Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου, μάλλον όχι! 
Δεν έχει πέσει κάτι τέτοιο στην αντίληψη μου. Ούτε στην εφαρμογή που έχω με τις κατανάλωσεις φαίνονται ιδιαίτερα. 
Η διαχείριση πάντως, της μπαταρίας στο κινητό είναι εξαιρετική λόγω Snapdragon. 
Σίγουρα ναι γιατί οποιαδήποτε διεργασία καταναλώνει μπαταρία. Είναι κι αυτός ένας λόγος που δε βάζω ρουτίνες. Κάποτε έβαζα και πραγματικά είχε διαφορά στην μπαταρία. Ανεξάρτητα αν είναι καλή ή όχι.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, kostas197 said:

Εγω με thl είμαι με update Αυγούστου θα προχωρήσει ποτέ; 

εβαλα eux εκανα το update και ξαναγυρισα δεν χανεις τιποτα ακι ειναι ο πιο γρηγορος τροπος

Edited by kostas197
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, lefteris90 said:

Ποιο τζαμακι προτείνετε γενικότερα προστασία;

Αυτό θα πάρεις με κλειστα ματια

Screenshot_2023-10-14-15-44-03-578_com.niobiumlabs.android.apps.skroutz-edit.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα πάρεις με κλειστα ματια
Screenshot_2023-10-14-15-44-03-578_com.niobiumlabs.android_apps.skroutz-edit.thumb.jpg.270455706e2cb2256b5b84f6a49b50b9.jpg
Και με κλειστά μάτια κιόλας μάλιστα....

Μόνο DOME!

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, όσο αφορα στις ρουτίνες που γίνεται νωριτερα αναφορά, εχω βάλει να ενεργοποιήται η προστασία 85% οταν η μπαταρια φτάσει στο 95%. Έτσι δε φορτίζω πλήρως και έχω και 10% περισσοτερο ξεκινώντας τη μέρα....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Και με κλειστά μάτια κιόλας μάλιστα....

Μόνο DOME!

sent from my S23Ultra 12/512
 

Τι να σου πω εγώ το spiegen έχω βάλει και είμαι υπέρ ευχαριστημένος, μη το φιλοσοφεις πολύ, μάρκετινγκ είναι άμα σου πέσει "καλά" θα το κλαις και ας βάλεις και σιδερένιο τζαμακι 

Edited by giorgoschristou2
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω εγώ το spiegen έχω βάλει και είμαι υπέρ ευχαριστημένος, μη το φιλοσοφεις πολύ, μάρκετινγκ είναι άμα σου πέσει "καλά" θα το κλαις και ας βάλεις και σιδερένιο τζαμακι 
Βλέπω τις λιγοστές και κακές κριτικές που έχει

Το dome είναι αξεπέραστο και αποδεκτό από όλους αγαπητέ... ενημερώσου λίγο!
sent from my S23Ultra 12/512


Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Konstantine73 said:

Βλέπω τις λιγοστές και κακές κριτικές που έχει emoji28.png

Το dome είναι αξεπέραστο και αποδεκτό από όλους αγαπητέ... ενημερώσου λίγο!
sent from my S23Ultra 12/512

 

Ότι πεις 👍

 

Screenshot_20231015_012012_Skroutz.jpg

Screenshot_20231015_012337_Skroutz.jpg

Edited by giorgoschristou2
Link to comment
Share on other sites

Ότι πεις
Όχι ότι πω εγώ ....

Δεν είναι απάντηση αυτό!

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι θέμα τύχης γιατί ΟΛΑ σπάνε με τις κατάλληλες συνθήκες. Σε φίλο το dome που λέτε έσπασε στον ένα μήνα. Και είναι πολύ ψείρας στα τηλέφωνα. Εγώ, αν και δεν είναι το συγκεκριμένο αλλά ένα που πήρα από Amazon IMBZBK, και μεμβράνες τέτοιες που είχα, το έχω ακόμα. Το δε δαχτυλικο δεν το πέρασα ξανά γιατί δουλεύει άψογα!!! Λοιπόν , να παίρνετε επώνυμα τζάμια αλλά τίποτα δεν είναι μοναδικό!!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι θέμα τύχης γιατί ΟΛΑ σπάνε με τις κατάλληλες συνθήκες. Σε φίλο το dome που λέτε έσπασε στον ένα μήνα. Και είναι πολύ ψείρας στα τηλέφωνα. Εγώ, αν και δεν είναι το συγκεκριμένο αλλά ένα που πήρα από Amazon IMBZBK, και μεμβράνες τέτοιες που είχα, το έχω ακόμα. Το δε δαχτυλικο δεν το πέρασα ξανά γιατί δουλεύει άψογα!!! Λοιπόν , να παίρνετε επώνυμα τζάμια αλλά τίποτα δεν είναι μοναδικό!!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


απλά είναι το καλύτερο με διάφορα tempered glass για την συσκευή μας ....

