Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν παρεις (τουλαχιστο συντομα) DVDp με Hdmi μην παρεις το ns92 της sony γιατι δεν κανει καλη "προσαρμογη" και αφηνει καποιο κενο πλαισιο γυρω απο την εικονα... Βεβαια ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του και συντομα θα υπαρχει καποια λυση, αν δε σε ενοχλει να περιμενεις....

 

Επισης θα συμφωνησω με τον akrato, για τη ρυθμιση απο καποιον ειδικο με ειδικα οργανα...

 

 

 

Q1... Το μελος SakisPlayer, γιατι ειναι Banned? Επειδη εχει ανοιξει αυτο το thread...

Q2... Θα ξε-BAN-ιαριστει καποια στιγμη, επειδη θελω να του στειλω ενα FΜ?

Q3... Υπαρχει περιπτωση να κλειδωθει το thread αυτο? Ειτε επειδη ρωταω πολλα και θα πρεπει να με σκοτωσετε ειτε εχει γινει ban ο συντακτης του?

Απο περιεργεια ρωταω..... επειδη δεν τα ξερω καλα τα καΚατοπια...

 

btw.... Δε βαζω τονους σημερα, γιατι εχω χτυπησει το μικρο δαχτυλακι (του χεριου), αλλα με τα υπολοιπα δεν εχω προβλημα΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄.....

ΑΝθΥΠΟλοΓΡΑΦΟμμενοΣ

(επειδη ...και την υπογραφη προσεχουμε που τη βαζουμε),

αλλα

My name is Neo... (4 γραμμες!!! εντος οριων!!)

Link to comment
Share on other sites

Α, να ρωτησω και κατι ακομα (σχετικο)...

 

Πρεπει να εχει παιξει καποιες ωρες η TV πριν ρυθμιστει απο καποιον ειδικο, για να στρωθει ισως? Οπως τα ηχεια και τα καλωδια που πρεπει να παιξουν καποιες ωρες μεχρι να ερθουν στα ισια τους;

Για να μην σου τη ρυθμισει καποιος και μετα απο παιξιμο να "ξερυθμιστει"...

 

Ξερει κανενας?

ΑΝθΥΠΟλοΓΡΑΦΟμμενοΣ

(επειδη ...και την υπογραφη προσεχουμε που τη βαζουμε),

αλλα

My name is Neo... (4 γραμμες!!! εντος οριων!!)

Link to comment
Share on other sites

To καλύτερο θα είναι να ρωτήσεις αυτόν που θα σου κάνει τις ρυθμίσεις για λεπτομέρειες...
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Kατηγορηματικα οχι...

Η τεχνολογια βασει της οποιας λειτουργουν δεν επηρεαζεται απο κανενα ειδος μαγνητισμου.

ΑΝθΥΠΟλοΓΡΑΦΟμμενοΣ

(επειδη ...και την υπογραφη προσεχουμε που τη βαζουμε),

αλλα

My name is Neo... (4 γραμμες!!! εντος οριων!!)

Link to comment
Share on other sites

όχι βέβαια, δεν υπάρχει κανένα πιστόλι ηλεκτρονίων για να μαγνητιστεί... ένα απλό "πολύ απλωμένο τσιπάκι" είναι οι LCD

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,

 

Χθες μου παρεδωσαν την πολυποθητη lcd..

Δεν σας κρυβω οτι χαθηκα λιγο στο manual καταρχην υποτιθεται οτι υποστηριζει Multi Picture

PAP (2-tuner/freeze function) HD15-PC Input

USB (full speed) τα οποια δεν καταφερα να τα βρω στην τηλεοραση...τι σ.....α γινεται? την εχει κανεις? εχουν βγαλει λαθος specs στο internet? υπαρχει καποιο κρυφο μενου? :mad: :mad:

D.T
Link to comment
Share on other sites

εδώ μιλάς για βασικά πράγματα όχι λεπτομέρειες

 

1) αγόρασες νομίζοντας ότι τα έχει;

 

2) από που αγόρασες;

 

3) από που νόμιζες ότι έχει αυτά που δεν έχει; (αν από εκεί που αγόρασες, τότε την παίρνουν πίσω και λεν και 17 τραγούδια)

 

4) επιβεβαίωσες ότι το μοντέλο που ζήτησες είναι αυτό που ήρθε;

 

5) επιβεβαίωσες με την εταιρία κατασκευής ότι το μοντέλο που ήρθε έχει τα χαρακτηριστικά που νόμιζες;

 

---

 

εγώ λίγο που έψαξα δεν βρήκα ούτε για διπλό tuner, ούτε για VGA port (αλλά έχει HDMI και component), ούτε USB

 

...

