Jump to content

Samsung Galaxy S23+


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 ώρες πριν, makouin said:

Μήπως το πληκτρολογής με άλλον dialer;

Θέλει της Samsung

Υπάρχει κάπου κάποια λίστα που να είναι συγκεντρωμένοι όλοι οι κωδικοί που ανοίγουν μυστικά μενού; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 363
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θέμα με banana blur στις φωτο έχει και το S23+ ? Αν ναι, με το τελευταίο update αντιμετωπίστηκε?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnkarak said:

Θέμα με banana blur στις φωτο έχει και το S23+ ? Αν ναι, με το τελευταίο update αντιμετωπίστηκε?

Κάντω λίγο πιο κατανοητό τι ακριβώς πρόβλημα υπήρχε ή υπάρχει και αν είναι δυνατό και κάποιο παράδειγμα γιατί δεν έχω καταλαβει ή εντοπίσει κάτι 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, makouin said:

Κάντω λίγο πιο κατανοητό τι ακριβώς πρόβλημα υπήρχε ή υπάρχει και αν είναι δυνατό και κάποιο παράδειγμα γιατί δεν έχω καταλαβει ή εντοπίσει κάτι 

περισσότερα εδώ: https://myphone.gr/samsung-anagnorise-ta-banana-blur-kai-tha-prosferei-fix-gia-ta-galaxy-s23-kai-s23/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήρα σήμερα το κινητό και βλέπω πως η μπαταρία πέφτει λίγο γρήγορα, θέλω να πιστεύω οτι θα στρώσει. Επίσης ξέρει κανείς αν μπορώ να βάλω δόνηση στο ξεκλείδωμα με fingerprint;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, johnkarak said:

Δεν είχα παρατηρήσει κάτι ούτε πριν ούτε τώρα οπότε δεν μπορώ να σε ενημερώσω εάν διορθώθηκε το πρόβλημα ή όχι.

Προσπάθησα να καταλάβω και από φωτογραφίες πριν την αναβάθμιση αλλά δεν μπορώ να διακρίνω κάτι παρόμοιο με αυτό που αναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση (εάν και πέρασαν δύο μέρες με τη  καινούρια αναβάθμιση) ότι πρέπει να έπεσε λίγο η αυτονομία της μπαταρίας.

On 31/8/2023 at 10:49 ΠΜ, johnkarak said:

 

 

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε cosmote, έχετε δοκιμάσει το παρακάτω για esim?

https://techmaniacs.gr/metatropi-fysikis-sim-se-esim-me-to-one-ui-5-1-kai-metafora-metaxy-galaxy-syskeyon/?fbclid=IwAR225zdlMAwSySTTg_gOxhT0gNGsYgqEchGqVqwfZ-ewp0SnxEz3MKDnSSI

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολους.εχω το s23 plus απο τον μαιο περιπου..παραλληλα εχω και το s22 plus....για καποιο λογο η καμερα του δεν με εχει ικανοποιησει σε σχεση με τις προηγουμενες σειρες.δεν ειναι κακη αλλα βασικα δεν βλεπω καμια διαφορα με το s22 plus ακομα και με το s21 plus που χα  πιο πριν.....η μπαταρια του ειναι η πιο θετικη αναβαθμιση με τον πιο βελτιωμενο επεξεργαστη snap αλλα απο και και περα τιποτα αλλο  πιο ουσιαστικο..η συσκευη δουλευει αψογα και σε γενικες γραμμες ειναι μια πολυ καλη συσκευη

Edited by Kanellos1978
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι έκαναν την μετάβαση από την σειρά s22 γενικά στην, s23 για ακριβώς αυτόν τον λόγο που έγραψες. Τα υπόλοιπα ουσιαστικά παραμένουν τα ίδια ιδιαίτερα στο μοντέλο plus ️. 

Απόλαυσε το...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20230914_004555_FactoryCamera.thumb.jpg.cbbd0f2a26a3658a82d0c11e1d5a77d9.jpg

12 ώρες πριν, konakis said:

Οι περισσότεροι έκαναν την μετάβαση από την σειρά s22 γενικά στην, s23 για ακριβώς αυτόν τον λόγο που έγραψες. Τα υπόλοιπα ουσιαστικά παραμένουν τα ίδια ιδιαίτερα στο μοντέλο plus ️. 

Απόλαυσε το...

Ναι θα συμφωνησω αν και με το τελευταιο update υπαρχει μια βελτιωση στις καμερες....Σε γενικες γραμμες το ολο πακετο της συσκευης ειναι πολυ καλο....και με τα επερχομενα update θα βελτιωθει και αλλο...

Edited by Kanellos1978
Link to comment
Share on other sites

Eιμαι υποψηφιος αγοραστης της συσκευης,και ψαχνοντας στο ιντερνετ,διαβασα για καποια θεματα που ειχε η καμερα, τα οποια ονομαζαν Banana gate και blurry camera...Εχετε παρατηρησει κατι οι κατοχοι της συσκευης?

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, jkidd13 said:

Eιμαι υποψηφιος αγοραστης της συσκευης,και ψαχνοντας στο ιντερνετ,διαβασα για καποια θεματα που ειχε η καμερα, τα οποια ονομαζαν Banana gate και blurry camera...Εχετε παρατηρησει κατι οι κατοχοι της συσκευης?

αν δεν κάνω λάθος λύθηκαν με το update αυγούστου..εχω το s23u γι αυτο δεν είμαι σίγουρος

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2023 at 12:42 ΠΜ, Kanellos1978 said:

Screenshot_20230914_004555_FactoryCamera.thumb.jpg.cbbd0f2a26a3658a82d0c11e1d5a77d9.jpg

Ναι θα συμφωνησω αν και με το τελευταιο update υπαρχει μια βελτιωση στις καμερες....Σε γενικες γραμμες το ολο πακετο της συσκευης ειναι πολυ καλο....και με τα επερχομενα update θα βελτιωθει και αλλο...

