Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω βολευτεί πολύ τις δερμάτινες της Samsung μια μαύρη μια ταμπα και μια άλλη θήκη esr πολύ φιλικές όλες με μεμβράνη την οποία αγόρασα όταν το πήρα. Ακόμα υπάρχει δεν έχει πάθει το οτιδήποτε και είναι μια χαρά σε όλα της.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, MeteorX said:

Προς το παρον 2 μηνες που το εχω δεν εχει κανει αραχνιες η οθονη,αλλα ποτε δεν το βαζω στην τσεπη με κλειδια κερματα.αλλα θηκες τζαμακια κτλ με τιποτα δεν τα μπορω

2 μήνες γυμνό και ούτε αραχνια? 

Μωρέ μπράβο. 

Εγώ νομίζω σε 1 ώρα γυμνό μόνο που το κοιτάζεις κάνει αραχνιες. 

Εν τω μεταξύ αν δω το παραμικρό είμαι ικανός να το πουλήσω και να πάρω σφραγισμένο ξανά. 

Γι αυτό Whidestone από το πρώτο δευτερόλεπτο και διάφορες θήκες.. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, kountoura said:

2 μήνες γυμνό και ούτε αραχνια? 

Μωρέ μπράβο. 

Εγώ νομίζω σε 1 ώρα γυμνό μόνο που το κοιτάζεις κάνει αραχνιες. 

Εν τω μεταξύ αν δω το παραμικρό είμαι ικανός να το πουλήσω και να πάρω σφραγισμένο ξανά. 

Γι αυτό Whidestone από το πρώτο δευτερόλεπτο και διάφορες θήκες.. 

οχι οχι ακομα τιποτα,συνηθως στους 5-6 μηνες αρχιζει να συμβαινει με ολες τις συσκευες μου ,αργοτερα και γρατζουνιες πισω.αλλα αν ειναι να το κρατησω πχ 2+ χρονια θα το δωσω στους 23 μηνες να γινει αλλαγη μπαταριας και το καπακι πισω.γενικα πολυ προσεχω.

οπως λες πχ αν γινει κατι πισω στο καπακι εντονο θα το στειλω για αλλαγη αλλα οχι ομως την οθονη γιατι κοστιζει πολλα.

δεν μπορω να εχω συσκευη με θηκη τζαμακι και τετοια με τιποτα ομως ,ποτε σε κανενα κινητο μου δεν ειχα προστασια σε τιποτα

15 minutes ago, MeteorX said:

 

τα τζαμακια εχουν κολλες σωστα;δεν εισχωρει μεσα στο ακουστικο οταν τη βαζει καποιος;

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν το εχω με τοποθετησεις τζαμιων, τις βαζουν καπου (ειδικα για Dome) ?

Διαβασα για iRepair, βαζουν ολων των ειδων? Τις αγοραζεις απο εκει η τις πας να τις περασουν?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, MeteorX said:

Προς το παρον 2 μηνες που το εχω δεν εχει κανει αραχνιες η οθονη,αλλα ποτε δεν το βαζω στην τσεπη με κλειδια κερματα.αλλα θηκες τζαμακια κτλ με τιποτα δεν τα μπορω

Και πως το ακουμπάς στο τραπεζι;

Δεν φοβάσαι μη ξεβαψουν τα δαχτυλίδια στις καμερες;  τα δαχτυλίδια  ,,όχι το τζαμακι, που παίζει να είναι gorilla glass. 

Το έχω δει σε πολλά κινητά μεταχειρισμένα που έχουν" camera island " να ξεβαφει το κάτω συνήθως μέρος,  βλέπε xiaomi redmi note 8 pro, poco x3, s21 ultra,  κλπ. 

Οκ γίνεται αλλά θα δυσκολευτείς να το μεταπουλησεις, εγώ καμία φορά όταν κοιτάω για μεταχειρισμένο κοιτάω φθορές που υπάρχουν και καταλαβαίνω το πως το μεταχειριστηκε ο άλλος. 

Προσωπικά επειδή έχω τρέλα με θήκες,  για το προηγούμενο κινητο μου είχα/έχω καμία 30αρια και βάλε βγάλε βάλε βγάλε κάθε τόσο τις θήκες, το κινητό δεν απόκτησε καμία φθορά περιμετρικά, 2 μισή χρόνια που το έχω. 

Έχω δει σε αγγελίες κινητά που περιμετρικά ήταν χάλια, και έγραφαν ότι το έπαθαν από θηκη. Ε όχι εγώ αυτό δεν το πιστεύω,  σίγουρα ο άλλος το έχει γυμνό και έχει φάει και τούμπες ώστε να ξεβαψει το χρώμα το νίκελ η οτιδήποτε πάνω στο κινητό. 

