Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα μετα το 14 κανατε factory reset; προς το παρον παει σφαιρα σε μενα αλλα το σκεφτομαι μεσα στο σκ ενα reset
Μόνο αν δεν έχεις να κάνεις κάτι το Σαββατοκύριακο και θέλεις να περάσεις την ώρα σου και να παιδευτείς περνώντας τα πάντα από την αρχή. Αφού πάει σφαίρα ποιος ο λόγος;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατευθείαν αν πάς από τις 3 τελίτσες πάνω δεξιά σου βγάζει settings. πατάς και σε βγ'αζει στο σχετικό μενού που έχει τη συγκεκριμένη ρύθμιση. Δε χρειάζεται να έχει το home up
Αν ενεργοποιήσεις το home up δεν απενεργοποιείται από εκεί που λες

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, greg2310 said:

Τελικα μετα το 14 κανατε factory reset; προς το παρον παει σφαιρα σε μενα αλλα το σκεφτομαι μεσα στο σκ ενα reset

εγω παντα κανω μετα απο μεγαλη αναβαθμιση android

Link to comment
Share on other sites

Και η δική μου συσκευή αγοράστηκε από ηλεκτρονικό κατάστημα (You.gr) ήταν κλειστή με ζελατίνα, δουλεύει από το πρώτο άνοιγμα με κάρτα Cosmote, αλλά το λογισμικό της είναι Vodafone (EUX/VGR)
Γι αυτό έχει και προεγκατεστημένο το Vodafone AppBox το οποίο και έχω απενεργοποιήσει εξ αρχής.
Το ίδιο είχε συμβεί και με το Note 10plus που είχα πάρει πριν κάτι χρόνια.
Σε ένα κατάστημα Γερμανού μπορεί να μας περαστεί δωρεάν το λογισμικό της Cosmote, αλλά δεν έχω χρόνο να πάω να το κάνω. 7b3797ee63158a7efe0654b28b53b180.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και το δικό μου λέει VGR στο τέλος αλλά δεν έχω τίποτε από λογισμικό της voda

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

αυτο που γραφει σε εμενα σημαινει cosmote;;;;ειναι καλο η κακο;;;;😂

s23.jpg

Link to comment
Share on other sites

αυτο που γραφει σε εμενα σημαινει cosmote;;;;ειναι καλο η κακο;;;;
s23.thumb.jpg.f619a727d473b82866ed7a6301522620.jpg
Πολύ κακό..... 10 μαστιγώματα και δύο μέρες χωρίς νερό

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, costsa41 said:

Μόνο αν δεν έχεις να κάνεις κάτι το Σαββατοκύριακο και θέλεις να περάσεις την ώρα σου και να παιδευτείς περνώντας τα πάντα από την αρχή. Αφού πάει σφαίρα ποιος ο λόγος;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι,παιδιά κ γω λέω τώρα να τη κάνω την αναβάθμιση!! Αυτό σκέφτομαι για,reset αλλά,έχω πολλές φώτο κ βίντεο που δεν,έχω περάσει στο cloud κ μετά αντε πάλι από την αρχή... δε νομίζω να κάνω επαναφορά θα την περάσω κατευθείαν..αφού δεν έχει θέματα κλπ δηλαδή...

Edited by jim2019
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πέρασε χωρίς θέματα, σκεφτόμουν την επαναφορά αλλά αν τις επόμενες ημέρες πάει καλά και η μπαταρία, θα το σκεφτώ σε επόμενο update..

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση ,το bixby εικονιδιο εχει εξαφανιστει απο τις εφαρμογες μπροστα,σε εσας το εχει η οχι στις εφαρμογες μπροστα η στο φακελο samsung?

edit το βγαλανε τελικα

,οπως επισης οταν γινει φορματ ο ελευθερος χωρος ειναι 25GB πλεον απο 68 που ηταν στην εκδοση 13 μετα το φορματ

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά μόνο αν έχετε σοβαρό πρόβλημα, αλλιώς ΔΕΝ χρειάζεται! 

 

Έγραψα πιο πισω ότι μου κρασαρε μια εφαρμογή του GOODLOCK (το Registar) και τελικά χθες ήρθε update που διορθώνει ακριβώς αυτό το προβληματάκι, οποίοι έχετε θεματακια θα ερθουν αναβαθμίσεις και θα φτιάξουν. 

 

Μη χάνετε χρόνο σε επαναφορες, πλέον ΔΕΝ χρειάζεται το ξανά γραφω και το τονίζω. 

