Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό μόλις απέκτησε ακόμη μεγαλύτερη αξία πάντως, αφού ο Ice Universe λήκαρε σπεκς χθες και μας είπε ότι Ευρώπη επιστρέφει ο Εξύνος μετά το ευχάριστο διάλειμμα ενός έτους. 😛

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Konstantine73 said:

Btw....

Μία φώτο του ήλιου που έβγαλα περίπου πριν από μία εβδομάδα με την συσκευή μας27bc5da18bbbc4faed5112c60d98f1b1.jpg

sent from my S23Ultra 12/512
 

τότε με τις φωτιές;

9 minutes ago, Leon_CP3 said:

Το κινητό μόλις απέκτησε ακόμη μεγαλύτερη αξία πάντως, αφού ο Ice Universe λήκαρε σπεκς χθες και μας είπε ότι Ευρώπη επιστρέφει ο Εξύνος μετά το ευχάριστο διάλειμμα ενός έτους. 😛

θα γλιτωσουμε τα έξοδα...το iphone 15 που θα παρουσιαστεί 12 σεπτεμβριου θα σκίσει σε πωλήσεις σε σχέση με το s24u και τον σαπιοεξινος(μέχρι να φτιάξουν σωστό επεξεργαστή)..και ολα αυτά γίνονται γιατί ο snapdragon gen 3 είναι πιο ακριβός σε σχέση με τν exynos....λες και εμείς εδω στην ευρώπη τα πληρώνουμε φθηνότερα απο την Αμερική κτλ

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Leon_CP3 said:

Το κινητό μόλις απέκτησε ακόμη μεγαλύτερη αξία πάντως, αφού ο Ice Universe λήκαρε σπεκς χθες και μας είπε ότι Ευρώπη επιστρέφει ο Εξύνος μετά το ευχάριστο διάλειμμα ενός έτους. 😛

https://unboxholics.com/news/tech/108058-samsung-galaxy-s24-epistrefei-o-exynos-stin-evropi?fbclid=IwAR3_P4ihUux5rJiAcIUOVqTzr7R29tClMmR8EbCyllvmYB6iysAgpv6vuIQ

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μα τι κoλλημα με τον Exynos??? Σχετικα με το update.Δεν βλεπω κατι σπουδαιο να ηρθε πλυν του 2χ

Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι το γνωρίζετε ότι η σημερινή ενημέρωση δεν είναι η 5.1.1, σωστά;

Την οποία (5.1.1) πήρα στα Fold 4 & 3 χθες...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pharmex said:

Να υποθέσω ότι το γνωρίζετε ότι η σημερινή ενημέρωση δεν είναι η 5.1.1, σωστά;

Την οποία (5.1.1) πήρα στα Fold 4 & 3 χθες...

Ναι οντως ,το προσεξα.Θα παρουμε 5.1.1 ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάποιοι το έχετε παράκανει με τις βαρυγδουπες εκφράσεις σας. Δε γνωρίζω την εμπειρία σας αλλά επειδή έχουμε τρία 23 και ένα 22 στο σπίτι και μάλιστα το 22 δεν περνάει καλά στα χέρια έφηβου, σε καθημερινή χρήση δεν υπάρχει καμία διαφορά. Τώρα αν ότι διαβάζουμε μας επηρεάζουν τότε συμφωνώ απόλυτα. Όταν είχα κι εγώ το 22 ήταν ότι καλύτερο είχα σε samsung.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Leon_CP3 said:

Το κινητό μόλις απέκτησε ακόμη μεγαλύτερη αξία πάντως, αφού ο Ice Universe λήκαρε σπεκς χθες και μας είπε ότι Ευρώπη επιστρέφει ο Εξύνος μετά το ευχάριστο διάλειμμα ενός έτους. 😛

Επιστρέφει για όλα τα μοντέλα Του S24? Η μήπως το Ultra θα έχει Snapdragon? Κατι τέτοιο είχα διαβάσει, ότι οι μικρότερες εκδόσεις θα είναι με exynos και το Ultra με Snapdragon. 

