Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εφαρμογή της Samsung έχει. 
Όσο παρελθόν πάει της Google, τόσο πάει και της Samsung. 
Και για να δεις τον ιστό που τα έχει όλα από κινητό, πρέπει να μην έχεις εγκατεστημένη την Google εφαρμογή γιατί σε πετάει στην εφαρμογή. 
Έξυπνα τηλέφωνα σου λέει μετά.  
Υπάρχει λύση για αυτό που λες (ότι σε πετάει στην εφαρμογή.). Ανοίγεις το Gmail στον ιστό (στην πλήρη έκδοση για ΗΥ) και από το side menu δεξιά επιλέγεις το ημερολόγιο. Μετά επιλέγεις να μεταβείς στο ημερολόγιο και τσουπ, ανοίγει κανονικά το Google calendar στον ιστό και όχι στην εφαρμογή.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι ακούμε για android 14?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στις ρυθμίσεις "device assistant app" δεν σου βγάζει google?
Η δεν εννοείς αυτό;
 
Edit: Nevermind,βρήκα τι λες, δουλεύει κανονικά σε μένα. Όμως δεν ξέρω αν χρειάζεται όντως να το κατεβάσεις αφού η παραπάνω πρόταση μου αρκεί για να το χρησιμοποιήσεις.
ο google assistant "καταλαβαίνει" ελληνικά ή ακόμα μόνο αγγλικά; ειδικά να καλέσει επαφή γραμμένη στα ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

ο google assistant "καταλαβαίνει" ελληνικά ή ακόμα μόνο αγγλικά; ειδικά να καλέσει επαφή γραμμένη στα ελληνικά;
Όχι δεν μπορεί να καλέσει επαφή γραμμένη στα Ελληνικά. Έχω βάλει ψευδώνυμο στις συχνές επαφές για να το κάνω αυτό. Πχ wife την γυναίκα μου, mother κλπ. Όταν του πω call my wife καλεί κανονικά την γυναίκα μου.

Στάλθηκε από το S23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορεί να καλέσει επαφή γραμμένη στα Ελληνικά. Έχω βάλει ψευδώνυμο στις συχνές επαφές για να το κάνω αυτό. Πχ wife την γυναίκα μου, mother κλπ. Όταν του πω call my wife καλεί κανονικά την γυναίκα μου.

Στάλθηκε από το S23 ultra.

ελληνικές εντολές γενικά; δεν έχω βρει τρόπο. το τηλ το έχω στα αγγλικά εάν παίζει ρόλο
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, bardull said:

Τι ακούμε για android 14?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

σήμερα βγήκε η beta oneui 6 για 3 χωρες...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλά πήγε αυτό... ακολούθησα οδηγό από xda. Κανένα πρόβλημα...το μόνο ότι δεν λειτουργούσε ο κωδικός στο secure folder1edc830ba7f4d0dac6cd564837ed88d4.jpg

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά πήγε αυτό... ακολούθησα οδηγό από xda. Κανένα πρόβλημα...το μόνο ότι δεν λειτουργούσε ο κωδικός στο secure folder1edc830ba7f4d0dac6cd564837ed88d4.jpg

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Ανεβασε μερικές φώτος η ένα σύντομο βίντεο να δούμε τις αισθητικες αλλαγές έχουν κάνει.
Ευχαριστώ.
Καλημέρα!

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, karagalexk said:

Καλά πήγε αυτό... ακολούθησα οδηγό από xda. Κανένα πρόβλημα...το μόνο ότι δεν λειτουργούσε ο κωδικός στο secure folder
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

μάλλον φταίει ότι ειναι beta
περίμενε μηπως πάρει καμια ενημέρωση η εφαρμογή secure folder

α και κατι τελευταιο, το google wallet δουλευει? αν ναι, θα το περάσω και εγω

Link to comment
Share on other sites

μάλλον φταίει ότι ειναι beta
περίμενε μηπως πάρει καμια ενημέρωση η εφαρμογή secure folder

α και κατι τελευταιο, το google wallet δουλευει? αν ναι, θα το περάσω και εγω
Λένε στο xda ότι δουλεύει κανονικά

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Ανεβασε μερικές φώτος η ένα σύντομο βίντεο να δούμε τις αισθητικες αλλαγές έχουν κάνει.
Ευχαριστώ.
Καλημέρα!

My S23 Ultra Is Awesome!

