Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 ώρες πριν, Konstantine73 said:

απλά είναι το καλύτερο με διάφορα tempered glass για την συσκευή μας ....

Μου έπεσε 2 φορές από σχεδόν ένα μέτρο και δεν έπαθε απολύτως τίποτε ούτε η οθόνη ούτε το dome!

sent from my S23Ultra 12/512
 

Ήσουν απλώς τυχερός. 🙂

Πρέπει να γίνεις πιο προσεχτικός.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ήσουν απλώς τυχερός.
Πρέπει να γίνεις πιο προσεχτικός.
Είμαι προσεκτικός ήταν η κακιά στιγμή... Εάν δεν είχα το tempered glass και τη θήκη τώρα θα έκλαιγα το κινητό μου

sent from my S23Ultra 12/512


Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επεσε το κινητό στην θάλασσα κατευθείαν έριξα νερό πόσιμο που ειχα μαζί και το σκουπισα μετα σπίτι ξανα νερό απο την βρύση και στεγνωμα με κρύο αερα με πιστολάκι. Ολα δείχνουν να είναι λειτουργικά ελπίζω να μην γινει κάποια διάβρωση στο μέλλον λόγο του αλατιού εαν δεν εχει φύγει απο καποια οπή. 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επεσε το κινητό στην θάλασσα κατευθείαν έριξα νερό πόσιμο που ειχα μαζί και το σκουπισα μετα σπίτι ξανα νερό απο την βρύση και στεγνωμα με κρύο αερα με πιστολάκι. Ολα δείχνουν να είναι λειτουργικά ελπίζω να μην γινει κάποια διάβρωση στο μέλλον λόγο του αλατιού εαν δεν εχει φύγει απο καποια οπή. 
έπαθα ένα έμφραγμα διαβάζοντας το ποστ
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, silencer181 said:

Σήμερα επεσε το κινητό στην θάλασσα κατευθείαν έριξα νερό πόσιμο που ειχα μαζί και το σκουπισα μετα σπίτι ξανα νερό απο την βρύση και στεγνωμα με κρύο αερα με πιστολάκι. Ολα δείχνουν να είναι λειτουργικά ελπίζω να μην γινει κάποια διάβρωση στο μέλλον λόγο του αλατιού εαν δεν εχει φύγει απο καποια οπή. 

Πουλατο όσο δουλεύει ακόμα..  😛 😜 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επεσε το κινητό στην θάλασσα κατευθείαν έριξα νερό πόσιμο που ειχα μαζί και το σκουπισα μετα σπίτι ξανα νερό απο την βρύση και στεγνωμα με κρύο αερα με πιστολάκι. Ολα δείχνουν να είναι λειτουργικά ελπίζω να μην γινει κάποια διάβρωση στο μέλλον λόγο του αλατιού εαν δεν εχει φύγει απο καποια οπή. 
Όλα καλά, όμως το στέγνωμα με πιστολάκι ήταν λάθος. Απλά το σκουπίζεις και το αφήνεις να στεγνώσει τελείως.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, silencer181 said:

Σήμερα επεσε το κινητό στην θάλασσα κατευθείαν έριξα νερό πόσιμο που ειχα μαζί και το σκουπισα μετα σπίτι ξανα νερό απο την βρύση και στεγνωμα με κρύο αερα με πιστολάκι. Ολα δείχνουν να είναι λειτουργικά ελπίζω να μην γινει κάποια διάβρωση στο μέλλον λόγο του αλατιού εαν δεν εχει φύγει απο καποια οπή. 

Δε θα εχεις κανενα προβλημα,είναι πλήρως αδιάβροχο κι εφόσον το ξέπλυνες με γλυκο νερο προβλημα διαβρωσης ΔΕΝ θα υπάρξει.

Αδικα ανησυχείς. 😉

Αυτα πληρωνεις στη τιμη αγορας,σε μια στραβη να βγει αλώβητη η συσκευη.👍

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Έχει πέσει στη θάλασσα με S21 Ultra ο θείος μου που είναι ψαράς στην Αλεξανδρούπολη 3-4 φορές. Όταν το πήγαμε Smartec για αλλαγή μπαταρίας βρήκανε στην πλακέτα υγρασία και διάβρωση. Το κινητό όμως λειτουργούσε και λειτουργεί τέλεια σε όλα.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, greg2310 said:

Μέχρι χθες είχα iPhone και σκέφτομαι να πάω στο s23 ultra .

Έχω back up sto iCloud.μπορω να περάσω τα δεδομένα (φωτογραφίες -επαφεσ - αρχεία - και passwords) στο s23?

