Jump to content

Samsung Galaxy S23


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

25 minutes ago, crt said:

Ευχαριστώ, για μένα δεν υπάρχει καμία απολύτως διαφορά... Επομένως, υπάρχει σίγουρα πρόβλημα.

Η οθόνη γενικά μου φαίνεται λίγο υποτονική, σαν να μην είναι σαν τις καλές της samsung, αυτή είναι η αίσθηση που μου δίνει. Θα πρέπει να ξαναπάω στο σέρβις, υπάρχει αδυναμία ρύθμισης της θερμοκρασίας χρώματος, θα δω τι θα μου πουν. 

Στο s23 ultra που έχω δε θα έλεγα ότι η  διαφορά είναι αισθητή...ίσα που τη καταλαβαίνεις και αυτό αν παρατηρήσεις....τη μόνη διαφορά που βλέπω εγώ είναι στο άσπρο...στο εικονίδιο βοηθός και cpu x που έχουν ασπρο 

Screenshot_20240408_175733_Gallery.jpg

Screenshot_20240408_175719_Gallery.jpg

Screenshot_20240408_175702_Gallery.jpg

Screenshot_20240408_175649_Gallery.jpg

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Andreaszel said:

Στο s23 ultra που έχω δε θα έλεγα ότι η  διαφορά είναι αισθητή...ίσα που τη καταλαβαίνεις και αυτό αν παρατηρήσεις....τη μόνη διαφορά που βλέπω εγώ είναι στο άσπρο...στο εικονίδιο βοηθός και cpu x που έχουν ασπρο 

 

Στη λειτουργία οθόνης και στην εξισορροπιση λευκού όταν επιλέγεις θερμό ή ψυχρό παρατηρεις κάποια αλλαγή; 

Από κάτω στις συνθετες ρυθμίσεις όπου ρυθμίζεις τα χρώματα ξεχωριστά;

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, crt said:

Στη λειτουργία οθόνης και στην εξισορροπιση λευκού όταν επιλέγεις θερμό ή ψυχρό παρατηρεις κάποια αλλαγή; 

Από κάτω στις συνθετες ρυθμίσεις όπου ρυθμίζεις τα χρώματα ξεχωριστά;

Οι εικόνες που ανέβασα είναι από το εξισορρόπηση λευκού...τέρμα δεξιά τερμα αριστερά..ψυχρο θερμό δηλαδή.στις συνθέτες ρυθμίσεις που λες από κάτω..πάλι διαφορά δε βλέπω εγω τόση μεγάλη...για μένα πρέπει να παρατηρήσεις κ να εστιάσεις σε ένα συγκεκριμένο σημείο κ αφού κάνεις πολλές φορές την εναλλαγή να δεις αυτή τη μικρή διαφορά. Εγώ δε παρατηρώ μεγάλη διαφορά είτε στο θερμό είτε στο ψυχρό..διαφορά υπάρχει.αλλα όχι τόσο μεγάλη για μένα...θα έλεγα πάρα πολύ μικρή διαφορά είναι ανάμεσα στο θερμό κ το ψυχρό 

Edited by Andreaszel
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είχα και τα δύο κινητά μαζι με το 23 ουλτρα για κάνα μήνα περίπου είχα εντυπωσιαστεί από την απόδοση της οθόνης του απλού S23 (8/256 έκδοση). Έπαιζε στα ίσα σε φωτεινότητα κάτω από τον ήλιο και την είχα όπως όλα μου τα κινητά Samsung στην επιλογή έντονα χρώματα.

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα παίδες και χρόνια πολλά. Παρατηρώ τον τελευταίο μήνα που έχει ζεστάνει ο καιρός ότι το κινητό μετά από 5 με 10 λεπτά έκθεσης στο ήλιο ζεσταίνεται και ρίχνει αυτόματα τη φωτεινότητα. Συμβαίνει αυτό ή είναι ένας λόγος ανησυχίας για μένα. Συμβαίνει άραγε σε όλη τη σειρά S23 S23+ και S23 Ultra? 

Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, MixailDelta said:

Καλημέρα παίδες και χρόνια πολλά. Παρατηρώ τον τελευταίο μήνα που έχει ζεστάνει ο καιρός ότι το κινητό μετά από 5 με 10 λεπτά έκθεσης στο ήλιο ζεσταίνεται και ρίχνει αυτόματα τη φωτεινότητα. Συμβαίνει αυτό ή είναι ένας λόγος ανησυχίας για μένα. Συμβαίνει άραγε σε όλη τη σειρά S23 S23+ και S23 Ultra? 