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Spirospe40 said:

Με το android 14 φανταζομαι θα το δωσουν

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, costsa41 said:

Πάντως κάποιοι το έχετε παράκανει με τις βαρυγδουπες εκφράσεις σας. Δε γνωρίζω την εμπειρία σας αλλά επειδή έχουμε τρία 23 και ένα 22 στο σπίτι και μάλιστα το 22 δεν περνάει καλά στα χέρια έφηβου, σε καθημερινή χρήση δεν υπάρχει καμία διαφορά. Τώρα αν ότι διαβάζουμε μας επηρεάζουν τότε συμφωνώ απόλυτα. Όταν είχα κι εγώ το 22 ήταν ότι καλύτερο είχα σε samsung.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω. Η εμπειρια μου με το S22 Ultra ηταν κακιστη. Συνεχες lag, αρκετα ασταθης συσκευη, μπαταρια που δεν εβγαζε ουτε 3.30 ωρες οθονης, η συσκευη με το που χρησιμοποιουσα google maps και κατι ακομα ταυτοχρονα ανεβαζε θερμοκρασια.
Το S23 ειναι απλα αλλο επιπεδο ή μαλλον ειναι οπως θα επρεπε να ειναι το S22 Ultra για μενα. Μπαταρια τερας, βγαζεις και 2 μερες για πλακα, ευκολα 5 με 6 ωρες οθονη. Ταχυτατο, μηδεν lag.
Η μερα με την νυχτα.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, costsa41 said:

Πάντως κάποιοι το έχετε παράκανει με τις βαρυγδουπες εκφράσεις σας. Δε γνωρίζω την εμπειρία σας αλλά επειδή έχουμε τρία 23 και ένα 22 στο σπίτι και μάλιστα το 22 δεν περνάει καλά στα χέρια έφηβου, σε καθημερινή χρήση δεν υπάρχει καμία διαφορά. Τώρα αν ότι διαβάζουμε μας επηρεάζουν τότε συμφωνώ απόλυτα. Όταν είχα κι εγώ το 22 ήταν ότι καλύτερο είχα σε samsung.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πολλα χρόνια σε samsung και σε κάποιες συσκευές(δεν ηταν όλες χάλια) ο exynos δεν ηταν καθόλου καλός σαν επεξεργαστής...s20+ θερμοκρασίες και μέτρια μπαταρία....s22u πάλι θερμοκρασίες και χάλια μπαταρία....με την έλευση του s23u και τον επεξεργαστή sd gen2 είδαμε τι πάει να πεί κινητό χωρίς lag και με μπαταρία τέρας...κρίμα που δεν θα έρθει ο gen 3 γιατί λένε οτι έβγαλε πολύ καλά νούμερα...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω. Η εμπειρια μου με το S22 Ultra ηταν κακιστη. Συνεχες lag, αρκετα ασταθης συσκευη, μπαταρια που δεν εβγαζε ουτε 3.30 ωρες οθονης, η συσκευη με το που χρησιμοποιουσα google maps και κατι ακομα ταυτοχρονα ανεβαζε θερμοκρασια.
Το S23 ειναι απλα αλλο επιπεδο ή μαλλον ειναι οπως θα επρεπε να ειναι το S22 Ultra για μενα. Μπαταρια τερας, βγαζεις και 2 μερες για πλακα, ευκολα 5 με 6 ωρες οθονη. Ταχυτατο, μηδεν lag.
Η μερα με την νυχτα.
Φυσικά σου επιτρέπω αλίμονο. Απλά είναι η εμπειρία σου και η δική μου. Απλά είναι εντελώς αντίθετες!!!!! Το 22 είναι φανταστικό τηλέφωνο. Στα μόνα που υστερεί από αυτό είναι ότι έχει λίγο μικρότερη διάρκεια μπαταρίας και αυτό έχει περισσότερη συνδεσιμοτητα με κάποια παιχνίδια λόγω snap

