Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημερα και καλως σας βρηκα !!

 

Εχω εδω και 1,5 χρονο το 6230i και πραγματικα δεν εχω παραπονο. Προσφατως αγορασα ενα Bluetooth Samsung WEP200 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τη συμβατοτητα του.

 

ΟΜΩΣ...

 

Με εκπληξη διαπιστωσα οτι ωρες-ωρες, και χωρις κανεναν προφανη λογο, οταν εχω συνδεδεμενο το Bluetooth, το ringtone μου (εχω ενα mp3 realtone) παιζει πολυ σιγα. Παροτι εγω εχω επιλεξει το προφιλ "εξωτερικοι χωροι" στο οποιο εχω μεγιστη ενταση ηχου κλησης, και παροτι στο "εξαρτηματα - ακουστικα" εχω επιλεξει ως προεπιλεγμενο προφιλ το "Εξωτερικοι χωροι".

 

Αυτο δε που με τρελαινει, ειναι οτι αυτο δεν το κανει συνεχεια !!! Το κανει καμια φορα, και μετα ξαναπαιζει δυνατα, και μετα παλι σιγα και ουτω καθεξης !!!

 

Το προβλημα ειναι οτι λογω του επαγγελματος μου ειμαι υποχρεωμενος να ακουω το κινητο 24 ωρες το 24ωρο, ακομα και οταν κοιμαμαι πρεπει να με ξυπναει. Και εχω βρεθει σε πολυ δυσκολη θεση. Σε σημειο που, τις περισσοτερες ωρες, να μην εχω συνδεδεμενο το Βluetooth με το φοβο να μη χασω καμια κληση. Ε τοτε, τι το αγορασα το ρημαδι ? :mad:

 

 

Καμια ιδεα? Σας εχει συμβει? Το εχετε ξαναακουσει? Παιδια οποιαδηποτε ιδεα & βοηθεια ευπροσδεκτη !! Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και καλως σας βρηκα !!

 

Εχω εδω και 1,5 χρονο το 6230i και πραγματικα δεν εχω παραπονο. Προσφατως αγορασα ενα Bluetooth Samsung WEP200 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τη συμβατοτητα του.

 

ΟΜΩΣ...

 

Με εκπληξη διαπιστωσα οτι ωρες-ωρες, και χωρις κανεναν προφανη λογο, οταν εχω συνδεδεμενο το Bluetooth, το ringtone μου (εχω ενα mp3 realtone) παιζει πολυ σιγα. Παροτι εγω εχω επιλεξει το προφιλ "εξωτερικοι χωροι" στο οποιο εχω μεγιστη ενταση ηχου κλησης, και παροτι στο "εξαρτηματα - ακουστικα" εχω επιλεξει ως προεπιλεγμενο προφιλ το "Εξωτερικοι χωροι".

 

Αυτο δε που με τρελαινει, ειναι οτι αυτο δεν το κανει συνεχεια !!! Το κανει καμια φορα, και μετα ξαναπαιζει δυνατα, και μετα παλι σιγα και ουτω καθεξης !!!

 

Το προβλημα ειναι οτι λογω του επαγγελματος μου ειμαι υποχρεωμενος να ακουω το κινητο 24 ωρες το 24ωρο, ακομα και οταν κοιμαμαι πρεπει να με ξυπναει. Και εχω βρεθει σε πολυ δυσκολη θεση. Σε σημειο που, τις περισσοτερες ωρες, να μην εχω συνδεδεμενο το Βluetooth με το φοβο να μη χασω καμια κληση. Ε τοτε, τι το αγορασα το ρημαδι ? :mad:

 

 

Καμια ιδεα? Σας εχει συμβει? Το εχετε ξαναακουσει? Παιδια οποιαδηποτε ιδεα & βοηθεια ευπροσδεκτη !! Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

Γιατί δεν κάνεις μια αναβάθμιση?Η τελευταία αναβάμιση είναι η V.3.89

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Rounder, υπάρχει περίπτωση να χαμηλώνεις την ένταση στο ακουστικό του WEP200 όταν μιλάς και αυτό να επηρεάζει και τον ήχο του ringtone. Έχω το WEP185 και νομίζω πως το κάνει κάτι τέτοιο.

 

Πάντως και να μην έχεις συνδεδεμένο το bluetooth με τη συσκευή, πατώντας το πλήκτρο της κλήσης όσο χτυπάει το κινητό, το bluetooth συνδέεται εκείνη τη στιγμή.;)

Link to comment
Share on other sites

@ Λευκαδιτης. Θα ξαναειμαι στον...πολιτισμο τον Σεπτεμβριο, προκειμενου να κανω αναβαθμιση :mad:

 

@ Μαικ. Τωρα που το λες, οντως την ενταση στο ακουστικο την εχω στο πιο χαμηλο. Θα το δοκιμασω να την ανεβασω. Ευχαριστω πολυ.

 

Και αλλες λυσεις ευπροσδεκτες :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω επαθα το εξης κουλο σημερα.. Εχω Q η οποια ως γνωστο δουλευει με τις κεραιες της ΤΙΜ η οποια σημερα εγινε WIND.. Ε απο την ωρα που αλλαξε το logo και εγινε WIND GR το κινητο εχει τρελαθει να κανει restart! Για την ωρα δεν μπορω καν να το ανοιξω, με το που βαλω pin και ανοιξει κανει συνεχως restart απανωτα! Εβαλα Cosmote καρτα και ολα οκ.. Με TIM καρτα τα ιδια, ισως λιγο καλυτερα.. Μια σταση που παρατηρω οτι κανει ειναι οταν με ρωταει αν θελω να γινει ενημερωση ωρας/ημερομηνιας και με το που πατησω ειτε οκ ειτε οχι restart στο καπακι! Τι γινεται, εχει κανεις καμια ιδεα?:X
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο το έχει κάνει και σε εμένα. Πήγα στα κεντρικά της ΤΙΜ στην Κηφησίας και είδα και κανα δυο ακόμη με 6230ι να έχουν το ίδιο πρόβλημα.

