Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά μια ερώτηση: Υπάρχει τρόπος στο 6230i να "μπλοκάρεις" κάποιον αριθμό και να μην φαίνεται όταν σε καλεί; Προς αποφυγή απροόπτων..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

6230 η 6230i είναι DCT4 δεν μπορείς να τα αναβαθμίσεις απλά με το phoenix.

αν οχι απλα με φοινικα με τι? με αλλο προγραμμα

εγω θελω απλα να περασω καποια ελληνικα thank you

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας παιδια. Εχω το 6230i και νομιζω οτι εχει μια δυνατοτητα να επιλεγεις ποιο θα εμφανιζεται πρωτο στις επαφες: το ονομα ή το επιθετο. Ξερετε αν υπαρχει τελικα και αν ναι πως μπορω να την αλλαξω ?
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα στο Νokia 6230i μια κάρτα wind και το κινητό ΔΕΝ ανοίγει... Με το που μπαίνει στην αρχική οθόνη ίσως και πιο νωρίς κάνει restart το κινητό...

 

Τι να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα στο Νokia 6230i μια κάρτα wind και το κινητό ΔΕΝ ανοίγει... Με το που μπαίνει στην αρχική οθόνη ίσως και πιο νωρίς κάνει restart το κινητό...

 

Τι να φταίει;

 

 

Έχω και εγώ το Νokia 6230i και όταν έγινε η αλλαγή από ΤΙΜ σε Wind μου κόλλησε και εμένα. Πήρα τηλέφωνο στην ΤΙΜ/Wind και μου είπαν ότι για κάποιο λόγο το 6230i εμφανίζει κάποιο πρόβλημα με την Wind, πήγα σε ένα μαγαζί τους και μετά από μερικές ώρες το παρέλαβα διορθωμένο. Υποθέτω ότι του έκαναν κάποια αναβάθμιση λογισμικού, αλλά δεν ρώτησα.

 

Πιθανώς έτσι να λυθεί και το δικό σου πρόβλημα

 

 

ΥΓ: Κατά την αναβάθμιση που έκανε η Wind, έκαναν μεν backup, αλλά σε μερικές φωτογραφίες που είχα αποθηκευμένες άλλαξαν οι διαστάσεις τους και η ονομασία τους (σε PBImg***.jpg). Αυτή ήταν η μόνη παρενέργεια της αναβάθμισης, που παρατήρησα.

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το Νokia 6230i και όταν έγινε η αλλαγή από ΤΙΜ σε Wind μου κόλλησε και εμένα. Πήρα τηλέφωνο στην ΤΙΜ/Wind και μου είπαν ότι για κάποιο λόγο το 6230i εμφανίζει κάποιο πρόβλημα με την Wind, πήγα σε ένα μαγαζί τους και μετά από μερικές ώρες το παρέλαβα διορθωμένο. Υποθέτω ότι του έκαναν κάποια αναβάθμιση λογισμικού, αλλά δεν ρώτησα.

 

Πιθανώς έτσι να λυθεί και το δικό σου πρόβλημα

 

 

ΥΓ: Κατά την αναβάθμιση που έκανε η Wind, έκαναν μεν backup, αλλά σε μερικές φωτογραφίες που είχα αποθηκευμένες άλλαξαν οι διαστάσεις τους και η ονομασία τους (σε PBImg***.jpg). Αυτή ήταν η μόνη παρενέργεια της αναβάθμισης, που παρατήρησα.

Δωρεάν έγινε αυτή η αλλαγή; Καθώς το κινητό είναι εκτός εγγύησης. Δε με νοιάζει για τα δεδομένα του κινητού μου καθώς δεν είναι το κύριο μου...

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν έγινε αυτή η αλλαγή; Καθώς το κινητό είναι εκτός εγγύησης. Δε με νοιάζει για τα δεδομένα του κινητού μου καθώς δεν είναι το κύριο μου...

 

 

Δεν έγινε καμία αλλαγή.

 

Έδωσα το κινητό μου και το παρέλαβα (το ίδιο) μετά από μερικές ώρες.

 

Κατά πάσα πιθανότητα, αλλάξανε μόνο το firmware, αν και δεν ήξερα ποια έκδοση είχε πριν, για να το ελέγξω.

 

*Διευκρίνηση: το όλο θέμα έγινε δωρεάν

 

Γιατί δεν πάς σε ένα μαγαζί TIM/WIND να ρωτήσεις εκεί τί μπορεί να γίνει με το κινητό σου;

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Οκ πήγα και είναι λένε γνωστό το πρόβλημα και θα αναλάβει η wind να μου αναβαθμίσει το κινητό δωρεάν. Δυστυχώς επειδή εδώ δε μπορούν να κάνουν αναβάθμιση θα το στείλουν Αθήνα άρα θα περιμένω μερικές μέρες...

 

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα στο Νokia 6230i μια κάρτα wind και το κινητό ΔΕΝ ανοίγει... Με το που μπαίνει στην αρχική οθόνη ίσως και πιο νωρίς κάνει restart το κινητό...

 

Τι να φταίει;

 

Πράγματι υπάρχει πρόβλημα με το λογισμικό της συσκευής, αν δεν είναι ενημερωμένο. Το ίδιο πρόβλημα είχα και με τη συσκευή μου, αλλά μετά από αναβάθμιση, όλα είναι εντάξει...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Οκ πήγα και είναι λένε γνωστό το πρόβλημα και θα αναλάβει η wind να μου αναβαθμίσει το κινητό δωρεάν. Δυστυχώς επειδή εδώ δε μπορούν να κάνουν αναβάθμιση θα το στείλουν Αθήνα άρα θα περιμένω μερικές μέρες...

