Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 18/11/2023 at 9:05 ΜΜ, karagalexk said:

Νομίζω πρέπει να βάλεις OXM

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Μπορεί να βοηθήσει και κάποιος άλλος ίσως? Να το σιγουρέψουμε?

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση δεν κάνει zoom, in - out, Στα μηνύματα Messenger,viber, sms κλπ. η υπάρχει κάποια ρύθμιση;

Edited by sphinx3009
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση μου έχει σπάσει τα νεύρα το SwiftKey. Οταν πάω να κάνω swipe κάτω να αλλάξει τη γλώσσα αυτό τραβάει όλο το app δηλ το βλέπει σαν ένα gesture που ποτέ δεν είχα. 

Θυμόμουν κάτι επιλογές στο goodlock σχετικές αλλά δεν τις βλέπω ενεργοποιημενες. Κάποιο bug.? Υπάρχει άλλη ρύθμιση; 1907522985_Screenshot_20231120_212008_HomeUp.thumb.jpg.ee155bdb15e084aa4789010bcbb90fb8.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση,μπορει να ειναι και χαζη.....να υποθεσω οτι δεν θα υπαρχει προβλημα αν φορτιζω την συσκευη με φορτιστες απο xiaomi(γνησιοι) σωστα;

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση,μπορει να ειναι και χαζη.....να υποθεσω οτι δεν θα υπαρχει προβλημα αν φορτιζω την συσκευη με φορτιστες απο xiaomi(γνησιοι) σωστα;
Κανένα πρόβλημα εννοείται. Δεν θα έχεις απλά τη μέγιστη ταχύτητα φόρτισης που έχεις με τον μαμά φορτιστή!

Να ρωτήσω και'γω κάτι αν γνωρίζει κάποιος.
Αγόρασα τη συσκευή πριν ένα μήνα περίπου και δικαιούμαι επιστροφή 200€ με κάρτα edenred.
Ήρθε εγκριτικό email πριν 25 ημέρες αλλά απο τότε άφαντοι.
Έχει πάρει κανείς την επιστροφή; Αν ναι πόσο καιρό έκανε και με ποιο τρόπο ήρθε;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Da_rudakos said:

Κανένα πρόβλημα εννοείται. Δεν θα έχεις απλά τη μέγιστη ταχύτητα φόρτισης που έχεις με τον μαμά φορτιστή!

Να ρωτήσω και'γω κάτι αν γνωρίζει κάποιος.
Αγόρασα τη συσκευή πριν ένα μήνα περίπου και δικαιούμαι επιστροφή 200€ με κάρτα edenred.
Ήρθε εγκριτικό email πριν 25 ημέρες αλλά απο τότε άφαντοι.
Έχει πάρει κανείς την επιστροφή; Αν ναι πόσο καιρό έκανε και με ποιο τρόπο ήρθε;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γυρω στις 20 μερες εκανε σε μενα. Δεν θα σου ερθει κανενα αλλο mail ή κατι τετοιο, θα λαβεις απλα με κουριερ την καρτα σου. Αλλα μην αγχωνεσαι, θεωρητικα μεχρι τελος της εβδομαδας θα πρεπει να την εχεις.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με ένα  xiaomi 33W το φορτίζω μια χαρά είναι 

Και στον παλιό τον ασύρματο τον στρογγυλό φορτίζει επίσης μια χαρά χωρίς να ξεπερνά τους 28-29 βαθμούς που έχω τσεκάρει και μάλιστα το προηγούμενο διάστημα πριν πιάσει το κρύο. Στο ίδιο διάστημα το S21fe όταν το φόρτιζα με τον ασύρματο έδειχνε 2 με 3 βαθμούς παραπάνω, πολύ καλύτερη απαγωγή θερμότητας το ούλτρα...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! εχω ενα θεματακι με το ui6..

Το gboard εκει που πληκτρολογω, κλεινει μονο του και ξανανοιγει μετα απο 1 δευτερολεπτο περιπου.. 

το κανει 5-6 φορες τη μερα, δεν ειναι τραγικο αλλα σπαστικο.. το εσβησα, εκανα και clear data & cache, τα ιδια.. εχει κανεις αλλος θεμα? 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 μερες με το κινητο και εχω μονο τις καλυτερες εντυπωσεις.το κινητο δουλευει απροβληματιστα.η μπαταρια εξαιρετικη.ειδικα σε θεμα αναμονης δεν πεφτει καθολου.προσπαθω να συνιθησω τον ογκο του.

