Jump to content

Samsung Galaxy S23


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καινουριο device care με το sot απο την τελευταια πληρη φορτιση οπως πριν . για οποιον βιαζεται : https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/device-maintenance/device-maintenance-13-8-06-11-release/

αλλιως περιμενετε το update . εγω το περασα παντως

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MAFAdo said:

ΗΡΘΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ONE UI 6.1

ναι , 3067.32 mb

ηρθε και εφυγε , πατησα αργοτερα γιατι παω δουλεια σε λιγο , ξαναμπαινω , σφαλμα διακομιστη!

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, stelioz78 said:

ναι , 3067.32 mb

ηρθε και εφυγε , πατησα αργοτερα γιατι παω δουλεια σε λιγο , ξαναμπαινω , σφαλμα διακομιστη!

Εμένα μου την εμφάνισε τώρα και την κατεβάζω αλλά θα την κάνω εγκατάσταση μάλλον το βράδυ όταν βρω χρόνο. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

τελικα την εκανα .και ενα app booster μετα και ετοιμος . ολα ρολοι , ουτε καν clear cache.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, stelioz78 said:

τελικα την εκανα .και ενα app booster μετα και ετοιμος . ολα ρολοι , ουτε καν clear cache.

Ποιο καλό είναι το app booster (μέσο goodlock) ή repair app μέσο recovery;;;

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, fotisbasm_ said:

Ποιο καλό είναι το app booster (μέσο goodlock) ή repair app μέσο recovery;;;

καπου διαβασα οτι το repair app ειναι η ιδια λειτουργια που κανει μονο του μετα απο καθε update . οποτε αφου μετα απο καθε  update σου προτεινει και app booster , μαλλον ειναι απαραίτητο 

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, fotisbasm_ said:

Ποιο καλό είναι το app booster (μέσο goodlock) ή repair app μέσο recovery;;;

Δεν βρίσκω αυτό το app booster στο good lock. Είναι για άλλο region μήπως? 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Rayden1 said:

Δεν βρίσκω αυτό το app booster στο good lock. Είναι για άλλο region μήπως? 

δεν ειναι στο goodlock . ειναι μια αλλη συλλογη εφαρμογών της samsung που λεγεται good guardians . στο store της σαμσουγκ , εχει και αλλες χρησιμες εφαρμογες μεσα , thermal guardian , memory guardian και app booster φυσικα

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

αν και με φόβισε στην αρχη , μετα απο 3 ημερες + wipe cash + app booster , η μπαταρια εχει επανελθει οπως ηταν πριν την 6.1 . και σε αναμονή και σε sot.

οπως επισης ιδιοι παραμενουν οι χρονοι φορτισης . δεν εχει αλλαξει κατι

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, stelioz78 said:

αν και με φόβισε στην αρχη , μετα απο 3 ημερες + wipe cash + app booster , η μπαταρια εχει επανελθει οπως ηταν πριν την 6.1 . και σε αναμονή και σε sot.

οπως επισης ιδιοι παραμενουν οι χρονοι φορτισης . δεν εχει αλλαξει κατι

wipe cache πως κάνεις;

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, john_shadow said:

wipe cache πως κάνεις;

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s21/wipe-cache-partition/

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, lagoudakis said:

Με το wipe cache χρειάζεται να ξανα στήσεις το κινητό από την αρχή;

Τι χάνετε απο τις ρυθμίσεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vassar said:

Με το wipe cache χρειάζεται να ξανα στήσεις το κινητό από την αρχή;

Τι χάνετε απο τις ρυθμίσεις;

τιποτα δεν χανεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πριν από λίγες ημέρες αγόρασα ένα S23. Το πήρα σε καλή τιμή από ένα κατάστημα παραεισαγωγής. Έχω την εντύπωση ότι κάτι δεν πάει καλά με το τηλέφωνο. Η οθόνη δεν φαίνεται αρκετά ζωντανή, η γενική αίσθηση είναι λίγο περίεργη. Θα ακουστεί κάπως, αλλά υπάρχει περίπτωση να είναι κλώνος ή refurbished; Είχα S8, S9, S10, S20 στο παρελθόν, οπότε ξέρω πώς είναι οι οθόνες της samsung. Αν κάποιος έχει κάποια ιδέα σχετικά με το προβληματισμο μου, ας πει τη γνώμη του.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, crt said:

Καλημέρα. Πριν από λίγες ημέρες αγόρασα ένα S23. Το πήρα σε καλή τιμή από ένα κατάστημα παραεισαγωγής. Έχω την εντύπωση ότι κάτι δεν πάει καλά με το τηλέφωνο. Η οθόνη δεν φαίνεται αρκετά ζωντανή, η γενική αίσθηση είναι λίγο περίεργη. Θα ακουστεί κάπως, αλλά υπάρχει περίπτωση να είναι κλώνος ή refurbished; Είχα S8, S9, S10, S20 στο παρελθόν, οπότε ξέρω πώς είναι οι οθόνες της samsung. Αν κάποιος έχει κάποια ιδέα σχετικά με το προβληματισμο μου, ας πει τη γνώμη του.

στα χρωματα οθονης ποια επιλογη εχεις βαλει;

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Στα χρώματα βάζω την προστασία ματιών, την έχω πάντα έτσι. Πήγα σε μια γνωστή αλυσίδα συσκευών που είχε συσκευές προς επίδειξη, είχαν και s23 και το συνέκρινα με το δικό μου, είδα διαφορά στα χρώματα ειδικά με την προστασία ματιών φαινόταν πιο ξεθωριασμένο.

