Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Prattein_Aloga said:

Thanks guys το βρηκα! :😀 

Πες το και σ εμάς, εγώ δεν το βρήκα.

Οκ το βρήκα.

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, sphinx3009 said:

Πες το και σ εμάς, εγώ δεν το βρήκα.

Οκ το βρήκα.

 

Εδω ηταν :😀 

10 ώρες πριν, karagalexk said:

Υπάρχει επιλογή 90fad555764ab7a3cc2075e342fd1242.jpg

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

.

 

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες είχα αλλάξει το csc  του τηλεφώνου και το έβαλα INS για  να έχω ηχογράφηση κλήσεων και τώρα πού το άλλαξα σε EUX δεν μου έρχονται τα update δοκίμασα με το smart suits και λέει ότι είναι το τελευταίο update. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μου έρχονται;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, papamo said:

Καλησπέρα παίδες είχα αλλάξει το csc  του τηλεφώνου και το έβαλα INS για  να έχω ηχογράφηση κλήσεων και τώρα πού το άλλαξα σε EUX δεν μου έρχονται τα update δοκίμασα με το smart suits και λέει ότι είναι το τελευταίο update. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μου έρχονται;

Εσυ σε ποιο update είσαι; έχει πάρει το eux update;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, papamo said:

Σεπτεμβρίου είμαι 

Πρέπει να δεις αν το πακέτο εγκατάστασης που έχεις το ins συμφωνεί με το πακέτο εγκατάστασης του Σεπτεμβρίου με το eux...

 

Δες εδω

https://www.sammobile.com/firmwares/

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση, έχω παρατηρήσει πως οι λειτουργίες και οι ρουτίνες δεν δουλεύουν με κλειστό το τηλέφωνο ή δε κάνουν ποτέ reverse, ισχύει και σε εσάς αυτό? Πρέπει να είναι ανοιχτό το τηλ για να δουλέψουν? Για παράδειγμα έβαλα μια χρονική περίοδο να ενεργοποίηται η προστασία μπαταρίας αλλά με κλειστό τηλέφωνο δεν δουλεύει ποτέ σωστά 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, arxontas2323 said:

Πρέπει να δεις αν το πακέτο εγκατάστασης που έχεις το ins συμφωνεί με το πακέτο εγκατάστασης του Σεπτεμβρίου με το eux...

 

Δες εδω

https://www.sammobile.com/firmwares/

Εγω με thl είμαι με update Αυγούστου θα προχωρήσει ποτέ; 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση, έχω παρατηρήσει πως οι λειτουργίες και οι ρουτίνες δεν δουλεύουν με κλειστό το τηλέφωνο ή δε κάνουν ποτέ reverse, ισχύει και σε εσάς αυτό? Πρέπει να είναι ανοιχτό το τηλ για να δουλέψουν? Για παράδειγμα έβαλα μια χρονική περίοδο να ενεργοποίηται η προστασία μπαταρίας αλλά με κλειστό τηλέφωνο δεν δουλεύει ποτέ σωστά 
Τι εννοείς με κλειστό το τηλέφωνο;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, giorgoschristou2 said:

Παιδιά έχω μια ερώτηση, έχω παρατηρήσει πως οι λειτουργίες και οι ρουτίνες δεν δουλεύουν με κλειστό το τηλέφωνο ή δε κάνουν ποτέ reverse, ισχύει και σε εσάς αυτό? Πρέπει να είναι ανοιχτό το τηλ για να δουλέψουν? Για παράδειγμα έβαλα μια χρονική περίοδο να ενεργοποίηται η προστασία μπαταρίας αλλά με κλειστό τηλέφωνο δεν δουλεύει ποτέ σωστά 

Εννοείς με κλειστή οθόνη προφανώς. 

 

Εχω βάλει 5-6 ρουτίνες κι όλες δουλεύουν μια χαρά σχεδόν πάντα. Όλα γίνονται αυτόματα. 😎

Εχω βάλει και με το που ανοίγω Google maps να ανοίγει αυτόματα το GPS και μόλις κλείνουν οι χάρτες να απενεργοποιητε το GPS, αυτο καμία φορά μου κολλάει. 

 

 

Διάβασε εδώ ένα παράδειγμα τι έχω κάνει για τη μπαταρία:

https://myphone.gr/forum/topic/196625/?do=findComment&comment=7196868

 

Εδώ οι ρουτίνες μου:979493171_Screenshot_20231014_072300_ModesandRoutines.thumb.jpg.d7dab425b3179e31e0b5a71c22301e38.jpg

Υπάρχουν κάνα δυο ακόμη πιο κάτω. 

 

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς με κλειστή οθόνη προφανώς. 
 
Εχω βάλει 5-6 ρουτίνες κι όλες δουλεύουν μια χαρά σχεδόν πάντα. Όλα γίνονται αυτόματα.
Εχω βάλει και με το που ανοίγω Google maps να ανοίγει αυτόματα το GPS και μόλις κλείνουν οι χάρτες να απενεργοποιητε το GPS, αυτο καμία φορά μου κολλάει. 
 
