Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας μετά από την αναβάθμιση όταν μου έρχονται μηνύματα στο messenger και έχω ενεργοποιήσει την σκουρόχρωμη λειτουργία οθονης μου βγάζει τα μηνύματα πολύ λευκά στην μπάρα ειδοποιήσεων με αποτέλεσμα να μην μπορώ να τα διαβάσω,γενικά η εφαρμογή του messenger μου κάνει αποσυνδέσεις 
Ναι φίλε μου το γράφω κι εγώ πιο πάνω.Εχω πολλά προβλήματα με το messenger. Οτι του κατέβει κάνει. Θα λυθεί σε επόμενο update.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, mafiagalou said:

Εχω εταιρια ΙΚΕ.

Μπορω εαν θελω να αγορασω το κινητο με τιμολογιο πληρωνοντας το ΦΠΑ στο καταστημα και να αφαιρεθει μετα ο ΦΠΑ στο τριμηνο ή θα πρεπει υποχρεωτικά να κανω χρηση του Αρ 39Α για να μην πληρωσω ΦΠΑ

Μπορείς να κάνεις ότι από τα 2 θέλεις. Με το άρθρο 39 πας και πληρώνεις την ονομαστική τιμή και ξεμπερδεύεις. Στο τρίμηνο ή το μήνα (δεν ξέρω πότε κάνουν οι ΙΚΕ) που κάνεις περιοδική δήλωση για την απόδοση ΦΠΑ δεν θα υπολογιστεί ο ΦΠΑ από το συγκεκριμένο τιμολόγιο.

Αν πληρώσεις το ΦΠΑ στο κατάστημα, όταν θα κάνεις την περιοδική, θα αφαιρεθεί τότε και θα πληρώσεις το αντίστοιχο λιγότερο ΦΠΑ.

Εξαρτάται πότε εσύ θέλεις να "γλιτώσεις" το ΦΠΑ.

Προσωπικά, επειδή πήρα το κινητό με το πρόγραμμα της EUROBANK που είχε 20% επιστροφή εννοείται ότι πλήρωσα το ΦΠΑ στο ταμείο. Έτσι "κέρδισα" την επιστροφή και για το ποσό του ΦΠΑ. 

(Ελπίζω να έγινα κατανοητός. Αλλιώς δίνω παράδειγμα με ενδεικτικά νούμερα....)

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, mafiagalou said:

Εχω εταιρια ΙΚΕ.

Μπορω εαν θελω να αγορασω το κινητο με τιμολογιο πληρωνοντας το ΦΠΑ στο καταστημα και να αφαιρεθει μετα ο ΦΠΑ στο τριμηνο ή θα πρεπει υποχρεωτικά να κανω χρηση του Αρ 39Α για να μην πληρωσω ΦΠΑ

Πρεπει να αφαιρεθει υποχρεωτικα. για να μην βαλω εδω το νομο και κανω αναλυση, απλα θα σου πω οτι αν μπορουσαν να γινουν και τα 2 δε θα υπηρχε αυτος ο νομος. ο νομος βγηκε γιατι γινοταν καταχρηση με το φπα το οποιο δεν αποδιδοταν απο τα σκρουτζομαγαζα οποτε βγηκε για να μην εισπρατουν τον ΦΠΑ τον οποιο το κρατος τον εχανε διπλά. Τον εχανε και απο το μαγαζι που δεν τον απεδιδε και απο εσενα που επαιρνες τιμολογιο και το εξεπιπτες. Ενω με την μη εισπραξη, και εσυ θα πληρωσεις παραπανω φπα στο τριμηνο αν εισαι χρεωστικος και το σκρουτζομαγαζο δε θα τον κλεψει...

Οποτε αν τον πληρωσεις θα πρεπει ο λογιστης στη δηλωση φπα να μην στον περασει και να μην τον εκπεσεις, ξεκαθαρα.

12 minutes ago, thabull said:

Μπορείς να κάνεις ότι από τα 2 θέλεις. Με το άρθρο 39 πας και πληρώνεις την ονομαστική τιμή και ξεμπερδεύεις. Στο τρίμηνο ή το μήνα (δεν ξέρω πότε κάνουν οι ΙΚΕ) που κάνεις περιοδική δήλωση για την απόδοση ΦΠΑ δεν θα υπολογιστεί ο ΦΠΑ από το συγκεκριμένο τιμολόγιο.

Αν πληρώσεις το ΦΠΑ στο κατάστημα, όταν θα κάνεις την περιοδική, θα αφαιρεθεί τότε και θα πληρώσεις το αντίστοιχο λιγότερο ΦΠΑ.

Εξαρτάται πότε εσύ θέλεις να "γλιτώσεις" το ΦΠΑ.

