Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, SergioChr said:

Χριστός Ανέστη και καλό Πάσχα. Ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος:by default ο φακός της κάμερας είναι στα 12 mp.Υπάρχει τρόπος να ανοίγει στα 50 κατευθείαν?

Ευχαριστώ 

Καλησπερα και Χρόνια Πολλά. 

Στην κάμερα πας Settings - > Settings to keep - > High picture resolutions. 

Δεν ξερω πως το γραφει στα ελληνικά. 

 

 

Screenshot_20240505_145625_Camera.jpg

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, SergioChr said:

Χριστός Ανέστη και καλό Πάσχα. Ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος:by default ο φακός της κάμερας είναι στα 12 mp.Υπάρχει τρόπος να ανοίγει στα 50 κατευθείαν?

Ευχαριστώ 

Αληθώς ο Κύριος!
Πήγαινε Καμερα-> ρυθμίσεις-> ρυθμίσεις για διατήρηση-> Υψηλες αναλύσεις φωτογραφιών on

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα την περιβόητη αναβάθμιση σε 6.1, την είχα αφησει εδώ και καιρό και δεν την είχα κάνει, 

Ε γαμ το μπελά μου η μπαταρια ποιο χαλί δεν παλεύεται, μου αρέσει που μερικοί εδώ μέσα είπατε ότι έστωσε, 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fotisbasm_ said:

Σήμερα έκανα την περιβόητη αναβάθμιση σε 6.1, την είχα αφησει εδώ και καιρό και δεν την είχα κάνει, 

Ε γαμ το μπελά μου η μπαταρια ποιο χαλί δεν παλεύεται, μου αρέσει που μερικοί εδώ μέσα είπατε ότι έστωσε, 

Καλά σήμερα τη περασες..κάτσε να δεις μήπως στρώσει...αλλιώς περνα μια 5.1 τι σκας. Κ εγώ σε 5.1 γύρισα.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Andreaszel said:

Καλά σήμερα τη περασες..κάτσε να δεις μήπως στρώσει...αλλιώς περνα μια 5.1 τι σκας. Κ εγώ σε 5.1 γύρισα.

Βρήκα χρόνο λόγο γιορτών.  Άκουσα και μερικούς εδώ μέσα ότι εστωσε μετά το security update και λέω βάρα  

Σου είναι εύκολο να μου πεις πως γυρνάς σε 5.1 ?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, fotisbasm_ said:

Βρήκα χρόνο λόγο γιορτών.  Άκουσα και μερικούς εδώ μέσα ότι εστωσε μετά το security update και λέω βάρα  

Σου είναι εύκολο να μου πεις πως γυρνάς σε 5.1 ?

Κανονικά φλασαρεις τα 4 αρχεία. Απλώς εγώ φλασαρα  με το samfw tool λόγω ότι με το odin αργεί τουλάχιστον στο δικό μου υπολογιστή να φορτώσει το odin το αρχείο ΑΡ που είναι κάμποσα gb.με το samfw μπαίνει κ το κινητό αυτόματα σε dowloand mode..βάζεις οποία ρομ έχει το '3' πέμπτο από το τέλος...εγώ  εχω του Αυγούστου...κ ότι άλλο υπάρχει σε android 14 αν θες

Screenshot_20240505_193851_Gallery.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην 6.1 εάν κρατήσης πατημενο το μεσαίο button (κουκλάκι) ενεργοποιεί το "κυκλωστε για αναζήτηση" 

Πως μπορώ να το απενεργοποιησω????? Βοηθήστε εεε μου έχει σπάσει τα νεύρα 

Καμία φορά το πατάω λίγο παραπάνω και ενεργοποιεί αυτήν την βλακεια 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, fotisbasm_ said:

Στην 6.1 εάν κρατήσης πατημενο το μεσαίο button (κουκλάκι) ενεργοποιεί το "κυκλωστε για αναζήτηση" 

Πως μπορώ να το απενεργοποιησω????? Βοηθήστε εεε μου έχει σπάσει τα νεύρα 

Καμία φορά το πατάω λίγο παραπάνω και ενεργοποιεί αυτήν την βλακεια 

Ρυθμίσεις -οθόνη -γραμμή πλοήγησης ..κυκλωστε για αναζήτηση βαλτο off

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις της κάμερας, έχει το μενού "Έξυπνη Βελτιστοποίηση" και πατώντας έχει 3 επιλογές στην "Βελτιστοποίηση Ποιότητας": Μέγιστη, μέτρια και ελάχιστη.

Από κάτω έχει "Βελτιστοποίηση σκηνής" το οποίο μπορείς να το ανοίξεις μόνο όταν έχεις επιλέξει "μέγιστη" πιο πριν

Ποιες είναι οι καλύτερες επιλογές?

Edited by kergaz
Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις εμφανίνοζονται με τη μορφή που φαίνεται στη φωτογραφία και παραμένουν πολλή ώρα στην οθόνη. Πως απενεργοποιώ αυτο το pop up;2088982283_Screenshot_20240511_100814_NovaLauncher.thumb.jpg.48432363a1d1efd73da19ddac9112895.jpg

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2024 at 11:36 ΠΜ, mafiagalou said:

Οι ειδοποιήσεις εμφανίνοζονται με τη μορφή που φαίνεται στη φωτογραφία και παραμένουν πολλή ώρα στην οθόνη. Πως απενεργοποιώ αυτο το pop up;2088982283_Screenshot_20240511_100814_NovaLauncher.thumb.jpg.48432363a1d1efd73da19ddac9112895.jpg

Φίλε αν δεν κάνω λάθος, κάτι έχεις πατήσει στις επιλογές προγραμματιστή για το χρονικό διάστημα που θέλεις να εμφανίζονται στην οθόνη οι ειδοποιήσεις σου. Τσέκαρέ αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Λογω αλλαγής κινητου εχω καποιες θήκες για το s23 utra σε άριστη κατάσταση επωνυμες.. Οποιος ενδιαφέρεται να στείλει μήνυμα.. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Spirospe40 said:

Λογω αλλαγής κινητου εχω καποιες θήκες για το s23 utra σε άριστη κατάσταση επωνυμες.. Οποιος ενδιαφέρεται να στείλει μήνυμα.. 

Δώσε πληροφορίες 

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που η Samsung μας έχει πρήξει στις συμβουλές με τις νέες δυνατότητες μετάφρασης με ΑΙ ενώ δεν υποστηρίζει ελληνικά. Μόνο οι συμβουλές είναι μεταφρασμένες...

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, theopanatha13 said:

Ενημέρωση Μαΐου έχει πάρει?

Ναι χθες ήρθε. Απλά όλες τις ενημερώσεις τις κάνω χειροκίνητα από την ενημέρωση λογισμικού. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτά τα σπασίματα στο βίντεο που αναφέρονται εδώ?

Μου το κάνει και εμένα και στο 24u της συζύγου, όταν τραβάμε βίντεο με ζουμ

Δοκιμάστε με το 3χ να τραβήξετε βίντεο με τον τηλεφακό και να κουνάτε το κινητό

https://x.com/Wvisioncreation/status/1791094527870255308

 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Livagoth said:

Ναι χθες ήρθε. Απλά όλες τις ενημερώσεις τις κάνω χειροκίνητα από την ενημέρωση λογισμικού. 

Εγώ δεν την έχω πάρει περίεργο. 

42 minutes ago, theopanatha13 said:

Εγώ δεν την έχω πάρει περίεργο. Και σε έτσι είναι η διαφορετικό. 

 

SmartSelect_20240518_203959_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...