Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, LAGGI said:

Σιγουρα δε με απασχολεί να το πληρώσω,απλά θέλω μια αξιόπιστη εφαρμογή που να έχει την κατα βούληση ηχογράφηση για όπως ακριβως το λές...

Ωστοσο δεν το βρίσκω στο playstore...ή μαλλον το βρηκα μεσω web αλλα η τελευταια του έκδοση στο playstore ειναι του 2020...

Εμενα παντως εχει κανει αρκετες ενημερωσεις.  Εχει το εικονιδιο του και το βαζεις οπου θες εσυ στην οθονη και πατας οποτε θες το record. Εχω ηχογραφησει απειρες κλησεις και ποτε δεν με εχει κρεμασει. Καμια φορα, μετα το τελος της κλησης μπορει να μεινει στο πανω μερος της οθονης κολλημενο αλλα μολις πατησεις το record, εξαφανιζεται. Ελαχιστες φορες μου το εχει κανει παντως και γενικα ειναι 100%  αξιοπιστο και στα 3 note που το ειχα. 

Screenshot_20230525_110853_Call.jpg

2 ώρες πριν, ilka71 said:
3 ώρες πριν, lefteriskoy said:
Eγω χρησιμοποιω χρονια τωρα το Total Recall της Killermobile. To εχω αγορασει και μου εχει λυσει τα χερια. Το εχω στο manual για να μπορω να ηχογραφω οποια κληση θελω εγω.

γράφει όμως μέσω Bluetooth;

Ναι το ειχα δοκιμασει και με bluetooth και εγραφε κανονικα. Αλλα επειδη δεν χρησιμοποιω bluetooth γενικα δεν μπορω να σου εγγυηθω 100% αξιοπιστια. Με σκετο το τηλεφωνο μπορω. 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, challenge143 said:

Το καλύτερο πείραμα θα ήταν να τραβαγες χωρίς το Protect για να έχεις μια σωστή σύγκριση για το λόγο ότι έχουν αναφερθεί διάθλαση μέσα από το φακό κ παίρνεις αυτό το αποτέλεσμα. 

Πάλι τα ίδια , χωρίς τα προστατευτικά για τους φακούς, δικές σας φωτό είναι εύκολο να ανεβάσετε από raw expert telephoto 3.0x και όλα τα άλλα default, χωρίς auto hdr ;

20230525_224410.jpg

Edited by mspant
Link to comment
Share on other sites

Πάνω στο θέμα με τα csc. Έχει βάλει κανένας THL που έχει ηχογραφήσεις και τα σχετικά και μετά την τελευταία αναβάθμιση που ήρθε έχει θέμα με το google pay; 

Μου λέει πως η συσκευή δεν είναι ασφαλής για να χρησιμοποιηθεί. Και δεν έχω κάνει ούτε ρουτ ούτε τίποτα άλλο. Και έγινε μετά από την αναβάθμιση. Το γύρισα το csc πίσω σε EUX αλλά μάλλον επειδή το firmware που τρέχει τώρα είναι THL φοβάμαι ότι θα πρέπει να περιμένω ένα μήνα μέχρι την επόμενη αναβάθμιση για να φτιάξει. Έχει κανείς καμιά άλλη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο να ζητήσεις από αυτό το τηλέφωνο. Η μπαταρία όσο περνά ο καιρός γίνεται όλο και καλύτερη. Γνωρίζει κάποιος γιατί το τηλεχειριστήριο της τηλεόρασης που είχαμε στο notification bar, ξαφνικά εξαφανίστηκε;Screenshot_20230526_194608_Device care.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, GeorgeHtz said:

καλησπερα και παλι. Τελικα ποιο CSC βαζουμε για να έχουμε

  • ηχογραφιση στις κλήσεις
  • spam protection
  • και RCS?

Sek έχει το 1ο και το 3ο

Ins,thl,ilo έχεις το 1ο και το 2ο

 

Δεν ξέρω αν βάλεις το hiya και sek αν θα εχεις spam protection οπως της Samsung 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι. Τελικα ποιο CSC βαζουμε για να έχουμε
  • ηχογραφιση στις κλήσεις
  • spam protection
  • και RCS?
Sek έχει το 1ο και το 3ο
Ins,thl,ilo έχεις το 1ο και το 2ο
 
Δεν ξέρω αν βάλεις το hiya και sek αν θα εχεις spam protection οπως της Samsung 
Έκανα την αναβάθμιση με THL και τελικά δεν είχα θέμα με το Google Pay, ανοίγει κανονικά θα το δοκιμάσω και για πληρωμή σε λίγο.