 

Edited by EricssonyFan
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, EricssonyFan said:

Και πως το ακουμπάς στο τραπεζι;

Δεν φοβάσαι μη ξεβαψουν τα δαχτυλίδια στις καμερες;  τα δαχτυλίδια  ,,όχι το τζαμακι, που παίζει να είναι gorilla glass. 

Το έχω δει σε πολλά κινητά μεταχειρισμένα που έχουν" camera island " να ξεβαφει το κάτω συνήθως μέρος,  βλέπε xiaomi redmi note 8 pro, poco x3, s21 ultra,  κλπ. 

Οκ γίνεται αλλά θα δυσκολευτείς να το μεταπουλησεις, εγώ καμία φορά όταν κοιτάω για μεταχειρισμένο κοιτάω φθορές που υπάρχουν και καταλαβαίνω το πως το μεταχειριστηκε ο άλλος. 

Προσωπικά επειδή έχω τρέλα με θήκες,  για το προηγούμενο κινητο μου είχα/έχω καμία 30αρια και βάλε βγάλε βάλε βγάλε κάθε τόσο τις θήκες, το κινητό δεν απόκτησε καμία φθορά περιμετρικά, 2 μισή χρόνια που το έχω. 

Έχω δει σε αγγελίες κινητά που περιμετρικά ήταν χάλια, και έγραφαν ότι το έπαθαν από θηκη. Ε όχι εγώ αυτό δεν το πιστεύω,  σίγουρα ο άλλος το έχει γυμνό και έχει φάει και τούμπες ώστε να ξεβαψει το χρώμα το νίκελ η οτιδήποτε πάνω στο κινητό. 

 

πχ στο τραπεζι η σε οποιαδηποτε επιφανεια το ακουμπαω σπιτι εχω ενα κομματι χαρτι κουζινας και δεν παθαινει τπτ,ουτε τα δαχτυλιδια της καμερας,δεν τα πουλαω τα παλια,τα κραταω ολα στη συλλογη,απλα τα αλλαζω μπαταριες και στο χρηματοκιβωτιο μεσα

IMG_20230904_202519.jpg

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο γλιστράει και δεν υπάρχει περίπτωση να δουλεύεται χωρίς θήκη και tempered glass!

Όποιος έχει χρήμα δικαίωμά του να το κάνει ότι γουστάρει και αυτό και τις συσκευές του.

sent from my S23Ultra 12/512



Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Konstantine73 said:

Το τηλέφωνο γλιστράει και δεν υπάρχει περίπτωση να δουλεύεται χωρίς θήκη και tempered glass!

Όποιος έχει χρήμα δικαίωμά του να το κάνει ότι γουστάρει και αυτό και τις συσκευές του.

sent from my S23Ultra 12/512


 

πιστεψε με δεν γλιστραει οπως προηγουμενα τηλεφωνα της samsung ,ουτε και αφηνει δακτυλιες πισω αλλα ουτε και στην οθονη ,δεν ξερω τι κανανε αλλα δεν εχει σχεση με προηγουμενα μοντελα.πχ το note 10+ ,20utra γεμιζε δακτυλιες οπως και ολα τα προηγουμενα

πλεον μπορω να πω οτι ειναι οτι καλυτερο εχει βγαλει η sam,χρονια στην εταιρεια εκανα μια διακοπη λιγων μηνων με το honor 50 ,μετανιωσα καθε ευρω που εδωσα,καλυτερα να τα εβαζα φωτια τα λεφτα παρα να παρω κατι απο τη honor.

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

πιστεψε με δεν γλιστραει οπως προηγουμενα τηλεφωνα της samsung ,ουτε και αφηνει δακτυλιες πισω αλλα ουτε και στην οθονη ,δεν ξερω τι κανανε αλλα δεν εχει σχεση με προηγουμενα μοντελα.πχ το note 10+ ,20utra γεμιζε δακτυλιες οπως και ολα τα προηγουμενα
πλεον μπορω να πω οτι ειναι οτι καλυτερο εχει βγαλει η sam,χρονια στην εταιρεια εκανα μια διακοπη λιγων μηνων με το honor 50 ,μετανιωσα καθε ευρω που εδωσα,καλυτερα να τα εβαζα φωτια τα λεφτα παρα να παρω κατι απο τη honor.
Μην ξεχνάς ότι και εγώ έχω τη συσκευή και επειδή την κράτησα για λίγες στιγμές πριν την βάλω μέσα στη θήκη, το τηλέφωνο ήτανε εξαιρετικά ασταθές στο χέρι και γλιστρούσε όπως όλα τα κινητά!