 

φυσικά το απλότερο είναι να κοίταγες εδώ:

 

http://www.sony.gr/view/ShowProduct.action?product=KLV-V26A10E&site=odw_el_GR&pageType=Overview&category=TVP+LCD+TV

 

το οποίο και επιβεβαιώνει ότι δεν έχει ότι νόμιζες

(μου πήρε 1 λεπτό να το βρω)

 

παιδιά να ΚΟΙΤΑΤΕ πριν αγοράσετε

 

---

 

το κερασάκι είναι ότι οι τιμές που βρήκα εγώ (δεν ξέρω πόσο την πήρες) μου φάνηκαν ΜΑΛΛΟΝ (πολύ) ακριβές για τα χαρακτηριστικά της

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

εδώ μιλάς για βασικά πράγματα όχι λεπτομέρειες

 

1) αγόρασες νομίζοντας ότι τα έχει;

 

2) από που αγόρασες;

 

3) από που νόμιζες ότι έχει αυτά που δεν έχει; (αν από εκεί που αγόρασες, τότε την παίρνουν πίσω και λεν και 17 τραγούδια)

 

4) επιβεβαίωσες ότι το μοντέλο που ζήτησες είναι αυτό που ήρθε;

 

5) επιβεβαίωσες με την εταιρία κατασκευής ότι το μοντέλο που ήρθε έχει τα χαρακτηριστικά που νόμιζες;

 

Tα χαρακτηριστικα τα ειδα στο stereopark.gr που υποτιθεται οτι ειναι εξειδικευμενο σε sony την πηρα απο τον κωτσοβωλο ηταν φτηνοτερος τι να πω τα εχω παρει πολυ ασχημα και δεν ξερω τι να κανω τωρα.

D.T
Link to comment
Share on other sites

κοίτα ότι τα χαρακτηριστικά τα είδες αλλού και από αλλού πήρες είναι κακό γιατί έτσι δεν σε κορόιδεψε ο Κοτσόβολος (αν το δούμε, εσύ κορόιδεψες τον εαυτό σου :| δυστυχώς)

 

πάντως είδα στο stereopark και δεν μιλάει για USB ή VGA port, μόνο για dual tuner...

 

έτσι όπως είναι τα πράγματα μάλλον δεν μπορείς να κάνεις τίποτα

 

αν επιτρέπεται πόσο την έχει ο Κοτσόβολος τελική;

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

κοίτα ότι τα χαρακτηριστικά τα είδες αλλού και από αλλού πήρες είναι κακό γιατί έτσι δεν σε κορόιδεψε ο Κοτσόβολος (αν το δούμε, εσύ κορόιδεψες τον εαυτό σου :| δυστυχώς)

 

πάντως είδα στο stereopark και δεν μιλάει για USB ή VGA port, μόνο για dual tuner...

 

έτσι όπως είναι τα πράγματα μάλλον δεν μπορείς να κάνεις τίποτα

 

αν επιτρέπεται πόσο την έχει ο Κοτσόβολος τελική;

 

1350 euro, τελος παντων τι να πω τουλαχιστον ελπιζω κατα τα αλλα να μην με απογοητευσει στo hitech την εχει κορυφαια επιλογη και για να λεμε και τα καλα (περα απο την βλακεια που εκανα με specs) σαν εικονα ειναι πολυ καλη....

D.T
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ότι δεν έχει vga αλλά hdmi δεν πρέπει να σε χαλάει...

 

Αν θέλεις οπωσδήποτε vga input τότε απλά πάρε ένα αντάπτορα vga to hdmi...

 

Δες εδώ: http://www.keene.co.uk/pages/

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ότι δεν έχει vga αλλά hdmi δεν πρέπει να σε χαλάει...

 

Αν θέλεις οπωσδήποτε vga input τότε απλά πάρε ένα αντάπτορα vga to hdmi...

