Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ανησυχητικό με τη συγκεκριμένη Samsung είναι ότι είναι πολύ φθηνότερη και από το άλλο μοντέλο της ίδιας εταιρείας.

Μου μυρίζει κακό πάνελ και γενικώς περικοπές ποιότητας.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Μια lcd 32" (χωρίς πολλά-πολλά χαρακτηριστικά) πόσο είναι λογικό να κοστίζει; Καμιά πρόταση;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

kako panel?? i samsung ? den to ksero apla einai proti pagkosmios ayto ksero opote kati kseroun oi poloi

 

Οι πολλοί αγοράζουν με βάση την εμφάνιση... Εσύ το είπες :rolleyes:

 

Η Samsung πράγματι κατασκευάζει εξαιρετικά panel, μέσω της κοινοπραξίας S-LCD που έχει με τη Sony. Αλλά στα φθηνότερα μοντέλα τους καμία από τις δύο δεν χρησιμοποιει S-LCD panels, αγοράζουν από τρίτους κατασκευαστές.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Το ανησυχητικό με τη συγκεκριμένη Samsung είναι ότι είναι πολύ φθηνότερη και από το άλλο μοντέλο της ίδιας εταιρείας.

Μου μυρίζει κακό πάνελ και γενικώς περικοπές ποιότητας.

 

Πως γινεται να επιβεβαιωσω την υποψια σου?:rolleyes:να δω τι panel εχει και τι περικοπες ποιοτητας?στα χαρακτητιστικα οταν τα βλεπεις αναμεσα στις δυο Samsung ολα ιδια τα βλεπεις εκτος του οτι δεν εχει ψηφιακο δεκτη η φτηνη...παντως η τιμη ειναι πολυ καλη...τωρα περιεργο μου φαινεται μεγαλη εταιρια σαν την Samsung να βγαλει μοντελο με διαφορετικο(χειροτερο) panel απο τις αλλες κλπ...αποκλειεται να ειναι σαν την Jasmine και να την εβγαλαν σαν καινουργιο οικονομικο μοντελο χωρις ψηφιακο δεκτη για να την βαλουν σε προσφορα?

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

Μία λύση είναι να τη βρεις σε κάποιο κατάστημα και να δεις πίσω τι λέει...

 

Q. How can I tell my panel's manufacturer?

A. Model sticker: What letter comes after [R] ?

That letter tells panel manufacturer: S = Samsung, A = AU Optronics, C = Chi Mei Optoelectronics

Link to comment
Share on other sites

Μία λύση είναι να τη βρεις σε κάποιο κατάστημα και να δεις πίσω τι λέει...

 

Q. How can I tell my panel's manufacturer?

A. Model sticker: What letter comes after [R] ?

That letter tells panel manufacturer: S = Samsung, A = AU Optronics, C = Chi Mei Optoelectronics

 

το γραμμα R το εχουν ολα τα μοντελα?τι σημαινει?

μετα απο αυτο θα εχει αναγκαστικα η Samsung ενα απο τα τρια γραμματα(S,A,C)?

Raver αυτες οι περικοπες ποιοτητας που αναφερεις τι αλλο θα μπορουσαν να επηρεασουν εκτος απο τo panel?:confused:

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

θέλω να πάρω τηλεόραση LCD 32'' ξοδεύοντας μέχρι 800 ευρώ(εκτός αν υπάρχει κάτι πραγματικά εξαιρετικό οπότε μπορώ να ανέβω στα 1000 ευρώ). Ποια μου προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτοντως στο site AV club ετοιμαζεται μια επιστολη διαμαρτηριας για την απαραδεκτη ποιοτητα εικονας της NOVA:

 

http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=17482

 

Οσοι πιστοι προσελθετε.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμαι αναμεσα στις παρακατω τηλεορασεις

LG 42PC52 42'' PLASMA 869ευρω

LG 42PC55 42'' PLASMA 815ευρω

LG 42PC51 42'' PLASMA 730ευρω

γνωριζετε ποια ειναι η διαφορα μεταξυ τους?ποια ειναι καλυτερη απο τισ τρεις? η αναλυση τους ειναι 1024χ768 ειναι προτιμοτερο να παρω μια 32''-37'' LCD με μεγαλυτερη αναλυση η να προτιμησω αυτες τις plasma 42'' με μικροτερη αναλυση?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση για αγορα LCD για τον αδερφο μου...

