Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέματα με Android Auto? πολύ συχνά η λειτουργία του είναι αργή σαν να λαγγάρει υπερβολικά για κάποιο λόγο. Κάποιες φορές έχει μερικές αναλαμπές και σαν να πηγαίνει πιο γρήγορα αλλά γενικά δεν δουλεύει όπως θα έπρεπε.

Έβγαλα τις εφαρμογες Android Auto και Maps από το battery optimized και ειναι unrestricted αλλά το πρόβλημα εμφανίζεται πάλι. Πολύ περίεργο ειδικά με αυτή τη συσκευή, σίγουρα κάποια ρύθμιση είναι αλλά τι;   

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όσους πέρασαν το update Αυγούστου: Πείτε μου ,αν κλείσετε το adaptive pixel ,με ανοιχτό τον 200αρι φακό, σκοτεινιάζει η οθόνη στην λειτουργία κάμερας;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όσους πέρασαν το update Αυγούστου: Πείτε μου ,αν κλείσετε το adaptive pixel ,με ανοιχτό τον 200αρι φακό, σκοτεινιάζει η οθόνη στην λειτουργία κάμερας;
Ναι σκοτινιάζει και σε μένα

Στάλθηκε από το Galaxy S23 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, andreas443 said:

Ναι σκοτινιάζει και σε μένα

Στάλθηκε από το Galaxy S23 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Περίεργο δεν είναι; έπρεπε να είναι έτσι;το έκανε και προηγουμένως;δεν θυμάμαι.....

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο δεν είναι; έπρεπε να είναι έτσι;το έκανε και προηγουμένως;δεν θυμάμαι.....
Δεν ξέρω αν το έκανε και πριν γιατί δεν το είχα δοκιμάσει ας μας πει και κάποιος άλλος που τραβούσε με τον 200

Πάντως χωρίς ενεργή την επιλογή με τον 200 σε εσωτερικό χώρο όλα μαύρα τα δείχνει

Στάλθηκε από το Galaxy S23 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


spacer.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, andreas443 said:

Δεν ξέρω αν το έκανε και πριν γιατί δεν το είχα δοκιμάσει ας μας πει και κάποιος άλλος που τραβούσε με τον 200

Πάντως χωρίς ενεργή την επιλογή με τον 200 σε εσωτερικό χώρο όλα μαύρα τα δείχνει

Στάλθηκε από το Galaxy S23 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το πρόβλημα παρουσιάζεται με το camera assistant το έκανα απεγκατάσταση για να δω αν θα συνεχίσει να είναι μαύρη οθόνη αλλά έφτιαξε κανονικά σαν να άνοιξα το adaptive pixel δηλαδή , το έκανα εγκατάσταση βέβαια πάλι, δεν έφτιαξε με κλειστό το adaptive pixel 

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα παρουσιάζεται με το camera assistant το έκανα απεγκατάσταση για να δω αν θα συνεχίσει να είναι μαύρη οθόνη αλλά έφτιαξε κανονικά σαν να άνοιξα το adaptive pixel δηλαδή , το έκανα εγκατάσταση βέβαια πάλι, δεν έφτιαξε με κλειστό το adaptive pixel 
Μάλιστα άρα η δημιουργεί κάποιο bugs το assistant ή σαν προεπιλογή το adaptive είναι ανοιχτό και απλά το camera assistant σου δίνει και την επιλογή να το κλείσεις

Στάλθηκε από το Galaxy S23 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, andreas443 said:

Μάλιστα άρα η δημιουργεί κάποιο bugs το assistant ή σαν προεπιλογή το adaptive είναι ανοιχτό και απλά το camera assistant σου δίνει και την επιλογή να το κλείσεις

Στάλθηκε από το Galaxy S23 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι, βέβαια με την επιλογή να το κλείσεις στην ουσία καθιστά άχρηστο τον 200αρι άρα πιο πολύ για bug το βλέπω....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα ζουμ στο φεγγάρι σήμερα που έχει πανσέληνο και ενώ έβγαζα το φεγγάρι στην συλλογή είχα μια μαύρη φωτογραφια...το ξανά έβγαλα και πάλι το ίδιο! Έκανα επανεκκίνηση και μετά μου το έβγαζε σαν να το έχω φωτογραφίσει το μισό! Για καλό έγινε αυτή η αναβάθμιση;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά εντάξει... 

Και κάποιοι εδώ μέσα ανυπομονούν για τις αναβαθμίσεις/ενημερώσεις. 

Εγώ δεν πρόκειται να την κάνω την ενημέρωση που να χτυπιέται η samsung.  

