Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 ώρες πριν, thanos1989 said:

Ειναι μην παρεις το κολλάει μετα θες να βαζεις συνεχεια doom ... η τιμη πάντως για τετοιο τζαμι στα 25 περιπου ευρω ειναι καλα. Αμα ειχαμε flat οθονη τα πραγματα θα ηταν πολυ πιο ευκολα κλπ

 

Εγώ το σκέφτομαι κατά διαστήματα αλλά δεν έχω βρει κατάστημα να το περνάει . Δε θέλω να ρισκάρω μόνος. Από το mozik μου είχαν πει οκ αλλά είναι μη διαθέσιμο 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, challenge143 said:

@panosfx πόσα χρόνια είχες την μεμβράνη της irepair κ κιτρινιασε; . Στο ένα τηλέφωνο την έχω 18 μήνες κ στο άλλο 14 μήνες μετά από πότε σου παρουσιάστηκε να γνωρίζω; 

Φλεβάρη τις έβαλα και στις 2 συσκευές ,όταν τα αγοράσαμε.Στην οθόνη πάνω δεν το καταλαβαίνεις,αλλά όταν την αφαιρέσεις θα δεις που έχει κιτρινίσει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Είπα και εγώ να το ρισκάρω και να αγοράσω το whitestone dome. Είχα αρκετή εμπειρία με UV tempered glass (Note9, Note10+ κτλ κτλ) και μαζί με το βίντεο, η εγκατάσταση μου φάνηκε "λογική" και "εύκολη". 
Ακολούθησα λοιπόν κατα γραμμα το βίντεο και τις οδηγίες, όμως η κόλλα στο κάτω μέρος του κινητού δεν απλώθηκε. Έμεινε ενα δάχτυλο κενό χωρίς κόλλα. Σαν να ηταν λίγη αυτή που είχε στο σωληνάριο δηλαδή

Ψυχραιμα λοιπόν, πήρα πάλι το σωληνάριο, το "χτύπησα" πάνω στην οθόνη για να βγει καμία σταγονίτσα. Βγήκε και με την οδοντογλυφίδα την πήγα στο κάτω μέρος του γυαλιου και κατάφερε και απλώθηκε. 2-3 φορές επανάληψη και καλύφθηκε το κενό. Προτού πείτε οτι δεν άφησα το σωληνάριο αρκετά για να τρέξει όταν έπρεπε, το άφησα και με το παραπάνω. 

Γιαυτό λοιπόν, δεν μου αρέσουν τα uv tempered glass και προτιμώ τις φλατ οθόνες. Ή εγώ είμαι τόσο άτυχος......

Παρόλα αυτά, είναι εξαιρετικό το γυαλί. Άψογη υφή και το fingerprint ειναι αστραπιαίο. Το μόνο που με χαλάει ειναι το κόψιμο για την selfie καμερα που έχει U μορφή και φαίνεται άσχημο

Edited by tasosathan
Link to comment
Share on other sites

2 έχω περάσει στο δικό μου και σε φίλο και έκατσαν άψογα, ευτυχώς το πήρα το κολάι με την μια

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω περάσει 3 και όλα μια χαρά ... το ότι δεν απλώνει γιατι μπορεί να μην πηγές την τέλεια στην μέση της συσκευής όπως δείχνουν όλα τα βίντεο μπορεί να είναι δικό σου λάθος αλλά για να ξέρετε ακόμα και έτσι άμα ανασηκώσετε όλη την βάση με το κινητό να ρεύσει το υγρό στα σημεία που βλέπετε ότι δεν πήγε μόνο του είναι μια λύση σε τέτοιες περιπτώσεις... μερικές φορές σηκώνεις και περιμένεις μέχρι να πάει ... ακόμα και 5-6 λεπτά. Μετά μόλις δεις ότι πηγε παντού βάζεις την UV και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, thanos1989 said:

Εγώ έχω περάσει 3 και όλα μια χαρά ... το ότι δεν απλώνει γιατι μπορεί να μην πηγές την τέλεια στην μέση της συσκευής όπως δείχνουν όλα τα βίντεο μπορεί να είναι δικό σου λάθος αλλά για να ξέρετε ακόμα και έτσι άμα ανασηκώσετε όλη την βάση με το κινητό να ρεύσει το υγρό στα σημεία που βλέπετε ότι δεν πήγε μόνο του είναι μια λύση σε τέτοιες περιπτώσεις... μερικές φορές σηκώνεις και περιμένεις μέχρι να πάει ... ακόμα και 5-6 λεπτά. Μετά μόλις δεις ότι πηγε παντού βάζεις την UV και είσαι οκ.

