Jump to content

OnePlus 11


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα ομάδα. Έχω παρατήσει ότι μου έρχονται οι κλήσεις μου σε μήνυμα ξαφνικά. Πως διορθώνετε αυτό. Όταν πήρα το τηλέφωνο δεν είχα κανένα θέμα ξαφνικά δημιουργήθηκε να χάνονται οι κλήσεις. Δεν ξέρω αν φταίει ο παροχος cosmote έχω.

Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 952
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εμενα εδω και 2 μέρες παιρνω τηλέφωνο και δεν ακουω. Πρέπει να κλείσω και να πάρω στο καπάκι.

Λογικά κάποιο πρόβλημα της κοσμοτέ πρέπει να είναι.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, vitriolis said:

Καλημέρα ομάδα. Έχω παρατήσει ότι μου έρχονται οι κλήσεις μου σε μήνυμα ξαφνικά. Πως διορθώνετε αυτό. Όταν πήρα το τηλέφωνο δεν είχα κανένα θέμα ξαφνικά δημιουργήθηκε να χάνονται οι κλήσεις. Δεν ξέρω αν φταίει ο παροχος cosmote έχω.

Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Αυτό το πρόβλημα το είχα για καιρό. Αλλά μετά από την 13.1 σταμάτησε να μου το κάνει. Cosmote έχω και εγώ. 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, mivechris said:

εμενα εδω και 2 μέρες παιρνω τηλέφωνο και δεν ακουω. Πρέπει να κλείσω και να πάρω στο καπάκι.

Λογικά κάποιο πρόβλημα της κοσμοτέ πρέπει να είναι.

Το εχω και εγώ με vodafone  ειμαι,   και Είναι θέμα δικτύου η του δικού σου,  η αυτού που καλείς.    

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

On 23/9/2023 at 10:03 ΠΜ, fanatikos said:

Μα νομίζω ότι το long press στο power button (forced restart) δεν κλειδώνεται.
Εσύ κατάφερες και το κλείδωσες?
Πώς?

Στάλθηκε από το RMP2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Απο τις ρυθμισεις πας στο υπομενου ''Ασφαλεια και απορρητο'' μετα επιλεγεις ''Κλειδωμα οθονης'' και στην επομενη οθονη κατω κατω λεει ''Απαιτειται κωδικος προσβασης για απενεργοποιηση''. Μετα οταν ενεργοποιησεις αυτη την επιλογη και πατησεις long press στο power button και επιλεξεις restart ή κλεισιμο ζηταει δακτυλικο αποτυπωμα ή ξεκλειδωμα με pattern ή κωδικο. 

21 ώρες πριν, mivechris said:

εμενα εδω και 2 μέρες παιρνω τηλέφωνο και δεν ακουω. Πρέπει να κλείσω και να πάρω στο καπάκι.

Λογικά κάποιο πρόβλημα της κοσμοτέ πρέπει να είναι.

Παρατητησα και εγω το ιδιο σε καποιες κλησεις στο δικτυο της nova. 

Link to comment
Share on other sites





Απο τις ρυθμισεις πας στο υπομενου ''Ασφαλεια και απορρητο'' μετα επιλεγεις ''Κλειδωμα οθονης'' και στην επομενη οθονη κατω κατω λεει ''Απαιτειται κωδικος προσβασης για απενεργοποιηση''. Μετα οταν ενεργοποιησεις αυτη την επιλογη και πατησεις long press στο power button και επιλεξεις restart ή κλεισιμο ζηταει δακτυλικο αποτυπωμα ή ξεκλειδωμα με pattern ή κωδικο. 


Ωραίος! Σ' ευχαριστώ!