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορειτε να δειτε και να μου πειτε στης ρυθμισεις -google-διαχειριση λογαριασμου google εκει που λεει εχετε προτασεις ασφαλειας στην προσφατη δραστηριοτητα τις τελευταιες 28 μερες δεν ρολαρει προς τα κατω σε μενα απο χθες.μενει οπως δειχνω στις εικονες .μπορειτε να δειτε να μου πειτε αν συμβαινει και σε εσας ? Πριν κατεβαινε προς τα κατω και εδειχνε τις προηγουμενες μερες .Ευχαριστω

Screenshot_20231104_125147_Google Play services.jpg

Screenshot_20231104_125200_Google Play services.jpg

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, MeteorX said:

Αν μπορειτε να δειτε και να μου πειτε στης ρυθμισεις -google-διαχειριση λογαριασμου google εκει που λεει εχετε προτασεις ασφαλειας στην προσφατη δραστηριοτητα τις τελευταιες 28 μερες δεν ρολαρει προς τα κατω σε μενα απο χθες.μενει οπως δειχνω στις εικονες .μπορειτε να δειτε να μου πειτε αν συμβαινει και σε εσας ? Πριν κατεβαινε προς τα κατω και εδειχνε τις προηγουμενες μερες .Ευχαριστω

Screenshot_20231104_125147_Google Play services.jpg

Screenshot_20231104_125200_Google Play services.jpg

Εμένα δε ρολαρει στο κάτω κάτω που λέει ασφαλής περιήγηση πατάς κ δε μπορείς να επιλέξεις 

Screenshot_20231104_130716_Google Play services.jpg

Screenshot_20231104_130721_Google Play services.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο task changer και συγκεκριμένα στο layout type σας έχει όλες τις επιλογές "ανοιχτές" ή μόνο σε εμένα έχει τις 2 πρώτες;

Screenshot_20231104_131955_Home Up.jpg

Edited by Jimo7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Jimo7 said:

Στο task changer και συγκεκριμένα στο layout type σας έχει όλες τις επιλογές "ανοιχτές" ή μόνο σε εμένα έχει τις 2 πρώτες;

Screenshot_20231104_131955_Home Up.jpg

Έτσι είναι σε όλους τα δύο μόνο 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Jimo7 said:

Στο task changer και συγκεκριμένα στο layout type σας έχει όλες τις επιλογές "ανοιχτές" ή μόνο σε εμένα έχει τις 2 πρώτες;

Screenshot_20231104_131955_Home Up.jpg

Aυτο το μενου που ακριβως βρισκεται?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από που το κατεβάζουμε αυτό το Goodlock? Δεν το βλέπω πουθενά στο play store

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LAGGI said:

Ρε παιδιά από που το κατεβάζουμε αυτό το Goodlock? Δεν το βλέπω πουθενά στο play store

Απο το galaxy store το κατεβαζουμε.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, boymanos said:

Απο το galaxy store το κατεβαζουμε

 

 

4 minutes ago, LAGGI said:

Ρε παιδιά από που το κατεβάζουμε αυτό το Goodlock? Δεν το βλέπω πουθενά στο play store

Δεν θα το βρεις εκεί. Στο galaxy store και υπομονή για τα νέα update. 

Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το λογαριασμο που ανεφερα παραπανω το πρωι πλεον εχει αναβαθμιστει το ui και θα επανελθει το ρολαρισμα.το νεο ui ειναι αυτο

1000001840.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αφαίρεσαν την ταχύτητα που έγραφε οτι έπιανε το wifi σε ενα δίκτυο (ποίος ο λογος ?) , αλλα βάλανε να βλεπεις ποιος ειναι ο κωδικός όπου έχεις συνδεθεί.  

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, galactob said:

Αφαίρεσαν την ταχύτητα που έγραφε οτι έπιανε το wifi σε ενα δίκτυο (ποίος ο λογος ?) , αλλα βάλανε να βλεπεις ποιος ειναι ο κωδικός όπου έχεις συνδεθεί.  

το κινητο σαν τερματικο κανει εκτιμηση της ταχυτητας,την πραγματικη ταχυτητα που κλειδωνει το ρουτερ μονο απο το inteface (του ρουτερ) θα τη δεις,καμια εφαρμογη speed test δεν μπορει να σου δωσει ταχυτητα , εξασθενηση γραμμης,θορυβο γραμμης κτλ.εχουν τουλαχιστον 15-20+- % διαφορα απο την πραγματικοτητα.οποτε ειναι κατι αχρειαστο και καλα κανανε που το αφαιρεσανε κατα τη γνωμη μου.πριν στην εκδοση 13 η εκτιμηση ηταν μια 50 μια 70 μια 200,καμια επαφη με την πραγματικοτητα

κοιταξε να δεις τωρα τις δοκιμες που εκανα 

1.png

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-11-05 031507.png

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...