Καλημέρα, χρόνια πολλά! Ναι συμβαίνει. Συνέβαινε και στο s21 που είχα πριν από αυτό και μάλιστα λίγο πιο συχνά. Είναι το τίμημα του να έχεις τούμπανο επεξεργαστή σε τόσο μικρή συσκευή. Φαντάζομαι θα συμβαίνει και στα υπόλοιπα s23 αλλά ίσως σε λίγο μικρότερο βαθμό λόγο μεγαλύτερου μεγέθους. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayden1 said:

Καλημέρα, χρόνια πολλά! Ναι συμβαίνει. Συνέβαινε και στο s21 που είχα πριν από αυτό και μάλιστα λίγο πιο συχνά. Είναι το τίμημα του να έχεις τούμπανο επεξεργαστή σε τόσο μικρή συσκευή. Φαντάζομαι θα συμβαίνει και στα υπόλοιπα s23 αλλά ίσως σε λίγο μικρότερο βαθμό λόγο μεγαλύτερου μεγέθους. 

Τότε ποιος ο λόγος για έξτρα φωτεινότητα από τη στιγμή που δεν μπορείς να το αξιοποιήσεις μερικές φορές οι εταιρείες με εκπλήσσουν ανεπανόρθωτα κρίμα!

Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MixailDelta said:

Τότε ποιος ο λόγος για έξτρα φωτεινότητα από τη στιγμή που δεν μπορείς να το αξιοποιήσεις μερικές φορές οι εταιρείες με εκπλήσσουν ανεπανόρθωτα κρίμα!

Δεν είναι ακριβώς όπως τα λες. Όταν έχει δροσερό καιρό σπάνια συμβαίνει αυτό, επίσης ακόμα και με ζέστη περνάει λίγος χρόνος για να εμφανιστεί. Οπότε χρήσιμη είναι η έξτρα φωτεινότητα να υπάρχει, ακόμα και με όποιους συμβιβασμούς.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

 

2 ώρες πριν, Rayden1 said:

Δεν είναι ακριβώς όπως τα λες. Όταν έχει δροσερό καιρό σπάνια συμβαίνει αυτό, επίσης ακόμα και με ζέστη περνάει λίγος χρόνος για να εμφανιστεί. Οπότε χρήσιμη είναι η έξτρα φωτεινότητα να υπάρχει, ακόμα και με όποιους συμβιβασμούς.

Κάτω από το φως του ήλιου και ξανά λέω σε θερμοκρασίες σχεδόν 25 βαθμών δεν περνάνε ούτε 5 λεπτά για δοκίμασε να δεις, οπότε για καύσωνα ή παραλία μάλλον ούτε λόγος, έχω εμπειρία από κινητά και ναυαρχίδες και πρώτη φορά το αντιμετωπίζω, ειδικά όταν διαφημίζεις 2000 nits και κουραφέξαλα αυτή είναι η γνώμη μου, αλλιώς τι να κάνω την έξτρα φωτεινότητα να τη βλέπω στον ίσκιο χαχαχα 🐭 😁♥️

Edited by MixailDelta
Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, MixailDelta said:

Κάτω από το φως του ήλιου και ξανά λέω σε θερμοκρασίες σχεδόν 25 βαθμών δεν περνάνε ούτε 5 λεπτά για δοκίμασε να δεις, οπότε για καύσωνα ή παραλία μάλλον ούτε λόγος, έχω εμπειρία από κινητά και ναυαρχίδες και πρώτη φορά το αντιμετωπίζω, ειδικά όταν διαφημίζεις 2000 nits και κουραφέξαλα αυτή είναι η γνώμη μου, αλλιώς τι να κάνω την έξτρα φωτεινότητα να τη βλέπω στον ίσκιο χαχαχα 🐭 😁♥️

Με data και το s24+ και το s23 ζεσταινονται. Ισως να εχουν καλο cooling system, δεν ξερω.
Η μεγαλη φωτεινοτητα ειναι μονο για λιγα λεπτα ακομα και στο πολικο ψυχος, τουλαχιστον αυτο εχω καταλαβει. Εχω γκρινιαξει και εγω για το θεμα σε αλλο topic, απορω πως βλεπω κατω απο τον ηλιο ανετα με ενα Honor View 20 και πολυ λιγα nits φωτεινοτητα. 
Υποψιν, δεν ζω Ελλαδα, και το "κατω απο τον ηλιο" δεν ειναι τοσο εντονο εδω οσο Ελλαδα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
3 ώρες πριν, adais said:

Μέχρι πότε έχει επίσημα ενημερώσεις σε core android και μέχρι πότε security's?

