Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλλον το ειχες σε scart γιατι η διαφορα component και HDMI ειναι αμελητεα. Επισης υπαρχει περιπτωση το νεο DVD που αγορασες να εχει απλως καλυτερο de-interlacer.

 

esi rivers anamesa se 32v2000 k stin 40u2000 ti tha epeleges

Link to comment
Share on other sites

anamesa se 32v2000 k stin 40u2000 ti tha epeleges

 

Μήπως η ενδιάμεση 40S2010 είναι η χρυσή τομή για σένα; Και 40'' και bravia engine με σχετικά λίγα χρήματα επιπλέον.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η ενδιάμεση 40S2010 είναι η χρυσή τομή για σένα; Και 40'' και bravia engine με σχετικά λίγα χρήματα επιπλέον.

 

afti file mou ksefevgei pleon stin timi sxedon 2000e,eno oi alles 2 einai anamesa sta 1300-1600

 

40s2010 1800

40u2000 1650

32v2000 1450

ti na paro exo mperdeftei

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ λέω να αγοράσω την SONY 32V2010. Που σε ένα μαγαζί κάνει 1100 euro.

Είναι καλή τιμή?

Τι λέτε, να πάρω καμία άλλη μάρκα για 32 ίντσες? Θέλω την καλύτερη από πλευράς ποιότητας εικόνας.

Ακούω...

Link to comment
Share on other sites

afti file mou ksefevgei pleon stin timi sxedon 2000e,eno oi alles 2 einai anamesa sta 1300-1600

 

40s2010 1800

40u2000 1650

32v2000 1450

ti na paro exo mperdeftei

 

Sony KDL-32V2000 1.390 ευρώ

Υπάρχει και η

Samsung LE-32 S 71 Β τηλεόραση lcd 32" 900 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ λέω να αγοράσω την SONY 32V2010. Που σε ένα μαγαζί κάνει 1100 euro.

Είναι καλή τιμή?

Τι λέτε, να πάρω καμία άλλη μάρκα για 32 ίντσες? Θέλω την καλύτερη από πλευράς ποιότητας εικόνας.

Ακούω...

 

Υπάρχει SONY 32V2010;

Μήπως εννοείς την

Sony KDL-32S2010 που κάνει 1080 και όχι την 32V2000 που κάνει 1400 περίπου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..

θελω τα φωτα σας για μια ερευνα αγορας που κανω...εχουμε και λεμε...Θελω να αγορασω μια LCD 42'' η οποια θελω να ''κουβαλαει'' ολα τα εξτρα της εποχης(πχ HDMI,1080p-εαν ειναι εφικτο- κτλ).με ενδιαφερει να εχει αφενος μεν ομορφο ντιζαιν και αφετερου να ειναι best value for money.δλδ δεν θελω να σκασω 3000ε+ αλλα μαξιμουμ τα 2000ε και αυτα με το ζορι.με ενδιαφερει να βλεπω καλα τα επιγεια καναλια,την ΝΟΒΑ και κανα DVD μεσα μεσα.εχετε να προτεινετε κατι??? Στο http://www.avforum.gr που εκανα την ιδια ερωτηση(το οποιο site τις τελευταιες μερες δεν λειτουργει.ξερει κανεις γιατι????) μου προτειναν ανεπιφυλακτα την LG 42LC2R---LG 42LC2D---LG 42LB1R .Εχει κανενας καμια απο αυτες???τι εντυπωσεις εχετε???γενικως αποτι καταλαβα για φθηνο και καλο πραμα πρεπει να κινηθω σε LG κατα κυριο λογο και SAMSUNG κατα δευτερο..Aκου προτασεις λοιπον...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Το avforum έχει κλείσει εδώ και μήνες. Αν εννοείς το avclub.gr λένε όι κάνει συντήρηση. Αν εννοείς το avsite.gr, λειτουργεί κανονικά.

Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ 1080p σε αυτή την τιμή (λίιιγο παραπάνω) είναι η Amoi. Όλες οι υπόλοιπες είναι 1366Χ768.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Το avforum έχει κλείσει εδώ και μήνες. Αν εννοείς το avclub.gr λένε όι κάνει συντήρηση. Αν εννοείς το avsite.gr, λειτουργεί κανονικά.

Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ 1080p σε αυτή την τιμή (λίιιγο παραπάνω) είναι η Amoi. Όλες οι υπόλοιπες είναι 1366Χ768.

 

αξιζει τον κοπο να σκασεις χρημα για 1080ρ???ακουσα η μαλλον διαβασα οτι στην πραξη δεν εχει αποτελεσμα.πρεπει να εισαι εξπερ με καλο ματι για να το δεις απο μια απλη 1366Χ768.αν ειναι ετσι δεν με ενδιαφερει καθολου για 1080ρ.για τις LG που ανεφερα πιο πανω εχεις αποψη???και εχουν και τιμη στα 1600ε περιπου(βολικοτατη τιμη ε???;) )

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

παιδιά χρειάζομαι και εγώ την βοήθεια σας, για lcd 32"

είμαι ανάμεσα σε Samsung 32R71 (1.100€) (την S71 την αποκλείω), και σε χαμηλότερου κόστους προτάσεις όπως Sony 32U2000 (900€) για την οποία έχω ακούσει αντιφατικά σχόλια και φοβάμαι και στις α) Panasonic Viera TX32LX60F (950€) και LG 32LC2R (850€) για τΙς οποίες δεν ξέρω πολλά.

