Jump to content

Samsung Galaxy S23+


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, makouin said:

Στο προηγούμενο update είχε κάποια πτώση η μπαταρία του...με αυτό έχω την αίσθηση ότι επανήλθε.

Από 85%, επανήλθε και καλύτερη από πριν θα έλεγα. Κάντε και update το google play system από ρυθμίσεις, βοηθάει και αυτό στην κατανάλωση μπαταρίας. 

Screenshot_20240215_190703_Device care.jpg

Edited by zVag
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 363
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 ώρες πριν, zVag said:

Από 85%, επανήλθε και καλύτερη από πριν θα έλεγα. Κάντε και update το google play system από ρυθμίσεις, βοηθάει και αυτό στην κατανάλωση μπαταρίας. 

Screenshot_20240215_190703_Device care.jpg

Αν δεν το είχες γράψει για το Google system update θα αγνοούσα τελείως την ύπαρξη της ρύθμισης!

Πέρασα κι εγώ το update, για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, zVag said:

Από 85%, επανήλθε και καλύτερη από πριν θα έλεγα. Κάντε και update το google play system από ρυθμίσεις, βοηθάει και αυτό στην κατανάλωση μπαταρίας. 

Screenshot_20240215_190703_Device care.jpg

Aπο που; 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Οταν βγαζω με την 50αρα καμερα φωτογραφια σε κατι που εχει γραμματα λιγο μακρια και κανω ζουμ ή ανπιξω την εικονα τα γραμματα δε φαινονται καλα.ειναι καπως στραβα και δεν διαβαζονται σχεδον.ενω με την 12αρα και ζουμ ειναι πολυ καλυτερα.το εχετε κι εσεις ή θελει να ρυθμισω κατι στην καμερα;ευχαριστω

Edited by andreaslps
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, andreaslps said:

Πταν βγαζω με την 50αρα καμερα φωτογραφια σε κατι που εχει γραμματα λιγο μακρια και κανω ζουμ ή ανπιξω την εικονα τα γραμματα δε φαινονται καλα.ειναι καπως στραβα και δεν διαβαζονται σχεδον.ενω με την 12αρα και ζουμ ειναι πολυ καλυτερα.το εχετε κι εσεις ή θελει να ρυθμισω κατι στην καμερα;ευχαριστω

Δες αυτο
https://myphone.gr/forum/topic/196626/?do=findComment&comment=7205881

 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2024 at 10:32 ΜΜ, s_nova said:

Μετα το ντορο που εχει γινει με τις οθονες γενικως στη σειρα S μαζευτηκαμε τωρα το απογευμα μεχρι τωρα εχοντας σε καταστημα κινητης φιλου  : S23 - S23+ - S23 ULTRA , S24 -S24+  S24 ULTRA.Λοιπον με τις παρτιδες που υπαρχουν τωρα και μονο τωρα το s23+ ηταν μακραν το κορυφαιο ολων .Καταπληκτικο λευκο προς το παγωμενο καμια δυσμορφια πανω-κατω κτλ. Σε ολες τις συνθηκες βγηκε σουπερ .Και η υπολοιπη σειρα S23 ηταν καλη η δε S24 κλαφτα χαραλαμπε Ειχαμε και ενα poco X6 Pro που εχω αυτες τις μερες εχει καλυτερη οθονη απ το S24 ως απεικονιση παντα.Πολυ καλυτερο λευκο παντου και κοκκινο αριστο. Το κοκκινο βυσσινιζει δεν πορτοκαλιζει . 4 ωρες με καφε καναμε πειραματα σε ολα. Αυτα παιδια.:classic_biggrin:

Μήπως είναι εύκολο να μου πείς τις καλύτερες ρυθμίσεις χρωμάτων στην έντονη λειτουργία για το καλύτερο αποτέλεσμα στο s23 plus?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νομίζω έχει λίγο χειρότερη μπαταρία από την προηγούμενη και αυτό με aod που δεν σε αφήνει να ρυθμίσεις την φωτεινότητα και είναι στάνταρ,  ίσα ίσα που φαίνονται οι ειδοποιήσεις... 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την AOD και στην έκδοση s23u το κάνει πρέπει να επιλέξει κανείς αuto brightness 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είναι εύκολο να μου πει κάποιος πως θα προσθέσω στην κουρτίνα τα εικονίδια του nfc και του dolby atmos που δεν υπάρχουν?

Link to comment
Share on other sites

πατας το μολυβακι , πληρες - επεξεργασια , σερνεις απο τα διαθεσιμα αυτα που θελεις , επανω μαζι με τα υπολοιπα 

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update μπαταρία ok (επιτέλους επανέφεραν και το SOT όπως παλιά!), smoothness ok, θέματα με εφαρμογές δεν φαίνεται να έχω, όλα οκ χωρίς factory reset εκτός της θερμοκρασίας που ανεβάζει κάποιες φορές. 

Αν το έχει παρατηρήσει κι άλλος πείτε μου αν με επαναφορά εργοστασιακών είναι οκ. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που δεν έχει υπολογιστή που μπορεί να κρατάει αντίγραφο ασφαλείας του κινητού σε περίπτωση service

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, anastasiah said:

Κάποιος που δεν έχει υπολογιστή που μπορεί να κρατάει αντίγραφο ασφαλείας του κινητού σε περίπτωση service

Ενδεχομένως σε κάποια cloud υπηρεσία ή σε usb flash drive.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, anastasiah said:

Κάποιος που δεν έχει υπολογιστή που μπορεί να κρατάει αντίγραφο ασφαλείας του κινητού σε περίπτωση service

εχει τη λειτουργια προσωρινο αντιγραφο ασφαλειας cloud. σου δινει απεριοριστα δεδομενα στο samsung cloud για 30 ημερες . ειναι μεσα στη φροντιδα συσκευης-λειτουργια συντηρησης

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

 Το θέμα με τη θερμοκρασία τώρα που ζεσταίνει ο καιρός αρχίζει και γίνεται ενοχλητικό...

Ας ελπίσουμε νέο update να διορθώσει την κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

Η νέα ενημέρωση μου δίνει την εντύπωση πως έκανε την συσκευή πιο smooth (animations) στις αλλαγές μεταξύ εφαρμογών.

Δεν το έχω νιώσει να ζεσταίνεται μέχρι στιγμής, η μπαταρία θα δείξει...

Προτείνω να την κάνετε~

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πρέπει να έχει μία ελαφριά πτώση στην αναμονή.

Προβλήματα θέρμανσης δεν είχα ούτε έχω παρατήρηση πάντως στο κινητό εδώ και σχεδόν 1 χρόνο που το έχω στην κατοχή μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά το τελευταίο update παρατήρησα βελτίωση στην μπαταρια δεν ξέρω αν  το παρατηρήσατε και εσείς 

Edited by anestisagg
Link to comment
Share on other sites

Για να μπω στο μενού που κάνει wipe cache πρεπει οπωσδήποτε το τηλ να είναι συνδεδεμένο στο LAPTOP? Η και μόνο αν είναι κλειστό με volume down και και power button? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...