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, costsa41 said:

Φυσικά σου επιτρέπω αλίμονο. Απλά είναι η εμπειρία σου και η δική μου. Απλά είναι εντελώς αντίθετες!!!!! Το 22 είναι φανταστικό τηλέφωνο. Στα μόνα που υστερεί από αυτό είναι ότι έχει λίγο μικρότερη διάρκεια μπαταρίας και αυτό έχει περισσότερη συνδεσιμοτητα με κάποια παιχνίδια λόγω snap

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Συζητηση κανουμε, για αυτο ειναι το forum 🙂 Περιεργο βεβαια που ειναι εντελως αντιθετες οι μεταξυ μας εμπειριες, δε νομιζεις; Οχι το αμφισβητω πως η εμπειρια σου ηταν τετοια, αλλα πιθανον να επεσα σε ελαττωματικη συσκευη; Ποιος ξερει!
Παντως το S23 Ultra ειναι ξεκαθαρα η τοπ συσκευη αυτη την στιγμη, προσφερει ταχυτητα, μηδενικο lag, οθοναρα και μπαταρια κορυφη! Για την καμερα δε μπορω να πω πως βλεπω διαφορα απο το S22 Ultra ομως για να ειμαι ειλικρινης....

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Pharmex said:

Να υποθέσω ότι το γνωρίζετε ότι η σημερινή ενημέρωση δεν είναι η 5.1.1, σωστά;

Την οποία (5.1.1) πήρα στα Fold 4 & 3 χθες...

αφου μονο για τα fold - flip  ειναι η 5.1.1 , και τα ταμπλετ. εχει καποια εξτρα για τις μεγαλυτερες οθονες

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Συζητηση κανουμε, για αυτο ειναι το forum  Περιεργο βεβαια που ειναι εντελως αντιθετες οι μεταξυ μας εμπειριες, δε νομιζεις; Οχι το αμφισβητω πως η εμπειρια σου ηταν τετοια, αλλα πιθανον να επεσα σε ελαττωματικη συσκευη; Ποιος ξερει!
Παντως το S23 Ultra ειναι ξεκαθαρα η τοπ συσκευη αυτη την στιγμη, προσφερει ταχυτητα, μηδενικο lag, οθοναρα και μπαταρια κορυφη! Για την καμερα δε μπορω να πω πως βλεπω διαφορα απο το S22 Ultra ομως για να ειμαι ειλικρινης....
Δεν ξέρω αν είναι περίεργο. Υπάρχει ακόμα το 22 και λειτουργεί άψογα και χωρίς μεγάλη προσοχή όπως τα έχουμε εμείς. Και απαιτητικά στα χέρια νέου ανθρώπου. Δεν έχουν μεγάλες διαφορές τα δύο. Έτσι θα είναι από εδώ και πέρα. Τα νέα μοντέλα θα έχουν μικρές διαφορές. Δεν ξέρω για κάμερα τόσα πολλά . Απλά μου αρέσει και στα δύο. Αυτό που δε μου αρέσει είναι ότι ακόμα δεν είδαμε κάτι και κρίνουμε αρνητικά. Και ας υπάρχουν βίντεο στο νήμα του 22 ειδικά από κάποιον εδώ γνωστό που έδειχναν ότι ο προηγούμενος σναπ ήταν κατώτερος και σε μπαταρία και σε απόδοση από τον επεξεργαστή του 22. Φυσικά στη αρχή είχε θέματα, πάγια τακτική της Samsung. Εδώ έχουν τα iPhone που πρόκειται για ένα τηλέφωνο ένα λειτουργικό.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, kek said:

Επιστρέφει για όλα τα μοντέλα Του S24? Η μήπως το Ultra θα έχει Snapdragon? Κατι τέτοιο είχα διαβάσει, ότι οι μικρότερες εκδόσεις θα είναι με exynos και το Ultra με Snapdragon. 