Mε το smart switch θα το κάνεις αλλα δεν ξέρω αν θα μεταφερθούν όλα... αλλιώς πρεπεινα τα κατεβάσεις στν υπολογιστή και να τα μεταφέρεις όλα

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kek said:

Δε θα εχεις κανενα προβλημα,είναι πλήρως αδιάβροχο κι εφόσον το ξέπλυνες με γλυκο νερο προβλημα διαβρωσης ΔΕΝ θα υπάρξει.

Αδικα ανησυχείς. 😉

Αυτα πληρωνεις στη τιμη αγορας,σε μια στραβη να βγει αλώβητη η συσκευη.👍

Πολλες φορες επλυνα τα κινητα με fairy και δεν ειχα κανενα θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος το πιστολάκι, το ξεπλένεις με καθαρό νερό και το αφήνεις να στεγνώσει.
Η πίεση του αέρα απο το πιστολάκι, μπορεί να σπρώξει το νερό βαθύτερα και να γίνει ζημιά.

Στάλθηκε από το V2219 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι προσεκτικός ήταν η κακιά στιγμή... Εάν δεν είχα το tempered glass και τη θήκη τώρα θα έκλαιγα το κινητό μου

sent from my S23Ultra 12/512


Εγω ξερω οτι πραγματικα καινοτομο feature θα ειναι να (ξανα)φτιαξουν το κινητο απο υλικο που θα σου επιτρέπει να το χρησιμοποιήσεις οπως το αγορασες (αντε και με κανα τζαμακι στην οθονη) χωρις τεραστιο κοστος αντικαταστασης
Πχ σοβαρο αλουμινιο περιμετρικα και στην πλατη ή καλο πολυκαρβονικο πλαστικο.

Θυμαμαι εποχες Nokia N8 (και N9 ), Lumia 920 ή LG G2 (flagships στην εποχη τους), που δεν ετρεχα να παρω θηκη πριν καν παρω το κινητο..
Ενα τζαμακι και τελος. Και αμα εκανε κανα χοντρο χτυπημα απο πτωση γυρω γυρω, ενα 50ευρω και καθαρισες



phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη βάλω στην οθόνη της συσκευής μου τζαμακια με uv και κόλλες και δε ξέρω εγώ τι άλλο να γίνει και καμιά ζημιά και να το κλαίω, υπερβολή της υπερβολης, το ez fit που πήρα στα 15 ευρώ με υπερκαλύπτει δε χρειάζεται τίποτα παραπάνω, άμα είναι να σπάσει θα σπάσει με ότι τζαμακι και να βάλεις, προσωπικά δεν έχω σπάσει οθόνη ούτε σε 1 κινητό εδώ και 30 χρόνια, ούτε καν tampered έχω ράγισει ποτέ, όλα είναι θέμα προσοχής. Προσέχεις για να έχεις απ τη στιγμή που δίνεις 800+ ευρώ είσαι υπεύθυνος εσύ και μόνο, κανένα τζαμακι δε μπορεί να σε σώσει απ την απροσεξία. Και να μου σπάσει clain main 200 ευρώ η επισκευή οθόνης, τώρα για όσους έχουν το ultra είναι άλλη ιστορία μιας και εκεί έχει στο 500αρικο περίπου η οθόνη οπότε εκεί ναι εκεί έχει κλαμα και θέλει τεράστια προσοχή. 

Edited by giorgoschristou2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, giorgoschristou2 said:

Σιγά μη βάλω στην οθόνη της συσκευής μου τζαμακια με uv και κόλλες και δε ξέρω εγώ τι άλλο να γίνει και καμιά ζημιά και να το κλαίω, υπερβολή της υπερβολης, το ez fit που πήρα στα 15 ευρώ με υπερκαλύπτει δε χρειάζεται τίποτα παραπάνω, άμα είναι να σπάσει θα σπάσει με ότι τζαμακι και να βάλεις, προσωπικά δεν έχω σπάσει οθόνη ούτε σε 1 κινητό εδώ και 30 χρόνια, ούτε καν tampered έχω ράγισει ποτέ, όλα είναι θέμα προσοχής. Προσέχεις για να έχεις απ τη στιγμή που δίνεις 800+ ευρώ είσαι υπεύθυνος εσύ και μόνο, κανένα τζαμακι δε μπορεί να σε σώσει απ την απροσεξία. 

