Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, theopanatha13 said:

Ποια χώρα είναι? Το google wallet δουλεύει κανονικά?

Νομίζω Ινδονησία .. Με ενδιαφέρει και εμένα αν λειτουργούν όλα ακριβώς όπως με το official Ελλάδας . Αν ναι θα το περάσω και εγώ 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ChrisNikol said:

Νομίζω Ινδονησία .. Με ενδιαφέρει και εμένα αν λειτουργούν όλα ακριβώς όπως με το official Ελλάδας . Αν ναι θα το περάσω και εγώ 

Ινδία είναι 

Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2023 at 12:46 ΜΜ, Stav10 said:

Το αγόρασα από eurogoods και φαίνεται το imei στην απόδειξη 

Καλημερα.

Ετσι για να ξερω...γιατι μιλαω για μενα..ποιο μαγαζι να αποφευγω.

Ομοιως ειχα το ιδιο θεμα με z flip 4 σφραγισμενο απο acom.gr το οποίο ευτυχως εκλεισε..το κινητο

ειχε ερθει σφραγισμενο και μου εβγαζε στις πληροφοριες λογισμικου μετα απο το Eux/pls

το εστειλα στο καταστημα για αλλαγη γιατι δεν επαιρνε ουτε μια αναβαθμιση ΟΤΑ.περασαν ευρωπαικη..αλλα παλι στην επομενη μηνιαια ενημερωση δεν δεχοταν μεσω ΟΤΑ..μονο με ODIN

Ευχομαι να εχει λυθει το προβλημα σου και στην επομενη μηνιαια να παρεις κανονικα μεσω ΟΤΑ..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, arxipilotos said:

Καλημερα.

Ετσι για να ξερω...γιατι μιλαω για μενα..ποιο μαγαζι να αποφευγω.

Ομοιως ειχα το ιδιο θεμα με z flip 4 σφραγισμενο απο acom.gr το οποίο ευτυχως εκλεισε..το κινητο

ειχε ερθει σφραγισμενο και μου εβγαζε στις πληροφοριες λογισμικου μετα απο το Eux/pls

το εστειλα στο καταστημα για αλλαγη γιατι δεν επαιρνε ουτε μια αναβαθμιση ΟΤΑ.περασαν ευρωπαικη..αλλα παλι στην επομενη μηνιαια ενημερωση δεν δεχοταν μεσω ΟΤΑ..μονο με ODIN

Ευχομαι να εχει λυθει το προβλημα σου και στην επομενη μηνιαια να παρεις κανονικα μεσω ΟΤΑ..

Καλημέρα.Τελικά λύθηκε το πρόβλημα σε εσένα; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, arxipilotos said:

 

Ομοιως ειχα το ιδιο θεμα με z flip 4 σφραγισμενο απο acom.gr το οποίο ευτυχως εκλεισε..το κινητο

 

Εχεις κανενεα λινκ; το εψαξα απο περιεργεια και δεν βγαζει τετοιο μαγαζΙ, acom.gr βγαζει κοινοτητα λογιστων:classic_laugh::classic_laugh::classic_laugh:

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, theopanatha13 said:

Ποια χώρα είναι? Το google wallet δουλεύει κανονικά?

Ινδια

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ενώ έχω ξανά δουλέψει το samkey σήμερα που πήγα να περάσω ιταλικό csc ενώ μου έγραψε επιτυχία κ έκανε κ επανεκκίνηση το κινητό το csc παραμεινε το ίδιο. Τουλάχιστον είναι το ελληνικό αυτό το σωστό?

SmartSelect_20230915_200735_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ενώ έχω ξανά δουλέψει το samkey σήμερα που πήγα να περάσω ιταλικό csc ενώ μου έγραψε επιτυχία κ έκανε κ επανεκκίνηση το κινητό το csc παραμεινε το ίδιο. Τουλάχιστον είναι το ελληνικό αυτό το σωστό?
SmartSelect_20230915_200735_Settings.thumb.jpg.608ed853d5a85c9a7a1a57dc7e1e46de.jpg
Αλλαγή csc πλέον γίνεται από εδω:

https://samfw.com/

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, bromonano2 said:

Αλλαγή csc πλέον γίνεται από εδω:

https://samfw.com/

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Ούτε με αυτό δουλεύει δεν άλλαξε παρέμεινε το ίδιο. 

