Jump to content

[Επίσημο] Nokia E70


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 235
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Loipon, psinomai ashima na paro to E70...einai kalo ergaleio! Afto pou thelw na matho ine an to Vo-Ip leitourgi? Eho logariasmo VoipBuster kai tha me endiefere na matho an doulevei...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε βλεπω τους αλλους να ασχολουνται:

@WizeMan

Φιλε εφτιαξα και μπορεσα και συνδεθηκα σε Wifi. Voip ακομα δε δοκιμασα αλλα αμα μπορεσω θα το κοιταξω και θα σου πω

@Basket

Για να βαλεις οτιδηποτε αλλο προγραμμα που δεν εχει licence απο ΝΟΚΙΑ πηγαινε :

Εργαλεια -> Διαχ Εφαρμογων -> και στις Επιλογες -> Ρυθμισεις -> Εγκατασταση Λογισμικου βαλε ΟΛΑ (αντι Μονο με Υπογραφη)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε βλεπω τους αλλους να ασχολουνται:

@WizeMan

Φιλε εφτιαξα και μπορεσα και συνδεθηκα σε Wifi. Voip ακομα δε δοκιμασα αλλα αμα μπορεσω θα το κοιταξω και θα σου πω

@Basket

Για να βαλεις οτιδηποτε αλλο προγραμμα που δεν εχει licence απο ΝΟΚΙΑ πηγαινε :

Εργαλεια -> Διαχ Εφαρμογων -> και στις Επιλογες -> Ρυθμισεις -> Εγκατασταση Λογισμικου βαλε ΟΛΑ (αντι Μονο με Υπογραφη)

 

Thanks mate, το τηλέφωνο θα το πάρω σίγουρα την Δευτέρα, αλλά ψήνομαι από τώρα να μάθω κάποια πράγματα. Καλά που είναι και Symbian 3rd γιατί έτσι θα τα μεταφέρω όλα από το 3250 (sms phonebook calendar) στο Ε70 με τη σουϊτα της ΝΟΚΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Loipon, psinomai ashima na paro to E70...einai kalo ergaleio! Afto pou thelw na matho ine an to Vo-Ip leitourgi? Eho logariasmo VoipBuster kai tha me endiefere na matho an doulevei...

 

Έχω το Ε61 που έχει παρόμοιο software με το E70, και το Voip δεν έχω καταφέριε να το κάνω να δουλέψει. Γενικά υπάρχει πρόβλημα με το SIP over NAT...περιμένουμε update από την ΝΟΚΙΑ μπας και λυθεί το πρόβλημα...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Το τι φοράει πριν το κάνουμε αναβάθμιση απο που μπορούμε να το δούμε?

 

Πληκτρολογεις σε κατασταση αναμονης *#0000#

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα καθε φορα που κλεινω το κινητο τα πληκτρα μενουν φωτισμενα και πρεπει να βγαλω την μπαταρια για να σβησουν σας εχει συμβει αυτο
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει πρόβλημα το κινητό σου φίλε μου... δυστυχώς.

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη καθώς δεν μου δόθηκε η ευκαιρία αλλά μάλλον είναι μια αρχή και ίσως να ακολουθήσουν και άλλες υλοποιήσεις...

 

Αν έχεις τη διάθεση και την υπομονή ρίξε μια ματιά και ενημέρωσε μας αν βγάλεις κάποια ενδιαφέρουσα άκρη ...

 

ΚΛΙΚ ΕΔΩ

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Για όλους τους φίλους που ενδιαφέρονται για το WiFi της συσκευής, ένας γρήγορος τρόπος σύνδεσης είναι να κατεβάσουν το WLAN Wizard της ΝΟΚΙΑ (που αν δεν κάνω λάθος "βγήκε" για τα Ν80), να επιλέξουν "Start Web browsing" από το μενού του προγράμματος (το οποίο αυτόματα φτιάχνει Access Points του δικτύου που θα βρει) και μετά να σερφάρουν "μέχρι να λυώσουν τα δάχτυλά τους ή να βγάλουν τα μάτια τους ή να τους τελειώσει η μπαταρία" (whichever comes first)!!

Όποιος ενδιαφέρεται για λεπτομέρειες μου στέλνει email στο sharpmailer@gmail.com και θα προσπαθήσω να βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, θα ηθελα μια βοηθεια με το Ε70. δεν ανοιγει αρχεια office πανω απο 200-300 Κβ. εχετε καμια ιδεα? πιθανη αναβαθμιση του λειτουργικου να λυσει το προβλημα? το quick office βοηθα πιθανον??
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα το αντιμετωπίζω κυρίως με τα pdf. Τι μήνυμα σου βγάζει? Ότι δεν έχει αρκετή μνήμη , κάτι άλλο ή απλά κολλάει? Να σου πω την αλήθεια επειδή έχω δοκιμάσει και τις εμπορικές λύσεις για office (εκτός των εγκατεστημένων από τη ΝΟΚΙΑ ) μπορώ να σου πω ότι εκτός μικρών διαφορών δεν θα βρείς πολύ περισσότερα πράγματα, τα οποία θα σε βοηθήσουν. Εγώ έχω εγκατεστημένο πια μόνο το office της ΝΟΚΙΑ.

