Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Pns_znts said:

Μόλις τώρα ήρθε! Εγω θα κάνω εργοστασιακή επαναφορά το Σαβ/κο γιατί θα μου πάρει κάνα 3ωρο να το φέρω στα μέτρα μου!

για ποιο λογο να κανεις εργοστασιακη επαναφορα;;;;δεν ειναι αλλη εκδοση android πχ απο 13 σε 14.....ενα cashe clear αρκει νομιζω

Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

Ρολόι στην AOD δεν αλλάζει στην 6.1;

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, lagoudakis said:

για ποιο λογο να κανεις εργοστασιακη επαναφορα;;;;δεν ειναι αλλη εκδοση android πχ απο 13 σε 14.....ενα cashe clear αρκει νομιζω

Γιατί έχει μαζέψει πολλή σαβούρα και θέλω να το καθαρίσω! Μετά από 1 χρόνο που το έχω νομίζω οτι χρειάζεται!

7 minutes ago, elthis said:

Ρολόι στην AOD δεν αλλάζει στην 6.1;

Αλλάζει μέσω GoodLock αλλά το έχουν μπερδέψει κάπως.. Δεν έχω βγάλει ακόμη άκρη στο τι παίζει με την AOD

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, elthis said:

Ρολόι στην AOD δεν αλλάζει στην 6.1;

Και γω αυτό έψαχνα.. Απότι κατάλαβα συγχρονίζει πλέον με την οθόνη κλειδώματος. Οπότε ότι ρολόι βάλεις στην οθόνη κλειδώματος και τα αντίστοιχα widget στα εμφανίζει και στην Aod

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Pns_znts said:

Γιατί έχει μαζέψει πολλή σαβούρα και θέλω να το καθαρίσω! Μετά από 1 χρόνο που το έχω νομίζω οτι χρειάζεται!

Αλλάζει μέσω GoodLock αλλά το έχουν μπερδέψει κάπως.. Δεν έχω βγάλει ακόμη άκρη στο τι παίζει με την AOD

αλλο αυτο!!!τοτε και εγω μαζι σου😃

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει  one Ui 6.1 και δεν το είχα πάρει χαμπάρι...

Τώρα κατεβαίνει...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Vlasismiriagos said:

Δακτυλικό αποτύπωμα από άλλον πλανήτη πλέον...

Ισχύει! Επιτέλους αποτύπωμα της προκοπής!

Edited by Jimo7
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα. Θυμηστε μουσας παρακαλω πολυ πως απενεργοποιω την επιλογη ν αναβει η οθονη οταν σκηνωεται το κινητο 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Sleep said:

παιδια καλημερα. Θυμηστε μουσας παρακαλω πολυ πως απενεργοποιω την επιλογη ν αναβει η οθονη οταν σκηνωεται το κινητο 

Συνθέτες λειτουργίες-κινήσεις και χειρονομίες και πατάς την πρώτη επιλογή 

Link to comment
Share on other sites

Guys, είπα να δοκιμάσω λίγο το Samsung keyboard, να παίξω με τα AI. 

Θυμήθηκα γιατί το μισώ, η πάνω γραμμή (qwerty) όταν γράφεις ελληνικά μετατοπίζεται στα αριστερά. Υπάρχει κάποια επιλογή για αυτό? Κοίταξα στα settings στο layout αλλά δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

μια διαφορα της 6.1 απο την 6.0 ειναι πως πλεον το ποσοστο της μπαταριας εχει παει απ το 85% στο 80%

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Sleep said:

μια διαφορα της 6.1 απο την 6.0 ειναι πως πλεον το ποσοστο της μπαταριας εχει παει απ το 85% στο 80%

Η μπαταρία να κρατάει όπως την 5.1 ,και όλα τα άλλα ναχαμε 

Link to comment
Share on other sites

Δεν φεύγει η γραμμή κάτω όταν κάνουμε την χρήση τών gestures...δεν θέλω να την κάνω διάφανη είναι δώρον αδωρον  καταλαμβάνει με το έτσι θέλω ένα μικρό κομμάτι οθόνης κάτω...