 

Εχει αποσταση απο καναπε σε τοιχο στα 3 μετρα (~3.1m) και του λεω οτι πρεπει να παει μεχρι το πολυ 37 ιντσες για τηλεοραση.

 

Καλα δεν του λεω?

 

32' του λεω να μην παρει γιατι θα ειναι καπως μικρη αλλα αυτος σκεφτοταν για 40' και τον εκοψα γιατι λεω θα εχει προβλημα συγκεντρωσης των ματιων του...

 

Τι λετε, μια καλουτσικη 37' δεν θα ηταν τελεια για αυτον (στα 1080p) ??

 

Ευχαριστωωωωωωω!!! :)

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

Στα 3 μέτρα μπορεί άνετα να πάρει 40άρα LCD ή 42άρα plasma.

Φυσικά προτείνω το δεύτερο για καλύτερη ποιότητα εικόνας by far....

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Στα 3 μέτρα μπορεί άνετα να πάρει 40άρα LCD ή 42άρα plasma.

Φυσικά προτείνω το δεύτερο για καλύτερη ποιότητα εικόνας by far....

 

Συμφωνώ και στα δύο. :)

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

το γραμμα R το εχουν ολα τα μοντελα?τι σημαινει?

μετα απο αυτο θα εχει αναγκαστικα η Samsung ενα απο τα τρια γραμματα(S,A,C)?

αλλες περικοπες ποιοτητας(επειδη ειναι φτηνο το μοντελο) τι αλλο θα μπορουσαν να επηρεασουν εκτος απο τo panel?:confused:

 

μπορει να βοηθησει καποιος?:rolleyes:

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

μπορει να βοηθησει καποιος?:rolleyes:

 

Φίλε μου η τηλεόραση αυτή δεν έχει ψηφιακό δέκτη, κάτι που θα είναι απαραίτητο σε 2 - 3 χρόνια. Αν αγοράσεις ενα καλό εξωτερικό ψηφιακό δέκτη, θα χρειαστείς 80 - 100 ευρώ και φυσικά θα έχεις δυο χειριστήρια, ένα για να αλλάζεις τα κανάλια απο τον δέκτη, και ένα για να ανοιγοκλείνεις την οθόνη σου και να ανεβοκατεβάζεις την ένταση του ήχου.

Η τιμή της για 26αρα δίχως τον δέκτη με αυτήν την λογική κρίνεται φυσιολογική (Βρίσκεις την Sony 26P3000 η οποία έχει και τον δέκτη, με 100 ευρά παραπάνω). Διαλέγεις και αγοράζεις!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η τηλεόραση αυτή δεν έχει ψηφιακό δέκτη, κάτι που θα είναι απαραίτητο σε 2 - 3 χρόνια. Αν αγοράσεις ενα καλό εξωτερικό ψηφιακό δέκτη, θα χρειαστείς 80 - 100 ευρώ και φυσικά θα έχεις δυο χειριστήρια, ένα για να αλλάζεις τα κανάλια απο τον δέκτη, και ένα για να ανοιγοκλείνεις την οθόνη σου και να ανεβοκατεβάζεις την ένταση του ήχου.

Η τιμή της για 26αρα δίχως τον δέκτη με αυτήν την λογική κρίνεται φυσιολογική (Βρίσκεις την Sony 26P3000 η οποία έχει και τον δέκτη, με 100 ευρά παραπάνω). Διαλέγεις και αγοράζεις!