Δεν ξέρουν τι είναι και μου είπαν ότι μιλάνε με Nokia. Το δικό μου το κρατήσανε για να το δουν. Σε κάποιον που η συσκευή του ήταν σε εγγύηση του δώσανε επιδότηση να πάρει άλλο μοντέλο.

Μου είπαν αύριο να πάω να πάρω τη συσκευή...τότε θα έχω νεώτερα

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο το έχει κάνει και σε εμένα. Πήγα στα κεντρικά της ΤΙΜ στην Κηφησίας και είδα και κανα δυο ακόμη με 6230ι να έχουν το ίδιο πρόβλημα.

Δεν ξέρουν τι είναι και μου είπαν ότι μιλάνε με Nokia. Το δικό μου το κρατήσανε για να το δουν. Σε κάποιον που η συσκευή του ήταν σε εγγύηση του δώσανε επιδότηση να πάρει άλλο μοντέλο.

Μου είπαν αύριο να πάω να πάρω τη συσκευή...τότε θα έχω νεώτερα

 

ΟΚ σε ευχαριστω πολυ φιλε μου! Κοιτα να δεις που πεσαμε στην περιπτωση τωρα!:X

 

Οταν εχεις νεοτερα ποσταρε σε παρακαλω γιατι μου τη δινει που ειμαι με το 6220 τωρα..:O

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα από εκεί και δεν τους έχουν πει τίποτα από το service. Θα ξαναπεράσω το μεσημέρι

 

Λοιπόν, πήγα και πήρα το κινητό. Του κάναν αναβάθμιση firmware (7/3/07 3.89) και είναι οκ. Πρέπει να βρω μόνο κανα backup γιατί ενώ τους είπα ότι έχει data μέσα, πήγαν και τα σβήσανε όλα χωρίς να με ρωτησουν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μέσα στην εγγύηση όχι.

 

ρε παιδιά επειδή έχω χάσει τεύχη ποιό από όλα αυτά που έχει βγάλει τώρα η Νόκια είναι αντικαταστάτης του 6230i:)

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις από την άποψη της έλλειψης του 3G, ναι, μπορεί να είναι και το 6300.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας: Έχω δύο προβλήματα με το 6230i

 

1) Στις ρυθμίσεις μηνυμάτων μηνύματα κειμένου δεν εμφανίζει επιλογή για αναφορά μηνυμάτων.

 

2) [Αυτό μου συνέβαινε και σε άλλα κινητά που είχα με την ίδια κάρτα SIM] Νου εμφανίζει συνεχώς στην κεντρική οθόνη το εικονίδιο που λέει ότι έχω μηνύματα στον τηλεφωνητή.

 

Βοηθήστε αν μπορείτε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.

 

Έχω την έκδοση 3,88 28-jul-06

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας: Έχω δύο προβλήματα με το 6230i

 

1) Στις ρυθμίσεις μηνυμάτων μηνύματα κειμένου δεν εμφανίζει επιλογή για αναφορά μηνυμάτων.

 

2) [Αυτό μου συνέβαινε και σε άλλα κινητά που είχα με την ίδια κάρτα SIM] Νου εμφανίζει συνεχώς στην κεντρική οθόνη το εικονίδιο που λέει ότι έχω μηνύματα στον τηλεφωνητή.

 

Βοηθήστε αν μπορείτε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.

 

Έχω την έκδοση 3,88 28-jul-06

 

cosmote εχεις ?

αλλαξε την καρτα σιμ με μια καινουργια .

Δοκιμασε και με σιμ αλλου δικτιου ,θα στην εμφανισει.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ναι Cosmote έχω. Έβαλα μια κάρτα Vodafone που έπεσε στα χέρια μου και όλα λειτουργούν άψογα. Θα πάω στο κατάστημα και θα πάρω μια καινούρια κάρτα. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποιά είναι η τελευταία αναβάθμιση;έχω την 3.40...

 

V 03.89 7/3/07

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα μεταχειρισμένο, αν πάω σε κλαμπ νόκια θα πληρώσω για την αναβάθμίση;

[sIGPIC][/sIGPIC]

...Barcelona,such a beautiful horizon

Barcelona,like a jewel in the sun

Por ti sere gaviota de tu bella mar...

my blog

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα μεταχειρισμένο, αν πάω σε κλαμπ νόκια θα πληρώσω για την αναβάθμίση;

Πληκτρολόγησε *#92702689# Στο μενού που εμφανίζεται αν εχει τον μηνα κατασκευής (δεν τον εχουν όλα τα νοκια) και είναι μετα τον αύγουστο του 2005 τότε δεν θα την πληρώσεις. Τσεκάρισε το αλλιώς στο νοκια shop ξέρουν ποτε κατασκευάστηκε. Αν δεν υπάρχει απόδειξη αγοράς η εγγύηση και η δωρεαν αναβάθμιση ισχυουν 25 μηνες μετα την ημερομηνιά κατασκευής

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ!made 082005. Προλαβαίνω λες; Αν όχι,πόσο θα μου κοστίσει περίπου;

[sIGPIC][/sIGPIC]

...Barcelona,such a beautiful horizon

Barcelona,like a jewel in the sun

Por ti sere gaviota de tu bella mar...

my blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...