Προσωπικά, επειδή πήρα το κινητό με το πρόγραμμα της EUROBANK που είχε 20% επιστροφή εννοείται ότι πλήρωσα το ΦΠΑ στο ταμείο. Έτσι "κέρδισα" την επιστροφή και για το ποσό του ΦΠΑ. 

(Ελπίζω να έγινα κατανοητός. Αλλιώς δίνω παράδειγμα με ενδεικτικά νούμερα....)

μην γραφετε οτι θελετε και ειδικα χωρις επιχειρημα, γνωσεις και παραπομπη σε νομους. 

 

και για να ασχοληθουν οσοι εχουν ορεξη (και να ενημερωσουν τους λογιστες τους που λενε ο,τι ναναι επειδη δεν εχουν διαβασει, οριστε ο νομος:

 

https://www.taxheaven.gr/news/37024/h-egkyklios-gia-thn-apodosh-toy-fpa-apo-ton-lhpth-se-orismena-hlektronika-agaoa

Οπου αρκετα χαμηλα στις υποχρεωσεις του αγοραστη λεει ξεκαθαρα: 

Σε περίπτωση που ενώ συντρέχουν οι προϋποθέσεις εφαρμογής του άρθρου 39α ληφθούν τιμολόγια με Φ.Π.Α., από υποκείμενα στο φόρο πρόσωπα με δικαίωμα έκπτωσης του φόρου των εισροών τους, επισημαίνεται ότι για το Φ.Π.Α. των τιμολόγιων αυτών δεν παρέχεται δικαίωμα έκπτωσης

το οποιο σημαινει οτι αν κοψεις τιμολογιο με φπα ενω δικαουσαι την απαλλαγη, δεν εχεις δικαιωμα να παρεις αντιστοιχη εκπτωση φπα απο τα εσοδα σου, αρα να γλτιωσεις φπα τελος παντων περνωντας το στα εξοδα...

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, mafiagalou said:

Εχω εταιρια ΙΚΕ.

Μπορω εαν θελω να αγορασω το κινητο με τιμολογιο πληρωνοντας το ΦΠΑ στο καταστημα και να αφαιρεθει μετα ο ΦΠΑ στο τριμηνο ή θα πρεπει υποχρεωτικά να κανω χρηση του Αρ 39Α για να μην πληρωσω ΦΠΑ

Το μόνο σίγουρο που μπορώ να σε συμβουλεψω οι μεγάλες αλυσίδες καταστηματος σου αφαιρούν απευθείας το ΦΠΑ κ στα άλλα μαγαζιά που κόβουν τιμολόγιο δυστυχώς....... όχι. .. Πολύ σπάνια στα μικρά μαγαζιά να γίνει η αποφορολογισει. Σε μένα δυστυχώς έτσι έχει γίνει . Δες κ αυτό που έγραψε ο Νίκος.  

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίστε να μιλάτε για το συγκεκριμένο θέμα το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, challenge143 said:

Το μόνο σίγουρο που μπορώ να σε συμβουλεψω οι μεγάλες αλυσίδες καταστηματος σου αφαιρούν απευθείας το ΦΠΑ κ στα άλλα μαγαζιά που κόβουν τιμολόγιο δυστυχώς....... όχι. .. Πολύ σπάνια στα μικρά μαγαζιά να γίνει η αποφορολογισει. Σε μένα δυστυχώς έτσι έχει γίνει . Δες κ αυτό που έγραψε ο Νίκος.  

η μονη περιπτωση να βρεις φθηνοτερο μαγαζι απο αλυσιδα ειναι η αγορα μεσω σκρουτζ οπου θα σου πει επι τοπου αν γινεται αφαιρεση φπα. Κατα τα αλλα, αυτο που λες απανταει στον λογο που βγηκε ο νομος, οσοι το ειχαν φθηνοτερα, το ειχαν τοσο φθηνοτερα οσο ηταν ο φπα περιπου γιατι αυτον εβαζαν τσεπη. απο τη μια λογικο, απο την αλλη στα κινητα οι τιμες των προμηθευτων ειναι σταθερες και ιδιες οποτε δε γινεται να βρεις καπου φθηνοτερα, παρα μονο αν αποφυγεις κατι και αυτο εκαναν τα μαγαζια αυτα για να εχουν μια διαφορα απο τις αλυσιδες.. αλλιως αντε να το εδιναν 20-30 ευρω φθηνοτερα αφου το περιθωριο κερδους ειναι τρομερα μικρο..

1 minute ago, Konstantine73 said:

Συνεχίστε να μιλάτε για το συγκεκριμένο θέμα το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον...

sent from my S23Ultra 12/512
 

ποιο το ενδιαφερον?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Nikos_Mpl said:

μην γραφετε οτι θελετε και ειδικα χωρις επιχειρημα, γνωσεις και παραπομπη σε νομους. 