 

Θεωρεις οτι η Sony 26P3000 εκτος απο του οτι εχει ψηφιακο δεκτη ειναι καλυτερη απο την Samsung?και γιατι θεωρεις τοσο σημαντικη την υπαρξη ψηφιακου δεκτη σε 2-3 χρονια(μεχρι τωρα εχει μονο τα τρια καναλια της ΕΡΤ)?Επιπλεον την Sony 26P3000 τηνν προτιμας και απο την Samsung Jasmine?Ενδιαφερομαι μονο για 26αρα(οπως καταλαβες)...:)

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά δε μπορεί να σου απαντήσει κανένας με σιγουριά. Πρέπει να τις δεις τις τηλεοράσεις να παίζουν διπλα δίπλα, απο την ίδια πηγή και να σου δωθεί και η δυνατότητα να τις ρυθμίσεις σύμφωνα με το μάτι σου.

Γενικώς πάντως αρκετοί βρίσκουν αφύσικα υπερτονισμένο το contrast των Samsung και δυστυχώς (τουλάχιστον σε παλαίτερα μοντέλα όταν έψαχνα και εγώ για TV) δε μπορούσες να απενεργοποιήσεις την λειτουργία DNIe που κάνει την "ζημιά".

Για τι θέμα των ψηφιακών, το έχουμε ξαναπεί, η ΕΕ μας υποχρεώνει να εγκαταλείψουμε τις αναλογικές εκπομπές μέχρι το 2012, αλλα πιστευω πως η αλλαγή θα έρθει πολύ νωρίτερα αφού τα κανάλια τα συμφέρει με το κόστος εκπομπής που έχουν και τώρα να εκπέμπουν και άλλα δυο - τρια ταυτόχρονα... Εξαλλου ήδη ετοιμάζεται το δευτερο ψηφιακό μπουκέτο της ΕΡΤ, και μέχρι τον Φεβρουάριο θα ψηφιστεί ο νόμος για την αδειοδότηση των ψηφιακών καναλιών...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενώ είχα σχεδόν αποφασίσει για 26άρα και μάλλον για τη samsung http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=25711 ή την philips http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=20761 είδα ότι υπάρχει σε προσφορά στα 500 ευρώ η lg http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168557 Ποια είναι η γνώμη σας για την συγκεκριμένη? Θυμίζω ότι την θέλω κυρίως για παιχνίδια και τηλεόραση, οι ταινίες δε με ενδιαφέρουν...Επίσης σε προσφορά στα 400 υπάρχει η philips http://www.fan-electric.gr/philips-26pf5321-lcd-hdtv-ready-26-p-33.html που πρέπει να είναι παλιότερο μοντέλο αλλά αρκετά καλή νομίζω...τι λέτε?thanks
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά δε μπορεί να σου απαντήσει κανένας με σιγουριά. Πρέπει να τις δεις τις τηλεοράσεις να παίζουν διπλα δίπλα, απο την ίδια πηγή και να σου δωθεί και η δυνατότητα να τις ρυθμίσεις σύμφωνα με το μάτι σου.

Γενικώς πάντως αρκετοί βρίσκουν αφύσικα υπερτονισμένο το contrast των Samsung και δυστυχώς (τουλάχιστον σε παλαίτερα μοντέλα όταν έψαχνα και εγώ για TV) δε μπορούσες να απενεργοποιήσεις την λειτουργία DNIe που κάνει την "ζημιά".

Για τι θέμα των ψηφιακών, το έχουμε ξαναπεί, η ΕΕ μας υποχρεώνει να εγκαταλείψουμε τις αναλογικές εκπομπές μέχρι το 2012, αλλα πιστευω πως η αλλαγή θα έρθει πολύ νωρίτερα αφού τα κανάλια τα συμφέρει με το κόστος εκπομπής που έχουν και τώρα να εκπέμπουν και άλλα δυο - τρια ταυτόχρονα... Εξαλλου ήδη ετοιμάζεται το δευτερο ψηφιακό μπουκέτο της ΕΡΤ, και μέχρι τον Φεβρουάριο θα ψηφιστεί ο νόμος για την αδειοδότηση των ψηφιακών καναλιών...