Εάν κάνεις τελικά shutdown, την επόμενη φορά που θα το ανοίξεις την συγκεκριμένη επιλογή την βλέπεις ενεργή στις ρυθμίσεις?
Σε εμένα γίνεται disable και κλείνει πλέον κατευθείαν, χωρίς να ζητάει αποτύπωμα. Θα πρέπει να πας πάλι να το ενεργοποιήσεις για να το ξαναζήσει.
Βασικά η συγκεκριμένη ρύθμιση φαίνεται να δουλεύει μόνον για έναν κύκλο.
Στη επόμενη εκκίνηση είναι πλέον off.

Στάλθηκε από το RMP2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, fanatikos said:




 

 


Ωραίος! Σ' ευχαριστώ!

Εάν κάνεις τελικά shutdown, την επόμενη φορά που θα το ανοίξεις την συγκεκριμένη επιλογή την βλέπεις ενεργή στις ρυθμίσεις?
Σε εμένα γίνεται disable και κλείνει πλέον κατευθείαν, χωρίς να ζητάει αποτύπωμα. Θα πρέπει να πας πάλι να το ενεργοποιήσεις για να το ξαναζήσει.
Βασικά η συγκεκριμένη ρύθμιση φαίνεται να δουλεύει μόνον για έναν κύκλο.
Στη επόμενη εκκίνηση είναι πλέον off.

Στάλθηκε από το RMP2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

 

Ναι την βλεπω κανονικα μετα απο shutdown. Δεν χρειαζεται να την ξαναενεργοποιησω. Δεν εχω δοκιμασει μετα απο restart.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, goldeneye said:

Ναι την βλεπω κανονικα μετα απο shutdown. Δεν χρειαζεται να την ξαναενεργοποιησω. Δεν εχω δοκιμασει μετα απο restart.

Μπα, εγώ όχι. Μετά από restart ή και shutdown/start, όταν πάω στο συγκεκριμένο μενού την βλέπω και πάλι off την ρύθμιση.

Δεν την κρατάει.

Δεν ξέρω τι γίνεται με αυτό το τηλέφωνο. Πρώτη φορά ειμαι με One+ και βλέπω να κάνει διάφορα κουλά!

Ποιο πριν είχα πρόβλημα με την AOD που αυτή δεν γούσταρε με τίποτα να μείνει off. Εγώ την έκλεινα και αυτή μετά από μία επανεκκίνηση γίνονταν και πάλι on.

Τώρα έχω το ανάποδο με αυτή τη ρύθμιση.

Έχει αρχίσει και με ξενερώνει το όλο πράγμα, "το κάνω ότι μου γουστάρει".

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites




Παρατητησα και εγω το ιδιο σε καποιες κλησεις στο δικτυο της nova. 


Μου έχει συμβεί και εμένα κάποιες φορές. Αρκετά σπάνια όμως. Να μου το κάνει 1-2 φορές τον μήνα (θα έλεγα και λιγότερο) και με ένα restart στρώνει.
Δεν νομίζω ότι φταίνε τα δίκτυα, το τηλέφωνο παθαίνει κάποια φρίκη και δεν περνάει την ομιλία μας ενώ τον απέναντι τον ακούμε κανονικά.
Χαμένες κλήσεις πάντως που γράφουν κάποιοι φίλοι εδώ, όχι δεν έχω δει κάτι τέτοιο.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.


Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μόλις ήρθε το security patch Σεπτεμβρίου  για την συσκευή μας για όσους σαν και εμένα δεν το έχετε κατεβάσει από την εφαρμογή  oxygen update  

Screenshot_2023-10-12-06-50-38-62_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα από χθες κάτοχος της συσκευής την έστησα όλα μια χαρά τέλεια.το μόνο πρόβλημα μου είναι ότι δεν βρίσκω πως να απενεργοποιήσω τα νέα της google που η καρτέλα της είναι τέρμα αριστερά στην αρχικη οθόνη μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία καλη θηκη που να προστατευει το κινητό καλά υπάρχει απο πεσίματα και πτώσεις γενικα??? Περα απο την poetic που ειναι πολυ καλη αλλα δεν την βρισκω Ελλαδα και την επισημη της oneplus που θεωρω οτι δεν προστατευει αρκετα!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Gantem said:

Παιδιά καμία καλη θηκη που να προστατευει το κινητό καλά υπάρχει απο πεσίματα και πτώσεις γενικα??? Περα απο την poetic που ειναι πολυ καλη αλλα δεν την βρισκω Ελλαδα και την επισημη της oneplus που θεωρω οτι δεν προστατευει αρκετα!

spigen hybrid case

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα από χθες κάτοχος της συσκευής την έστησα όλα μια χαρά τέλεια.το μόνο πρόβλημα μου είναι ότι δεν βρίσκω πως να απενεργοποιήσω τα νέα της google που η καρτέλα της είναι τέρμα αριστερά στην αρχικη οθόνη μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Color OS quick glance

https://www.apkmirror.com/apk/oppo/breeno-feed-2/

Mε λίγο ψάξιμο βρήκα αυτό για να κάνει όποιος θέλει disable το Google discover.

Κατεβάζουμε από το παραπάνω λινκ το quick glance.
Αφού εγκατασταθεί πάμε με long press στις ρυθμίσεις του home screen και πλέον εκεί θα βρούμε την επιλογή "quick glance" την κάνουμε disable και that's it.
Έφυγε το Google discover (home screen, sweep right).



Παιδιά καμία καλη θηκη που να προστατευει το κινητό καλά υπάρχει απο πεσίματα και πτώσεις γενικα??? Περα απο την poetic που ειναι πολυ καλη αλλα δεν την βρισκω Ελλαδα και την επισημη της oneplus που θεωρω οτι δεν προστατευει αρκετα!
Spigen tough armor.
Σκέτο τανκς!

Στάλθηκε από το RMP2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Del παρακαλώ!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2023 at 9:08 ΜΜ, fanatikos said:

Color OS quick glance

https://www.apkmirror.com/apk/oppo/breeno-feed-2/

Mε λίγο ψάξιμο βρήκα αυτό για να κάνει όποιος θέλει disable το Google discover.

Κατεβάζουμε από το παραπάνω λινκ το quick glance.
Αφού εγκατασταθεί πάμε με long press στις ρυθμίσεις του home screen και πλέον εκεί θα βρούμε την επιλογή "quick glance" την κάνουμε disable και that's it.
Έφυγε το Google discover (home screen, sweep right).



Spigen tough armor.
Σκέτο τανκς!

Στάλθηκε από το RMP2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

H tough armor δεν πεταει ομως την μαμα μεμβρανη???

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Gantem said:

H tough armor δεν πεταει ομως την μαμα μεμβρανη???

Δεν μπορώ να σου απαντήσω σε αυτό.

Από μακακία μου η εργοστασιακή μεμβράνη εφυγε day one. Είχα ξεχάσει ότι είχε από μαμά και πλήρωσα για τοποθέτηση με την αγορά.

Αυτήν που φοράει πάντως τώρα δεν την ενοχλεί καθόλου η θήκη.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η χαρα δεν κρατησε και πολυ...

Παλι στα ξαφνικα δεν κραταει καμια ρυθμιση μετα απο ρεσταρτ, ετσι στο ξαφνικο. Σκεφτηκα ακομα και μηπως καποια εφαρμογη μου κανει την ζημια, αλλα τις ιδιες εφαρμογες εχω και μετα απο την επαναφορα που ειχα κανει και ειχε φτιαξει το προβλημα. Κοντα 1 μηνα κρατησε με τις ρυθμισεις κτλ να τα κραταει μετα απο ρεσταρτ. Με μια γρηγορη αναζητηση στο ιντερνετ διαβαζω πως πολλοι εχουν το ιδιο προβλημα ακομα και στην σειρα 8, 9 κτλ που ολοι λενε πως φτιαχνει μετα απο factory αλλα λιγο καιρο αργοτερα, ξανα "χαλαει". Επισης δεν βρηκα πουθενα καποια λυση η τι να φταιει...