Εδώ λέει οτι το s24 ultra μάλλον θα έρθει με gen 3

https://www.sammyfans.com/2023/08/30/samsung-galaxy-s24-ultra-could-boast-snapdragon-8-gen-3-internationally/?fbclid=IwAR0SQqG3B93I-2mbQS-_P-omoL-1m-kBkt1CWGkG4TXAZs_MABrQJM4oka0

Link to comment
Share on other sites

@arxontas2323

Ναι αν και στην Θεσσαλονίκη δεν είχαμε φωτιές αλλά η ατμόσφαιρα ήταν χάλια....το καλό της υπόθεσης ήταν ότι κατάφερε και αποτύπωσε μία φανταστική φωτογραφία μέχρι και τις μαύρες κηλίδες του ήλιου... Δεν νομίζω να έχει στη μνήμη με τους αλγόριθμους τον ήλιο όπως το φεγγάρι που κατηγορούσαν την samsung

sent from my S23Ultra 12/512



Link to comment
Share on other sites

Just now, Konstantine73 said:

@arxontas2323

Ναι αν και στην Θεσσαλονίκη δεν είχαμε φωτιές αλλά η ατμόσφαιρα ήταν χάλια....το καλό της υπόθεσης ήταν ότι κατάφερε και αποτύπωσε μία φανταστική φωτογραφία μέχρι και τις μαύρες κηλίδες του ήλιου... Δεν νομίζω να έχει στη μνήμη με τους αλγόριθμους τον ήλιο όπως το φεγγάρι όπως κατηγορούσαν την samsung

sent from my S23Ultra 12/512
 

δεν είχαμε αλλά ερχόταν απο χαλκιδική και αλεξανδρούπολη....αλλα ναι πολύ καλή φωτογραφία και θα συμφωνήσω στην τελευταία πρόταση

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Spirospe40 said:

Από ότι καταλαβαίνω με τα έως τώρα leaks εμείς στην Ευρώπη και λογικά στην Νότια Κορέα είμαστε σχεδόν καταδικασμένοι ότι θα έχουμε στο 24 τον νέο Exynos...

Link to comment
Share on other sites

Με την πρωινή ενημέρωση έχω πρόβλημα. Μόλις πάω να ανοίξω τις ρυθμίσεις της κάμερας πετάει την οθόνη των ρυθμίσεων και φευγει. έκανα εκκαθάριση cache , εκκαθάριση δεδομένων κάμερας ,έβγαλα expert raw k camera assisistant. τπτ... έχει κανείς καμία ιδέα? 

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε το μέσα από το camera assistant 
Μπορείς να βοηθήσεις να το βρούμε;;

Ψάχνω camera assistant Αλλά μάταια...

Οκ.. Το έχω στα χέρια μου μια εβδομάδα μόνο.. Δικαιολογουμαι ε.. :)

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βοηθήσεις να το βρούμε;;

Ψάχνω camera assistant Αλλά μάταια...

Οκ.. Το έχω στα χέρια μου μια εβδομάδα μόνο.. Δικαιολογουμαι ε.. :)

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Θα πρέπει να το κατεβάσεις. Δεν υπάρχει προεγκατεστημενο. Από εκεί θα μπεις και θα κάνεις όποια ρύθμιση θέλεις. Είναι ξεχωριστή εφαρμογή

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chameleon said:

Μπορείς να βοηθήσεις να το βρούμε;;

Ψάχνω camera assistant Αλλά μάταια...

Οκ.. Το έχω στα χέρια μου μια εβδομάδα μόνο.. Δικαιολογουμαι ε.. :)

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

https://www.samsung.com/uk/support/mobile-devices/how-to-use-camera-assistant-on-your-galaxy-s23-ultra/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...