Link to comment
Share on other sites

Τη "λειτουργία οθόνης" την έχεις "έντονη";

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, crt said:

Καλημέρα. Πριν από λίγες ημέρες αγόρασα ένα S23. Το πήρα σε καλή τιμή από ένα κατάστημα παραεισαγωγής. Έχω την εντύπωση ότι κάτι δεν πάει καλά με το τηλέφωνο. Η οθόνη δεν φαίνεται αρκετά ζωντανή, η γενική αίσθηση είναι λίγο περίεργη. Θα ακουστεί κάπως, αλλά υπάρχει περίπτωση να είναι κλώνος ή refurbished; Είχα S8, S9, S10, S20 στο παρελθόν, οπότε ξέρω πώς είναι οι οθόνες της samsung. Αν κάποιος έχει κάποια ιδέα σχετικά με το προβληματισμο μου, ας πει τη γνώμη του.

Κατέβασε από το play store cpu x να δούμε επεξεργαστή. Αν είναι κλώνος θα φανεί εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα επισκευών samsung, όπου έλεγξαν τους αριθμούς και μου είπαν ότι είναι αυθεντικοί. Κατέβασα το cpu x, ο επεξεργαστής είναι SM8550AC QUALCOMM SNAPDRAGON 8 GEN 2 GALAXY. 

Κοίταξα τις ρυθμίσεις και είναι στην ''εντονή'', αλλά όταν αλλάζω την θερμοκρασία χρώματος, η οθόνη παραμένει ακριβώς η ίδια, είναι αυτό φυσιολογικό;...

Κατέβασα όλες τις ενημερώσεις ώστε να μην υπάρχει κάτι που να έχει να κάνει με το λογισμικό, η οθόνη παραμένει η ίδια ''περίεργη''.

Σκέφτομαι μήπως είναι επισκευάσμένο ή μήπως υπάρχει πρόβλημα με την οθόνη.

Υποθέτω ότι όταν αλλάζω τη θερμοκρασία χρώματος θα έπρεπε να υπάρχει κάποια αισθητή αλλαγή στην οθόνη.

.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, crt said:

Πήγα σε κατάστημα επισκευών samsung, όπου έλεγξαν τους αριθμούς και μου είπαν ότι είναι αυθεντικοί. Κατέβασα το cpu x, ο επεξεργαστής είναι SM8550AC QUALCOMM SNAPDRAGON 8 GEN 2 GALAXY. 

Κοίταξα τις ρυθμίσεις και είναι στην ''εντονή'', αλλά όταν αλλάζω την θερμοκρασία χρώματος, η οθόνη παραμένει ακριβώς η ίδια, είναι αυτό φυσιολογικό;...

Κατέβασα όλες τις ενημερώσεις ώστε να μην υπάρχει κάτι που να έχει να κάνει με το λογισμικό, η οθόνη παραμένει η ίδια ''περίεργη''.

Σκέφτομαι μήπως είναι επισκευάσμένο ή μήπως υπάρχει πρόβλημα με την οθόνη.

Υποθέτω ότι όταν αλλάζω τη θερμοκρασία χρώματος θα έπρεπε να υπάρχει κάποια αισθητή αλλαγή στην οθόνη.

.

Αν είσαι από αθήνα, πήγαινε μία βόλτα από την samsung στο χαιδάρι να το δούνε.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, boymanos said:

Αν είσαι από αθήνα, πήγαινε μία βόλτα από την samsung στο χαιδάρι να το δούνε.

Εκεί το πήγα και μου είπαν ότι είναι γνήσιο και δεν έχει επισκευαστεί επίσημα. Αλλά δεν μπορούν να γνωρίζουν αν έχει επισκευαστεί ανεπίσημα.

Όταν αλλάζεις τη θερμοκρασία χρώματος, παρατηρείς αισθητή αλλαγή στην οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, crt said:

Εκεί το πήγα και μου είπαν ότι είναι γνήσιο και δεν έχει επισκευαστεί επίσημα. Αλλά δεν μπορούν να γνωρίζουν αν έχει επισκευαστεί ανεπίσημα.

Όταν αλλάζεις τη θερμοκρασία χρώματος, παρατηρείς αισθητή αλλαγή στην οθόνη;

Δέν το έχω το κινητό εγώ.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, crt said:

Εκεί το πήγα και μου είπαν ότι είναι γνήσιο και δεν έχει επισκευαστεί επίσημα. Αλλά δεν μπορούν να γνωρίζουν αν έχει επισκευαστεί ανεπίσημα.

Όταν αλλάζεις τη θερμοκρασία χρώματος, παρατηρείς αισθητή αλλαγή στην οθόνη;

Καλησπέρα. Θα έλεγα ότι ναι είναι αισθητή η διαφορά όταν αλλάζω την θερμοκρασία του χρώματος. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rayden1 said:

Καλησπέρα. Θα έλεγα ότι ναι είναι αισθητή η διαφορά όταν αλλάζω την θερμοκρασία του χρώματος. 

Ευχαριστώ, για μένα δεν υπάρχει καμία απολύτως διαφορά... Επομένως, υπάρχει σίγουρα πρόβλημα.

Η οθόνη γενικά μου φαίνεται λίγο υποτονική, σαν να μην είναι σαν τις καλές της samsung, αυτή είναι η αίσθηση που μου δίνει. Θα πρέπει να ξαναπάω στο σέρβις, υπάρχει αδυναμία ρύθμισης της θερμοκρασίας χρώματος, θα δω τι θα μου πουν. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...