Δεν υπάρχει χρόνος ειδικά σήμερα. Σορυ
Έχουν ανεβάσει αναλυτικά βιντεάκια στο YouTube

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως το wallet δε λειτουργεί στις beta και το χρησιμοποιώ κάθε μέρα και αυτός είναι ένας λόγος που σταμάτησα να τις βάζω πλέον

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην βάζετε beta εκδώσεις αφού το κινητό πάει σφαίρα θα γίνει καμία στραβή και θα ψάχνεσται μέχρι το επόμενο update

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως το wallet δε λειτουργεί στις beta και το χρησιμοποιώ κάθε μέρα και αυτός είναι ένας λόγος που σταμάτησα να τις βάζω πλέον

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Λειτουργεί κανονικά το wallet

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί κανονικά το wallet

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Σε ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση. Παρόλα αυτά δε θα τη περάσω όσο και αν το θέλω διότι φεύγω διακοπές αύριο και δε θέλω να έχω ένα τηλέφωνο που να έχει έστω και λίγα θέματα.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, karagalexk said:

Μεγάλη διαφορά η μπαταρία αν και beta

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Προς το θετικό ή το αρνητικό;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, karagalexk said:

Θετικό....και animations ωραία....

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Με adb την έβαλες;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : υπάρχει τρόπος στο auto night mode να μην είναι τόσο επιθετική η επεξεργασία που οδηγεί σε υπερφωτισμένες φωτογραφίες;

Λατρεύω την φωτογραφική του, αλλά στο auto night mode το αποτέλεσμα δεν μου αρέσει. Οκ, μπορώ να το πάω σε manual, απλά αναρωτιέμαι αν υπάρχει και κάτι άλλο στο auto, μια ρύθμιση πχ

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, dimgoul said:

Ερώτηση : υπάρχει τρόπος στο auto night mode να μην είναι τόσο επιθετική η επεξεργασία που οδηγεί σε υπερφωτισμένες φωτογραφίες;

Λατρεύω την φωτογραφική του, αλλά στο auto night mode το αποτέλεσμα δεν μου αρέσει. Οκ, μπορώ να το πάω σε manual, απλά αναρωτιέμαι αν υπάρχει και κάτι άλλο στο auto, μια ρύθμιση πχ

Όχι... Γενικά θα σου πρότεινα να  βγάλεις τελείως το scene optimisation. Και να επιλέγεις night mode. Γενικά το έχουν σκίσει στο optimisation και βγάζει φωτογραφίες μη ρεαλιστικές σε πολλές περιπτώσεις. Τώρα το ιδανικό είναι το pro mode αλλά ποιος έχει χρόνο... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, yorgos00 said:

Όχι... Γενικά θα σου πρότεινα να  βγάλεις τελείως το scene optimisation. Και να επιλέγεις night mode. Γενικά το έχουν σκίσει στο optimisation και βγάζει φωτογραφίες μη ρεαλιστικές σε πολλές περιπτώσεις. Τώρα το ιδανικό είναι το pro mode αλλά ποιος έχει χρόνο... 

Αυτό ήθελα να ρωτήσω και εγώ. Έβγαλα χθες φωτό για σύγκριση σε σχέση με iPhone και Xperia 1v και πραγματικά το Σόνυ ήταν το καλύτερο και μάλιστα αυτόματο. 

Στο s23 ultra απλά δεν μπορούσα να βγάλω καλή αν δεν Έριχνα έκθεση επίμονα. Εννοείται κλειστό το scene optimization..

Αρχισα να πιστεύω ότι φταίει ο φακός με τέτοια διάθλαση που έκανε. 

Αν δείτε στο συγκριτικό καμερών που έκανα το κινητό είναι λίγο απογοήτευση σε το συγκεκριμένο σκηνικό με λάμπες ΚΤλ. 

Μήπως στο pro mode με όλα αυτόματα κάνει λιγότερη επεξεργασία;

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Αυτό ήθελα να ρωτήσω και εγώ. Έβγαλα χθες φωτό για σύγκριση σε σχέση με iPhone και Xperia 1v και πραγματικά το Σόνυ ήταν το καλύτερο και μάλιστα αυτόματο. 

Στο s23 ultra απλά δεν μπορούσα να βγάλω καλή αν δεν Έριχνα έκθεση επίμονα. Εννοείται κλειστό το scene optimization..

Αρχισα να πιστεύω ότι φταίει ο φακός με τέτοια διάθλαση που έκανε. 

Αν δείτε στο συγκριτικό καμερών που έκανα το κινητό είναι λίγο απογοήτευση σε το συγκεκριμένο σκηνικό με λάμπες ΚΤλ. 

Μήπως στο pro mode με όλα αυτόματα κάνει λιγότερη επεξεργασία;

Σε καταλαβαίνω Νίκο. Εγώ τα έχω όλα στο αυτοματο. Υποτίθεται πληρώνουμε συσκευή με αλγόριθμους τεχνητής νοημοσύνης για να έχουμε καλύτερες φωτό. Βαριέμαι να παίζω συνέχεια με τις ρυθμίσεις στο pro mode για να βγάλω το παιδί να κάνει μπάνιο στη θάλασσα. Όταν θέλω κάτι πιο εξειδικευμένο οκ

https://techmaniacs.gr/one-ui-6-0-nees-proigmenes-rythmiseis-tachytitas-kai-poiotitas-stin-kamera/?fbclid=IwAR1ddbNXB07aKNwEQ4S0O7-3Tivfbl2g1uffzUHk60asLUjVLE-CD_TbFgo

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...