Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χριστός ανέστη καλησπέρα στην ομάδα....

Αυτή την στιγμή είμαι με το s21 ultra και μπορώ να πω παρά πολύ ευχαριστημένος....

Τώρα σκέφτομαι να κάνω την αλλαγή για το s23 ultra υπάρχει κάποιος που να το έχει αγοράσει από Αμερική να μας πει διαφορές στην τιμή?

Αξίζει?μιας και έχουν πλέον τον ίδιο επεξεργαστή?

Ευχαριστώ πολύ 

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, super_f said:

1. Η ειδοποίηση για το κλείδωμα του ασφαλούς φακέλου σε κάθε επανεκκίνηση (πραγματικά, ΑΣΤΟΝ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ! Άμα θέλω ΘΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ!).

 

Το ρώτησα και γω πιο πάνω.Υπάρχει κάποια λύση σ αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Το ρώτησα και γω πιο πάνω.Υπάρχει κάποια λύση σ αυτό;
Κάνεις τόσο συχνά επανεκκίνηση?

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Konstantine73 said:

Κάνεις τόσο συχνά επανεκκίνηση?

sent from my S23Ultra 12/512
 

Εγώ προσωπικά κάθε μέρα. Φορτίζω πάντα το βράδυ με κλειστό τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά κάθε μέρα. Φορτίζω πάντα το βράδυ με κλειστό τηλέφωνο.
Μεγάλος ψυχαναγκασμός πρόσεξέ το λίγο...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Konstantine73 said:

Μεγάλος ψυχαναγκασμός πρόσεξέ το λίγο...

sent from my S23Ultra 12/512
 

Βλέπω δεν έλλειψαν απ' το forum τα τρολάκια που θα πετάξουν την εξυπνάδα τους χωρίς κανέναν λόγο...

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω δεν έλλειψαν απ' το forum τα τρολάκια που θα πετάξουν την εξυπνάδα τους χωρίς κανέναν λόγο...
Γιατί ρε φίλε τρολακι?

Εγώ δεν έχω κανένα γνωστό που κάνει αυτό που κάνεις...

Και ναι προσωπικά το θεωρώ ψυχαναγκασμό

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Konstantine73 said:

Γιατί ρε φίλε τρολακι?

Εγώ δεν έχω κανένα γνωστό που κάνει αυτό που κάνεις...

Και ναι προσωπικά το θεωρώ ψυχαναγκασμό

sent from my S23Ultra 12/512
 

Βρε εσύ μπορεί να θεωρείς και κάποιον που έχει 2 τηλέφωνα το ένα Android και το άλλο iphone διπολική προσωπικότητα γιατί κανένας φίλος σου δεν το κάνει, παρόλα αυτά το forum λέγεται myphone. Μπορείς να googlάρεις κάτι σε mypsychology, ίσως να βρεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Βρε εσύ μπορεί να θεωρείς και κάποιον που έχει 2 τηλέφωνα το ένα Android και το άλλο iphone διπολική προσωπικότητα γιατί κανένας φίλος σου δεν το κάνει, παρόλα αυτά το forum λέγεται myphone. Μπορείς να googlάρεις κάτι σε mypsychology, ίσως να βρεις κάτι.
Ξέρεις ο ψυχαναγκασμός είναι κάτι που δεν το συναντάμε στην πλειοψηφία του πληθυσμού...

Και όχι οι δύο συσκευές δεν είναι ψυχαναγκασμός.... Είναι προτίμηση.

Αλλά να κάθομαι τώρα και να φορτίζω το τηλέφωνο κλειστό και να του κάνω κάθε μέρα επανεκκινήσεις αυτό είναι ψυχαναγκασμός...

Τέλος πάντων δικαίωμά σου...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Just now, Konstantine73 said:

Ξέρεις ο ψυχαναγκασμός είναι κάτι που δεν το συναντάμε στην πλειοψηφία του πληθυσμού...