Την τελευταία φορά που έκανα ενημέρωση μου έφυγε το 2G από τη cosmote, και ναι, ήμουν από αυτούς που όταν δεν είχε καλό σήμα το γύρναγα χειροκίνητα , δεν περίμενα τη cosmote. Και πιστεύω επεζε ρόλο έστω και λίγο ως προς τη μπαταρία.  

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ θέμα με moon photography. Φαίνεται να κόβει το φεγγάρι. Υποπτεύομαι ότι δε δουλεύει σωστά το digital stabilization. Άλλο δείχνει η οθόνη στο crop view και άλλο βγάζει

Edit: το ίδιο κάνει γενικά σε μεγάλο digital zoom. Άλλο βλέπεις άλλο βγάζει. 

Edited by strange_thomas
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουμε θέμα μαυριλας με το camera assistant στον 200αρι φακό με το adaptive pixel κλειστό προτείνω όλοι να πάμε να το γράψουμε στις κριτικές της εφαρμογής στο Galaxy Store.εγω έγραψα ήδη αυτό: S23U after the August update the 200 lens is dark with adaptive pixel close! It's a Bug! please fix it!

Link to comment
Share on other sites

που ακριβως ειναι η ρυθμιση adaptive? στην κυρια εφαρμογη της καμερας; δεν τη βρισκω

1 hour ago, spyrosrotary said:

Εγώ έκανα ζουμ στο φεγγάρι σήμερα που έχει πανσέληνο και ενώ έβγαζα το φεγγάρι στην συλλογή είχα μια μαύρη φωτογραφια...το ξανά έβγαλα και πάλι το ίδιο! Έκανα επανεκκίνηση και μετά μου το έβγαζε σαν να το έχω φωτογραφίσει το μισό! Για καλό έγινε αυτή η αναβάθμιση;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Μια χαρα εμενα μου βγαζει το φεγγαρι.μολις τωρα βγηκα εξω ολοκληρο σημερα πανσεληνο πρεπει να εχουμε

 

20230830_230334.jpg

20230830_230553.jpg

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, MeteorX said:

που ακριβως ειναι η ρυθμιση adaptive? στην κυρια εφαρμογη της καμερας; δεν τη βρισκω

 

Στις ρυθμίσεις της εφαρμογής camera assistant,,, adaptive pixel λέγεται η ρύθμιση 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έκατσα κι έκανα εκκαθάριση στην εφαρμογή της κάμερας και εγκατάσταση πάλι το camera assistant και φαίνεται ότι προς το παρόν διορθώθηκε

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, strange_thomas said:

Το θέμα λύθηκε με clear data + cache σε camera app και camera assistant app

Σε εμένα όχι.(εννοείται τα έκανα από την πρώτη στιγμή)

Link to comment
Share on other sites

Το ULTRA μάλλον με Snapdragon

https://techmaniacs.gr/h-exairesi-me-snapdragon-sto-galaxy-s24-ultra/

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, kek said:

λες να ξερει ο techmaniacs? ξερεις ποσες φημες κυκλοφορουν;η θα κανει το σωστο η θα φαει το κεφαλι της η samsung.ειπα κατι στον εαυτο μου ,ερχονται με snap στην ευρωπη/ελλαδα καλως και θα τα αγορασω,θα ξανα κανει τη μαλακια με exynos παω οριστικα σε  apple.δεν ειμαστε ατομα κατωτερου θεου,σκαμε 1500 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Το να παρακολουθούν τι γράφουμε εδώ μέσα, και να ποστάρουν στο απέναντι site για να κοροϊδεύουν είναι μεγάλη κατάντια...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Just now, Konstantine73 said:

Το να παρακολουθούν τι γράφουμε εδώ μέσα, και να ποστάρουν στο απέναντι site για να κοροϊδεύουν είναι μεγάλη κατάντια...

sent from my S23Ultra 12/512
 

δηλαδη τι εχει γινει φιλε;δεν καταλαβα;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τι εχει γινει φιλε;δεν καταλαβα;
Επειδή εδώ μέσα κάποιοι κάναμε παράπονα γιατί η samsung καθυστέρησε το update, στο απέναντι site στο θέμα που ανέβηκε για την άφιξη των νέων iPhone, επειδή συμμετείχα στη συζήτηση μας είπανε και κλαψες.... εμένα δλδ αλλά κατά επέκταση προφανώς όλους όσους είχαν τέτοιου είδους παράπονο.

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Το να παρακολουθούν τι γράφουμε εδώ μέσα, και να ποστάρουν στο απέναντι site για να κοροϊδεύουν είναι μεγάλη κατάντια...

sent from my S23Ultra 12/512


Για λέγε ποιοι και που και μπορεί να έχουν και δίκιο βέβαια......όλοι οι απόλυτοι, οι αφοριστικοι και οι γνώστες εδώ έχουν μαζευτεί.....

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...