Έχει αλλάξει κάποιος τώρα τελευταία το csc να μου πει γιατί το έχω δοκιμάσει και με samkey και με samfw και δεν αλλάζει με τίποτα σε άλλης χώρας csc .

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, theopanatha13 said:

Καλησπέρα ενώ έχω ξανά δουλέψει το samkey σήμερα που πήγα να περάσω ιταλικό csc ενώ μου έγραψε επιτυχία κ έκανε κ επανεκκίνηση το κινητό το csc παραμεινε το ίδιο. Τουλάχιστον είναι το ελληνικό αυτό το σωστό?

SmartSelect_20230915_200735_Settings.jpg

Το EUX είναι ενιαίο για τις περισσότερες χώρες της ΕΕ. Είτε έγραφες EUR είτε ITV είτε ΧΕΟ είτε BTU κτλ κτλ, πάλι στο EUX θα σε γυρνούσε γιατί τα περιλαμβάνει όλα

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, tasosathan said:

Το EUX είναι ενιαίο για τις περισσότερες χώρες της ΕΕ. Είτε έγραφες EUR είτε ITV είτε ΧΕΟ είτε BTU κτλ κτλ, πάλι στο EUX θα σε γυρνούσε γιατί τα περιλαμβάνει όλα

Σωστός μόλις δοκίμασα κ έβαλα την THL Ταϊλάνδη άλλαξε κανονικά και δουλεύει το Spam and caller id και η εγγραφή κλήσης. Το samsung wallet δεν υποστηρίζεται. Πήγα μετά να το γυρίσω απευθείας σε ιταλικό ITV αλλά γύρισε πάλι σε EUX.Οποτε οποίος θέλει τα 2 παραπάνω που ανέφερα βάζει την THL.

Με THL για όσους ενδιαφέρονται και η διαδικασία είναι 1 λεπτό με samfw και δωρεάν. 

SmartSelect_20230916_081651_Call settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σωστός μόλις δοκίμασα κ έβαλα την THL Ταϊλάνδη άλλαξε κανονικά και δουλεύει το Spam and caller id και η εγγραφή κλήσης. Το samsung wallet δεν υποστηρίζεται. Πήγα μετά να το γυρίσω απευθείας σε ιταλικό ITV αλλά γύρισε πάλι σε EUX.Οποτε οποίος θέλει τα 2 παραπάνω που ανέφερα βάζει την THL.
Με THL για όσους ενδιαφέρονται και η διαδικασία είναι 1 λεπτό με samfw και δωρεάν. 
1843789925_SmartSelect_20230916_081651_Callsettings.thumb.jpg.ae2ca1163a418d4af33eefc261dac21a.jpg
Και παίρνει και τις ενημερώσεις γρήγορα.
Κι εγώ THL φοράω εδώ και 2-3 μήνες.
Τελικα υπαρχει καποια εφαρμογη εγγραφης κλησεων να δουλευει?
Δες το από πάνω σου ποστ.
2 λεπτά δουλειά είναι αλλά θέλει υπολογιστή.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panosfx said:

Και παίρνει και τις ενημερώσεις γρήγορα.
Κι εγώ THL φοράω εδώ και 2-3 μήνες.Δες το από πάνω σου ποστ.
2 λεπτά δουλειά είναι αλλά θέλει υπολογιστή.