Από ότι φαίνεται η μόνη διαφορά είναι στην Ultra wide  κάμερα 

Στο δικό μου τελειώνει σε ΑΜ ενώ σε εσένα σε CM.

Από ότι έχω τσεκάρει σε 2-3 τηλέφωνα σε stand σε καταστήματα είναι τα ίδια με το δικό σου..🤔 🤔 χωρίς να ξέρω αν υπάρχει κάποια διαφορά σε κάτι. Στο μόνο που παρατήρησα σε σύγκριση ίδιων φωτογραφιών που τράβηξα μετο δικό μου με αυτά βάζοντας τις ίδιες ρθυμίσεις και προσπαθόντας να έχω την ίδια οπτική γωνία (χωρίς φυσικά να γνωρίζω αν αυτό έχει σχέση η όχι)είναι ότι βγαίνουν λίγο πιο θερμές φωτογραφίες σε αντίθεση με το δικό μου που φαίνονται και παρακάτω το λίγο πιο ψυχρό.

 

20230829_201457.jpg

20230829_201543.jpg

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, makouin said:

Από ότι φαίνεται η μόνη διαφορά είναι στην Ultra wide  κάμερα 

Στο δικό μου τελειώνει σε ΑΜ ενώ σε εσένα σε CM.

Από ότι έχω τσεκάρει σε 2-3 τηλέφωνα σε stand σε καταστήματα είναι τα ίδια με το δικό σου..🤔 🤔 χωρίς να ξέρω αν υπάρχει κάποια διαφορά σε κάτι. Στο μόνο που παρατήρησα σε σύγκριση ίδιων φωτογραφιών που τράβηξα μετο δικό μου με αυτά βάζοντας τις ίδιες ρθυμίσεις και προσπαθόντας να έχω την ίδια οπτική γωνία (χωρίς φυσικά να γνωρίζω αν αυτό έχει σχέση η όχι)είναι ότι βγαίνουν λίγο πιο θερμές φωτογραφίες σε αντίθεση με το δικό μου που φαίνονται και παρακάτω το λίγο πιο ψυχρό.

...jpg

20230829_201457.jpg

20230829_201543.jpg

Ήρθε και η ενημέρωση Σεπτεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε όλοι θέμα με το σήμα σε σχέση με άλλα μοντέλα; Μερικές φορές χάνω κλήσεις μέσα στο σπίτι, με το p40 pro δεν έχανα καμία. Και γενικά είχε πολύ καλύτερο σήμα και WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε τις κλήσεις wifi αν δεν έχεις καλό σήμα μέσα στο σπίτι, είναι επειδή η samsung έχει χαμηλότερο Sar από άλλες εταιρείες, σε μερικές περιπτώσεις αυτό είναι καλό σε άλλες κακό 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει κάποια διαφορά σε σχέση με προηγούμενες συσκευές μου (Samsung) ή με τα κινητά Samsung που έχουμε στο σπίτι αν έχει χειρότερο σήμα ή wifi αλλά συγκριτικά πάντα  με αυτά που έχουμε.

Η άποψη μου όμως αφορά διαφορετικά μοντέλα Samsung και ΟΧΙ σε άλλες συσκευές άλλων εταιριών.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

On 19/9/2023 at 9:02 ΜΜ, papamo said:

Ενεργοποίησε τις κλήσεις wifi αν δεν έχεις καλό σήμα μέσα στο σπίτι, είναι επειδή η samsung έχει χαμηλότερο Sar από άλλες εταιρείες, σε μερικές περιπτώσεις αυτό είναι καλό σε άλλες κακό 

Έχω ενεργοποιήσει το wificalling και με έσωσε, το άλλο κακό με το χάλια σήμα είναι πως πέφτει και πιο γρήγορα η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το σήμα σε σχέση με το iPhone που είχα πριν είναι πολύ καλύτερο σε πάρα πολλά σημεία που με το iPhone κοβόταν εντελώς η επικοινωνία με το samsung κομπλέ συνεχίζει

 

Link to comment
Share on other sites

On 19/9/2023 at 9:02 ΜΜ, papamo said:

Ενεργοποίησε τις κλήσεις wifi αν δεν έχεις καλό σήμα μέσα στο σπίτι, είναι επειδή η samsung έχει χαμηλότερο Sar από άλλες εταιρείες, σε μερικές περιπτώσεις αυτό είναι καλό σε άλλες κακό 

το ειπε καθαρα ο φιλος και αυτο ειναι ναι,αυτη ειναι η πολιτικη της samsung εδω και 8 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

εγώ που ενεργοποίησα κάποια στιγμή το WiFicall 3 φορές με έπαιρναν τηλ ήμουν σπίτι και τους έλεγε ότι μιλάω! και δεν μου ερχόταν καν ειδοποιηση.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ilka71 said:

εγώ που ενεργοποίησα κάποια στιγμή το WiFicall 3 φορές με έπαιρναν τηλ ήμουν σπίτι και τους έλεγε ότι μιλάω! και δεν μου ερχόταν καν ειδοποιηση.

Κλεισε το ρουτερ μισο λεπτο κανε και επαν/ση τη συσκευη και θα εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω γενικά σε forum πως έχουν πολλοί θέμα με σήμα, και άτομα που είχαν προηγούμενα μοντέλα Samsung. Μακάρι να είναι software το πρόβλημα και να λυθεί. Εγώ πάντως ακόμα και σε WiFi είδα διαφορά (δεν φορτώνουν sites).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...