Jump to content

Poco X5 Pro


minast
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ  πάντως παιδιά με το νεο update ειμαι πολυ ευχαριστημένος! Το κινητο εγινε πιο σβελτο λυθηκαν διαφορα θεματακια που ειχα με εφαρμογες (οπως αυτο με το gesture πιο πανω) και γενικα μου φαινεται το κινητο πηρε αλλο αερα ! Το κραταω αλλο ενα χρονο ανετα ! 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, topmar said:

Το σκέτο έχω,εγώ έβαλα Αγγλία για να περάσω hyperos,όταν το ανοίγω μου βγάζει ειδοποίηση ότι δεν έγινε συνχρονισμος ιστορικού κλήσεων, να φταίει αυτό?(Το έκανε εξαρχής ασχέτως hyperos)

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με F5 Pro και HyperOS 1.0.3.0 από τότε που άλλαξα από Vodafone σε Nova. Ακόμα δεν έχω βρει λύση

Link to comment
Share on other sites

Είναι που δεν φταίει η Nova λοιπόν... Τα λέω από την αρχή, είναι πρόβλημα της Nova! 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, topmar said:

Είναι που δεν φταίει η Nova λοιπόν... Τα λέω από την αρχή, είναι πρόβλημα της Nova! 

πάντως η ίδια sim στο παλιό μου Redmi Note 9 Pro δεν παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα! Εκεί η ενεργοποίηση και ο συγχρονισμός των SMS γίνεται κανονικά!

Edited by n2700177
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα στο προηγούμενο X3 Pro μια χαρά δουλεύει το VoLTE, εννοούσα θέμα της συγκεκριμένης ROM HyperOS σε συνδυασμό με Nova. 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, γύρισα από Γερμανό, 40 λεπτά ταλαιπωρίας και τηλέφωνα Αθήνα κτλπ. (δυστυχώς η πλειοψηφία των υπαλλήλων δεν ξέρουν σωστά την δουλειά τούς),έχω 5G/volte ,αλλά όχι wifi calling (ενώ έχει η συσκευή μας/μικρό το κακό δεν το δουλεύω ) Καινούργια σιμ(από εκεί είπανε ότι δεν φταίει η κάρτα η παλιά 5 ετίας ήταν οκ) το παράξενο ήταν ότι ότι και να κάνανε δεν εκανε τπτ(rcs ανοιγοκλοιμα/sms στο 1333/και τις 2 σιμ μέσα ,flymode κτλπ) αυτό που δούλεψε λοιπόν (υποθέτω και ότι κάνανε από Αθήνα ήταν να βάλουμε την σιμ σε άλλη συσκευή/μια στην μόστρα που είχαν/ για να γίνει η ενεργοποίηση, και ήταν οκ) έχει θέμα η συσκευή να ανχωθω? ΥΣ. Χθες ξαναπέρασα την hyperos ελληνική έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω στα προηγούμενα που έγραψα, ότι η κόρη μου που πήρε χθες το hyper os με τη συσκευή, έχει πάροχο τη nova και έχει κανονικά volte.

Eπομένως δεν υπάρχει θέμα ασυμβατότητας της nova με την ελληνική version του λειτουργικού.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, p_k said:

Να προσθέσω στα προηγούμενα που έγραψα, ότι η κόρη μου που πήρε χθες το hyper os με τη συσκευή, έχει πάροχο τη nova και έχει κανονικά volte.

Eπομένως δεν υπάρχει θέμα ασυμβατότητας της nova με την ελληνική version του λειτουργικού.

Σε Global ή EU ROM όμως; 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, topmar said:

Σε Global ή EU ROM όμως; 

Α ναι, σε ΕU

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις ήρθε νέο update, μέσω ΟΤΑ στο κινητό, στην έκδοση 1.0.3.0 UMSMIXM !!

Το βάζω άμεσα κι εύχομαι να διορθωθεί το πρόβλημα με ΤΟ VoLTE! 

Και, ω, θαύμα! Θαύμα! 😜

Μετά το update, ήρθε και το VoLTE στο κινητό μου! 😍

Επιτέλους, θα έχω και ίντερνετ όταν μιλάω! 💪

Screenshot_2024-04-05-21-20-53-265_com.android.updater.jpg

Screenshot_2024-04-05-21-39-59-662_com.android.settings-edit.jpg

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, topmar said:

Καλησπέρα, μόλις ήρθε νέο update, μέσω ΟΤΑ στο κινητό, στην έκδοση 1.0.3.0 UMSMIXM !!

Το βάζω άμεσα κι εύχομαι να διορθωθεί το πρόβλημα με ΤΟ VoLTE! 

Και, ω, θαύμα! Θαύμα! 😜

Μετά το update, ήρθε και το VoLTE στο κινητό μου! 😍

Επιτέλους, θα έχω και ίντερνετ όταν μιλάω! 💪

Screenshot_2024-04-05-21-20-53-265_com.android.updater.jpg

Screenshot_2024-04-05-21-39-59-662_com.android.settings-edit.jpg

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! 

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαίρομαι!

Ε ναι, δεν γίνεται εν έτει 2024 να μην υπάρχει Volte.

Λήξη συναγερμού.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, topmar said:

Καλησπέρα, μόλις ήρθε νέο update, μέσω ΟΤΑ στο κινητό, στην έκδοση 1.0.3.0 UMSMIXM !!

