Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είδα από κοντά στον Κωτσόβολο. Η οθόνη οκ λίγο διαφορετική αλλά όχι και κάτι για να γκρινιάζει κάνεις ...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, doganos said:

Το είδα από κοντά στον Κωτσόβολο. Η οθόνη οκ λίγο διαφορετική αλλά όχι και κάτι για να γκρινιάζει κάνεις ...

Στα φορούμς γενικότερα έχει γίνει χαμός... Ακόμα και σε αυτά της samsung... Πολύ γκρίνια για την οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους εργάζομαι σε αλυσίδα καταστημάτων κινητών κλπ, το έχω δει από κοντά το s24 ultra και σε σύγκριση με το s23 ultra που έχω και εγώ στην κατοχή μου με γυμνό μάτι φαίνεται διαφορά.. το δικό μας προς το παρόν έχει καλύτερη οθόνη πιο ευχάριστη στο μάτι και καλύτερη σε χρώματα. Μενω s23u ξεκάθαρα.. 

Edited by dan81
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το σκέφτομαι να δώσω το δικό μου και να πάω στο 24αρι,γιατι είμαι άρρωστος... 

Link to comment
Share on other sites

η διαφορα διαχειρισης ενεργειας και μπαταριας απο το s22 στο s23 ηταν τεραστια,Το s23 ultra ειναι το πρωτο samsung που δεν θα αλλαξω.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ilka71 said:

https://vm.tiktok.com/ZGehJUtfU/

 

αυτό υπάρχει κάπου Αθήνα Πειραιά; το έχει δοκιμάσει κανείς; τζαμακι είναι η ζελατίνα; 

κάτι τέτοιο είναι το dome ;η είναι άλλη τεχνική; 

5 ώρες πριν, ilka71 said:

 

 

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ilka71 said:

κάτι τέτοιο είναι το dome ;η είναι άλλη τεχνική; 

 

Το dome είναι τζάμι. Αυτό πρέπει να είναι κάποιου είδους ζελατίνα. Ορισμένα I repear έχουν αυτή τη μέθοδο. Έχουν δύο ποιότητες. Έχουν μια μεμβράνη που μετά την τοποθέτηση το περνάνε από UV για σκλήρυνση. Στο I repear στον Γέρακα ξέρω σίγουρα πως το κάνουν. Άλλη μάρκα μάλλον αλλά η ίδια φιλοσοφία. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, doganos said:

Το είδα από κοντά στον Κωτσόβολο. Η οθόνη οκ λίγο διαφορετική αλλά όχι και κάτι για να γκρινιάζει κάνεις ...

Όπως και εδω πέρα, όσοι έχουν την συσκευή από day one, θα θυμούνται τις γκρίνιες που υπήρχαν και για το S23ulta με τα χρώματα και τις οθόνες. Έχουν γραφτεί και εδώ.

 

23 minutes ago, kostas197 said:

η διαφορα διαχειρισης ενεργειας και μπαταριας απο το s22 στο s23 ηταν τεραστια,Το s23 ultra ειναι το πρωτο samsung που δεν θα αλλαξω.

Νομίζω ότι και το 24 προσφέρει κάπου αντίστοιχο bump σε θέμα μπαταρίας σε σχέση με το 23.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αφού λοιπόν έβαλα αγγελίες για το 23 Ultra που έχω, έψαξα κουπόνια για το 24 Ultra κλπ, συνειδητοποίησα ότι τελικά δεν θέλω το 24 όταν το είδα από κοντά. Οπότε παραμένω πλέον και επίσημα για άλλον ένα χρόνο με το 23 Ultra. Ερώτηση σε όσους έχουν συνδυασμό dome glass με spigen θήκες. Είναι συμβατά; Μου έχει τύχει με tempered glass της esr για παράδειγμα, κι αυτό με uv glue κλπ η θήκη με το που πιέσει λίγο το τζαμακι στις άκρες να το ξεκολλάει. Με το dome υπάρχει τέτοιο θέμα;

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vlasismiriagos said:

Αφού λοιπόν έβαλα αγγελίες για το 23 Ultra που έχω, έψαξα κουπόνια για το 24 Ultra κλπ, συνειδητοποίησα ότι τελικά δεν θέλω το 24 όταν το είδα από κοντά. Οπότε παραμένω πλέον και επίσημα για άλλον ένα χρόνο με το 23 Ultra. Ερώτηση σε όσους έχουν συνδυασμό dome glass με spigen θήκες. Είναι συμβατά; Μου έχει τύχει με tempered glass της esr για παράδειγμα, κι αυτό με uv glue κλπ η θήκη με το που πιέσει λίγο το τζαμακι στις άκρες να το ξεκολλάει. Με το dome υπάρχει τέτοιο θέμα;

Dome + 2 spigen που έχω κανένα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vlasismiriagos said:

Αφού λοιπόν έβαλα αγγελίες για το 23 Ultra που έχω, έψαξα κουπόνια για το 24 Ultra κλπ, συνειδητοποίησα ότι τελικά δεν θέλω το 24 όταν το είδα από κοντά. Οπότε παραμένω πλέον και επίσημα για άλλον ένα χρόνο με το 23 Ultra. Ερώτηση σε όσους έχουν συνδυασμό dome glass με spigen θήκες. Είναι συμβατά; Μου έχει τύχει με tempered glass της esr για παράδειγμα, κι αυτό με uv glue κλπ η θήκη με το που πιέσει λίγο το τζαμακι στις άκρες να το ξεκολλάει. Με το dome υπάρχει τέτοιο θέμα;