πολλες φορες οπως το κραταω αθελα μου αγγιζω και α δαχτυλιδια των καμερων..επισης εχω ξεκλειδωσει και τα κρυφα μενου και με εχει βολεψει πολυ το 2πλο χτυπημα της πλατης για να βγαζω screenshot

αυτο εμενα που με εχει ξενερωσει..και το ειχα συνιθησει στο παλιο μου κινητο ηταν η θεση των κουμπιων εντασης που ηταν αριστερα.σε αυτο ειναι πανω απο το μπουτον του τερματισμου...θα το συνηθισουμε κι αυτο..

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με ένα  xiaomi 33W το φορτίζω μια χαρά είναι 
Και στον παλιό τον ασύρματο τον στρογγυλό φορτίζει επίσης μια χαρά χωρίς να ξεπερνά τους 28-29 βαθμούς που έχω τσεκάρει και μάλιστα το προηγούμενο διάστημα πριν πιάσει το κρύο. Στο ίδιο διάστημα το S21fe όταν το φόρτιζα με τον ασύρματο έδειχνε 2 με 3 βαθμούς παραπάνω, πολύ καλύτερη απαγωγή θερμότητας το ούλτρα...
με ποια εφαρμογή βλέπεις θερμοκρασια είπαμε;
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ktikti said:

3 μερες με το κινητο και εχω μονο τις καλυτερες εντυπωσεις.το κινητο δουλευει απροβληματιστα.η μπαταρια εξαιρετικη.ειδικα σε θεμα αναμονης δεν πεφτει καθολου.προσπαθω να συνιθησω τον ογκο του.

πολλες φορες οπως το κραταω αθελα μου αγγιζω και α δαχτυλιδια των καμερων..επισης εχω ξεκλειδωσει και τα κρυφα μενου και με εχει βολεψει πολυ το 2πλο χτυπημα της πλατης για να βγαζω screenshot

αυτο εμενα που με εχει ξενερωσει..και το ειχα συνιθησει στο παλιο μου κινητο ηταν η θεση των κουμπιων εντασης που ηταν αριστερα.σε αυτο ειναι πανω απο το μπουτον του τερματισμου...θα το συνηθισουμε κι αυτο..

και εγω νεος μετα απο πολλα χρονια,και οι εντυπωσεις μου ειναι αριστες σε ολα,ακομα το ψαχνω γιατι η τελευταια συσκευη μου ηταν το note 4

Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Έχετε παρατηρήσει bug στο πληκτρολόγιο Samsung όπου κάποιες φορές αντί για τις προτάσεις πληκτρολόγησης γράφει "φωνητική εισαγωγή" όταν ανοίγεις το πληκτρολόγιο; 

Link to comment
Share on other sites

@ilka71 δουλεύω χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένος με το  battery bot και επίσης το γνωστό CpuZ εφοσον μπαίνεις στην εφαρμογή για θερμοκρασίες κλπ.

Επί ευκαιρίας σήμερα είχα τη δυνατότητα να δουλέψω ταυτόχρονα για κάνα δίωρο περίπου το μικρό vanilla s23 και το 23u μου φυσικά. Δηλώνω απρόσμενα ευχαριστημένος εντυπωσιασμένος θα έλεγα με το μικρό όπου σε εξωτερικες συνθήκες με πολύ ήλιο και κόντρα κατά διαστήματα παίζανε ουσιαστικά κόπια σε φωτεινότητα. Είναι η έκδοση 8/256 το μικρό και η 12/512 το δικό μου το ουλτρα. Και τα δύο φυσικά με Android 14 σμουθ το ίδιο απολαυστικά. Πιο μαζεμένη γραμματοσειρά και θέαση εννοείται όμως πολύ αξιοπρεπές σε όλα του αντίθεση φωτεινότητα χρώματα...τώρα καταλαβαίνω γιατί ορισμένα μέλη κάνουν ενδιάμεσες αλλαγές μεταξύ τους και δεν τους κακοφαίνεται, η κάθε συσκευή έχει τα ατού της. Εκεί που πραγματικά με άφησε άφωνο το ουλτρα είναι ότι ενώ μετά από ένα τέταρτο συνεχόμενου σερφαρίσματος μεταξύ τους στις ίδιες συνθήκες ίδιες σελίδες κλπ με το που τα άφησα και τα δύο έγραφαν 36.1 βαθμούς στον ήλιο πάντα ...σε μόλις μερικά δευτερόλεπτα ούτε 10-20 το ουλτρα είχε πέσει ακαριαία στους 32.1 ενώ το μικρό παρέμενε στους ίδιους 36.1 βαθμούς. Θεωρώ πως το μικρότερο σασί όπου όλα είναι πολύ κοντά στο μικρό σε αντίθεση με το ουλτρα με τους μεγαλύτερους αεραγωγούς και ψύκτρες κάνουν την άμεση διαφορά. Εξαιρετική υλοποίηση το 23U.!! Στις κάμερες επίσης καθαρός νικητής το ουλτρα με τον μεγαλύτερο αισθητήρα σε όλες τις περιπτώσεις...