 

Δες εδώ: http://www.keene.co.uk/pages/

 

Ενδιαφερον ευχαριστω για την πληροφορια.

Για καποια σωστη ρυθμιση των χρωματων υπαρχει καποιο dvd οδηγος που μπορω να βρω στην ελληνικη αγορα?

D.T
Link to comment
Share on other sites

μάλλον κάποιος ειδικός θα μπορέσει να δώσει περισσότερη λεπτομέρεια, αλλά σίγουρα και κάτι θα υπάρχει για να κάνεις "τα χοντρά" μόνος σου

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Ο Άλλος ο τύπος, τι έγινε; Τέλειωσε το σεμινάριο για τις Phillips και πήγε αλλού για πλύση εγκεφάλου;
Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kατηγορηματικα οχι...

Η τεχνολογια βασει της οποιας λειτουργουν δεν επηρεαζεται απο κανενα ειδος μαγνητισμου.

Έκανα αυτήν την ερώτηση για το εάν μαγνητίζεται η LCD οθόνη γιατί σε ερώτηση μου στην LG μου είπαν ναι μαγνητίζεται και πρέπει να το βάλω μισό μέτρο μακριά το κάθε ηχείο του home και πανικοβλήθηκα γιατί έχω κακό προηγούμενο από μια crt philips.Μετά από αυτό βέβαια ξήλωσα όλα τα ηχεία του home.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω την Samsung LE32R51B ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα τους κατόχους. Απ' όσο έχω διαβάσει σε forum, θεωρείται μια πολύ καλή tv.

 

Πρώτον άκουσα ότι υπάρχει ένα μικροπρόβλημα στις γρήγορες σκηνές λόγω αργής ανανέωσης της εικόνας με συνέπεια να «χάνονται» κάποιες σκηνές. Ακόμη ότι υπάρχει μια έντονη θολούρα αλλά και pixelαρισμα ως τηλεοπτικός δέκτης, κάτι που δεν παρατήρησα στο μαγαζί…

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

ΥΓ: Είναι δυνατόν το pixmania να την προσφέρει σχεδόν 200Ε φθηνότερα από τα ελληνικά καταστήματα κ e-shops??

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Είναι δυνατόν το pixmania να την προσφέρει σχεδόν 200Ε φθηνότερα από τα ελληνικά καταστήματα κ e-shops??

Στην τιμή που βλέπεις πρέπει να προσθέσεις τα έξοδα του εμβάσματος (δεν στέλνουν αντικαταβολή) και τα έξοδα μεταφοράς απο την Γαλλία που υπάρχουν τα κεντρικά της ιστοσελίδας... Ψάξτο λίγο, μπορεί να μην σε συμφέρει γιατι είναι και αρκετά βαριά μια 32αρα TV έστω και αν είναι LCD...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Ο Άλλος ο τύπος, τι έγινε; Τέλειωσε το σεμινάριο για τις Phillips και πήγε αλλού για πλύση εγκεφάλου;

 

banιαρίστικε!!:lol::p

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αυτήν την ερώτηση για το εάν μαγνητίζεται η LCD οθόνη γιατί σε ερώτηση μου στην LG μου είπαν ναι μαγνητίζεται και πρέπει να το βάλω μισό μέτρο μακριά το κάθε ηχείο του home και πανικοβλήθηκα γιατί έχω κακό προηγούμενο από μια crt philips.Μετά από αυτό βέβαια ξήλωσα όλα τα ηχεία του home.

Κακώς τα ξήλωσες. Τα ηχεία το homecinema είναι συνήθως μαγνητικά θωρακισμένα και δεν δημιουργούν πρόβλημα. Αλλά και να μην είναι αμβιβάλω αν οι LCD επηρεάζονται.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Κακώς τα ξήλωσες. Τα ηχεία το homecinema είναι συνήθως μαγνητικά θωρακισμένα και δεν δημιουργούν πρόβλημα. Αλλά και να μην είναι αμβιβάλω αν οι LCD επηρεάζονται.

Μα είναι μαγνητικά θωρακισμένα. Τουλάχιστον έτσι λέει και γράφει στα διαφημιστικα της η roister. Πάντως σας ευχαριστώ για την απάντηση - συμβουλή σας.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...