Επειδή έχω θήκη Spigen και dom glass όχι δεν έχω τέτοιο θέμα αλλά εγώ την πάτησα διαφορετικά καθώς όταν έβγαλα την πλαστική Spigen που είχα για να βάλω τη σιλικονάτη της ίδιας εταιρείας - εκεί μου ξεκόλλησε λίγο το πάνω μέρος δεξιά με αποτέλεσμα παρόλο που το πάτησα για να κολλήσει μου έκανε λίγες αραχνιές οι οποίες όμως φαίνονται μόνο όταν είναι κλειστή η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, greg2310 said:

Dome + 2 spigen που έχω κανένα προβλημα

 

2 minutes ago, Konstantine73 said:

Επειδή έχω θήκη Spigen και dom glass όχι δεν έχω τέτοιο θέμα αλλά εγώ την πάτησα διαφορετικά καθώς όταν έβγαλα την πλαστική Spigen που είχα για να βάλω τη σιλικονάτη της ίδιας εταιρείας - εκεί μου ξεκόλλησε λίγο το πάνω μέρος δεξιά με αποτέλεσμα παρόλο που το πάτησα για να κολλήσει μου έκανε λίγες αραχνιές οι οποίες όμως φαίνονται μόνο όταν είναι κλειστή η οθόνη.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Είναι εύκολο να μου πείτε και ποια μοντέλα θηκών έχετε; Τα ονόματά τους δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, bardull said:

Εγώ πάντως το σκέφτομαι να δώσω το δικό μου και να πάω στο 24αρι,γιατι είμαι άρρωστος... 

Τίμιο..

 

Respect στο σχόλιο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει έρθει σε κανέναν η έχει βάλει χειροκίνητα  την καινούρια έκδοση του one ui home η στα ελληνικά αρχική one ui αναφέρουν ότι έχει γίνει πολύ ποιο smooth και έχει φτιαχτεί και το animation 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, andreas443 said:

Καλησπέρα έχει έρθει σε κανέναν η έχει βάλει χειροκίνητα  την καινούρια έκδοση του one ui home η στα ελληνικά αρχική one ui αναφέρουν ότι έχει γίνει πολύ ποιο smooth και έχει φτιαχτεί και το animation 

 

Καλησπέρα. Σε ποια έκδοση αναφέρεσαι;; 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, andreas443 said:

Καλησπέρα έχει έρθει σε κανέναν η έχει βάλει χειροκίνητα  την καινούρια έκδοση του one ui home η στα ελληνικά αρχική one ui αναφέρουν ότι έχει γίνει πολύ ποιο smooth και έχει φτιαχτεί και το animation 

Ήρθε σε εμένα απο το πρωι ...πολυ καλη βλέπω λιγο βελτίωση 

Screenshot_20240129_203112_One UI Home.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, andreas443 said:

Α ναι, αυτή η έκδοση. Όχι δεν μου έχει έρθει. Λογικά θα σκάσει όπου να ναι. 

Με την ευκαιρια μιας και λεμε για το smoothens ,με τον nova launcher τι γινεται, εχει ξεπεσει τελειως??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Vlasismiriagos said:

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Είναι εύκολο να μου πείτε και ποια μοντέλα θηκών έχετε; Τα ονόματά τους δηλαδή.

Αλλάζω κάθε μέρα, spigen tough armor,ultra hybrid..κανένα θεμα

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, jtgiannis said:

Α ναι, αυτή η έκδοση. Όχι δεν μου έχει έρθει. Λογικά θα σκάσει όπου να ναι. 

Με την ευκαιρια μιας και λεμε για το smoothens ,με τον nova launcher τι γινεται, εχει ξεπεσει τελειως??

beta βγάζει εδω και πολύ καιρό...στο twitter ενημερωνει

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, andreas443 said:

Δεν άντεξα την πέρασα με το apk όντως έχει βελτίωση 

από που την βρίσκουμε; 

έχει βγει και πιο νέα από την 15.0.xx; 

Screenshot_20240130_170527_Samsung Internet.jpg

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ilka71 said:

από που την βρίσκουμε; 

έχει βγει και πιο νέα από την 15.0.xx

Screenshot_20240130_170527_Samsung Internet.jpg

https://quickshare.samsungcloud.com/hsxVWw5BBdgR

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, andreas443 said:

οκ ευχαριστώ, είδα στο apkmirror μεταγενεστερες εκδόσεις που δεν έχει αυτή. πως γίνεται αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ilka71 said:

οκ ευχαριστώ, είδα στο apkmirror μεταγενεστερες εκδόσεις που δεν έχει αυτή. πως γίνεται αυτό; 

Δεν έχω ιδέα εγώ από το twitter τα βρίσκω είναι 2 άτομα που ανεβάζουν για την samsung όλη μέρα νέα αναβαθμίσεις έχει ανεβάσει φωτογραφία με την one ui 6.1 ότι είναι στους test server άρα δεν θα αργήσει πολύ
 

https://twitter.com/theonecid

https://twitter.com/tarunvats33

https://www.sammyfans.com/

 

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...