 

Ok,φιλε μου ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια...:)

Καταλαβα οτι ειναι αρκετα σημαντικη η υπαρξη ψηφιακου δεκτη γιατι ετσι κι αλλιως αργοτερα θα αγορασω...:rolleyes:

Τις εχω δει και τις δυο απο κοντα και δεν εχω καταλαβει καποια διαφορα στην εικονα τους...γενικα ομως πιο αξιοπιστες θεωρουνται οι sony ή οι samsung?και ποιες εχουν καλυτερο service στην Ελλαδα?γενικα παντως η Samsung εχει ανεβει παρα πολυ στις τηλεορασεις...

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

Η Sony απλά εχει πιό πολλα ανεξάρτητα service ,για μετά το τέλος της εγγύησης,γιατί οι επισκευές πονάνε...

Η ποιότητα όλων service είναι σχετική που και πως θα πέσεις και το είδος της βλάβης:cry:

 

Oσο αφορά τα ψηφιακά κανάλια ναι μεν η ύπαρξη δέκτη μας καλύπτει μελλοντικά,αλλά αν κρίνουμε από την ποιότητα του επίγειου ψηφιακού σήματος της ΕΡΤ στην Αττική,χώρια την μη επεκτασή του ακόμα σε βασικές περιοχές της χώρας,και το αιώνιο πρόβλημα συχνοτήτων και αδειών των ιδιωτικών σταθμών (που αυτό βασικά θα ξαναεξεταστεί το Φεβρουάριο,και όχι για τα ψηφιακά κανάλια και αν υπάρξει απόφαση και πότε θα εφαρμοστεί)....είναι μάλλον πολύ δύσκολο ν'αλλάξουν τα δεδομένα μέχρι το 2012 που θέτει η ΕΕ για τους "πολιτισμένους" εταίρους μας,και μάλλον για παράταση πάει η ιστορία μαζί με τις χώρες της Ανατολικής Ευρώπης,αλλά τότε δεν θα μιλάμε για LCD τηελοράσεις με την μορφή που τις ξέρουμε ως τώρα.:!:

Link to comment
Share on other sites

Η Sony απλά εχει πιό πολλα ανεξάρτητα service ,για μετά το τέλος της εγγύησης,γιατί οι επισκευές πονάνε...

Η ποιότητα όλων service είναι σχετική που και πως θα πέσεις και το είδος της βλάβης:cry:

 

Oσο αφορά τα ψηφιακά κανάλια ναι μεν η ύπαρξη δέκτη μας καλύπτει μελλοντικά,αλλά αν κρίνουμε από την ποιότητα του επίγειου ψηφιακού σήματος της ΕΡΤ στην Αττική,χώρια την μη επεκτασή του ακόμα σε βασικές περιοχές της χώρας,και το αιώνιο πρόβλημα συχνοτήτων και αδειών των ιδιωτικών σταθμών (που αυτό βασικά θα ξαναεξεταστεί το Φεβρουάριο,και όχι για τα ψηφιακά κανάλια και αν υπάρξει απόφαση και πότε θα εφαρμοστεί)....είναι μάλλον πολύ δύσκολο ν'αλλάξουν τα δεδομένα μέχρι το 2012 που θέτει η ΕΕ για τους "πολιτισμένους" εταίρους μας,και μάλλον για παράταση πάει η ιστορία μαζί με τις χώρες της Ανατολικής Ευρώπης,αλλά τότε δεν θα μιλάμε για LCD τηελοράσεις με την μορφή που τις ξέρουμε ως τώρα.:!:

 

 

θες να μου πεις δηλαδη οτι μεχρι το 2012 ο ψηφιακος δεκτης δεν θα ειναι τοσο σημαντικος?:worry: αφου θα εκπεμπει μονο τα ψηφιακα καναλια της ΕΡΤ...