 

Η αναβάθμιση σίγουρα παίζει θετικό ρόλο. Αν έχεις 1.χχχχ.χχχ.χχ έκδοση στο software καλό θα ήταν είτε σε ένα ΝΟΚΙΑ-Center είτε από το σπίτι σου ( αν διαθέτεις γρήγορη σύνδεση γιατί τα αρχεία δεν είναι μικρά) να του κάνεις μια αναβάθμιση στην 2.χχχχ.χχχ.χχγιατί πιστεύω θα δείς κάποια θετικά. Πρόσεξε όμως να πάρεις αντίγραφο ασφαλείας γιατί μετά την αναβάθμιση θα βρείς ένα τελείως γυμνό τηλέφωνο...

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω, την εκανα αναγκαστικα σε nokia center, λογω κολληματος του bluetooth. Μικρη διαφορα ειδα σε αυτο το θεμα τουλαχιστον προς το παρον. οσον αφορα το office , σκεφτομαι αρκετα σοβαρα για το quickoffice, καθως απο οτι καταλαβα υποστηριζει και πολυπλοκες συναρτησεις. Παντως δεν καταλαβα ακομα, απο την "μαμα" του τι εχει εγκατεστημενο? οταν εγκαθιστω το trial quickoffice, καποιο conflict γινεται στο ανοιγμα των αρχειων, καποια ανοιγουν με αυτο, καποια αλλα που τα ειχα επεξεργαστει με το "μαμισιο" δεν ανοιγουν. Η εμπειρια παντως για οσους ενδιαφερονται και να μην απογοητευτουν οπως εγω, ειναι οτι ανοιγει excel εως περιπου 300-400 kb , words λιγο μεγαλυτερα εως 500-600, powerpoint εως 1000kb περιπου και με πιθανη απωλεια μεγαλων εικονων σε μερικες διαφανιες, και PDF περιπου ως 1000-1500kb. Αν καποιος φιλος εχει αλλη αποψη ή λυση για το θεμα αυτο ευπροσδεκτη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ψάχνω να αγοράσω κινητό τον τελευτάιο μήνα, όπου προσπαθω να αποφασίσω αν πρέπει να πάρω smartphone ή PDΑ κινητό. Έχω καταλήξει μεταξύ των Ε70 και HTC TyTN.

Ειδικά τώρα που το Ε70 κάνει και edit σε αρχεία Office και παίρνει και GPS πραγματικά τα πράγματα έχουν δυσκολέυει ακόμα περισσότερο... Δυσκολεύομαι να σκεφτώ τι παραπάνω προσφέρει πλέον ένα PDA από ένα smartphone. Είναι θέμα εφαρμογών? Συμβατότητας με PC?

 

έχει κανείς άποψη επι του θέματος, ώστε να με βοηθήσει να βγάλω άκρη επιτέλους?

 

Όταν δοκίμασα το ΤyTN αυτό που με χάλασε ήταν η λειτουργία του ώς τηλέφωνο... Το Ε70 δεν το έχω βρει σε μαγαζι για να το δοκιμάσω καθόλου, αλλά είχα παντα ΝΟΚΙΑ και έριξα μια ματιά στο Ε60.

 

έχει κανείς το Ε70 με ΤΙΜ? Έχει δοκιμάσει το σύστημα - κολπάκι για πρόσβαση στο ιντερνετ (όχι μόνο wap) με Non stop ?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πού θα βρούμε θήκη που να κάνει για το E70;

Η NOKIA δεν βγάζει.

http://www.signaturebar.com/uploads/images/33845.png
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πού θα βρούμε θήκη που να κάνει για το E70;

Η NOKIA δεν βγάζει.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ : http://www.nokia.com.gr/nokia/0,,83227,00.html?s=N90 , είναι μια θήκη για το Ν90 το οποίο έχει -σχεδόν- ιδιες διαστάσεις με το Ε70. Είναι αρκετά βολική γιατί είναι ανοικτή από τη μία μεριά μεριά και είναι αρκετά καλή.

Προσωπικά της έκανα και μια μικρή "επέμβαση" και της αφαίρεσα το πλαστικό για τη ζώνη και έγινε πιο επίπεδη καθώς με αυτά τα πλαστικά που βάζουν για τις ζώνες ΔΕΝ χωράνε οι θήκες στις τσέπες !!

