Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ναι οκ μπορεί κάποιοι μπορεί να βολεύτηκαν καλύτερα με το s23 εγώ όμως για να πάρω τηλέφωνο από το σπίτι μου καλούσα 3 και 4 φορές μέχρι να καλέσει διότι δεν είχε σήμα και μου έκλεινε την κλήση.

Με έπαιρναν και δεν με άκουγαν.

Όσο καλό και να είναι το τηλέφωνο από την στιγμή που δεν μου έκανε το βασικό να παίρνει και να με παίρνουν τηλ για μένα είναι άχρηστο.

Επίσης επειδή μιλάω ταυτόχρονα στο τηλ και χρησιμοποιώ και το anydesk με τόσο χαμηλό σήμα που είχε δεν δούλευαν τα δεδομένα μου ταυτόχρονα με κλήση.

Κάτι πολύ βασικό για εμένα.

Και επειδή και το note 10 plus είχε ακριβώς τα ίδια μεινοκετηματα και κουσουρια δεν το θεωρώ τυχαίο και καλύτερα να έχω λίγο χειρότερη οθόνη αλλά τέλεια κλήση πάρα όλα τα υπόλοιπα.

Είναι σαν να μου λέτε μας εγώ έχω Ferrari πάρε και συ είναι το καλύτερο αμάξι και σας απαντώ πως έχω 3 παιδιά και πάω κάθε μέρα στο super και δεν μπορούμε να μετακινηθουμε.

Έτσι και εγώ αν δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο είναι άχρηστο.

Όταν 20 άτομα έχουν σήμα και εγώ δεν έχω είναι άχρηστο.

Όταν ρωτάω την Samsung γιατί έχουν 20 άτομα σήμα και δεν έχω εγώ και μου απαντά δεν γνωρίζω δεν θα κάτσω να το ψάξω άλλο από την στιγμή που χάνω χρήματα όταν δεν με βρίσκουν οι πελάτες.

Δεν ξέρω για τα προηγούμενα one plus αλλά το 10 pro που έχω είναι πραγματικά για τις ανάγκες μου πολύ αξιόλογο και έχει την καλύτερη ποιότητα κλήσης που έχω συναντήσει σε κινητό.

Και αυτό μόνο αν το χρησιμοποιήσει κάποιος μπορεί να το καταλάβει.

Όσο για το fold φίλος μου με flip της Samsung του έβγαλε ακριβώς μετά την εγγύηση πράσινη γραμμή και φουσκοσε η ζελατίνα στο σημείο που διπλώνει και του ζητούν 400 ευρώ.

Οπότε θεωρώ πως κανείς δεν είναι έτοιμος για αυτήν την τεχνολογία ακόμα όχι μόνο η op.

Αλλά στην δεδομένη προδικασαμε χωρίς να έχει βγει κάποιο προϊόν.

Θα το δω θα το αξιολογήσω και αν κρίνω ότι αξίζει και θέλω θα το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!

Σας έχει τύχει μετά το νέο update εκεί που μιλάτε να ανεβαίνει κατά κάποιο τρόπο η ένταση του ακουστικού και να ακούγεται ο άλλος με καλύτερη ποιότητα; 

Δεν είναι θέμα hardware, το κάνει και στο Bluetooth 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, MobilePerson said:

Καλησπέρα παιδιά!!

Σας έχει τύχει μετά το νέο update εκεί που μιλάτε να ανεβαίνει κατά κάποιο τρόπο η ένταση του ακουστικού και να ακούγεται ο άλλος με καλύτερη ποιότητα; 

Δεν είναι θέμα hardware, το κάνει και στο Bluetooth 

πιάνεις η πιάνει ο συνομιλητής καλύτερο σήμα οπότε γυρνάει σε HD η κλήση!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, perelevas said:

Μέχρι ποια θερμοκρασία φορτισης;;θέλουμε τώρα το καλοκαίρι για να θεωρηθεί νορμαλ;

Φόρτιζε με γνήσιο Samsung ενσύρματα και είσαι κομπλέ 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, SergioChr said:

Η προηγούμενη συσκευή μου ήταν το One Oneplus 8 Pro και σε πληροφορώ ότι άξιζε και με το παραπάνω η αλλαγή. Αν και έχω μόνο 2 ημέρες το S23 Ultra η οθόνη του είναι καλύτερη από του 8,ειδικά κάτω από το φως του ήλιου όπου όλα φαίνονται άνετα. Όσον αφορά τα 8 ή 10bit ,δεν έχει καμία διαφορά στο ανθρώπινο μάτι, το αναφέρουν διαφορά reviews οπότε μην σε ανησυχεί. Λίγο Netflix που έχω δει,είναι κορυφαία...

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Καλορίζικο το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, SergioChr said:

Η προηγούμενη συσκευή μου ήταν το One Oneplus 8 Pro και σε πληροφορώ ότι άξιζε και με το παραπάνω η αλλαγή. Αν και έχω μόνο 2 ημέρες το S23 Ultra η οθόνη του είναι καλύτερη από του 8,ειδικά κάτω από το φως του ήλιου όπου όλα φαίνονται άνετα. Όσον αφορά τα 8 ή 10bit ,δεν έχει καμία διαφορά στο ανθρώπινο μάτι, το αναφέρουν διαφορά reviews οπότε μην σε ανησυχεί. Λίγο Netflix που έχω δει,είναι κορυφαία...

Επειδή και εγώ έχω το 8pro μπορείς να μου πεις για τη διαφορά στην κάμερα. Γιατί αν αγοράσω το Ultra (αν και είμαι μεταξύ του Ultra και του Plus), ο κύριος λόγος θα είναι η κάμερα αλλά και η αλλαγή σε one ui γιατί το βαρέθηκα λίγο το oxygen αν και με βολεύει πολύ. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Τελευταίο δεκαήμερο Ιουλίου μάλλον έρχεται το android 14

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bardull said:

Τελευταίο δεκαήμερο Ιουλίου μάλλον έρχεται το android 14

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κάτι λένε οτι μαζί με την ανακοίνωση του Z Fold 5, θα βγει και το Android 14 Beta για μερικές χώρες

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, pitbullakias said:

Παιδια ναι οκ μπορεί κάποιοι μπορεί να βολεύτηκαν καλύτερα με το s23 εγώ όμως για να πάρω τηλέφωνο από το σπίτι μου καλούσα 3 και 4 φορές μέχρι να καλέσει διότι δεν είχε σήμα και μου έκλεινε την κλήση.

Με έπαιρναν και δεν με άκουγαν.

Όσο καλό και να είναι το τηλέφωνο από την στιγμή που δεν μου έκανε το βασικό να παίρνει και να με παίρνουν τηλ για μένα είναι άχρηστο.

Επίσης επειδή μιλάω ταυτόχρονα στο τηλ και χρησιμοποιώ και το anydesk με τόσο χαμηλό σήμα που είχε δεν δούλευαν τα δεδομένα μου ταυτόχρονα με κλήση.

Κάτι πολύ βασικό για εμένα.

Και επειδή και το note 10 plus είχε ακριβώς τα ίδια μεινοκετηματα και κουσουρια δεν το θεωρώ τυχαίο και καλύτερα να έχω λίγο χειρότερη οθόνη αλλά τέλεια κλήση πάρα όλα τα υπόλοιπα.

Είναι σαν να μου λέτε μας εγώ έχω Ferrari πάρε και συ είναι το καλύτερο αμάξι και σας απαντώ πως έχω 3 παιδιά και πάω κάθε μέρα στο super και δεν μπορούμε να μετακινηθουμε.

Έτσι και εγώ αν δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο είναι άχρηστο.

Όταν 20 άτομα έχουν σήμα και εγώ δεν έχω είναι άχρηστο.

Όταν ρωτάω την Samsung γιατί έχουν 20 άτομα σήμα και δεν έχω εγώ και μου απαντά δεν γνωρίζω δεν θα κάτσω να το ψάξω άλλο από την στιγμή που χάνω χρήματα όταν δεν με βρίσκουν οι πελάτες.