Φοβερή συσκευή το μικρό εύχρηστο ζωντανή οθόνη σφαιράτο, ολοκληρωμένο πλήρες δυνατό κινητό το ουλτρα ηγέτης πραγματική ναυαρχίδα. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, konakis said:

@ilka71 δουλεύω χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένος με το  battery bot και επίσης το γνωστό CpuZ εφοσον μπαίνεις στην εφαρμογή για θερμοκρασίες κλπ.

 

Battery guru μόνο. Έχεις και θερμοκρασία στο status bar. Πέραν των άλλων 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, nasosvasedis said:

Καλημέρα παιδιά.

Έχετε παρατηρήσει bug στο πληκτρολόγιο Samsung όπου κάποιες φορές αντί για τις προτάσεις πληκτρολόγησης γράφει "φωνητική εισαγωγή" όταν ανοίγεις το πληκτρολόγιο; 

Μου το κανει εδω και λίγες μέρες, ίσως πάνω απο εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, tsicrete said:

Μου το κανει εδω και λίγες μέρες, ίσως πάνω απο εβδομάδα

Άρα είναι καθολικό...

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε και την 1η ενημέρωση μετά το Android 14 με ημερομηνία 1/11 τι κάνει.

Μάλλον μικροδιορθώσεις στο UI 6.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ggazas said:

Να δούμε και την 1η ενημέρωση μετά το Android 14 με ημερομηνία 1/11 τι κάνει.

Μάλλον μικροδιορθώσεις στο UI 6.

Η 1η ενημέρωση που κυκλοφόρησε ήταν απλά το November security patch. Τίποτα άλλο. 

Το επόμενο λογικά θα έχει κάποιες διορθώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nasosvasedis said:

Η 1η ενημέρωση που κυκλοφόρησε ήταν απλά το November security patch. Τίποτα άλλο. 

Το επόμενο λογικά θα έχει κάποιες διορθώσεις. 

Έτσι αναφέρει, απλώς πιστεύω ότι ίσως να κάνει και μικροδιορθώσεις.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.
Έχετε παρατηρήσει bug στο πληκτρολόγιο Samsung όπου κάποιες φορές αντί για τις προτάσεις πληκτρολόγησης γράφει "φωνητική εισαγωγή" όταν ανοίγεις το πληκτρολόγιο; 
Από την αναβάθμιση σε Android 14 μου το κάνει. Πρέπει να πατήσω το βελάκι αριστερά στη μπάρα για να μου βγάλει τις προτάσεις πληκτρολογησης.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, προχτές βίωσα κυριολεκτικά αυτό που λένε "πέρασε η ζωή μου μπροστά από τα μάτια μου"....  Θα μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου.

Χωρίς να πολυλογώ, ήμουν σε μια συνάντηση και ενώ μιλούσα με ένα φίλο και είχα το τηλέφωνο στο χέρι, κάνω κίνηση να το βάλω στην τσέπη. Εκείνη ακριβώς τη στιγμή ο φίλος μου κάνει μια κίνηση για να μου δώσει το χέρι και να με χαιρετίσει με αποτέλεσμα να μου χτυπήσει το χέρι που κρατάω το κινητό. Μου φεύγει από το χέρι και λόγω βαρύτητας κατευθύνεται προς το πάτωμα. Κάτω... τσιμέντο... (όχι κανένα χαλί). Στο ένα δευτερόλεπτο που κράτησε η πτώση, έγινε αυτό που είπα παραπάνω. Ένα δευτερόλεπτο που πραγματικά δεν ξέρω πόσο μου φάνηκε ότι κράτησε. Χωρίς υπερβολή ένιωσα για πρώτη φορά στη ζωή μου το χρόνο να πηγαίνει slow motion. Το τηλέφωνο έπεσε κυριολεκτικά με την πλάτη, χωρίς να χτυπήσει πρώτα σε κάποια από τις γωνίες ή το πλαϊνό.