 

Τέσπα. Επειδή το έχω ψάξει πολύ είναι η καλύτερη λύση που έχω βρεί. Αν δεν σε ενοχλέι βέβαια η διαφορετική μάρκα, ταιριάζουν και οι δερμάτινες θήκες του Ρ900, Ρ910, Ρ990 της SE . Είχα μία και ταιριάζει τέλεια αλλά είναι λίγο περίεργο η "συγκρούση" μαρκών στο μάτι !!

 

Της ΝΟΚΙΑ την πήρα 15 ευρώ απο ΝΟΚΙΑ - shop αλλά μάλλον θα πρέπει να ψάξεις αρκετά καθώς δεν τη βρήκα και με την πρώτη ...

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην εχει ενα απλο και ταπεινο ραδιοφωνακι ωστε να ειναι εντελως ΤΕΛΕΙΟ ;Το παρατηρησα τωρα τελευταια το κινητο,δειχνει αψογο απο καθε αποψη,αν και λιγο ασχημο πραγμα που εμενα δε με ενδιαφερει και πολυ,αλλα σ ενα τοσο καλο κινητο να λειπει το ραδιοφωνο ;ε κριμα...

Δεν εχει τουλαχιστον ακουστικα με ραδιοφωνο πανω ;μηπως σκεφτω να το αγορασω....

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ : http://www.nokia.com.gr/nokia/0,,83227,00.html?s=N90 , είναι μια θήκη για το Ν90 το οποίο έχει -σχεδόν- ιδιες διαστάσεις με το Ε70. Είναι αρκετά βολική γιατί είναι ανοικτή από τη μία μεριά μεριά και είναι αρκετά καλή.

Προσωπικά της έκανα και μια μικρή "επέμβαση" και της αφαίρεσα το πλαστικό για τη ζώνη και έγινε πιο επίπεδη καθώς με αυτά τα πλαστικά που βάζουν για τις ζώνες ΔΕΝ χωράνε οι θήκες στις τσέπες !!

 

Τέσπα. Επειδή το έχω ψάξει πολύ είναι η καλύτερη λύση που έχω βρεί. Αν δεν σε ενοχλέι βέβαια η διαφορετική μάρκα, ταιριάζουν και οι δερμάτινες θήκες του Ρ900, Ρ910, Ρ990 της SE . Είχα μία και ταιριάζει τέλεια αλλά είναι λίγο περίεργο η "συγκρούση" μαρκών στο μάτι !!

 

Της ΝΟΚΙΑ την πήρα 15 ευρώ απο ΝΟΚΙΑ - shop αλλά μάλλον θα πρέπει να ψάξεις αρκετά καθώς δεν τη βρήκα και με την πρώτη ...

 

ok

Thanks sleon για τις πληροφορίες.

Θα ψάξω για την θήκη του N90.

http://www.signaturebar.com/uploads/images/33845.png
Link to comment
Share on other sites

Από ταχύτητα στο menu πώς πάει;

 

Η φωτογραφική του μηχανή αξίζει; για φωτο δωματίου με μετριο φωτισμό.

 

Η ταχύτητα του menu είναι πολύ καλή.

Για δείγμα απο photos δες στα παρακάτω links:

http://www.gsmarena.com/nokia_e70-review-96p7.php

http://www.mobileburn.com/review.jsp?Page=6&Id=2719

http://www.signaturebar.com/uploads/images/33845.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,γνωρίζετε αν προβλέπεται καμμιά πτώση στην τιμή του Ε70 στο άμεσο μέλλον (2-3 μήνες)?
WOLFGUARD OF ANGBAND
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω παρατηρήσει ότι ακόμη και με το τελευταίο firmware (2.xxxx.xxxx 31/08) αρκετές φορές δεν μπορεί να ανοίξει αρχεία .doc που έχουν δημιουργηθεί 100% πάνω στο κινητό. Εμφανίζει δηλαδή μήνυμα του τύπου "Αδύνατο άνοιγμα του αρχείου".

Πάντως και σε αυτό υπάρχει λύση. Απλώς συνδέστε το κινητό στον Η/Υ για μεταφορά δεδομένων και ανοίξτε το "χαλασμένο" αρχείο από το Word. Θα σας βγάλει μήνυμα ότι προσπαθεί να το διορθώσει και έτσι θα γίνει, αφού κρασάρει μία φορά. Στην επανεκκίνηση του Word θα επαναφέρει το αρχείο και θα μπορέσετε να το σώσετε και να το ανοίξετε από το κινητό σας ξανά.

Το πρόβλημα αυτό ίσως να έχει να κάνει και με το μέγεθος του αρχείου, μιας και χτυπάει συνήθως γύρω στα 16KB+.

Πάντως το Word σαν λάθος αναφέρει το "List1", οπότε ίσως να μιλάμε για κακό σώσιμο υπό περιπτώσεις.

Πληροφοριακά, το τελευταίο .doc που μου χτύπησε, δεν είχε μέσα κάτι περίεργο. Απλούς παραγράφους και λίγους bold χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...