aliexpress εδω και χρονια  😅

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη βάλω στην οθόνη της συσκευής μου τζαμακια με uv και κόλλες και δε ξέρω εγώ τι άλλο να γίνει και καμιά ζημιά και να το κλαίω, υπερβολή της υπερβολης, το ez fit που πήρα στα 15 ευρώ με υπερκαλύπτει δε χρειάζεται τίποτα παραπάνω, άμα είναι να σπάσει θα σπάσει με ότι τζαμακι και να βάλεις, προσωπικά δεν έχω σπάσει οθόνη ούτε σε 1 κινητό εδώ και 30 χρόνια, ούτε καν tampered έχω ράγισει ποτέ, όλα είναι θέμα προσοχής. Προσέχεις για να έχεις απ τη στιγμή που δίνεις 800+ ευρώ είσαι υπεύθυνος εσύ και μόνο, κανένα τζαμακι δε μπορεί να σε σώσει απ την απροσεξία. Και να μου σπάσει clain main 200 ευρώ η επισκευή οθόνης, τώρα για όσους έχουν το ultra είναι άλλη ιστορία μιας και εκεί έχει στο 500αρικο περίπου η οθόνη οπότε εκεί ναι εκεί έχει κλαμα και θέλει τεράστια προσοχή. 
Μπορείς να βάλεις ένα link με το προιον;

Thank you



Εντάξει έχεις καταλάβει ότι γράφεις στο thread του ultra.

Να νιώθεις χαρούμενος που έχεις επίπεδη οθόνη.
Και να σου πω ότι με τις μεμβράνες αν πεσει το κινητο, η πιθανότητα να την φάει χοντρά η οθόνη είναι μεγάλη ( προσωπική εμπειρία) . Ήμουν κατά του dome μέχρι που σε πτώση με μεμβράνη κόντεψε να μου μείνει το κινητό για σουβέρ.


Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο team.
Από ότι φαίνεται πλέον έχουμε επίσημα το Good Lock στην Ελλάδα !
Εδώ και καιρό...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Konstantine73 said:

Εδώ και καιρό...

sent from my S23Ultra 12/512
 

Μου έκανε εντύπωση επειδή σήμερα με άφησε να το κατεβάσω κανονικά από το galaxy store. Oh well..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, afilopou said:

Μπορείς να βάλεις ένα link με το προιον;

 

https://warp.gr/spigen-agl05958-glass-ez-fit-2-pack-samsung-galaxy-s23.html

Link to comment
Share on other sites

Για το ultra είναι αυτό???

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν καταλαβαινομαστε εδώ μέσα....

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, afilopou said:


Εντάξει έχεις καταλάβει ότι γράφεις στο thread του ultra.

Να νιώθεις χαρούμενος που έχεις επίπεδη οθόνη.
Και να σου πω ότι με τις μεμβράνες αν πεσει το κινητο, η πιθανότητα να την φάει χοντρά η οθόνη είναι μεγάλη ( προσωπική εμπειρία) . Ήμουν κατά του dome μέχρι που σε πτώση με μεμβράνη κόντεψε να μου μείνει το κινητό για σουβέρ.


Sent from my SM-S918B using Tapatalk

 

Ναι το ξέρω απλώς το thread του απλού s23 είναι λίγο νεκρό, ναι όσο αφορά την οθόνη είναι ένα θέμα αυτή η κυρτοτητα που εξακολουθεί η samsung να κρατάει ένας λόγος που δε πήρα το ultra εκτός ότι ήθελα κάτι όσο πιο μικρό και compact υπάρχει γιατί δε μου αρέσουν τα μεγάλα κινητά. 

Μεμβράνη δεν έχω βάλει ποτέ σε συσκευή, πάντα tampered glass από day one.

2 minutes ago, Konstantine73 said:

Για το ultra είναι αυτό???

sent from my S23Ultra 12/512
 

Δεν υπάρχει για ultra αυτό το τζαμακι, μονο για το απλό

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, giorgoschristou2 said:
Δεν υπάρχει για ultra αυτό το τζαμακι, μονο για το απλό

Προτιμήσες  δλδ και εσύ να πάρεις μία νεκρή συσκευή...

Το θέμα είναι ότι μπερδεύεις κόσμο εδώ μέσα....

sent from my S23Ultra 12/512
 

Edited by Konstantine73
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Konstantine73 said:

Προτιμήσες  δλδ και εσύ να πάρεις μία νεκρή συσκευή...

Το θέμα είναι ότι μπερδεύεις κόσμο εδώ μέσα....

sent from my S23Ultra 12/512
 

OK πάω πάσο επιστρέφω στο δικό μου νεκρό thread 😂

Edited by giorgoschristou2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...