Δεν ξέρω για τα προηγούμενα one plus αλλά το 10 pro που έχω είναι πραγματικά για τις ανάγκες μου πολύ αξιόλογο και έχει την καλύτερη ποιότητα κλήσης που έχω συναντήσει σε κινητό.

Και αυτό μόνο αν το χρησιμοποιήσει κάποιος μπορεί να το καταλάβει.

Όσο για το fold φίλος μου με flip της Samsung του έβγαλε ακριβώς μετά την εγγύηση πράσινη γραμμή και φουσκοσε η ζελατίνα στο σημείο που διπλώνει και του ζητούν 400 ευρώ.

Οπότε θεωρώ πως κανείς δεν είναι έτοιμος για αυτήν την τεχνολογία ακόμα όχι μόνο η op.

Αλλά στην δεδομένη προδικασαμε χωρίς να έχει βγει κάποιο προϊόν.

Θα το δω θα το αξιολογήσω και αν κρίνω ότι αξίζει και θέλω θα το πάρω.

Ίσως χαζή η ερώτηση μου...volte και vowifi τα εχεις ενεργοποιημένα;δοκιμασε να ξανα στείλεις μήνυμα στον εκάστοτε πάροχο και δες μήπως εχουν απενεργοποιηθεί!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Τα είχα ενεργοποιημένα και τα 2.

Δυστηχως δεν βελτιώθηκε τίποτα.

Ένα πρωί ξύπνησα και είχα 8 μνμ ότι με είχαν καλέσει αλλά δεν είχα σήμα.

Ήταν και η αιτία να το δώσω.

Γύρισα στο one plus μου και όλα δουλεύουν τέλεια με 3 γραμμές σήμα και άψογη ποιότητα κλήσης σχεδόν σε όλο τον νομό που κινούμαι.

Αν δεν ήταν έτσι και το note 10 plus που είχα θα θεωρούσα ότι έπεσα σε ελλατωματικη συσκευή.

Αλλά με 2 συσκευές και τα ίδια κουσουρια θεωρώ ότι δεν είναι τυχαίο και απλά μερικά πράγματα δεν βελτιώθηκαν και τόσο.

Όπως και το δακτυλικό έβαλα 4 δακτυλικά και έπιανε 1 στις 4.

Έσπασαν τα νεύρα μου και αντί να ευχαρηστηθω κάθε μέρα στεναχωριομουν.

Το έδωσα και συνέχισα την ζωή μου

Link to comment
Share on other sites

Τα είχα ενεργοποιημένα και τα 2.
Δυστηχως δεν βελτιώθηκε τίποτα.
Ένα πρωί ξύπνησα και είχα 8 μνμ ότι με είχαν καλέσει αλλά δεν είχα σήμα.
Ήταν και η αιτία να το δώσω.
Γύρισα στο one plus μου και όλα δουλεύουν τέλεια με 3 γραμμές σήμα και άψογη ποιότητα κλήσης σχεδόν σε όλο τον νομό που κινούμαι.
Αν δεν ήταν έτσι και το note 10 plus που είχα θα θεωρούσα ότι έπεσα σε ελλατωματικη συσκευή.
Αλλά με 2 συσκευές και τα ίδια κουσουρια θεωρώ ότι δεν είναι τυχαίο και απλά μερικά πράγματα δεν βελτιώθηκαν και τόσο.
Όπως και το δακτυλικό έβαλα 4 δακτυλικά και έπιανε 1 στις 4.
Έσπασαν τα νεύρα μου και αντί να ευχαρηστηθω κάθε μέρα στεναχωριομουν.
Το έδωσα και συνέχισα την ζωή μου
Δεν έχω ακούσει άλλον για θέματα σαν τα δικά σου. Εγώ έχω σήμα καλύτερο από iphone και one plus στο ίδιο σημείο, πολύ περιεργο

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπερεκτιμημένο τηλέφωνο πληρώνεις 1200€ και δεν μπορείς να κάνεις την δουλειά σου. 