Και όχι οι δύο συσκευές δεν είναι ψυχαναγκασμός.... Είναι προτίμηση.

Αλλά να κάθομαι τώρα και να φορτίζω το τηλέφωνο κλειστό και να του κάνω κάθε μέρα επανεκκινήσεις αυτό είναι ψυχαναγκασμός...

Τέλος πάντων δικαίωμά σου...

sent from my S23Ultra 12/512
 

Μα συνεχίζεις να τοποθετείσαι για θέματα τα οποία δεν άπτονται της γενικότερης θεματικής του συγκεκριμένου forum. Το  να λες τι καθιστά ψυχαναγκασμό και αν συναντάται ή όχι στην πλειοψηφία του πληθυσμού, ξαναλέω αφορά άλλου είδους forum. Εγώ ζήτησα βοήθεια για ένα ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ θέμα με την συγκεκριμένη ειδοποίηση και συ σε λίγο θα με ρωτήσεις για τα παιδικά μου χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

Μα συνεχίζεις να τοποθετείσαι για θέματα τα οποία δεν άπτονται της γενικότερης θεματικής του συγκεκριμένου forum. Το  να λες τι καθιστά ψυχαναγκασμό και αν συναντάται ή όχι στην πλειοψηφία του πληθυσμού, ξαναλέω αφορά άλλου είδους forum. Εγώ ζήτησα βοήθεια για ένα ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ θέμα με την συγκεκριμένη ειδοποίηση και συ σε λίγο θα με ρωτήσεις για τα παιδικά μου χρόνια!
Μπορείς να Συνεχίζεις να κάνεις αυτό που κάνεις γιατί από ότι φαίνεται δεν υπάρχει λύση σε αυτό που ζητάς...

Καλές επανεκκινήσεις λοιπόν...

Τέλος από μένα καλή συνέχεια

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαρείτε το εργαλείο χωρίς πολλά πολλά. Η συσκευή τουλάχιστον σε μένα λειτουργεί απροβληματιστα. Από ότι ακούω υπάρχουν ελάχιστα παράπονα.
Θεωρώ ότι είναι ότι πιο ολοκληρωμένο βγήκε τα τελευταία χρόνια οπότε βγάλτε του το λάδι όπως θέλει ο καθένας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαρείτε το εργαλείο χωρίς πολλά πολλά. Η συσκευή τουλάχιστον σε μένα λειτουργεί απροβληματιστα. Από ότι ακούω υπάρχουν ελάχιστα παράπονα.
Θεωρώ ότι είναι ότι πιο ολοκληρωμένο βγήκε τα τελευταία χρόνια οπότε βγάλτε του το λάδι όπως θέλει ο καθένας.

Έχεις απόλυτο δίκιο....

Άλλοι θα του βγάλουν το λάδι στη χρήση και άλλοι στις επανεκκινήσεις....

Όπως τη βρίσκει ο καθένας...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Πω πω κάψιμο ζωή μηδέν….


Sent from my iPad Pro using Tapatalk
Αν αναφέρεσαι σε μένα να σου υπενθυμίσω ότι και εσύ είσαι μέλος του φόρουμ και μόλις σχολίασες...

Για το ζωή μηδέν ασχολίαστο...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και δεύτερη σιμ και νομίζω ότι αυξήθηκε η κατανάλωση μπαταρίας, φυσιολογικό λέτε?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bardull said:

Έβαλα και δεύτερη σιμ και νομίζω ότι αυξήθηκε η κατανάλωση μπαταρίας, φυσιολογικό λέτε?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λογικό και απολύτως φυσιολογικό 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, bardull said:

Έβαλα και δεύτερη σιμ και νομίζω ότι αυξήθηκε η κατανάλωση μπαταρίας, φυσιολογικό λέτε?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μάλλον η δεύτερη SIM στη διαδρομή της ημέρας σου κάπου ζορίζεται με το σήμα. Παρατήρησέ το με τις μπάρες του σήματος επάνω και αν βεβαιωθείς ότι πρόκειται για συγκεκριμένο μέρος μπορείς να κάνεις μια ρουτίνα ώστε να απενεργοποιείται αυτή η SIM όταν βρίσκεσαι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να εφαρμόσω με κάποιο τρόπο την παρακάτω ρουτίνα

Εάν το wifi είναι ενεργό και το σήμα του κινητού είναι 1 μπάρα, τότε να ενεργοποιηει το 3G. Εάν το wifi είναι κλειστό, τοτε θα ενεργοποιείται σε 4G

Δεν μπορώ να βρω στις ρουτίνες την διαχείριση του σήματος.

 

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι υπάρχει ρύθμιση στη ρουτίνα για την ισχύ του σήματος. Και μου φαίνεται λογικό καθώς πρόκειται για κάτι πολύ ευμετάβλητο οπότε η ρουτίνα θα ενεργοποιούταν και θα απενεργοποιούταν συνεχώς.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, MobilePerson said:

Μπορώ να εφαρμόσω με κάποιο τρόπο την παρακάτω ρουτίνα

Εάν το wifi είναι ενεργό και το σήμα του κινητού είναι 1 μπάρα, τότε να ενεργοποιηει το 3G. Εάν το wifi είναι κλειστό, τοτε θα ενεργοποιείται σε 4G

Δεν μπορώ να βρω στις ρουτίνες την διαχείριση του σήματος.

 

Οταν κλείνει το wifi  να ανοίγει σε 4g γίνεται. Το πρώτο που λες όχι.με την ισχύ του wifi μπορείς να κάνεις κάποια ρουτινα. Όχι με την ισχύ του σήματος 

Link to comment
Share on other sites

Hello! Πήρα τη θήκη της Nillki .όλα οκ με τη πίσω προστασία της συσκευής. Αλλά,παιδιά μπροστά φοβάμαι την οθόνη. Την έχω χωρίς κάποια προστασία και τη βάζω μέσα σε ένα τσαντάκι ώμου που έχω μαζί μου.

Προτείνετε κάποιο τζαμακι οθόνης? Γιατί νομίζω ότι υπάρχει και θήκη που καλύπτει τη συσκευή μπροστά και πίσω αλλά δεν ξέρω αν πίσω καλύπτει και τους φακούς των καμερών. 

Οπότε αν και ευχαριστημένος με τη πισω πλευρά απο θέμα σκόνης κλπ ,μπροστα πως λέτε να κινηθώ?

https://www.skroutz.gr/s/40568300/Nillkin-Camshield-Pro-Back-Cover-Πλαστικό-Μαύρο-Galaxy-S23-Ultra.html?product_id=146687999&sponsored=true

Link to comment
Share on other sites

Συνδέω έναν σκληρό 4tb μέσω  usb otg με το κινητό. Βγάζει μήνυμα "μόνο για ανάγνωση". Δεν μου επιτρέπει να μεταφέρω αρχεία. 

Υπάρχει κάποια λύση;; 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 5 περίπου εβδομαδες που το έχω, ξαφνικά νομίζω ότι η μπαταρία άρχισε να κρατάει πολυ περισσότερο χωρίς να αλλάξω κάτι σε ρυθμίσεις ή ιδιαίτερα τον τρόπο χρησης. 

Υπάρχει κάποια λογική εξήγηση; 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατηρώ ότι με τη χρήση ακουστικών Bluetooth πέφτει η μπαταρία σε λογικά πλαίσια, αλλά πέφτει. 1 μέρα σχεδόν κρατάει αλλά με μικρή χρήση από μεριάς μού. Σε λίγες μέρες που θα λείψω εκτός σε νησί θα γίνει χρήση βίντεο κ φώτο, οπότε θα δούμε πως θα τα πάει τότε 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...