Edited by Konstantine73
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Konstantine73 said:

Δεν φεύγει η γραμμή κάτω όταν κάνουμε την χρήση τών gestures...δεν θέλω να την κάνω διάφανη είναι δώρον αδωρον  καταλαμβάνει με το έτσι θέλω ένα μικρό κομμάτι οθόνης κάτω...

Βάλε μια φώτο να καταλάβουμε 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Konstantine73 said:

Δεν φεύγει η γραμμή κάτω όταν κάνουμε την χρήση τών gestures...δεν θέλω να την κάνω διάφανη είναι δώρον αδωρον  καταλαμβάνει με το έτσι θέλω ένα μικρό κομμάτι οθόνης κάτω...

Ισχυει, το ιδιο παρατηρησα και εγω δυστυχως.

4 ώρες πριν, alfaeffe said:

Έβαλα και εγώ την 6.1 αλλά δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ τώρα λόγω δουλειάς...

Η μεσαία μπάρα πλέον δεν κρύβεται νομίζω λόγω του gesture circle to search;

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alfaeffe said:

δεν θέλω να την κάνω διάφανη

Γιατί πως γίνεται διάφανη;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sphinx3009 said:

Γιατί πως γίνεται διάφανη

Μέσα από το navstar

11 minutes ago, fotisbasm_ said:

Βάλε μια φώτο να καταλάβουμε 

Για τo gesture hint μιλάω 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Konstantine73 said:

Δεν φεύγει η γραμμή κάτω όταν κάνουμε την χρήση τών gestures...δεν θέλω να την κάνω διάφανη είναι δώρον αδωρον  καταλαμβάνει με το έτσι θέλω ένα μικρό κομμάτι οθόνης κάτω...

Φευγει κανονικα, πρεπει να κατεβασεις την τελευταια εκδοση του NavStar απο apk και μετα μεσω των ρυθμισεων της συσκευσης επιλεγεις να μην εμφανιζονται τα gesture hints. 
Μου πηρε λιγη ωρα να το βρω και σιγουρα δεν ειναι τοσο ευκολο να το ρυθμισεις οπως παλια, αλλα γινεται κανονικ

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Konstantine73 said:

Μέσα από το navstar

Για τo gesture hint μιλάω 

https://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s24-one-ui-6-1-hide-gesture-bar-3408681/

Αυτο το δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα μετα την αναβάθμιση οι αριθμοί του ρολογιού στο lock screan έγιναν κίτρινοι !!!! καμία βοήθεια να τους κάνω ξανά άσπρους???

Screenshot_20240328_092633_One UI Home.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, merkon said:

Φευγει κανονικα, πρεπει να κατεβασεις την τελευταια εκδοση του NavStar απο apk και μετα μεσω των ρυθμισεων της συσκευσης επιλεγεις να μην εμφανιζονται τα gesture hints. 
Μου πηρε λιγη ωρα να το βρω και σιγουρα δεν ειναι τοσο ευκολο να το ρυθμισεις οπως παλια, αλλα γινεται κανονικ

Όντως μόνο με την τελευταία έκδοση του navstar μπορείς να το αφαιρέσεις.... Απορώ γιατί το samsung store δεν το έχει ενημερωμένο και πρέπει να το βρούμε εμείς χειροκίνητα...

Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω το ambient wallpaper δεν το εδωσε σε εμας ? θεωρητικα επρεπε να ειναι ,  ρυθμισεις - συνθετες λειτουργιες - εργαστηρια

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, manolis_33 said:

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα μετα την αναβάθμιση οι αριθμοί του ρολογιού στο lock screan έγιναν κίτρινοι !!!! καμία βοήθεια να τους κάνω ξανά άσπρους???

Screenshot_20240328_092633_One UI Home.jpg

 

Wallpaper and style -> πάτα πάνω στην lockscreen-> πάτα πάνω στο ρολόι και διάλεξε χρώμα

 

γενικά έχουν αλλάξει κάποια πράγματα με τα ρολόγια σε lock screen και aod

 

ας πούμε κατάργησαν το side clock στην aod που μου άρεσε πολύ

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...