 

Σε ευχαριστώ!

 

Παρακαλώ :)

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ μέσω Καλώδιο Usb να δει την μνήμη του τηλεφώνου(Nokia 6230i) και να την έχει σαν σκληρό δισκο??

Οπως όταν βάζουμε το card reader το αναγνωρίζει σαν εξωτερικό δίσκο???

 

Please help

 

αυτό μήπως βοηθήσει -->

 

 

http://news.softpedia.com/news/Access-Your-Mobile-Phone-Through-USB-Cable-46486.shtml

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ερώτηση. στο κανονικό προφιλ χτυπάει και ειδοποιεί κανονικά, αν το βάλω "αθόρυβο" ή σε κάποιο αλλο προφίλ στις ρυθμίσεις των ήχων αλλάζει η επιλογή "ειδοποίηση για ολες τις κλήσεις" σε "ειδοποίηση για καμμία" και φυσικά δεν εχει ούτε δόνηση στο αθόρυβο αφού δεν ειδοποιεί για καμμία.

 

Πώς φτιάχνει αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι έχεις βάλει να χτυπάει για μερικές ομάδες μόνο. Κάθε προφίλ έχει την δυνατότητα να ειδοποιεί για μερικές (ή καμμία) ομάδες μόνο. Αυτή την στιγμή δεν το έχω εύκαιρο (το κινητό) για να δω που ακριβώς είναι, αλλά αν δεν το βρείς, πες μου να επανέλθω (δυστυχώς όχι το Σ-Κ ).

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μηπως επειδη εσυ εισαι κοπελα - γυναικα και σε εξυπηρετησε αντρας υπαλληλος σε εξυπηρετησε σωστα?

Λέω τωρα εγω μηπως? :)

 

Γειειεα σας!! Φίλε μου πράγματι άντρας με εξυπηρέτησε αλλά δεν νομίζω να παιζεί αυτό γιατί πριν απο μένα ήταν ενας παπους που επέμενε οτι έχει κάτι η μπαταρία του και δεν φορτίζει άλλο με υπομονή του εξηγούσε οτι δεν έχει κάτι και όταν φορτίσει σταματάει μετά και είναι ετοιμο για λειτουργία. Επίσης παρατήρησα οτι βάζουν σε ηλικιωμένους κάρτες. Μπράβο τους. Για το κατάστημα της Ολγας αυτά για άλλα δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

χαλια οπως παντα !!!! τις αδερφης μου το ν70 κανανε 23 μερες να το φερουνε κλασικες δικαιολογιες οπως.... εξωτερικο....κτλ
sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

χαιρετε παιδες,

 

εχω μια απλή ερωτησούλα,

δυστυχώς κατέστρεψα τον 6230ι μου και τώρα θέλω να το αγοράσω έστω και μεταχειρισμένο.. Σκεφτομαι να το πάρω απο το ebay μιας και εκεί βρίσκω καλές τιμές...

 

η ερώτηση είναι μπορώ μετά να του προσθέσω την ελληνική γλώσσα εύκολα να δωρεάν?

 

ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδεια!Ηθελα να ρωτησω αν γινεται να κανω μονος μου αναβαθμιση σε νοκια 6230i χωρις να το παω σε νοκια shop??

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδεια!Ηθελα να ρωτησω αν γινεται να κανω μονος μου αναβαθμιση σε νοκια 6230i χωρις να το παω σε νοκια shop??
Όχι, δυστυχώς δεν γίνεται. Είναι παλιό το κινητό.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Paides pou 8a vro elliniko firmware gia to 6230i kai ti kalodio xriazetai?To episimo tis Nokia douleyei i xreiazetai idiokataskeyi?Apo software gia na peraso to firmware ti xreiazetai?

 

Eyxaristo ek ton proteron

userkkk

Link to comment
Share on other sites

Kai giati den ginetai diladi?Epeidi einai palio?Kait i 8a pei ayto re paidia?An vro to firware tou tilefonou den mporo na to kano flash?

 

Αν βρεις το firmware που και αυτό δύσκολο είναι δε θα μπορείς να το περάσεις γιατί θα θέλεις και το πρόγραμμα που κάνει την αναβάθμιση... εκτός και αν βρεις και αυτό οπότε τι μας ρωτάς;! Κάνε το και πες μας!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εκτός ότι χρειάζεσαι το πρόγραμμα και το τελυεταίο firmware, θέλει και να ξέρεις να το χειρίζεσαι... Στη συγκεκριμένη συσκευή δεν υπάρχει η δυνατότητα να κάνεις dead phone flashing σε περίπτωση που νεκρώσει στην αναβάθμιση και αν είσαι νέος στις αναβαθμίσεις δεν σου το συνιστώ να το κάνεις......
Link to comment
Share on other sites

Ωραια, αρχικα ας μιλησουμε για το προγραμμα.Ξερει κανεις πως λέγεται?Το firmware είναι το ευκολο κομματι.Υπαρχουν παρα πολλα ξενα forum που ευτυχως κρατουν αρχειο με πολλες εκδοσεις.Οσο για το καλωδιο.Με usb καλωδιακι γινεται η δουλεια η χρειαζεται box?

 

Ευχαριστω

userkkk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...