Εννοω εφαρμογες φιλε

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλετε THL το δίκτυο δουλεύει κανονικά; παλιά στο S20 Ultra νομίζω αν έβαζες κάτι διαφορετικό από ευρωπαϊκή ROM, ενώ σε ένα σημείο είχα full 5G με άλλο firmware δεν είχε σήμα σωστό. Δηλαδή στο ίδιο σημείο είχε 4G. Δε ξέρω γιατί αλλά δούλευε με άλλες συχνότητες μάλλον.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, DjTony said:

Αν βάλετε THL το δίκτυο δουλεύει κανονικά; παλιά στο S20 Ultra νομίζω αν έβαζες κάτι διαφορετικό από ευρωπαϊκή ROM, ενώ σε ένα σημείο είχα full 5G με άλλο firmware δεν είχε σήμα σωστό. Δηλαδή στο ίδιο σημείο είχε 4G. Δε ξέρω γιατί αλλά δούλευε με άλλες συχνότητες μάλλον.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Καλά δεν θα ασχοληθώ με τη μία γραμμή λιγότερη η περισσότερη πάντως κανονικά μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Θέλω το κινητό να το έχω με όλες τις δυνατότητες. Και αν κάποια στιγμή έρθει και το samsung wallet καλώς αφού έχουμε το google wallet είναι μια χαρά. 

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν θα ασχοληθώ με τη μία γραμμή λιγότερη η περισσότερη πάντως κανονικά μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Θέλω το κινητό να το έχω με όλες τις δυνατότητες. Και αν κάποια στιγμή έρθει και το samsung wallet καλώς αφού έχουμε το google wallet είναι μια χαρά. 
Δεν μιλάω για μια γραμμή, μιλάω για να μη πιάνει 5G ενώ είχε φουλ στο σημείο αυτό, και να κάνει συνεχώς εναλλαγές χωρίς σταθερό σήμα.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DjTony said:

Δεν μιλάω για μια γραμμή, μιλάω για να μη πιάνει 5G ενώ είχε φουλ στο σημείο αυτό, και να κάνει συνεχώς εναλλαγές χωρίς σταθερό σήμα.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Όσο καιρό το είχα στο THL CSC, δεν είχα καμία διαφορά στο σήμα κινητής ή WIFI. Το μόνο πρόβλημα ήταν ότι δεν μπορούσα να κάνω Hotspot σε 6Ghz καθώς είχε κρυφτεί η επιλογή

Link to comment
Share on other sites

On 15/9/2023 at 11:35 ΠΜ, Stav10 said:

Καλημέρα.Τελικά λύθηκε το πρόβλημα σε εσένα; 

Οχι δεν λυθηκε.Εκανα καταγγελια σε γενικη γραμματεια καταναλωτη και μεσω skroutz επειδη το acom ηταν πιστοποιημενο και παρθηκε σαν μελος skroutz εγινε επιστροφη και πηρα τα χρηματα μου πισω

On 15/9/2023 at 11:44 ΠΜ, vastegial_74 said:

Εχεις κανενεα λινκ; το εψαξα απο περιεργεια και δεν βγαζει τετοιο μαγαζΙ, acom.gr βγαζει κοινοτητα λογιστων:classic_laugh::classic_laugh::classic_laugh:

Οπως εγραψα το acom.gr εκλεισε.απο τον Απριλιο του 2023.Μαλιστα το πεταξαν πριν  απο το σκρουτζ..αλλα ειμαι σιγουρος ανοιξε αλλη μονοπροσωπη ΙΚΕ ....με αλλο ονομα φανταζομαι.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, papamo said:

Εσείς που αλλάξατε csc σε THL ή INS το wifi security το έχετε στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου;

Αν εννοείς το ασφαλές wifi όχι δεν υπάρχει αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει και πότε εδώ κ τόσα χρόνια αδιάφορο. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα 

Έχω αυτή τη στιγμή το s22 ultra 

Θέλω να ρωτήσω καθαρά από θέμα μπαταρίας αξίζει να αλλάξω το τηλέφωνο και να πάω στο s23 ultra; 

Δηλαδή εγώ τώρα κάθε βράδυ βάζω για φόρτιση τη συσκευή που έχω ένα 15 με 20%

Πες ότι πάω στο s23 πάλι θα μπαίνει για φόρτιση το τηλέφωνο; 

Είναι λίγο υποθετικό το ερώτημα αλλά οι περισσότεροι πως κ πότε φορτίζετε τη συσκευή; 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...