Το σωστό τηλέφωνο πρέπει να δουλεύει σωστά out of the box σε αυτό τον τομέα βγάζω το καπέλο στην apple. 

Ακούς εκεί τηλέφωνο των 1200€ και μην μπορείς να προσθέσεις μια κάρτα ή να μην έχεις σήμα και να χάνεις κλήσεις 

Edited by xristos1975
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bardull said:

Δεν έχω ακούσει άλλον για θέματα σαν τα δικά σου. Εγώ έχω σήμα καλύτερο από iphone και one plus στο ίδιο σημείο, πολύ περιεργο

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Φίλε δυστηχως υπήρχε μεγάλο θέμα.

Δεν έχω λόγο να πω ψέματα ούτε είχα λόγο να μπω σε ολη αυτή την διαδικασία.

Δεν ξέρω και δεν έχω γνώμη ξαναλέω για τηλέφωνα πριν το op 10.

Φίλε μου και τα iPhone έχουν αλλά κουσουρια δυστηχως.

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι τον καθένα ότι τον βολεύει και ότι του κάτσει είναι τελικώς.

Αν αφήσουμε τον φανατισμό απέξω θα δούμε ότι τελικώς πέραν από το τι μάρκα υποστηρίζουμε έχουμε ξεχάσει τα απλά βασικά πράγματα.

Αυτό που εννοώ είναι ότι οι περισσότεροι κοιτάμε να έχει την κορυφαία κάμερα και οθόνη αλλά δεν κοιτάμε πχ το μέγεθος η τις ανάγκες του καθενός.

Έχουμε κάνει επιτακτική ανάγκη την κάμερα αλλά τον αν ένα τηλέφωνο έχει μπαταρία να βγάλει την μέρα δεν το κοιτάμε.(δεν μιλάω για το s23,)

Εμένα σε πούμε μου άρεσε η τεράστια μπαταρία που είχε αλλά 2 μέρες που το έβγαλα από την φόρτιση στις 7 το πρωί κατά τις 17.00 ήθελε φόρτιση.

Εμένα μου φαινόταν βουνό να περιμένω να φορτίσει όταν το op σε 15 λεπτά περίπου είναι έτοιμο.

Η ανάγκη μου λοιπόν διαφέρει από κάποιον που το έχει για χρήση φωτογραφίας.

Ελπίζω να γίνομαι κατανοητος

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Επειδή και εγώ έχω το 8pro μπορείς να μου πεις για τη διαφορά στην κάμερα. Γιατί αν αγοράσω το Ultra (αν και είμαι μεταξύ του Ultra και του Plus), ο κύριος λόγος θα είναι η κάμερα αλλά και η αλλαγή σε one ui γιατί το βαρέθηκα λίγο το oxygen αν και με βολεύει πολύ. 

Είμαι φανατικός της Oneplus, η πρώτη μου συσκευή ήταν το 3Τ και έκτοτε μόνο κινητά της συγκεκριμένης εταιρείας έπαιρνα. Ο λόγος που έφυγα από την Oneplus είναι ότι βαρέθηκα το oxygen,βολικό μεν,βαρετό δε.Σαν hardware,το 8pro πετούσε,απλώς ήθελα κάτι το διαφορετικό μετά από τόσα χρόνια. Πότε δεν έδινα σημασία στην κάμερα του κινητού μου αλλά τώρα έχω εντυπωσιαστεί,δεν το περίμενα να είναι τόσο καλή του s23 Ultra,όπως και το βίντεο...

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, SergioChr said:

Είμαι φανατικός της Oneplus, η πρώτη μου συσκευή ήταν το 3Τ και έκτοτε μόνο κινητά της συγκεκριμένης εταιρείας έπαιρνα. Ο λόγος που έφυγα από την Oneplus είναι ότι βαρέθηκα το oxygen,βολικό μεν,βαρετό δε.Σαν hardware,το 8pro πετούσε,απλώς ήθελα κάτι το διαφορετικό μετά από τόσα χρόνια. Πότε δεν έδινα σημασία στην κάμερα του κινητού μου αλλά τώρα έχω εντυπωσιαστεί,δεν το περίμενα να είναι τόσο καλή του s23 Ultra,όπως και το βίντεο...