Το βάζω άμεσα κι εύχομαι να διορθωθεί το πρόβλημα με ΤΟ VoLTE! 

Και, ω, θαύμα! Θαύμα! 😜

Μετά το update, ήρθε και το VoLTE στο κινητό μου! 😍

Επιτέλους, θα έχω και ίντερνετ όταν μιλάω! 💪

 

 

Σας ταλεγα αλλα δεν μ' ακουγατε. ☺️

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σε hyper os δεν βλέπω το σήμα του ξυπνητηριού πανω αριστερά όπως παλιά. Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω? 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, furious_n-gage said:

Καλησπέρα! Σε hyper os δεν βλέπω το σήμα του ξυπνητηριού πανω αριστερά όπως παλιά. Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω? 

 

Με τα ξυπνητηρια ποτε δεν ειχε  καλες σχασεις η xiaomi. Οτι xiaomi κινητο ειχα μεχρι τωρα,  ποτε  δεν καταφερνα να απενεργοποιησω το ξυπνητηρι με την πρωτη. 

Με το Hyperos   τωρα το φτιαξανε αυτο, αλλα ξεχασανε να βαλουνε σηματακι ξυπνητηριου. ☺️

Edited by customer
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, customer said:

 

Με τα ξυπνητηρια ποτε δεν ειχε  καλες σχασεις η xiaomi. Οτι xiaomi κινητο ειχα μεχρι τωρα,  ποτε  δεν καταφερνα να απενεργοποιησω το ξυπνητηρι με την πρωτη. 

Με το Hyperos   τωρα το φτιαξανε αυτο, αλλα ξεχασανε να βαλουνε σηματακι ξυπνητηριου. ☺️

Τουλάχιστο με ξυπνάει σωστά 😂

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ  με το Hyperos οταν  δεχομαι  τις γνωστες ανεπιθυμητες κλησεις  απο εταιρειες  η οθονη γινεται κοκκινη και προειδοποιει για ανεπιθυμητη κληση. 

Edited by customer
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, customer said:

Εντωμεταξυ  με το Hyperos οταν  δεχομαι  τις γνωστες ανεπιθυμητες κλησεις  απο εταιρειες  η οθονη γινεται κοκκινη και προειδοποιει για ανεπιθυμητη κληση.

Ναι, βολεύει αυτό, τους κάνεις block μετά αυτούς τους αριθμούς. 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι βλεπω οταν καταχωρεις μια κληση ως ανεπιθυμητη  ειναι τσεκαρισμενο το "αναφορα ως ανεπιθυμητη"  και ετσι δημιουργειται καποια βαση δεδομενων, η οποια δεν ξερω πως αναγνωριζεται απο το κινητο, εφόσον εχεις κλειστα τα δεδομενα.  Εκτος αν υπαρχει μεσα στο κινητο και ενημερωνεται με καποια updates.

Link to comment
Share on other sites

Από την μέρα  που βγήκε ως τώρα που το έδωσα στην γυναίκα μου δεν είχα κανένα πρόβλημα με το x5 pro(άψογο τηλέφωνο).εγώ λόγω καλής επιδότησης πήγα σε iPhone 

Edited by vazos

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι η αυτοματη φωτεινοτητα δεν λειτουργει τοσο καλα στο Hyperos  γιατι καποιες φορες  ανοιγω το τηλεφωνο και το βρισκω με τον φωτισμο μειωμενο.  Εχω βεβαια σκοτεινη λειτουργια και 
μπορει να κανω και λαθος παντως την απενεργοποιησα.

Edited by customer
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, customer said:

Εχω την εντυπωση οτι η αυτοματη φωτεινοτητα δεν λειτουργει τοσο καλα στο Hyperos  γιατι   ανοιγω το τηλεφωνο και το βρισκω με τον φωτισμο μειωμενο.
Μπορει να κανω και λαθος παντως την απενεργοποιησα.

Θέλει λίγο χρόνο να μάθει τις συνήθειές σου το σύστημα και μετά δεν θα έχεις κανένα θέμα με τη φωτεινότητα

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, p_k said:

Θέλει λίγο χρόνο να μάθει τις συνήθειές σου το σύστημα και μετά δεν θα έχεις κανένα θέμα με τη φωτεινότητα

Για να δουμε. Την ενεργοποιησα παλι. Εχω βεβαια και σκοτεινη λειτουργια οπως εγραψα και δυσκολευει τα πραγματα.
Το θεμα ειναι οτι την βρισκω με υπερβολικα χαμηλωμενο φωτισμο.

Edited by customer
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, customer said:

Για να δουμε. Την ενεργοποιησα παλι. Εχω βεβαια και σκοτεινη λειτουργια οπως εγραψα και δυσκολευει τα πραγματα.
Το θεμα ειναι οτι την βρισκω με υπερβολικα χαμηλωμενο φωτισμο.

Εσύ ανέβαζε τη φωτεινότητα στο επίπεδο που θεωρείς ικανοποιητικό και σε λίγο καιρό, σε μερικές μέρες, θα τη μάθει το κινητό και θα προσαρμοστεί αναλόγως.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπαρχει καποιος τροπος να τσεκαρουμε ποση  ram απο τα 8gb  καταναλωνει? 
(Συνολικα η εστω για καθε εφαρμογη)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...