Μου έπεσε 2 φορές από σχεδόν ένα μέτρο και δεν έπαθε απολύτως τίποτε ούτε η οθόνη ούτε το dome!

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα,

Έπειτα από s21 ultra από χτες παίζω με το θηρίο.

Ερώτηση, βλέπω έχω το παρακάτω 

Oxm_eux_13_0080

Eux/-/eux/vgr

Δε το πήρα από βονταφον, τέλος πάντων, θα είναι οκ με τα ota updates? Αν μπορείτε να μου εξηγήσετε στα σύντομα τι παίζει γιατί το είχα αφήσει στην ακρη όλο αυτό το κομμάτι.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ότι πεις
 
Screenshot_20231015_012012_Skroutz.thumb.jpg.469446474b29cca2927d320b3a6454f8.jpg
Screenshot_20231015_012337_Skroutz.thumb.jpg.7c63b779825d70c89b5c2f080e390361.jpg
Να υποθέσω ότι σαν παράδειγμα βάζεις τζαμακια για το s23.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

απλά είναι το καλύτερο με διάφορα tempered glass για την συσκευή μας ....

Μου έπεσε 2 φορές από σχεδόν ένα μέτρο και δεν έπαθε απολύτως τίποτε ούτε η οθόνη ούτε το dome!

sent from my S23Ultra 12/512

Απλά ήσουν τυχερός!! Έπεσε όπως έπρεπε. Κι εμένα μου έχει πέσει τηλέφωνο χωρίς τίποτα παλιά και δεν έπαθε τίποτα. Είναι πώς θα πέσει. Όλα τα επώνυμα είναι το ίδιο. Ακόμα ψάχνει να βρει ο φίλος μου πώς ράγισε. Μην είμαστε λοιπόν κάθετοι σε κάτι. Είναι πραγματικά πολύ καλό όπως ακριβώς και άλλα επώνυμα τζάμια.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, costsa41 said:

Απλά ήσουν τυχερός!! Έπεσε όπως έπρεπε. Κι εμένα μου έχει πέσει τηλέφωνο χωρίς τίποτα παλιά και δεν έπαθε τίποτα. Είναι πώς θα πέσει. Όλα τα επώνυμα είναι το ίδιο. Ακόμα ψάχνει να βρει ο φίλος μου πώς ράγισε. Μην είμαστε λοιπόν κάθετοι σε κάτι. Είναι πραγματικά πολύ καλό όπως ακριβώς και άλλα επώνυμα τζάμια.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πάντως εγώ τελείως προβοκατόρικα θα απαντήσω ότι μια καλή μεμβράνη είναι αρκετή. Το κινητό έχει πολύ γερή οθόνη όπως και το προηγούμενο μοντέλο. Εμένα κανένα κινητό δεν έπαθε κάτι με γρατζουνιές και σίγουρα όχι σπάσιμο αν και μου έχει πέσει αρκετές φορές. Και προσωπικά δε μου αρέσει η αίσθηση με τα τζαμάκια. 

Έτσι από περιέργεια έχει σπάσει σε κανέναν η οθόνη; 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει παρανόηση βλέπω με τα Tempered glass, ο φίλος παραθέτει πιο πανω Spigen γυαλί για το S23 και όχι το S23 ultra το οποίο έχει 40 ευρώ και βλέπω κακές κριτικές. 

Έχει βάλει κάποιος Spigen γυαλί στο ULTRA να μας πει εντυπώσεις? 

Διότι το DOME παίζει στην ίδια τιμή και είναι εγνωσμενης αξίας. 

 

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χθες είχα iPhone και σκέφτομαι να πάω στο s23 ultra .