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

]

11 minutes ago, Konstantine73 said:

Μην ξεχνάς ότι και εγώ έχω τη συσκευή και επειδή την κράτησα για λίγες στιγμές πριν την βάλω μέσα στη θήκη, το τηλέφωνο ήτανε εξαιρετικά ασταθές στο χέρι και γλιστρούσε όπως όλα τα κινητά!

sent from my S23Ultra 12/512
 

να σε πω φιλε μου οχι σε σχεση με τις προηγουμενες,προσπαθω να μη μου πεσει,αν πεσει (σπασει κτλ)θα παθω εμφραγμα εκεινη τη στιγμη και αν ζησω θα παρω καινουρια στο λεπτο.

edit ειμαστε στην κατηγορια s προφανως και οσοι αγοραζουμε με τοσα χρηματα εχουμε και καποια χ δυνατοτητα,το ξανα ανεφερα πριν μερες.εγω εχω κολλημα με τα κινητα ,αλλος με αυτοκινητα .για μενα απο μικρο παιδι ηταν αυτη η τρελα μου και θα ειναι για παντα

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

]
να σε πω φιλε μου οχι σε σχεση με τις προηγουμενες,προσπαθω να μη μου πεσει,αν πεσει (σπασει κτλ)θα παθω εμφραγμα εκεινη τη στιγμη και αν ζησω θα παρω καινουρια στο λεπτο.
Είναι κρίμα να πάθεις έμφραγμα για ένα κινητό τηλέφωνο....

Αλλά αφού δεν θέλεις θήκη δεν έχω να σου πω κάτι άλλο παρά μόνο καλή τύχη... Μόνο μην κλάψεις εδώ μέσα αν σου φυγει από το χέρι και γίνει θρύψαλα....

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Konstantine73 said:

Είναι κρίμα να πάθεις έμφραγμα για ένα κινητό τηλέφωνο....

Αλλά αφού δεν θέλεις θήκη δεν έχω να σου πω κάτι άλλο παρά μόνο καλή τύχη... Μόνο μην κλάψεις εδώ μέσα αν σου φυγει από το χέρι και γίνει θρύψαλα....

sent from my S23Ultra 12/512
 

φιλε μου εγινε και αυτο δυο φορες,αλλα οκ ολα στο προγραμμα ειναι,τετοια χαρα ειχα οταν πηρα το note10+ σε 4 μερες επεσε εσπασε πισω και μπροστα,δεν το εδωσα για επισκευη,το παρατησα και πηρα καινουριο παλι απο την αρχη.ελπιζω να μη μου ξανα συμβει

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγινε και αυτο δυο φορες,αλλα οκ ολα στο προγραμμα ειναι,τετοια χαρα ειχα οταν πηρα το note10+ σε 4 μερες επεσε εσπασε πισω και μπροστα,δεν το εδωσα για επισκευη,το παρατησα και πηρα καινουριο παλι απο την αρχη.ελπιζω να μη μου ξανα συμβει
Να σαι καλά να έχεις λεφτά και να τα ξοδεύεις όπως σου αρέσει.

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.
Εγώ προχθες πέρασα skin από easyskinz.
Εννοείται καλύπτει και πάνω κάτω δεξιά αριστερά.
Grip Τρομερό το συγκεκριμένο.
Για προστασία οθόνης έχω περάσει το official film της Samsung.
2 μήνες την έχω την συσκευή και έχω παρατηρήσει ότι η ζελατίνα ενώ την πέρασα τέλεια από κάτω έχω στραβώσει λίγο.
Πως έγινε αυτό απορίας αξιο....4823bf61cd9ec56d1a5956b09a588444.jpg8f54fdd1aebee9ea2ae5f8bbf8f5e070.jpg

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

που βρε στραβωσε θα μας τρελανεις;
Δες πως πάει κάτω.
Στην αρχή ήταν αλφαδι διοτι.
Αυτό συμβαίνει κάτω λίγο στα δεξιά και στα αριστερά. b1f840387cf8029a6d65ce1ce5f7b7e9.jpg

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, johnnyman25 said:

Δες πως πάει κάτω.
Στην αρχή ήταν αλφαδι διοτι.
Αυτό συμβαίνει κάτω λίγο στα δεξιά και στα αριστερά. b1f840387cf8029a6d65ce1ce5f7b7e9.jpg

My S23 Ultra Is Awesome!
 