Μέχρι να το σηκώσω και να δω ότι τελικά δεν έχει πάθει τίποτε πρέπει να άσπρισαν τα μαλλιά μου. Χαμογέλασα, έκανα το σταυρό μου και συνέχισα.

Σήμερα έχει τζόκερ..... Δεν έπαιξα... 🤣🤣🤣

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, thabull said:

Παιδιά, προχτές βίωσα κυριολεκτικά αυτό που λένε "πέρασε η ζωή μου μπροστά από τα μάτια μου"....  Θα μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου.

Χωρίς να πολυλογώ, ήμουν σε μια συνάντηση και ενώ μιλούσα με ένα φίλο και είχα το τηλέφωνο στο χέρι, κάνω κίνηση να το βάλω στην τσέπη. Εκείνη ακριβώς τη στιγμή ο φίλος μου κάνει μια κίνηση για να μου δώσει το χέρι και να με χαιρετίσει με αποτέλεσμα να μου χτυπήσει το χέρι που κρατάω το κινητό. Μου φεύγει από το χέρι και λόγω βαρύτητας κατευθύνεται προς το πάτωμα. Κάτω... τσιμέντο... (όχι κανένα χαλί). Στο ένα δευτερόλεπτο που κράτησε η πτώση, έγινε αυτό που είπα παραπάνω. Ένα δευτερόλεπτο που πραγματικά δεν ξέρω πόσο μου φάνηκε ότι κράτησε. Χωρίς υπερβολή ένιωσα για πρώτη φορά στη ζωή μου το χρόνο να πηγαίνει slow motion. Το τηλέφωνο έπεσε κυριολεκτικά με την πλάτη, χωρίς να χτυπήσει πρώτα σε κάποια από τις γωνίες ή το πλαϊνό.

Μέχρι να το σηκώσω και να δω ότι τελικά δεν έχει πάθει τίποτε πρέπει να άσπρισαν τα μαλλιά μου. Χαμογέλασα, έκανα το σταυρό μου και συνέχισα.

Σήμερα έχει τζόκερ..... Δεν έπαιξα... 🤣🤣🤣

Κακώς έπρεπε να παιξεις😂

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, thabull said:

Παιδιά, προχτές βίωσα κυριολεκτικά αυτό που λένε "πέρασε η ζωή μου μπροστά από τα μάτια μου"....  Θα μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου.

Χωρίς να πολυλογώ, ήμουν σε μια συνάντηση και ενώ μιλούσα με ένα φίλο και είχα το τηλέφωνο στο χέρι, κάνω κίνηση να το βάλω στην τσέπη. Εκείνη ακριβώς τη στιγμή ο φίλος μου κάνει μια κίνηση για να μου δώσει το χέρι και να με χαιρετίσει με αποτέλεσμα να μου χτυπήσει το χέρι που κρατάω το κινητό. Μου φεύγει από το χέρι και λόγω βαρύτητας κατευθύνεται προς το πάτωμα. Κάτω... τσιμέντο... (όχι κανένα χαλί). Στο ένα δευτερόλεπτο που κράτησε η πτώση, έγινε αυτό που είπα παραπάνω. Ένα δευτερόλεπτο που πραγματικά δεν ξέρω πόσο μου φάνηκε ότι κράτησε. Χωρίς υπερβολή ένιωσα για πρώτη φορά στη ζωή μου το χρόνο να πηγαίνει slow motion. Το τηλέφωνο έπεσε κυριολεκτικά με την πλάτη, χωρίς να χτυπήσει πρώτα σε κάποια από τις γωνίες ή το πλαϊνό.

Μέχρι να το σηκώσω και να δω ότι τελικά δεν έχει πάθει τίποτε πρέπει να άσπρισαν τα μαλλιά μου. Χαμογέλασα, έκανα το σταυρό μου και συνέχισα.

Σήμερα έχει τζόκερ..... Δεν έπαιξα... 🤣🤣🤣

Τυχερος..παντα ,για μενα,θηκη τζαμακι...ακομα κ μεσα στο σπιτι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην ενημέρωση  συστήματος  Google  play  τι σας γραφει. Εμενα εζει κολλήσει  στον  Ιουλίο..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, greg2310 said:

Τυχερος..παντα ,για μενα,θηκη τζαμακι...ακομα κ μεσα στο σπιτι

Εννοείται.... αυτά με έσωσαν από το εγκεφαλικό....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...