και για να ασχοληθουν οσοι εχουν ορεξη (και να ενημερωσουν τους λογιστες τους που λενε ο,τι ναναι επειδη δεν εχουν διαβασει, οριστε ο νομος:

https://www.taxheaven.gr/news/37024/h-egkyklios-gia-thn-apodosh-toy-fpa-apo-ton-lhpth-se-orismena-hlektronika-agaoa

Οπου αρκετα χαμηλα στις υποχρεωσεις του αγοραστη λεει ξεκαθαρα: 

Σε περίπτωση που ενώ συντρέχουν οι προϋποθέσεις εφαρμογής του άρθρου 39α ληφθούν τιμολόγια με Φ.Π.Α., από υποκείμενα στο φόρο πρόσωπα με δικαίωμα έκπτωσης του φόρου των εισροών τους, επισημαίνεται ότι για το Φ.Π.Α. των τιμολόγιων αυτών δεν παρέχεται δικαίωμα έκπτωσης

το οποιο σημαινει οτι αν κοψεις τιμολογιο με φπα ενω δικαουσαι την απαλλαγη, δεν εχεις δικαιωμα να παρεις αντιστοιχη εκπτωση φπα απο τα εσοδα σου, αρα να γλτιωσεις φπα τελος παντων περνωντας το στα εξοδα...

Σε ευχαριστούμε πολύ για την υπόδειξη και δεχόμαστε την προτροπή σου να μη γραφουμε ότι θέλουμε και ειδικά μπλα μπλα μπλα. Παρακαλώ δέξου και εσύ τη δική μας προτροπή με όλο το σεβασμό προς συμφορουμίτη, μιας και δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι...

1. πριν γράψεις (ή αφού έχεις γράψει) κάτι, θα ήταν καλό να το διαβάζεις μήπως και ο τρόπος φανεί αγενής. Ο τρόπος που ξεκινάς να γράφεις είναι προσβλητικός καθώς η αναφορά σου προς τους υπολοίπους είναι σαν να δίνεις διαταγές κάνοντας μια εικασία που παρεμπιπτόντως είναι εντελώς λανθασμένη και στο αν έχουμε γνώση ή όχι, και γιατί επίσης δεν έχεις αντιληφθεί γιατί πράγμα μιλάμε.

2. θα ήταν καλό να μιλάς για το ίδιο θέμα που μιλούν οι υπόλοιποι γιατί αλλιώς προκύπτουν μπερδέματα. Μιλάμε για το συμψηφισμό κατά την απόδοση ΦΠΑ και όχι για κάποιου είδους "έκπτωση". Το σημείο που ανέφερες αφορά σε εκπτώσεις φόρου. Μιλάμε για συμψηφισμούς και όχι εκπτώσεις.

 

Υ.Γ. Σε ευχαριστώ για την παράθεση του συνδέσμου. Θα τη μελετήσω γιατί θα πρέπει να δούμε και τον ορισμό της "έκπτωση" όπως αναφέρεται στο νόμο....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

ποιο το ενδιαφερον?
Λύνει όλα τα προβλήματα της συσκευής. Μετα τα τελευταία post πραγματικά βλέπω τη συσκευή μου με άλλο μάτι

sent from my S23Ultra 12/512


Link to comment
Share on other sites

Just now, Konstantine73 said:

Λύνει όλα τα προβλήματα της συσκευής. Μετα τα τελευταία post πραγματικά βλέπω τη συσκευή μου με άλλο μάτι

sent from my S23Ultra 12/512

 

φανταζομαι το λες ειρωνικα για τα φορολογικα, αλλα και αυτα χρειαζονται ειδικα οταν γραφονται λαθη. απο εκει και περα το κινητο ειναι τοσο απροβληματιστο που δε γινεται και κανας χαμος ερωτησεων που δεν απαντωνται.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι το λες ειρωνικα για τα φορολογικα, αλλα και αυτα χρειαζονται ειδικα οταν γραφονται λαθη. απο εκει και περα το κινητο ειναι τοσο απροβληματιστο που δε γινεται και κανας χαμος ερωτησεων που δεν απαντωνται.
Εδώ για μία ηχογράφηση κλήσεων και έχουμε φάει εκατοντάδες post περί αλλαγή csc και τα λοιπά και τα λοιπά στα φορολογικά θα κολωσουμε?