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

Oσο αφορά τα ψηφιακά κανάλια ναι μεν η ύπαρξη δέκτη μας καλύπτει μελλοντικά,αλλά αν κρίνουμε από την ποιότητα του επίγειου ψηφιακού σήματος της ΕΡΤ στην Αττική,χώρια την μη επεκτασή του ακόμα σε βασικές περιοχές της χώρας,και το αιώνιο πρόβλημα συχνοτήτων και αδειών των ιδιωτικών σταθμών (που αυτό βασικά θα ξαναεξεταστεί το Φεβρουάριο,και όχι για τα ψηφιακά κανάλια και αν υπάρξει απόφαση και πότε θα εφαρμοστεί)....είναι μάλλον πολύ δύσκολο ν'αλλάξουν τα δεδομένα μέχρι το 2012 που θέτει η ΕΕ για τους "πολιτισμένους" εταίρους μας,και μάλλον για παράταση πάει η ιστορία μαζί με τις χώρες της Ανατολικής Ευρώπης,αλλά τότε δεν θα μιλάμε για LCD τηελοράσεις με την μορφή που τις ξέρουμε ως τώρα.:!:

 

Ήδη σε αρκετά μεγάλα κράτη της ΕΕ οι αναλογικές εκπομπές έχουν σταματήσει. Όπως προείπα, εγώ προβλέπω πως οι ψηφιακοί δέκτες θα μας χρειαστούν πολύ νωρίτερα. Αυτό γιατι τα κανάλια θα εκτιμήσουν το γεγονός οτι θα μπορούν να προσφέρουν απο μία συχνότητα άλλα 2 - 3 κανάλια. Απο την άλλη, το ψηφιακό σήμα είναι απόλυτα καθαρό και πιάνει παντού με μικρότερης ισχύος εκπομπές απο τους αναμεταδότες.

Σύμφωνα με τα σχέδια, θα υποχρεωθούν τα τοπικά κανάλια να "κουβαλήσουν" μεγάλα ιδιωτικά πανελλήνιας εμβέλιας προς εξοικονόμηση συχνοτήτων...

Τέλος απο αρχές του χρόνου ξεκινά και το δευτερο μπουκέτο της ΕΡΤ, με όλα τα κρατικά + δορυφορικά κανάλια. Εσύ θα προτιμήσεις την αναλογική μετάδοση του καναλιού για να δεις τον αγώνα της ομάδας σου, ή την ψηφιακή???

Θεωρώ τον δέκτη απαραίτητο. Στο κάτω κάτω ο πιο πολύς κόσμος δεν αγοράζει μια τηλεόραση που θα του είναι μισοαχρηστη ή μη λειτουργική σε 3 χρόνια, δε σου λεω σε 4, γιατι οι εκπομπές θα έχουν αρχήσει σίγουρα πριν την λήξη που έχει θεσπίσει η ΕΕ.

 

Οσον αφορά τα service...

Απο οσο γνωρίζω η Sony βρίσκεις παντού επίσημα service... Κάνε και μια αναζήτηση για το τι θα την κάνεις αν σου χαλάσει, γιατι σε αυτές τις τηλεοράσεις ο ηλεκτρονικός της γειτονιάς σου δεν μπορεί να κάνει και πολλά....

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Η EΡΤ είχε πεί θα μεταδώσει τις ET1,NET,ET3 μέσα στο Δεκέμβριο (ακόμα αναμένεται...)...και ένα ακόμα θεματικό κανάλι ψηφιακά στο υπάρχων ψηφιακό μπουκέτο της,αν δεν βρεθεί νέα συχνότητα.Δεν είπε ότι θα σταματήσει τις αναλογικές εκπομπές.Ολα αυτά στις περιοχές που εκπέμπει ψηφιακά.

 

Με το ψηφιακό σήμα όντως όταν "ανοίγει" η λήψη είναι καλύτερη από αναλογικα,αλλά αυτό δεν σημαίνει καθαρότερο.-Η μέτρια ποιότητα του σήματός της ΕΡΤ (352x576), δεν έχει καμιά σύγκριση με αντίστοιχα κανάλια της ΕΕ που πολλες εκπομπές μεταδίδονται σ'αναλυση 720x576 .