Δεδομένου ότι την θέλω 50/50 για tv και dvd (όχι HD και λοιπά) τί προτείνετε ??

p.s. το οικονομικό θέμα με ενδιαφέρει γιατί δεν είμαι διατεθημένος να χρυσοπληρώσω μια τεχνολογία που αλάζει ραγδαία, και που δεν είναι και η ζωή μου το home cinema όπως βλέπετε.

Link to comment
Share on other sites

αξιζει τον κοπο να σκασεις χρημα για 1080ρ???ακουσα η μαλλον διαβασα οτι στην πραξη δεν εχει αποτελεσμα.πρεπει να εισαι εξπερ με καλο ματι για να το δεις απο μια απλη 1366Χ768.αν ειναι ετσι δεν με ενδιαφερει καθολου για 1080ρ.για τις LG που ανεφερα πιο πανω εχεις αποψη???και εχουν και τιμη στα 1600ε περιπου(βολικοτατη τιμη ε???;) )

Σίγουρα η εικόνα είναι πιο εντυπωσιακή στα 1080. Αν μια τέτοια συσκευή έκανε τα τριπλάσια σε σχέση με τις άλλες, δεν θα άξιζε. Αλλά τώρα η διαφορά είναι μικρή έως μηδέν. Αλλά κριτής είναι τα μάτια σου. Πήγαινε να την δεις να παίζει 1080 και κρίνε.

Προσωπικά, καλύτερη εικόνα σε τηλεόραση από την ΑΜΟΙ στα 1080 δεν έχω δει.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Με ολο το σεβασμο το "φυσικα" που κολαει?

 

Μα φυσικά σε αυτά που προσφέρει και μάλιστα σε τίμια τιμή.

Η δική σου απορία "που κολάει", που κολάει;

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με ολο το σεβασμο το "φυσικα" που κολαει?

 

 

nomizo me prolavan kai sou apantisan oi alloi...

 

oles oi tileoraseis FULL HD pou aradiazoun, oi perissoteres ftanoun 1080i(interlased)... oi liges pou ftanoun 1080p tha deis times pou tha peis

re de pairno kainourio amaksi kalitera? :P

 

 

se tileoptiko sima pantos oso megaliteri analisi exei to panel toso xeiroteri ginete i eikona ektos an einai kaneis se perioxi me poli kalo sima (opos ego), ta pragmata me tin DVB-t veltionontai... kai fisika se DVD kai High Definition meso ipologisti ta full HD panel einai ta kalitera, me tin amoi 37" na exei ekpliktika xromata... tora irthe kai i 40" me timi pali kato apo ta 3000 nomizo... kai se ligo erxete kai i 42"... oles full HD 1080p

Link to comment
Share on other sites

 

oles oi tileoraseis FULL HD pou aradiazoun, oi perissoteres ftanoun 1080i(interlased)... oi liges pou ftanoun 1080p tha deis times pou tha peis

re de pairno kainourio amaksi kalitera? :P

 

tora irthe kai i 40" me timi pali kato apo ta 3000 nomizo... kai se ligo erxete kai i 42"... oles full HD 1080p

 

Η κατάσταση έχει ως εξής:

Οι περισσότερες παίρνουν σήμα 1080i, αλλά δεν έχουν panel ανάλογο για να το δείξουν. Από αυτές με panel 1080, λίγες παίρνουν 1080p σήμα και μπορούν να το δείξουν. Ο καθένας κάνει τα δικά του.

 

Η ΑΜΟΙ 42" έρχεται σε λίγες μέρες, έχει πολύ κάτω από 2500€ και με το power buy πολύ πιο κάτω από την επίσημη τιμή.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικά σε αυτά που προσφέρει και μάλιστα σε τίμια τιμή.

Η δική σου απορία "που κολάει", που κολάει;

 

Δηλαδη αν σε ρωτησουν ποια τηλεοραση στις 37 ιντσες δειχνει την καλυτερη εικονα θα απαντουσες Amoi?

Εκτος και αν το ζητουμενο για καποιους δεν ειναι η καλυτερη εικονα αλλα ο αριθμος των pixel.

 

Υποψην οτι μεχρι τις γιορτες θα κυκλοφορησουν αρκετες τηλεορασεις 1080p απο επωνυμους κατασκευαστες σε τιμες αρκετα κατω απο 3000 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ AMOI θα απαντούσα πάντως, όσο αφορά το HD κομάτι. Μακράν ό,τι καλύτερο έχω δει. Και έχω δει ουκ ολίγες. :)

Μέχρι τις γιορτές μην περιμένεις 1080p κάτω από 3000€. Εκτός και αν γίνει κανένα θαύμα και η Philips πχ εκεί που πουλάει την 37ρα 1366Χ768 στα 3500+ ξαφνικά την πιάσει ο πόνος και βγάλει μια 1080p στα 3000- :rolleyes: Άσε που η 9731D που παρουσιάστηκεε τώρα δεν δέχεται 1080p...

