα, μολις χτυπήσει, πάτα ένα πλήκτρο και πες μου αν θα επανεκκινήσει. οκ? Για την V3.30 μιλάμε πάντα.

Στην 3.40 δεν το κάνει αυτό :cool:
Link to comment
Share on other sites

Στον χρονομετρητή ήθελα να πώ....

 

Αν το βάλεις να χτυπήσει σε καποια δευτερόλεπτα, μολις χτυπήσει, πάτα ένα πλήκτρο και πες μου αν θα επανεκκινήσει. οκ? Για την V3.30 μιλάμε πάντα.

Μόλις το δοκίμασα κ δεν εκανε τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Είμαι καινούριος χρήστης ενός 6230i ήδη στην 3.40. Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει στα ακόλουθα:

 

1.Μπορώ να βλέπω πόση ώρα μιλώ, την ώρα που μιλώ και όχι αφού το κλείσω;;;

2.Υπάρχει η δυνατότητα για απενεργοποίηση του κινητού συγκεκριμένη ώρα (auto-off);;

3.Μπορώ να κάνω ταξινόμηση των ονομάτων του καταλόγου με βάση το επώνυμο;;

4.Γιατί η αναζήτηση στα ελληνικά λειτουργεί μόνο για το πρώτο γράμμα;;;

5.Γιατί με το PC Sync 6.6 όταν μεταφέρω contacts με ελληνικά στοιχεία πολλές φορές (όχι πάντα) στο Outlook 2003 (english) βγαίνουν σκουπίδια;;

6.Γιατί όταν καταχωρώ ένα contact όπως Nokia Service στο Outlook (μετά το συγχρονισμό) βλέπω First Name:Nokia, Last Name: Service; και όχι Last Name:Nokia Service σαν μία εγγραφή;;

7.Επίσης από τη στιγμή που έβαλα τις ρυθμίσεις της Voda για ΜMS/GPRS ξαφνικά το vodafone GR στο standby screen έγινε VODAFONE GR. Είναι φυσιολογικό αυτό;;

8.Μπορώ να έχω το κινητό στο silent mode και να ακούγεται το ξυπνητήρι;

 

Αυτά για την ώρα...ζητώ συγνώμη αν αυτά έχουν απαντηθεί ήδη.

Link to comment
Share on other sites

"5.Γιατί με το PC Sync 6.6 όταν μεταφέρω contacts με ελληνικά στοιχεία πολλές φορές (όχι πάντα) στο Outlook 2003 (english) βγαίνουν σκουπίδια;;"

 

Ο σοβαροτερος λογος που θα δωσω πισω το μολις δυο ημερων κινητο μου. Μου το επιβαιβεωσαν και απο το Nokia Careline. Δεν γινεται ΜΟΝΟ με τα contacts αλλα και στο ημερολογιο, εργασιες, σημειωσεις. Ο,τι και να γραψεις στο κινητο κατα την μεταφορα του στο outlook θα στο μεταφερει "κινεζικα".

Link to comment
Share on other sites

Στον χρονομετρητή ήθελα να πώ....

 

Αν το βάλεις να χτυπήσει σε καποια δευτερόλεπτα, μολις χτυπήσει, πάτα ένα πλήκτρο και πες μου αν θα επανεκκινήσει. οκ? Για την V3.30 μιλάμε πάντα.

Αρχηγέ έχεις δίκιο, πράγματι, τι "μαγκιά" είναι αυτό!!!!! :worry: Ευτυχώς που δεν το κάνει στην ver 3.40

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια... για την 3.23

5.Κολλήματα και επανεκκινίσεις κατά την αναπαραγωγή βίντεο (όταν υπάρχουν πολλά βίντεο σε ένα φάκελο)

6.Στο λεξικό, για την δημιουργία μηνύματος, υπάρχουν πολλές άγνωστες λέξεις και καινούργιες δεν αποθηκεύθονται

7.Μη επιλογή λίστας μουσικών κομματιών

8. Στον χρονομετρητή όταν τελειώσει την αντίστροφη μέτρηση και πατήσεις το κουμπί "πίσω" το τηλ. κάνει "restart" και επανέρχεται χωρίς να ζητήσει pin αλλά μόνο όταν δεν γράψεις σημείωση στον χρονομετρητή.

9. Δεν μπορείς να επιλέξεις άρα και να αλλάξεις τον ήχο με τον οποίο χτυπά για τις "σημειώσεις - υπενθυμίσεις" που βάζεις καθημερινά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Είμαι καινούριος χρήστης ενός 6230i ήδη στην 3.40. Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει στα ακόλουθα:

 

1.Μπορώ να βλέπω πόση ώρα μιλώ, την ώρα που μιλώ και όχι αφού το κλείσω;;;

2.Υπάρχει η δυνατότητα για απενεργοποίηση του κινητού συγκεκριμένη ώρα (auto-off);;

 

1) Κατα την διάρκεια της κλήσης μπαίνεις στο μενού και επιλέγεις: κλήσεις-> Διάρκεια κλήσεων-> Διάρκεια τελευταίας κλήσης.

2) Οχι.

 

Οσον αφορά τον χρονομετρητή, εάν γράψετε έστω και ένα γραμμα οταν ζητάει "σημείωση χρονομετρητή" δεν κολλάει... Με την 3.30!

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να αγοράσω κι εγώ το 6230i, θα ήθελα να κάνω τρεις ερωτήσεις:

1. Με την έκδοση 3.40 λύθηκε το πρόβλημα με τα "μεγάλα" sms; (Διάβασα ότι το κινητό κολλάει και κάνει restart).