πλάγιασα την βάση όπως λες για να πάει πιο κάτω, και όντως βοήθησε αρκετά, αλλά και πάλι δεν ηταν αρκετό για να καλύψει από μόνο του το κενό. Υποψιάζομαι ότι ίσως το σωληνάριο δεν είχε πάρα πολύ κόλλα γιατί δεν έτρεξε καθόλου από τα υπόλοιπα μέρη του κινητού. Λες και ήταν οριακά. Μπορεί απλά να ήμουν άτυχος και με την συγκεκριμένη παρτίδα. Θα δω πως θα πάει όταν περάσω το άλλο γυαλί σε φίλο. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, tasosathan said:

πλάγιασα την βάση όπως λες για να πάει πιο κάτω, και όντως βοήθησε αρκετά, αλλά και πάλι δεν ηταν αρκετό για να καλύψει από μόνο του το κενό. Υποψιάζομαι ότι ίσως το σωληνάριο δεν είχε πάρα πολύ κόλλα γιατί δεν έτρεξε καθόλου από τα υπόλοιπα μέρη του κινητού. Λες και ήταν οριακά. Μπορεί απλά να ήμουν άτυχος και με την συγκεκριμένη παρτίδα. Θα δω πως θα πάει όταν περάσω το άλλο γυαλί σε φίλο. 

Ε γκαντεμια τότε... απλά και έτσι που το έκανες είναι σωστό δεν κάνεις κάτι λάθος άνετα μπορείς να βάλεις έξτρα από τα πλάγια άμα βρεις τρόπο χωρίς να φύγει το τζαμί από πάνω. 

Στην συσκευασία έχει τρία μπουκάλια μια... μάλλον είναι για το ενδεχόμενο μην γίνει μαλακια όπως φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Όσοι περάσατε την τελευταία ενημέρωση (Android 14 από ότι κατάλαβα) και έιχατε θέμα με το σήμα, είδατε καμία βελτίωση;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ένα περίεργο θέμα στο viber μετά την τελευταία αναβάθμιση...

Να έρχονται δίπλα τα μνμτα σε κάποιες συνομιλίες? (όχι όλες)

e710dc4cbaa4f500be45394055cf3595.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ένα περίεργο θέμα στο viber μετά την τελευταία αναβάθμιση...

Να έρχονται δίπλα τα μνμτα σε κάποιες συνομιλίες? (όχι όλες)

e710dc4cbaa4f500be45394055cf3595.jpg
ναι αλλά έφτιαξε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Όσοι περάσατε την τελευταία ενημέρωση (Android 14 από ότι κατάλαβα) και έιχατε θέμα με το σήμα, είδατε καμία βελτίωση;
Ευχαριστώ
Υπάρχουν αλλά θέματα που το σήμα είναι το τελευταίο που θα κοιτάξει κανείς

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, karagalexk said:

Υπάρχουν αλλά θέματα που το σήμα είναι το τελευταίο που θα κοιτάξει κανείς

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Τι θέματα? Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος

Link to comment
Share on other sites

Τι θέματα? Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος
Θέματα με ασύρματες πληρωμές. Κάποιες φορές δουλεύει κάποιες όχι.
Πολλά θέματα στο ui.
Προσπαθώντας να φτιάξω ένα φάκελο με εφαρμογές έτρωγα τα fc το ένα μετά το άλλο.
Σαν λειτουργικότητα όμως τηλέφωνα κάμερα κλπ κανένα θέμα

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέματα με ασύρματες πληρωμές. Κάποιες φορές δουλεύει κάποιες όχι.
Πολλά θέματα στο ui.
Προσπαθώντας να φτιάξω ένα φάκελο με εφαρμογές έτρωγα τα fc το ένα μετά το άλλο.
Σαν λειτουργικότητα όμως τηλέφωνα κάμερα κλπ κανένα θέμα