Μου είχε συμβεί με τις ζελατίνες της Ringke όταν το είχα βαλε-βγαλε τις θήκες και ήταν αρκετά ζεστό το τηλέφωνο. Πραγματικά δεν βγάζει νόημα πως συνέβη αλλά συμβαίνει με τις ζελατίνες....

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε συμβεί με τις ζελατίνες της Ringke όταν το είχα βαλε-βγαλε τις θήκες και ήταν αρκετά ζεστό το τηλέφωνο. Πραγματικά δεν βγάζει νόημα πως συνέβη αλλά συμβαίνει με τις ζελατίνες....
Τι πρόσεξες ε?
Κουφάθηκα όταν το είδα νόμιζα ήταν χαρακιά...

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, johnnyman25 said:

Τι πρόσεξες ε?
Κουφάθηκα όταν το είδα νόμιζα ήταν χαρακιά...

My S23 Ultra Is Awesome!
 

Εγώ το είχα καταλάβει όταν σήκωνε την ζελατίνα που είχα, η flip θήκη της Samsung. Το κοίταξα μια καλύτερα, πήρα και έναν χάρακα και με έπιασε το γέλιο όταν κατάλαβα τι εγινε😆

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα καταλάβει όταν σήκωνε την ζελατίνα που είχα, η flip θήκη της Samsung. Το κοίταξα μια καλύτερα, πήρα και έναν χάρακα και με έπιασε το γέλιο όταν κατάλαβα τι εγινε
Πω ρε συ....
Θα αναγκαστώ να πάρω άλλη..
Dome δεν θέλω να βάλω!

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, johnnyman25 said:

Πω ρε συ....
Θα αναγκαστώ να πάρω άλλη..
Dome δεν θέλω να βάλω!

My S23 Ultra Is Awesome!
 

Άλλη αίσθηση το γυαλί. Και η ποιότητα της οθόνης είναι εξαιρετική. Τα χρώματα και η ευκρίνεια είναι όλα τα λεφτά. Άσε που γλιστράει το χέρι και το πενάκι άψογα

Αλλά πάντα πάει κάτι στραβά στο τέλος και πετάω τα λεφτά μου. Όλα τα tempered με uv που έχω πάρει, πάνω από 3μηνο δεν άντεχαν

Για ζελατινες δες και από το AliExpress. Οι Κινέζοι έχουν με 4 ευρώ τις 3 ζελατίνες και είναι σχεδόν ίδιες σε ποιότητα με την γνησια.

Edited by tasosathan
Link to comment
Share on other sites

Άλλη αίσθηση το γυαλί. Και η ποιότητα της οθόνης είναι εξαιρετική. Τα χρώματα και η ευκρίνεια είναι όλα τα λεφτά. Άσε που γλιστράει το χέρι και το πενάκι άψογα
Αλλά πάντα πάει κάτι στραβά στο τέλος και πετάω τα λεφτά μου. Όλα τα tempered με uv που έχω πάρει, πάνω από 3μηνο δεν άντεχαν
Για ζελατινες δες και από το AliExpress. Οι Κινέζοι έχουν με 4 ευρώ τις 3 ζελατίνες και είναι σχεδόν ίδιες σε ποιότητα με την γνησια.
Κλείνω εξάμηνο μέ dome... Είναι όπως το έβαλα την πρώτη μέρα....

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Konstantine73 said:

Κλείνω εξάμηνο μέ dome... Είναι όπως το έβαλα την πρώτη μέρα....

sent from my S23Ultra 12/512
 

Δυστυχώς με όλα τα UV με κυνηγάει η γκαντεμια. Από το Note9 θυμάμαι να μην κάθεται κανένα γυαλί πάνω από 3μηνο. Όλα είτε σηκώνονταν με τον καιρό είτε κάνανε αυτές τις γραμμουλες. Είτε whitestone είτε t-max είτε mocolo.

Ορίστε μια φωτο από το πώς είναι τώρα το κινητό μου (και χειροτερεύει με την ώρα)

IMG20230904083258.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με όλα τα UV με κυνηγάει η γκαντεμια. Από το Note9 θυμάμαι να μην κάθεται κανένα γυαλί πάνω από 3μηνο. Όλα είτε σηκώνονταν με τον καιρό είτε κάνανε αυτές τις γραμμουλες. Είτε whitestone είτε t-max είτε mocolo.
Ορίστε μια φωτο από το πώς είναι τώρα το κινητό μου (και χειροτερεύει με την ώρα)
IMG20230904083258.thumb.jpg.8bea7dcf6489e29642a6bc52ea42a8fe.jpg
Θήκη τού φοράς?

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...