Με thl παίζουν και τα 3 που αναφέρετε πάντως, ηχογράφηση, spam protection +RCS (Cosmote).

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Έκανα την αναβάθμιση με THL και τελικά δεν είχα θέμα με το Google Pay, ανοίγει κανονικά θα το δοκιμάσω και για πληρωμή σε λίγο.

Με thl παίζουν και τα 3 που αναφέρετε πάντως, ηχογράφηση, spam protection +RCS (Cosmote).

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

με thl εχεις rcs με samsung messages?

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Sek έχει το 1ο και το 3ο

Ins,thl,ilo έχεις το 1ο και το 2ο

 

Δεν ξέρω αν βάλεις το hiya και sek αν θα εχεις spam protection οπως της Samsung 

Ευχαριστώ για την απάντηση . Με την αλλαγή αυτή,κάνει factory reset το κινητό μόνο του ; 

Ρωτάω για να ξέρω να κάνω back up και να ετοιμαστώ ψυχολογικά για στήσιμο 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, GeorgeHtz said:

Ευχαριστώ για την απάντηση . Με την αλλαγή αυτή,κάνει factory reset το κινητό μόνο του ; 

Ρωτάω για να ξέρω να κάνω back up και να ετοιμαστώ ψυχολογικά για στήσιμο 

οχι,σκεψου οτι πριν λιγο αλλξα σε thl και μετα sek για να δοκιμασω το rcs messages με samsung messages...εμενα μονο με sek  μου το εμφανιζει

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, arxontas2323 said:

οχι,σκεψου οτι πριν λιγο αλλξα σε thl και μετα sek για να δοκιμασω το rcs messages με samsung messages...εμενα μονο με sek  μου το εμφανιζει

Γιατί δεν χρησιμοποιείς το google messages που έχει rcs και χωρίς να πειράξεις τίποτα, τι παραπάνω σου προσφέρει η εφαρμογή messages της samsung; το κάνεις μόνο για να υπάρχει ομοιογένεια ή κάτι άλλο; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, vastegial_74 said:

Γιατί δεν χρησιμοποιείς το google messages που έχει rcs και χωρίς να πειράξεις τίποτα, τι παραπάνω σου προσφέρει η εφαρμογή messages της samsung; το κάνεις μόνο για να υπάρχει ομοιογένεια ή κάτι άλλο; 

Και ομοιογένεια αλλα και μέσω Samsung messages μπορείς να στείλεις φωτογραφίες καιβλ βίντεο σε πλήρη ανάλυση 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

On 24/5/2023 at 11:06 ΜΜ, mspant said:

Καλησπέρα, τα φώτα σας παρακαλώ , να επισημάνω ότι είμαι τελείως άσχετος με τη λήψη φωτογραφιών, προσπαθώ να τραβήξω με expert raw, astrophoto mode το φεγγάρι με την Αφροδίτη με τη βοήθεια τριποδου , το αποτέλεσμα είναι χάλια όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ , φταίει κάτι στο κινητό ; Κάτι κάνω λάθος ; Οι ρυθμίσεις είναι στις default νομίζω , να τονίσω ότι έχω στους φακούς Optik Pro Lens Protector Spigen. Στη δεύτερη φωτό τα πράγματα είναι καλύτερα με το 100x zoom.

20230523_231258.jpg

20230524_212708.jpg

Αν έχεις κάποια κάλυψη πάνω στο φακό βγάλε την. Δεν είναι σχεδιασμένοι για να καλύπτονται. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Και ομοιογένεια αλλα και μέσω Samsung messages μπορείς να στείλεις φωτογραφίες καιβλ βίντεο σε πλήρη ανάλυση 

Δεν το ήξερα ότι με το samsung messages στέλνεις σε πλήρη ανάλυση. Το είδα τώρα. Εγώ χρησιμοποιώ το google messages και έχω ενεργοποιήσει το rcs αλλά δεν έχω καταλάβει τι παραπάνω προσφέρει πέρα το ότι η αποστολή γίνεται μέσω δεδομενων. Διάβασα πως θα αντικαταστήσει κάποια στιγμή το κλασικό sms και mms  αλλά μέχρι εκεί. Αν στείλω δηλαδή rcs μήνυμα σε συσκευή που  δεν έχει ενεργό rcs, ως τι το λαμβάνει, ως κλασικό sms ή mms; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, vastegial_74 said:

Δεν το ήξερα ότι με το samsung messages στέλνεις σε πλήρη ανάλυση. Το είδα τώρα. Εγώ χρησιμοποιώ το google messages και έχω ενεργοποιήσει το rcs αλλά δεν έχω καταλάβει τι παραπάνω προσφέρει πέρα το ότι η αποστολή γίνεται μέσω δεδομενων. Διάβασα πως θα αντικαταστήσει κάποια στιγμή το κλασικό sms και mms  αλλά μέχρι εκεί. Αν στείλω δηλαδή rcs μήνυμα σε συσκευή που  δεν έχει ενεργό rcs, ως τι το λαμβάνει, ως κλασικό sms ή mms; 

το θεμα ειναι πως ξερεις απο πριν αν ο αλλος εχει ενεργη μια τετοια λειτουργια να στειλεις data και να μην χρεωθεις mms? πχ στο iphone σου λεει αν εχει imessage ο αλλος. φαινεται δηλαδη απο την επαφη. εδω πως το καλαβαινουμε σε ποιους μπορουμε να στειλουμε ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι πως ξερεις απο πριν αν ο αλλος εχει ενεργη μια τετοια λειτουργια να στειλεις data και να μην χρεωθεις mms? πχ στο iphone σου λεει αν εχει imessage ο αλλος. φαινεται δηλαδη απο την επαφη. εδω πως το καλαβαινουμε σε ποιους μπορουμε να στειλουμε ?
Αλλάζει το χρώμα στις "φούσκες" των μηνυμάτων. Στην μια περίπτωση είναι πράσινες στην άλλη είναι μπλε

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, vastegial_74 said:

Δεν το ήξερα ότι με το samsung messages στέλνεις σε πλήρη ανάλυση. Το είδα τώρα. Εγώ χρησιμοποιώ το google messages και έχω ενεργοποιήσει το rcs αλλά δεν έχω καταλάβει τι παραπάνω προσφέρει πέρα το ότι η αποστολή γίνεται μέσω δεδομενων. Διάβασα πως θα αντικαταστήσει κάποια στιγμή το κλασικό sms και mms  αλλά μέχρι εκεί. Αν στείλω δηλαδή rcs μήνυμα σε συσκευή που  δεν έχει ενεργό rcs, ως τι το λαμβάνει, ως κλασικό sms ή mms; 

Γιατί στο google messages δεν στέλνει σε πλήρη ανάλυση; Απλα απενεργοποιεις την γρήγορη αποστολή φωτογραφιών.

Και εγώ δεν βρίσκω λογο να χρησιμοποιώ τα sms σαν μια ακομα chat εφαρμογή, ειδικα οταν εμπεριέχει τον μπελά του εχει ή δεν εχει αλλος την υπηρεσία ενεργοποιημενη και να πρέπει να του εξηγήσεις κατι καινούργιο οταν ηδη εχει μαθει viber, messenger, WhatsUp. Είναι απλά η προσπάθεια της google να σπασει μια συνήθεια που εχουν κυρίως οι Αμερικανοί να στελνουν iMessages. Μια συνήθεια που δημιουργήθηκε πριν αποκτήσουμε 10 chat εφαρμογές. Και ηταν και λογος να παρεις iPhone για το status, γιατι πολλα πιτσιρίκια μιλουσαν με iMessage και κάποιος που δεν ειχε iPhone εμενε στην απ εξω. 

Αντε το επόμενο βημα είναι να μας δωσουν και το χειρότερο χαρακτηριστικό όλων, ο dialer να εχει ολες τις κλησεις απο ολες τις εφαρμογές, οπως ειναι στο iOs. 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

με thl εχεις rcs με samsung messages?
Όχι δουλεύω rcs μέσω Google Messages.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vastegial_74 said:

Δεν το ήξερα ότι με το samsung messages στέλνεις σε πλήρη ανάλυση. Το είδα τώρα. Εγώ χρησιμοποιώ το google messages και έχω ενεργοποιήσει το rcs αλλά δεν έχω καταλάβει τι παραπάνω προσφέρει πέρα το ότι η αποστολή γίνεται μέσω δεδομενων. Διάβασα πως θα αντικαταστήσει κάποια στιγμή το κλασικό sms και mms  αλλά μέχρι εκεί. Αν στείλω δηλαδή rcs μήνυμα σε συσκευή που  δεν έχει ενεργό rcs, ως τι το λαμβάνει, ως κλασικό sms ή mms; 

αν δεν εχει ενεργο rcs στο δειχνει αμεσα και το στελνει sms ή mms

1 hour ago, Nikos_Mpl said:

το θεμα ειναι πως ξερεις απο πριν αν ο αλλος εχει ενεργη μια τετοια λειτουργια να στειλεις data και να μην χρεωθεις mms? πχ στο iphone σου λεει αν εχει imessage ο αλλος. φαινεται δηλαδη απο την επαφη. εδω πως το καλαβαινουμε σε ποιους μπορουμε να στειλουμε ?