2. Αν κάποιος το έχει αγοράσει πολύ πρόσφατα, μπορεί να μου πει με ποιά έκδοση βγαίνει τώρα; (Ελπίζοντας ότι έχει ήδη την 3.40 και δεν θέλει αναβάθμιση :) )

3. Έχω από το (καταραμένο) SX1 :cry: μια κάρτα MMC Transcend 512 MB (από το Πλαίσιο). Θα δουλέψει με το 6230i; (Κάποιος φίλος που έχει Transcend 256 MB μου είπε ότι του παρουσιάζει προβλήματα -κολλήματα, πηδήματα στα mp3 κλπ.)

Ευχαριστώ a priori :)

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνουν σε αυτό το τηλέφωνο παιχνίδια και προγράμματα όπως στο 6600 ?

 

Καλως ηρθες φιλε μου.

Οχι δεν παιρνει τις ιδιες εφαρμογες-παιχνιδια .Το 6600 ειναι symbian series 60

ενω το 6230ι series 40. Δεν κυκλοφορουν πολλες εφαρμογες για series 40.

Αντιθετα,μπορεις να βρεις αρκετα παιχνιδια java για το 6230ι.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα συγχρονισμού (λόγω εσφαλμένης κωδικοποίησης) λύθηκε με την 3.40!

 

"5.Γιατί με το PC Sync 6.6 όταν μεταφέρω contacts με ελληνικά στοιχεία πολλές φορές (όχι πάντα) στο Outlook 2003 (english) βγαίνουν σκουπίδια;;"

 

Ο σοβαροτερος λογος που θα δωσω πισω το μολις δυο ημερων κινητο μου. Μου το επιβαιβεωσαν και απο το Nokia Careline. Δεν γινεται ΜΟΝΟ με τα contacts αλλα και στο ημερολογιο, εργασιες, σημειωσεις. Ο,τι και να γραψεις στο κινητο κατα την μεταφορα του στο outlook θα στο μεταφερει "κινεζικα".

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα συγχρονισμού (λόγω εσφαλμένης κωδικοποίησης) λύθηκε με την 3.40!

 

 

Επιβεβαιώθηκε επισήμως από το Nokia Careline...

 

Το 6230i έχει πρόβλημα στην κωδικοποίηση των χαρακτήρων και μεταφέρει

πάντα λανθασμένα ορισμένους χαρακτήρες στο Outlook. Το Outlook

στέλνει πάντα σωστά τα δεδομένα στο τηλέφωνο, πλην όμως ο συγχρονισμός

είναι άχρηστος, καθώς λόγω του προβλήματος, στο τέλος και στο

Outlook και στο τηλέφωνο υπάρχουν δυο φορές τα δεδομένα, μια φορά

τα σωστά και μια τα λανθασμένα...

 

Το πρόβλημα υπάρχει ήδη από το 6230... Διαφαίνεται ότι

η Nokia δεν θα διορθώσει το πρόβλημα σύντομα... Μάλλον πρόκειται

για το τελευταίο μου Nokia...

Link to comment
Share on other sites

1) Κατα την διάρκεια της κλήσης μπαίνεις στο μενού και επιλέγεις: κλήσεις-> Διάρκεια κλήσεων-> Διάρκεια τελευταίας κλήσης.

2) Οχι.

 

Οσον αφορά τον χρονομετρητή, εάν γράψετε έστω και ένα γραμμα οταν ζητάει "σημείωση χρονομετρητή" δεν κολλάει... Με την 3.30!

Νομίζω πως το 1 είναι αυτό που ζητούσα, ευχαριστώ πολύ αν και θα προτιμούσα να φαίνεται στην οθόνη απευθείας με την κλήση σε εξέλιξη...

 

Ευχαριστώ πολύ...όσο για τα υπόλοιπα νομίζω πως είναι θέμα συνήθειας.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάπου στο net η 3.40? Η πρέπει να πάω σε κανένα κατάστημα της Nokia να μου την κάνουν?

 

Αμα ψαξεις και βεβαια υπαρχει αλλα δεν εχει νοημα γιατι δεν μπορεις να την περασεις μονος σου.

Θα πρεπει να πας σε καποιο Nokia Shop. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, τελικά mp4 παίζει το κινητό μας; Εμένα δεν μου ανοίγει κανένα αρχείο mp4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι,

 

νομίζω πως εντόπισα ένα bug. Στη λίστα των εισερχομένων μηνυμάτων κάποια φαίνονται μόνο με το μικρό όνομα του αποστολέα ενώ κάποια άλλα φαίνονται με το ονοματεπώνυμο, τη στιγμή που είναι καταχωρημένοι όλοι οι αποστολείς με ονοματεπώνυμο...το έχει παρατηρήσει κανείς;;

Link to comment
Share on other sites

tha paizei ta idia arxei opws k t 6600 sis k jar h tha exei problhma?

exeis thokimash na perasis game jar h sis sto kinto (6230i) an nai epezan?

 

Φιλε psixakias84 καταρχην καλως ηρθες.

Το 6230ι δεν υποστηριζει sis αρχεια αφου ειναι series 40 .

Υποστηριζει jar παιχνιδια ,οχι ολα , αυτα που ειναι για 6230ι.

Ta sis αρχεια ειναι για series 60 οπως πχ το 6600,7610 κλπ κλπ

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι,

 

νομίζω πως εντόπισα ένα bug. Στη λίστα των εισερχομένων μηνυμάτων κάποια φαίνονται μόνο με το μικρό όνομα του αποστολέα ενώ κάποια άλλα φαίνονται με το ονοματεπώνυμο, τη στιγμή που είναι καταχωρημένοι όλοι οι αποστολείς με ονοματεπώνυμο...το έχει παρατηρήσει κανείς;;

εγω παλι νομιζω οτι δεν εχεις δουλειά και τρωγεσε με τα ρουχα σου.

πολυ σημαντικό προβλημα αυτο που βρηκες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...