 
Διάβασε εδώ ένα παράδειγμα τι έχω κάνει για τη μπαταρία:
https://myphone.gr/forum/topic/196625/?do=findComment&comment=7196868
 
Εδώ οι ρουτίνες μου:979493171_Screenshot_20231014_072300_ModesandRoutines.thumb.jpg.d7dab425b3179e31e0b5a71c22301e38.jpg
Υπάρχουν κάνα δυο ακόμη πιο κάτω. 
 
Με το dex τι έχεις φτιάξει;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kostas197 said:

Εγω με thl είμαι με update Αυγούστου θα προχωρήσει ποτέ; 

Κάτι μου λεει ότι πρέπει να αλλάξεις csc για να πάρεις update

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, karagalexk said:

Με το dex τι έχεις φτιάξει;

Επειδή το βαζω σε DEX βάση που το φορτίζει ταυτόχρονα μόλις βάλω σε λειτουργία DEX ανοίγει η προστασία μπαταρίας για να σταματάει η φόρτιση στο 85% μη πιέζω τη μπαταρία για όση ώρα έχω το κινητό σε οθόνη συνδεδεμένο. 

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, karagalexk said:

Με το dex τι έχεις φτιάξει;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Οχι, εννοώ με κλειστό τηλέφωνο πως να το εξηγήσω διαφορετικά, απενεργοποιημενο, βάζω λειτουργία προστασίας μπαταρίας το βράδυ όταν πέφτω για ύπνο να ενεργοποίηται αυτόματα και να κάνει reverse λίγο πριν σηκωθώ το πρωί και δεν δουλεύει. 

3 ώρες πριν, karagalexk said:

Τι εννοείς με κλειστό το τηλέφωνο;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Απενεργοποιημενο 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Πρέπει να δεις αν το πακέτο εγκατάστασης που έχεις το ins συμφωνεί με το πακέτο εγκατάστασης του Σεπτεμβρίου με το eux...

 

Δες εδω

https://www.sammobile.com/firmwares/

Καλημέρα τι εννοείς να συμφωνεί έβαλα τον κωδικό του τηλεφώνου και το csc και το τελευταίο update είναι του Οκτωβρίου (και τα δύο csc)

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, giorgoschristou2 said:

Οχι, εννοώ με κλειστό τηλέφωνο πως να το εξηγήσω διαφορετικά, απενεργοποιημενο, βάζω λειτουργία προστασίας μπαταρίας το βράδυ όταν πέφτω για ύπνο να ενεργοποίηται αυτόματα και να κάνει reverse λίγο πριν σηκωθώ το πρωί και δεν δουλεύει. 

Απενεργοποιημενο 

Φίλε απενεργοποιημενο σημαίνει κλειστό, τέλος, δε δουλεύει τίποτα! 

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιημενο 
Με απενεργοποιημένο τηλέφωνο δεν λειτουργεί τίποτα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pandrits said:

Με απενεργοποιημένο τηλέφωνο δεν λειτουργεί τίποτα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ααα οκ κατάλαβα, κάνει να το φορτίζω ανοιχτό όμως? Δεν καταπονειτε η μπαταρία περισσότερο? 

Link to comment
Share on other sites

Ααα οκ κατάλαβα, κάνει να το φορτίζω ανοιχτό όμως? Δεν καταπονειτε η μπαταρία περισσότερο? 
Δεν παθαίνει τίποτα απολύτως. Αρκεί εκείνη την ώρα μην το χρησιμοποιείς για παιχνίδια και browsing. Δε χρειάζεται να χάνεις κλήσεις όταν φορτιζεις. Δεν είναι τόσο ευαίσθητη η μπαταρία του.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ααα οκ κατάλαβα, κάνει να το φορτίζω ανοιχτό όμως? Δεν καταπονειτε η μπαταρία περισσότερο? 
Οι περισσότεροι ανοιχτό το φορτίζουμε για να έχουμε όλες τις λειτουργίες εν ενεργεία (ξυπνητήρια, ειδοποιήσεις κ.λ.π.)

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@kek ισχύει ότι λένε με τις ρουτίνες έχεις μεγάλη κατανάλωση;  το έχεις προσέξει;  δεν λέμε για μικρή αλλά αισθητή διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα. Δεν ξέρω τι παίζει με τις αναβαθμίσεις. Το δικό μου.... cd407a78b1540bbcd3aed2f56a8e7eec.jpg

Στάλθηκε από το S23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, challenge143 said:

@kek ισχύει ότι λένε με τις ρουτίνες έχεις μεγάλη κατανάλωση;  το έχεις προσέξει;  δεν λέμε για μικρή αλλά αισθητή διαφορά;

Φίλε μου, μάλλον όχι! 

Δεν έχει πέσει κάτι τέτοιο στην αντίληψη μου. Ούτε στην εφαρμογή που έχω με τις κατανάλωσεις φαίνονται ιδιαίτερα. 

Η διαχείριση πάντως, της μπαταρίας στο κινητό είναι εξαιρετική λόγω Snapdragon. 

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Όντως εν καιρό βλέπω κι εγώ αρκετη βελτίωση στη μπαταρία παρότι είχα την εντύπωση στις αρχές ότι εξαντλείται γρήγορα, στο "απλό" s23 που έχω μιλάμε χθες το είχα σακατέψει wifi browsing ασταμάτητα έκανα διαφορά από πρωί μέχρι 2 το βράδυ και μου έμεινε γύρω στο 25% μπαταρία επιπλέον από 85% που το είχα φορτησει! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...