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Και εγώ (αν δεις και την υπογραφή μου) είχα χρόνια OnePlus (λόγω φλασαρίσματος πιο πολύ), αλλά όπως λες και εσύ κάπου το βαρέθηκα (αν και με βολεύει πολύ) το Oxygen. Βλέποντας και την τελευταία σου πρόταση, έρχομαι πιο κοντά στο Ultra. Ουσιαστικά λόγω κάμερας περισσότερο και ειδικά για τον 10Χ αλλά και για το ψηφιακό ζουμ σε κάποιες περιπτώσεις. Όπως και να 'χει θα το κοιτάξω, γιατί την Παρασκευή θα φύγω διακοπές και με το καλό όταν γυρίσω θα το σκεφτώ και πάλι. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... ο UW φακός τι λέει?? αξίζει??

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγω την τελευταία αναβάθμιση που βγήκε με security patch Ιουλίου

Πάντως από όσο διαβάζω, ούτε θέμα με χαμένες κλήσεις έχω (μια ιδεα πιο αδυναμο σημα εχω βεβαια, αλλα ως εκει), ούτε με το fingerprint reader (που μέχρι στιγμής είναι κορυφαιος)

Edited by tasosathan
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και σε εμένα η ενημέρωση να δούμε εάν μπορέσω να προσθέσω την κάρτα της Πειραιώς τώρα μήπως ήταν θέμα security update. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!
Μόλις έσκασε και εδώ!

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, bardull said:

Δεν έχω ακούσει άλλον για θέματα σαν τα δικά σου. Εγώ έχω σήμα καλύτερο από iphone και one plus στο ίδιο σημείο, πολύ περιεργο

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα. Είμαστε πολλοί δυστυχώς που έχουμε το ίδιο θέμα με χειρότερο σήμα  και το έχουμε αναφέρει μέσα στο εν λόγω νήμα. Και πραγματικά το λειτουργώ με 2 κάρτες vodafone και cosmote και έχω θέμα και με τις 2. Και οι sim είναι ολοκαίνουριες. Δεν έχω θέμα (ευτυχώς) με το να χάνονται οι κλήσεις. Τα δεδομένα πέφτουν κάποιες φορές σε Ε χωρίς να υπάρχει λόγος δικτύου και αυτό το λέω με σιγουριά, γιατί όταν εναλλάσσω τις κάρτες για τα δεδομένα, στο ίδιο σημείο επανέρχεται .

Αυτοί που είχαν πάντα καλό σήμα στις περιοχές που κινούνται (δουλειά, σπίτι κλπ) δεν θα παρατηρήσουν εύκολα ή ίσως και καθόλου την πτώση σήματος. Εμείς που είχαμε όμως 2 με 3 γραμμές σήμα με προηγούμενα κινητά (P40 pro στην περίπτωσή μου), τώρα είναι εμφανής αυτή η μείωση. Αυτοί που είχαν 1 με 2 γραμμές ίσως να βλέπουν και αυτό που λέει ο φίλος πιο πάνω, δηλαδή απώλεια κλήσεων.

Δυστυχώς, υποφέρει από κάποιες ασθένειες ακόμα το κινητό μας, αλλά πιστεύω ότι με τον καιρό θα διορθωθούν με updates.

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω και εγω περίπτωση που μου έτυχε εχθές στην χαλκιδική...εγω με s23u και φιλος με iphone 14pro...εγω είχα 4g με μια γραμμή και αυτός Ε με μια γραμμή...και οι 2 στην cosmote...κάτι που δεν το περιμέναμε καθώς αυτός έχει καλύτερο σήμα συνήθως..

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2023 at 7:16 ΜΜ, tasosathan said:

Σε νιώθω απόλυτα. Ένα ξεκλειδωτο bootloader χωρίς να χάνεις εγγύηση, θα απογείωνε το κινητό για εμένα

Όλα κομπλέ. Έγινε καινουργιο παλι. Ευχαριστω για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...