Μέχρι το 2027 updates λειτουργικού(android 17) και μέχρι το 2028 security patches.

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Αυτό παίζει να το αλλάξει η Samsung και να προσφέρει περισσότερο καιρό υποστήριξη?

Ή στην ουσία το 2028 το κινητό θα είναι χωρίς καμία αναβάθμιση στο Android os?

 

Επίσης αξίζει να αγοράσει κάποιος το Galaxy s23 ή s23 plus τώρα?

Υπάρχουν καθόλου προβλήματα στα s23 γενικότερα?

Είτε με τη διάρκεια της μπαταρίας ή με οτιδήποτε άλλο?

Και όλα τα s23 ακόμα και στην Ευρώπη έχουν τον Snapdragon 8 Gen 2?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, adais said:

Αυτό παίζει να το αλλάξει η Samsung και να προσφέρει περισσότερο καιρό υποστήριξη?

Ή στην ουσία το 2028 το κινητό θα είναι χωρίς καμία αναβάθμιση στο Android os?

 

Επίσης αξίζει να αγοράσει κάποιος το Galaxy s23 ή s23 plus τώρα?

Υπάρχουν καθόλου προβλήματα στα s23 γενικότερα?

Είτε με τη διάρκεια της μπαταρίας ή με οτιδήποτε άλλο?

Και όλα τα s23 ακόμα και στην Ευρώπη έχουν τον Snapdragon 8 Gen 2?

Όχι δεν παίζει.Οτι είπε

Εννοείτε αξίζει,ειδικά αν το βρει σε καλή τιμή

Όχι καθόλου προβλήματα.Το plus κυνηγά αν θες καλύτερη μπαταρία 

Όλα έχουν τον snap 8 gen 2

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, adais said:

Αυτό παίζει να το αλλάξει η Samsung και να προσφέρει περισσότερο καιρό υποστήριξη?

Ή στην ουσία το 2028 το κινητό θα είναι χωρίς καμία αναβάθμιση στο Android os?

 

Επίσης αξίζει να αγοράσει κάποιος το Galaxy s23 ή s23 plus τώρα?

Υπάρχουν καθόλου προβλήματα στα s23 γενικότερα?

Είτε με τη διάρκεια της μπαταρίας ή με οτιδήποτε άλλο?

Και όλα τα s23 ακόμα και στην Ευρώπη έχουν τον Snapdragon 8 Gen 2?

Όλη η σειρά έχει gen 2...η μπαταρία είναι πολύ καλή σε όλα τα 23...έχω το ultra. Ίσως δώσει και περαιτέρω υποστήριξη ποτέ δε ξέρεις. Εγώ θα το αγόραζα ακόμα και τώρα. Για μένα αξίζει. Χαρακτηριστικά μπαταρία οθόνη σέρβις μη το ξεχνάμε....πολύ σημαντικό αχρείαστο να μας ειναι

Link to comment
Share on other sites

Στα s24 και μετά νομίζω θα δώσει ακόμα περισσότερα χρόνια υποστήριξη, 7 έτη. Αλλά νομίζω ότι από ένα σημείο και μετά ξεφεύγει το πράγμα, πολύ δύσκολο να κρατήσει κάνεις κινητό ακόμα και για 5 χρόνια, όσα δίνει για το s23. Ακόμα και τώρα να αγοραστεί, ναι θεωρώ ότι αξίζει. Έχεις  το κεφάλι σου ήσυχο για μια τετραετία. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο κατάστημα(Μάλλον σκρουτζομαγαζο) που να πουλάει φτηνά το s23 ή s23 plus?

Μάλλον θα το αγοράσω τον άλλο μήνα που θα πληρωθώ.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, adais said:

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο κατάστημα(Μάλλον σκρουτζομαγαζο) που να πουλάει φτηνά το s23 ή s23 plus?

Μάλλον θα το αγοράσω τον άλλο μήνα που θα πληρωθώ.

Ξαναρώτα όταν θα είσαι έτοιμος γιατί αλλάζουν οι τιμές ή αν είσαι τυχερός να πέσεις σε καμία καλή προσφορά 

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...