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Ίσως να είσαι και ο μοναδικός που τα έχει αυτά. Για δες μήπως κάτι που έχεις περάσει χαλάει τη λειτουργία του τηλεφώνου.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είσαι και ο μοναδικός που τα έχει αυτά. Για δες μήπως κάτι που έχεις περάσει χαλάει τη λειτουργία του τηλεφώνου.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο xda υπάρχουν πολλές αναφορές για θέματα με το ui.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο xda υπάρχουν πολλές αναφορές για θέματα με το ui.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Στο xda μπορεί να γράφουν ότι θέλουν. Όπως και παντού. Και όσοι το έχουν και όσοι δεν το έχουν. Εδώ πάντως δεν έχει αναφερθεί κάτι, από ότι θυμάμαι.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, costsa41 said:

Στο xda μπορεί να γράφουν ότι θέλουν. Όπως και παντού. Και όσοι το έχουν και όσοι δεν το έχουν. Εδώ πάντως δεν έχει αναφερθεί κάτι, από ότι θυμάμαι.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σου λέει έχει περάσει την 14 και έχει αυτά τα θέματα. Γενικά αν δεν έρθει OTA μια αναβάθμιση είναι beta όπως και να το κάνουμε. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Στο xda μπορεί να γράφουν ότι θέλουν. Όπως και παντού. Και όσοι το έχουν και όσοι δεν το έχουν. Εδώ πάντως δεν έχει αναφερθεί κάτι, από ότι θυμάμαι.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την έχεις περάσει;.
Εγώ την πέρασα και με κούρασε πολύ.
Γύρισα πίσω και περιμένω την beta2

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έχεις περάσει;.
Εγώ την πέρασα και με κούρασε πολύ.
Γύρισα πίσω και περιμένω την beta2

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Για λίγο τη πέρασα να δω και πάλι πίσω. Είναι λογικό θα λυθούν όλα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για λίγο τη πέρασα να δω και πάλι πίσω. Είναι λογικό θα λυθούν όλα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στην αρχή είναι ωραία γιατί έχει διάφορες. Μετά από 2 3 μέρες βγαίνουν τα θέματα.
Παρασκευή πρωί την πέρασα Δευτέρα απόγευμα γυρίσω πίσω

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή είναι ωραία γιατί έχει διάφορες. Μετά από 2 3 μέρες βγαίνουν τα θέματα.
Παρασκευή πρωί την πέρασα Δευτέρα απόγευμα γυρίσω πίσω

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Κι εγώ τρεις μέρες την κράτησα απλά για να δω.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, ilka71 said:

nova launcher έχετε δοκιμάσει τελευταία; είναι smooth με gestures ; σε σχέση με τον μαμά;

Πάντα είχα nova, αλλά πλέον δεν με ενθουσιάζει όπως παλιά. Το one ui της samsung από το Android 12 και μετά είναι πιο smooth. Θελω να πω ότι δεν μου προσφέρει κάτι το ιδιαίτερο πλέον ο Nova. Φυσικά μια δοκιμή καντην για να δεις και μόνος σου τι γίνεται. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χάνει πλέον πολύ ο νοβα...το One UI είναι πλέον σχεδόν άψογο

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ilka71 said:

nova launcher έχετε δοκιμάσει τελευταία; είναι smooth με gestures ; σε σχέση με τον μαμά;

 

1 hour ago, jtgiannis said:

Πάντα είχα nova, αλλά πλέον δεν με ενθουσιάζει όπως παλιά. Το one ui της samsung από το Android 12 και μετά είναι πιο smooth. Θελω να πω ότι δεν μου προσφέρει κάτι το ιδιαίτερο πλέον ο Nova. Φυσικά μια δοκιμή καντην για να δεις και μόνος σου τι γίνεται. 

 

1 hour ago, Konstantine73 said:

Χάνει πλέον πολύ ο νοβα...το One UI είναι πλέον σχεδόν άψογο

sent from my S23Ultra 12/512
 

Για ενα και μόνο λόγο χρησιμοποιώ nova launcher που αμα το βάλει η Samsung  θα τον σταματήσω τον nova..τις χειρονομίες στους φακέλους στην επιφάνεια εργασίας... σηκώνεις τν φάκελο ή τν κατεβάζεις κ ανοίγεις όποια εφαρμογή θες... είναι παρα πολύ βολικό 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...