Έχω back up sto iCloud.μπορω να περάσω τα δεδομένα (φωτογραφίες -επαφεσ - αρχεία - και passwords) στο s23?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως , επειδή ψάχνω και εγώ για το S23+, πρόσεξα ότι στη Spigen τουλάχιστον Ελλάδα δεν μπορείς να βρεις το GLAS.tR EZ FIT παρα μόνο το Spigen GLAS.tR Platinum Tempered Glass , που κάνει 40 € και το Neo Flex Galaxy S23 Ultra Screen Protector στα 11 €. Πάντως στα Iphone έχει πολύ καλές κριτικές η GLAS.tR EZ FIT.

Edited by jobous

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει παρανόηση βλέπω με τα Tempered glass, ο φίλος παραθέτει πιο πανω Spigen γυαλί για το S23 και όχι το S23 ultra το οποίο έχει 40 ευρώ και βλέπω κακές κριτικές. 
Έχει βάλει κάποιος Spigen γυαλί στο ULTRA να μας πει εντυπώσεις? 
Διότι το DOME παίζει στην ίδια τιμή και είναι εγνωσμενης αξίας. 
 
Επιτέλους και ένα λογικό post...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jobous said:

Πάντως , επειδή ψάχνω και εγώ για το S23+, πρόσεξα ότι στη Spigen τουλάχιστον Ελλάδα δεν μπορείς να βρεις το GLAS.tR EZ FIT παρα μόνο το Spigen GLAS.tR Platinum Tempered Glass , που κάνει 40 € και το Neo Flex Galaxy S23 Ultra Screen Protector στα 11 €. Πάντως στα Iphone έχει πολύ καλές κριτικές η GLAS.tR EZ FIT.

Τι δε μπορεις να βρεις για το Plus? Εδώ ειναι το GLAS.tR EZ FIT...

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, djivo said:

Τι δε μπορεις να βρεις για το Plus? Εδώ ειναι το GLAS.tR EZ FIT...

Όχι για το Ultra ήταν το σχόλιο. Για το Plus το έχω βρει. Σόρρυ αν σας μπέρδεψα. 

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μη γράφετε ρε παιδιά εδώ μέσα post για άλλα μοντέλα...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια θα σας μιλήσω από πείρα και μόνο,φοραω σε όλα μου τα κινητά με curved οθόνες μόνο dome και στο 1+9pro που είχα μόνο είχα βάλει tmax το οποίο είναι ίδιο σε ποιότητα και διαδικασία με το dome σπλα στην μισή τιμή,αν λοιπόν βγει της tmax για το s23ultra προτιμήστε το λόγω τιμής και μόνο γιατί σαν ποιότητα είναι ίδιο με το dome.Αυτα τα λίγα από εμένα και τέλος μην παίζεται ούτε να πειραματιζεστε με κινητό των 1500 ευρώ,δηλαδή πηρες κινητό με αυτά τα λεφτά και δεν διαθέτεις 40 ευρώ για 2 τζαμακια οχι ένα,τότε καλύτερα ρίσκαρε και μην βάλεις καθόλου. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Giannos1981 said:

Εγω παιδια θα σας μιλήσω από πείρα και μόνο,φοραω σε όλα μου τα κινητά με curved οθόνες μόνο dome και στο 1+9pro που είχα μόνο είχα βάλει tmax το οποίο είναι ίδιο σε ποιότητα και διαδικασία με το dome σπλα στην μισή τιμή,αν λοιπόν βγει της tmax για το s23ultra προτιμήστε το λόγω τιμής και μόνο γιατί σαν ποιότητα είναι ίδιο με το dome.Αυτα τα λίγα από εμένα και τέλος μην παίζεται ούτε να πειραματιζεστε με κινητό των 1500 ευρώ,δηλαδή πηρες κινητό με αυτά τα λεφτά και δεν διαθέτεις 40 ευρώ για 2 τζαμακια οχι ένα,τότε καλύτερα ρίσκαρε και μην βάλεις καθόλου. 

ισχυει αυτο που λες αλλα 2 φορες μου ετυχε προβληματικη κολλα σε ΤΜΑΧ. για την ακριβεια εκανε πολλες φυσαλιδες καθως επεφτε και ενω εριχνα το γυαλι με τη διαδικασια που προεβλεποταν και πιστευα οτι δε θα εχω θεμα, τελικα αυτες εμεναν μεσα στο γυαλι και ηταν χαλια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...