 

Ολα εξαρτούνται ως γνωστό από την συμπίεση,όσο μεγαλύτερη τόσο χειρότερη εικόνα για να βάλουν περισσότερα κανάλια (και αντίστροφα)....οπότε αυτό σημαίνει free συχνότητες που δεν υπάρχουν με τα σημερινά δεδομένα ,γιατί η αναλογική κατά την μετάβαση σε ψηφιακή θα υπάρχει για αρκετό καιρό ,όπως υπάρχουν ακόμα και αναλογικά δορυφορικά κανάλια.

 

To αν συμφέρει τις εταιρίες να πάνε ψηφιακά σύντομα για λόγους κόστους,είναι δικό τους θέμα (και θέμα marketing και θα το είχαν κάνει ήδη σε κάποιες υπάρχουσες συχνότητες ), τους καταναλωτές όμως ενδιαφέρει η ποιότητα γιατί αν είναι επιπέδου σήματος Νova ,η θέαση θαναι ελεεινή για LCD τηλεοράσεις >32'' έστω και με 100hz .

 

Τωρα τι θα συζητηθεί,τι θα αποφασιστεί στο μέλλον και πως θα εφαρμοστεί (ορίζοντας πια είναι το 2015 για την ψηφιακή http://www.satleo.gr/index.php?option=content&task=view&id=8173&Itemid=2 ) ,δεν πρεπει λοιπόν να μας αφορά τόσο άμεσα,όταν βλέπουμε και αναγκαστικά μενουμε στην δεδομένη κατάσταση της "πρωτοπορίας" της ψηφιακής ΕΡΤ (που ήταν υποχρεωμένη να κάνει ψηφιακή για να φανεί στην ΕΕ ότι κάτι γίνεται και στην χώρα μας,σαν κρατικός φορέας και να είναι στο παιχνίδι των αποφάσεων,αλλά μην ξεχνάμε στην ΕΕ η ψηφιακή επίγεια δεν είναι όπως στην Ελλάδα με κεραίες UHF,αλλά βασικά καλωδιακά μέσω ΟΤΕ ή με μαζική λήψη)

 

Εξάλλου έτσι και αλλιώς μετά την 7 ετία που υποτίθεται θα γίνουν όλα ψηφιακά,δεν θα υπάρχουν πλεον ανταλλακτικά στις υπάρχουσες LCD-ΤV σύμφωνα με την υπάρχουσα των εταιρίων ,και συνεπώς θα πρέπει αναγκαστικά να πάρουμε όλoι νέα LCD-TV πιό βελτιωμένη (Η εποχή των αθάνατων CRT έχει περάσει,και μην ξεχνάμε ότι οι βλάβες στις LCD-TV μετά την εγγύηση πονάνε:X)

Link to comment
Share on other sites

τελικα μαλλον θα προτιμησω να εχει ψηφιακο δεκτη η καινουργια μου TV..προτιματε αυτη την Samsung ή την Sony?:rolleyes: εξωτερικα παντως μου αρεσει περισσοτερο η Samsung...:rolleyes:απο philips παντως σε 26αρα δεν εχω δει καποιο καλο μοντελο...:confused:
Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

Γειά! Οι γονείς μου αποφάσισαν να αλλάξουν την παλιά CRT TV με μια TFT-LCD. Μπορεί να μου πει κάποιος μια καλή 40άρα TV από 700-1000 ευρώ?

Επίσης θέλουμε και Home Cinema, υπάρχει άλλο thread για τα Home Cinemas?

 

Edit:

Έψαξα σε διάφορα καταστήματα και κατέληξα στην LG 37LF65 37'' LCD TV, γνωρίζει κανείς κάποια καλύτερη ή να προχωρήσουμε στην αγορά της tv?

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...