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει.
Ευτυχώς ακόμη δεν μου το κάνει στην aod. Βέβαια την συγκεκριμένη ρύθμιση την εχω στο "don't touch". Δεν την πειράζω δηλαδή. Φοβάμαι ότι εάν την πειράξω θ' αρχίσει και αυτή τα ίδια.
Εμένα προς στιγμήν δεν μου κρατάει την ρύθμιση που ζητάει pin για το restart και την ρύθμιση που καταργεί το Google discover.
Προσωπικά με έχει κουράσει αφάνταστα όλο αυτό.
Ελπίζω σε κάποιο update/bug fix αλλά κρατάω μικρό καλάθι.
Θα δούμε....

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, fanatikos said:

Ισχύει.
Ευτυχώς ακόμη δεν μου το κάνει στην aod. Βέβαια την συγκεκριμένη ρύθμιση την εχω στο "don't touch". Δεν την πειράζω δηλαδή. Φοβάμαι ότι εάν την πειράξω θ' αρχίσει και αυτή τα ίδια.
Εμένα προς στιγμήν δεν μου κρατάει την ρύθμιση που ζητάει pin για το restart και την ρύθμιση που καταργεί το Google discover.
Προσωπικά με έχει κουράσει αφάνταστα όλο αυτό.
Ελπίζω σε κάποιο update/bug fix αλλά κρατάω μικρό καλάθι.
Θα δούμε....

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.
 

Υπαρχουν πολλα αρθρα για το συγκεκριμενο προβλημα με μια απλη αναζητηση "reset default settings after restart oneplus". 

Εμενα μεχρι στιγμη το κανει σε aod, αναλυση οθονης & τα icon στην status bar αν θελω πχ να αλλαξω θεση σε καποιο η να προσθεσω αλλο.

Εχω μια ελπιδα μηπως φτιαξει ολο αυτο με την 14, γιατι με τα security patch, χλωμο. Ευτυχως κι εγω ειχα οκ τις ρυθμισεις πριν φαει φλασια, οποτε κατα καποιον τροπο, δεν με ενοχλει. 

Το κακο ειναι ο,τι δεν μπορεις να κανεις και κατι. Το μονο που σκεφτηκα ηταν να κανω εκκαθαριση δεδομενων ολες τις εφαρμογες της συσκευης (οχι της δικες μου) μπας και στρωσει.

Υπαρχει δυνατοτητα να περασουμε ξανα την εκδοση που ηδη εχουμε εγκατεστημενη χωρις να χασουμε δεδομενα μπας και φτιαξει;

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο 14 ελπίζω.

Το έχω κάνει. Έχω ξαναπεράσει και μάλιστα την full έκδοση από πάνω και δεν άλλαξε τίποτα. 

Παραμένει το πρόβλημα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, fanatikos said:

Και εγώ στο 14 ελπίζω.

Το έχω κάνει. Έχω ξαναπεράσει και μάλιστα την full έκδοση από πάνω και δεν άλλαξε τίποτα. 

Παραμένει το πρόβλημα.

Ουτε με επαναφορα ρυθμισεων μονο διορθωνεται επισης οταν το ειχα κανει. Κατι "μπερδευει" την συσκευη με τις ρυθμισεις κτλ και δημιουργει το προβλημα οταν αλλαζεις κατι σε καποια ρυθμιση, δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν το κάνει από την αρχή. Σε κάποιον ανύποπτο χρόνο σταματά να τις αποθηκεύει.
Και το ωραίο είναι ότι από την one+ σφυρίζουν αδιάφορα. Κάντε factory reset σου λένε, λες και είναι κάτι της πλάκας να το φέρεις μετά ξανά εκεί που το θες.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.







Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...