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον υπαρχει υπαγωγή στο αρθρο 39 η αφαίρεση ΦΠΑ γινεται στην αγορα και μονο εκει....δεν υπαρχουν συμψηφισμοί μετα κλπ....Αυτο αφορα τα υπολοιπα έξοδα οχι το 39

 

νετα σκέτα για να μην υπαρχουν παρεξηγήσεις 🙂

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, eddiedimitris said:

Εφοσον υπαρχει υπαγωγή στο αρθρο 39 η αφαίρεση ΦΠΑ γινεται στην αγορα και μονο εκει....δεν υπαρχουν συμψηφισμοί μετα κλπ....Αυτο αφορα τα υπολοιπα έξοδα οχι το 39

 

νετα σκέτα για να μην υπαρχουν παρεξηγήσεις 🙂

ετσι οπως το λες ειναι σα να αφηνεις περιθωριο μη υπαγωγης... αρα να το θεσουμε λιγο πιο σωστα, εφοσον η επιχειρηση σου μπαινει στο αρθρο 39 (που ουσιαστικα οσοι εχουν φπα με την συνηθισμενη εννοια μπαινουν) τοτε υπαγεσαι στο 39 και κοβεται υποχρεωτικα με απαλλαγη αλλιως αν κοπει ενα απλο τιμολογιο με φπα, αυτο το φπα δεν το εκπιπτεις στα εξοδα.

τωρα αν δεν υπαγεσαι στο φπα,πχ γιατρος κτλ τοτε ετσι και αλλιως το παιρνεις με φπα υποχρεωτικα το οποιο δεν εκπιπτει καπου παρα μονο στα κερδη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδες κάποιο λινκ για να κόβει τις διαφημίσεις στο DNS; Εχω το S21 ULTRA  και φαντάζομαι θα παιζει και στο δικό μου οτι εχετε βάλει στο S23 ULTRA σωστά;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LELELO said:

Παιδες κάποιο λινκ για να κόβει τις διαφημίσεις στο DNS; Εχω το S21 ULTRA  και φαντάζομαι θα παιζει και στο δικό μου οτι εχετε βάλει στο S23 ULTRA σωστά;

 

Screenshot_20231109_003412_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στο android 13 μόλις έβγαζα το spen με σβηστή οθόνη, μπορούσα να κρατήσω σημειώσεις απευθείας.
Ηταν όλη η οθόνη μαύρη και σημείωνα κανονικά.
Πλεον στην 14 δεν κάνει κάτι και δεν μπορώ να βρω τη ρύθμιση.
Ξέρετε που βρίσκεται;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Da_rudakos said:

Καλημέρα, στο android 13 μόλις έβγαζα το spen με σβηστή οθόνη, μπορούσα να κρατήσω σημειώσεις απευθείας.
Ηταν όλη η οθόνη μαύρη και σημείωνα κανονικά.
Πλεον στην 14 δεν κάνει κάτι και δεν μπορώ να βρω τη ρύθμιση.
Ξέρετε που βρίσκεται;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα. Θα πας συνθέτες λειτουργίες , ύστερα s pen και στην επιλογή όταν το s pen έχει καταργηθεί θα επιλέξεις δημιουργία σημείωσης. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

off topic *
ξέρει κανείς το 24 ultra θα έχει curved οθόνη;ρωτάω γιατί εάν έχει - που δεν μου αρέσει- να πάω τώρα στο s23 plus και να μην περιμένω το 24αρι ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα πας συνθέτες λειτουργίες , ύστερα s pen και στην επιλογή όταν το s pen έχει καταργηθεί θα επιλέξεις δημιουργία σημείωσης. 
Δεν έχει τέτοια επιλογή!fb3d1df72b55c4bdc5784cb71b12a8d6.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τέτοια επιλογή!fb3d1df72b55c4bdc5784cb71b12a8d6.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρυθμίσεις Spen/ Σημειώματα σβηστής οθόνης.
4c03b2f98a24ffbb15d8ce3c3f65ccfe.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, pandrits said:

Ρυθμίσεις Spen/ Σημειώματα σβηστής οθόνης.
4c03b2f98a24ffbb15d8ce3c3f65ccfe.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Screenshot_20231109_122908_Air command.jpg

Just now, jtgiannis said:

 

Screenshot_20231109_122908_Air command.jpg

Περίεργο σε εμένα πως το έχει;; 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Da_rudakos said:



 

 


Τι να πω, δεν υπάρχει η επιλογή σε εμένα.
Android 14 είσαι;;



1c30cdccfb5f06f1f4e9e150b3cbcd5c.jpg

 

Ναι στο 14 από την προηγούμενη εβδομάδα που έσκασε. Δοκίμασε μια επανεκκίνηση, Clear cash και ολα αύτα τα γνωστά μπας και ισιώσει. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites







Τι να πω, δεν υπάρχει η επιλογή σε εμένα.
Android 14 είσαι;;



1c30cdccfb5f06f1f4e9e150b3cbcd5c.jpg
Ναι.
Έκανες ενημέρωση τις εφαρμογές του Galaxy Store;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, LELELO said:

Παιδες κάποιο λινκ για να κόβει τις διαφημίσεις στο DNS; Εχω το S21 ULTRA  και φαντάζομαι θα παιζει και στο δικό μου οτι εχετε βάλει στο S23 ULTRA σωστά;

Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις και το dnsforge.de 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...