οταν ο αλλος εχει rcs στο βγαζει μπλε το εικονιδιο αποστολής

33 minutes ago, stamatis3133 said:

Γιατί στο google messages δεν στέλνει σε πλήρη ανάλυση; Απλα απενεργοποιεις την γρήγορη αποστολή φωτογραφιών.

Και εγώ δεν βρίσκω λογο να χρησιμοποιώ τα sms σαν μια ακομα chat εφαρμογή, ειδικα οταν εμπεριέχει τον μπελά του εχει ή δεν εχει αλλος την υπηρεσία ενεργοποιημενη και να πρέπει να του εξηγήσεις κατι καινούργιο οταν ηδη εχει μαθει viber, messenger, WhatsUp. Είναι απλά η προσπάθεια της google να σπασει μια συνήθεια που εχουν κυρίως οι Αμερικανοί να στελνουν iMessages. Μια συνήθεια που δημιουργήθηκε πριν αποκτήσουμε 10 chat εφαρμογές. Και ηταν και λογος να παρεις iPhone για το status, γιατι πολλα πιτσιρίκια μιλουσαν με iMessage και κάποιος που δεν ειχε iPhone εμενε στην απ εξω. 

Αντε το επόμενο βημα είναι να μας δωσουν και το χειρότερο χαρακτηριστικό όλων, ο dialer να εχει ολες τις κλησεις απο ολες τις εφαρμογές, οπως ειναι στο iOs. 

εγω εκανα δοκιμη την επιλογη που λες και παλι τα στελνει σε συμπιεση...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, stamatis3133 said:

Γιατί στο google messages δεν στέλνει σε πλήρη ανάλυση; Απλα απενεργοποιεις την γρήγορη αποστολή φωτογραφιών.

Και εγώ δεν βρίσκω λογο να χρησιμοποιώ τα sms σαν μια ακομα chat εφαρμογή, ειδικα οταν εμπεριέχει τον μπελά του εχει ή δεν εχει αλλος την υπηρεσία ενεργοποιημενη και να πρέπει να του εξηγήσεις κατι καινούργιο οταν ηδη εχει μαθει viber, messenger, WhatsUp. Είναι απλά η προσπάθεια της google να σπασει μια συνήθεια που εχουν κυρίως οι Αμερικανοί να στελνουν iMessages. Μια συνήθεια που δημιουργήθηκε πριν αποκτήσουμε 10 chat εφαρμογές. Και ηταν και λογος να παρεις iPhone για το status, γιατι πολλα πιτσιρίκια μιλουσαν με iMessage και κάποιος που δεν ειχε iPhone εμενε στην απ εξω. 

Αντε το επόμενο βημα είναι να μας δωσουν και το χειρότερο χαρακτηριστικό όλων, ο dialer να εχει ολες τις κλησεις απο ολες τις εφαρμογές, οπως ειναι στο iOs. 

Τα είπες όλα με ένα μνμ, respect! 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχετε δει λίγο λάθος το RCS. Δεν είναι της google , δεν είναι της Samsung. Είναι η εξέλιξη του SMS, που μετεβει σε μια καινούργια εποχή. Προσφέρει κρυπτογραφηση end to end (και άλλοι το κάνουν αυτο) χωρίς να περνάει από κανέναν server ( viber,miber, what's up και λοιπά σκουπιδια), προσφέρει ομαδικές συνομιλίες και όλα τα υπόλοιπα καλούδια των υπολοίπων messaging εφαρμογων. Καθώς το android κατέχει μερίδιο αγοράς άνω του 80% έχει προοπτική να γίνει η μεγαλύτερη πλατφόρμα ανταλλαγής μηνυμάτων πολυμέσων παγκοσμίως. Προσωπικά έχω ενημερώσει όσους περισσότερους μπορώ στον κόσμο του android και ήδη τα περισσότερα μυνηματα ,τουλάχιστον στο δικό μου κύκλο γίνονται από εκεί. Το viber έχει μείνει στο κινητό μου κυρίως λόγο κάποιον ομαδικών συνομιλιών που συμμετέχουν apple χρήστες καθώς η apple δεν το έχει υιοθετήσει ακόμα. Προσωπικά ελπίζω να καθιερωθεί γρήγορα, να εντάξει η google την ενεργοποίηση του υποχρεωτικά κατά το πρώτο σεταρισμα του κινητού (καθως οταν βγαζει το promt για ενεργοποιηση οι περισσότεροι πατανε skip) και να τελειώνουμε με τις υπόλοιπες σαβούρες.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk







Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Alexakisd said:

Αλλάζει το χρώμα στις "φούσκες" των μηνυμάτων. Στην μια περίπτωση είναι πράσινες στην άλλη είναι μπλε

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

για την εφαρμογη της google λες ή της Samsung? προσωπικα προτιμω της Samsung αλλα δε μπορω να καταλαβω αν στελνω μεσω data ή sms/mms και το φοβαμαι μην χρεωθω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, bromonano2 said:

Μάλλον έχετε δει λίγο λάθος το RCS. Δεν είναι της google , δεν είναι της Samsung. Είναι η εξέλιξη του SMS, που μετεβει σε μια καινούργια εποχή. Προσφέρει κρυπτογραφηση end to end (και άλλοι το κάνουν αυτο) χωρίς να περνάει από κανέναν server ( viber,miber, what's up και λοιπά σκουπιδια), προσφέρει ομαδικές συνομιλίες και όλα τα υπόλοιπα καλούδια των υπολοίπων messaging εφαρμογων. Καθώς το android κατέχει μερίδιο αγοράς άνω του 80% έχει προοπτική να γίνει η μεγαλύτερη πλατφόρμα ανταλλαγής μηνυμάτων πολυμέσων παγκοσμίως. Προσωπικά έχω ενημερώσει όσους περισσότερους μπορώ στον κόσμο του android και ήδη τα περισσότερα μυνηματα ,τουλάχιστον στο δικό μου κύκλο γίνονται από εκεί. Το viber έχει μείνει στο κινητό μου κυρίως λόγο κάποιον ομαδικών συνομιλιών που συμμετέχουν apple χρήστες καθώς η apple δεν το έχει υιοθετήσει ακόμα. Προσωπικά ελπίζω να καθιερωθεί γρήγορα, να εντάξει η google την ενεργοποίηση του υποχρεωτικά κατά το πρώτο σεταρισμα του κινητού (καθως οταν βγαζει το promt για ενεργοποιηση οι περισσότεροι πατανε skip) και να τελειώνουμε με τις υπόλοιπες σαβούρες.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Εγω προσωπικα πιστευω οτι αργησαν και αν δεν υπηρχαν οι Αμερικανοι iMessage χρηστες που εχουν τη συνηθεια να πανε στα sms για να συνομιλησουν, δεν θα υπηρχε ουτε 1% πιθανοτητα να καθιερωθει το RCS. Eνω ταυτοχρονα γκρινιαζω οτι εχουμε φτασει να εχουμε 7-8 εφαρμογες messaging στο κινητο, το RCS αργησε. Εδω δεν βλεπω χρηστες iPhone να κανουν facetime κλησεις, ενω στην Αμερικη του δινουν και καταλαβαινει.
Τα viber, messenger κτλ εχουν την ευκολια οτι ειναι cross platform και στελνεις μυνημα χωρις να σε νοιαζει (και χωρις να ελπιζεις κατι) αν ο αλλος εχει iPhone με iMessage, Android με google RCS app, Samsung με Samsung RCS app που στελνει τις φωτογραφιες φουλ αναλυση, Honor με Honor RCS app που κανει τουμπες και Xiaomi με Xiaomi RCS app που εχει πιο πολλες φατσουλες.. 

Τελος, μια υποσημειωση, οι εφαρμογες μυνηματων δεν ειναι file transfer εφαρμογες, εγω για χρονια εχω μαθει να στελνω τα μεγαλα αρχεια με link απο το google drive.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εγω το χρησιμοποιώ κυρίως με χρήστες απο την οικογένεια μου που ανταλλάσσουμε φωτογραφίες κτλ και μιλάμε συχνά με μηνύματα...δεν απαιτώ από κανέναν να το έχει αλλα έχω παρατηρήσει οτι αρκετοί χρήστες -πελατες εχουν και βολεύει πολλές φορές...

 

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

On 27/5/2023 at 11:52 ΠΜ, Sofos_5 said:

Έκανα την αναβάθμιση με THL και τελικά δεν είχα θέμα με το Google Pay, ανοίγει κανονικά θα το δοκιμάσω και για πληρωμή σε λίγο.

Με thl παίζουν και τα 3 που αναφέρετε πάντως, ηχογράφηση, spam protection +RCS (Cosmote).

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

αφησε στο ταυλανδης(thl)θα εχεις ολα τα καλα.το anti spam απο οτι θυμαμαι με τις ελληνικες ρομ δν δουλευε..εσυ θα κοιτας παντα το πρωτο τι ειναι ...π.χ αν ειναι (thl) opote θα βγαινει για ταυλανδη θα παιρνεις και το update μεσω ota!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...