 

Εσύ Rivers, πώς την αμφισβητείς χωρίς να την έχεις δει;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ AMOI θα απαντούσα πάντως, όσο αφορά το HD κομάτι. Μακράν ό,τι καλύτερο έχω δει. Και έχω δει ουκ ολίγες. :)

Μέχρι τις γιορτές μην περιμένεις 1080p κάτω από 3000€. Εκτός και αν γίνει κανένα θαύμα και η Philips πχ εκεί που πουλάει την 37ρα 1366Χ768 στα 3500+ ξαφνικά την πιάσει ο πόνος και βγάλει μια 1080p στα 3000- :rolleyes: Άσε που η 9731D που παρουσιάστηκεε τώρα δεν δέχεται 1080p...

 

Εσύ Rivers, πώς την αμφισβητείς χωρίς να την έχεις δει;

 

Δλδ μου λες να περιμενω να ερθει αυτη η ΑΜΟΙ η 42'' να την δω απο κοντα και μετα να αποφασισω???καμια φωτογραφια της,φωτο,τιμη, review κτλ εχεις?σε σχεση με 2-3 μοντελα της LG(LG 42LC2R---LG 42LC2D---LG 42LB1R ) που σου ανεφερα πιο πανω τι συνιστας βρε αρχηγε(μιας και σε βλεπω οτι το κατεχεις το θεμα!!!)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

 

θα ηθελα τιγνωμη σας για ποιεσ απο τισ 2 εγκρινετε και για ποιουσ λογουσ?

KDL-26S2010 η΄την αντιστοιχη 26'' τησ σειρας V.

τα panel τουσ ειναι samsung?

βεβαια η διαφορα τουσ ωσ προσ την τιμη ειναι γυρω στα 400 ευρωπουλα.

 

η αποσταση ειναι γυρω στα 2,5 μετρα για αυτο καταφευγω στη λυση των 26''

Link to comment
Share on other sites

Δλδ μου λες να περιμενω να ερθει αυτη η ΑΜΟΙ η 42'' να την δω απο κοντα και μετα να αποφασισω???καμια φωτογραφια της,φωτο,τιμη, review κτλ εχεις?σε σχεση με 2-3 μοντελα της LG(LG 42LC2R---LG 42LC2D---LG 42LB1R ) που σου ανεφερα πιο πανω τι συνιστας βρε αρχηγε(μιας και σε βλεπω οτι το κατεχεις το θεμα!!!)

 

Έλα, πάρε την βοήθεια απο μένα.

Πιστεύω να κατατοπιστείς.

http://www.avsite.gr/smf/index.php?topic=13045.0

:)

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω κατι μηπως ξερει κανεις πως θα συνδεται το PS3 με την τηλεοραση??
Link to comment
Share on other sites

Δλδ μου λες να περιμενω να ερθει αυτη η ΑΜΟΙ η 42'' να την δω απο κοντα και μετα να αποφασισω???καμια φωτογραφια της,φωτο,τιμη, review κτλ εχεις?σε σχεση με 2-3 μοντελα της LG(LG 42LC2R---LG 42LC2D---LG 42LB1R ) που σου ανεφερα πιο πανω τι συνιστας βρε αρχηγε(μιας και σε βλεπω οτι το κατεχεις το θεμα!!!)

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί τις LG δεν τις γνωρίζω.

Για την ΑΜΟΙ μπορείς να δεις εδώ και εδώ, από το AVSite.gr. Υπάρχει μία στην Ηχοέκφραση, στην Ηλία Ηλιού και Ηλιουπόλεως.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω κατι μηπως ξερει κανεις πως θα συνδεται το PS3 με την τηλεοραση??

 

Με HDMI (version 1.3).

 

Εγω σε LG θα αγοραζα την LG 42PC1R (plasma) επειδη την εχω δει εχει πολυ καλη εικονα ειδικα στα αναλογικα καναλια. Τι να το κανεις το 1080p οταν μια τηλεοραση δειχνει χαλια την τηλεοπτικη εικονα?

 

Pιξε μια ματια εδω για μια κριτικη:

http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0,39030219,49279509,00.htm

 

Και εδω για την 32LC2R:

http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0,39030219,49281775,00.htm

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω διαβάσει όσο μπορεσα περισσοτερα απο αυτα που γράφεται. Τελικά στις 32'' ποια είναι η καλύτερη λύση ανεξάρτητα από το πόσο κάνει!
Time is time was time is not..
Link to comment
Share on other sites

Δες εδω:

 

http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0,39030219,49283492,00.htm

 

Οπως λεει ειναι "The finest LCD TV in its class".

 

Και για να μην λεμε μονο για Sony , εχω ακουσει πολυ καλα λογια και για την Philips 32PF9631.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...