Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Quote

Παιδιά έχει ασχοληθεί κανείς με το θέμα του PWM (pulse width modulation).

 

ουδεν εχει γινει αντιληπτο απο τη μερια μου.

Edited by kek
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EricssonyFan said:

Βρε τις συμπτώσεις.. 

Δηλαδή?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ασχοληθεί κανείς με το θέμα του PWM (pulse width modulation). Τον τελευταίο 1,5 χρόνο (κατά σατανική σύμπτωση από όταν πήρα το s22u) μέχρι και σήμερα με το s23u νιώθω μεγάλη καταπόνηση, ξηροφθαλμία κ.λπ. μετά από παρατεταμένη χρήση του τηλεφώνου. Δεν την είχα με το iphone 7 plus που είχε lcd οθόνη. Έχω διαβάσει αρκετά και βλέπω ότι η samsung έχει το χειρότερο θέμα τρεμοπαίγματος οθόνης (και η apple δεν τα πάει πολύ καλύτερα), ενώ οι Κινέζοι έχουν εκτοξευτεί σε επίπεδα 1920hz κλπ..σε σχέση με τα 240hz της samsung και τα 480hz (πρόσφατα τα βελτίωσε με το 15) της apple.
¨Εχετε άποψη?
https://www.sammyfans.com/2023/05/29/display-pwm-dimming-samsung-galaxy-s23-ultra-vs-honor-apple/
Είσαι απλά ευαίσθητος.... Μη διαβάζεις τέτοια, πρόκειται περί αυθυποβολής.... εγώ που το χρησιμοποιώ αρκετά δεν έχω κάτι παρατηρήσει.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, costsa41 said:

Είσαι απλά ευαίσθητος.... Μη διαβάζεις τέτοια, πρόκειται περί αυθυποβολής.... εγώ που το χρησιμοποιώ αρκετά δεν έχω κάτι παρατηρήσει.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κωστα εννοειται ότι μπορεί να επηρεάζεται μικρή μερίδα κόσμου...απλώς το έχω διαπιστώσει και με το λάπτοπ oled που έχω...με κουράζει πολύ περισσότερο από το απλό χωρίς oled...και παρότι έχει 90hz refresh rate...αυτό που πειράζει εμένα βέβαια μπορεί να είναι οκ για κάποιον αλλο

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Κωστα εννοειται ότι μπορεί να επηρεάζεται μικρή μερίδα κόσμου...απλώς το έχω διαπιστώσει και με το λάπτοπ oled που έχω...με κουράζει πολύ περισσότερο από το απλό χωρίς oled...και παρότι έχει 90hz refresh rate...αυτό που πειράζει εμένα βέβαια μπορεί να είναι οκ για κάποιον αλλο
Για να το λες εσύ είναι σίγουρο ότι πραγματικά κάτι υπάρχει! Απλά επειδή είμαι κι εγώ πολύ ευαίσθητος στα μάτια το έγραψα γιατί δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Γενικά αυτές οι συσκευές που εκπέμπουν ακτινοβολία δεν είναι ότι καλύτερο για τα μάτια. Αυτό με το μπλε φως τη ρύθμιση που έχει λέω μήπως κάνει κάτι καλύτερο για σένα;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, costsa41 said:

Για να το λες εσύ είναι σίγουρο ότι πραγματικά κάτι υπάρχει! Απλά επειδή είμαι κι εγώ πολύ ευαίσθητος στα μάτια το έγραψα γιατί δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Γενικά αυτές οι συσκευές που εκπέμπουν ακτινοβολία δεν είναι ότι καλύτερο για τα μάτια. Αυτό με το μπλε φως τη ρύθμιση που έχει λέω μήπως κάνει κάτι καλύτερο για σένα;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχω διαπιστώσει ότι η λειτουργία extra dim το βράδυ βοηθάει...ειδικά όταν βλέπεις την οθόνη του κινητού σε σκοτεινό περιβάλλον...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ασχοληθεί κανείς με το θέμα του PWM (pulse width modulation). Τον τελευταίο 1,5 χρόνο (κατά σατανική σύμπτωση από όταν πήρα το s22u) μέχρι και σήμερα με το s23u νιώθω μεγάλη καταπόνηση, ξηροφθαλμία κ.λπ. μετά από παρατεταμένη χρήση του τηλεφώνου. Δεν την είχα με το iphone 7 plus που είχε lcd οθόνη. Έχω διαβάσει αρκετά και βλέπω ότι η samsung έχει το χειρότερο θέμα τρεμοπαίγματος οθόνης (και η apple δεν τα πάει πολύ καλύτερα), ενώ οι Κινέζοι έχουν εκτοξευτεί σε επίπεδα 1920hz κλπ..σε σχέση με τα 240hz της samsung και τα 480hz (πρόσφατα τα βελτίωσε με το 15) της apple.
¨Εχετε άποψη?
https://www.sammyfans.com/2023/05/29/display-pwm-dimming-samsung-galaxy-s23-ultra-vs-honor-apple/
Δοκίμασε αυτό....είχα και εγώ πονοκεφάλους και μετά από αυτό όλα καλά

650fde6a1908a30ae6912574f446fb1a.jpg

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Δοκίμασε αυτό....είχα και εγώ πονοκεφάλους και μετά από αυτό όλα καλά

650fde6a1908a30ae6912574f446fb1a.jpg

sent from my S23Ultra 12/512
 

Θα το δοκιμάσω Κωνσταντίνε. Προς το παρόν το έχω ενεργό μόνο το βράδυ. Έχεις παρατηρήσει θέματα με την απόδοση των χρωμάτων κατά τη διάρκεια της ημέρας;

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω Κωνσταντίνε. Προς το παρόν το έχω ενεργό μόνο το βράδυ. Έχεις παρατηρήσει θέματα με την απόδοση των χρωμάτων κατά τη διάρκεια της ημέρας;
Κανένα θέμα πλέον το έχω συνηθίσει

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εξαφανίστηκε απο το smart lock  η επιλογή ν ξεκλειδώνει με συσκευές όπως το ρολόι κτλ

https://9to5google.com/2023/09/21/trusted-devices-missing/

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εξαφανίστηκε απο το smart lock  η επιλογή ν ξεκλειδώνει με συσκευές όπως το ρολόι κτλ
https://9to5google.com/2023/09/21/trusted-devices-missing/
Δηλαδή στο κινητό σου δεν υπάρχει?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα υπάρχει

Έκανα ενημέρωση συστήματος google play τώρα ζήτησε επανεκκίνηση και επανήλθε

Στάλθηκε από το Galaxy S23 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος όταν βγάζουμε το πενάκι πως εμφανίζεται το κουμπάκι που αχνοφαίνεται στην οθόνη με τις επιλογές του s pen? Στο 22 υπηρχε

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, ddr2 said:

Δηλαδή στο κινητό σου δεν υπάρχει?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μόνο η επιλογή για αξιόπιστες συσκευές 

21 minutes ago, andreas443 said:

Ούτε σε μένα υπάρχει

Έκανα ενημέρωση συστήματος google play τώρα ζήτησε επανεκκίνηση και επανήλθε

Στάλθηκε από το Galaxy S23 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Και εγώ την έκανα αλλα δεν επανηλθε

 

Edit:πηγα έλεγξα τώρα παλι και υπάρχει 

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Στο s22u είναι εκεί η επιλογή χωρίς να έχω κάνει κάτι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, thabull said:

Αγαπητέ Dark Lord, η ηλικία σου?

 

39 αγαπητέ μου, έχει κάποια σημασία;

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

39 αγαπητέ μου, έχει κάποια σημασία;
Η ενοχληση στα μάτια θα μπορούσε να οφειλεται και σε παραγοντες όπως η πρεσβυωπία (επειδη ανέφερες ότι έχεις θεμα και με το laptop). Ρώτησα λοιπόν μήπως και εισαι στα ξεκινήματα, αλλα έχεις χρόνο ακόμη..... ;-)

Sent from my S23 ULTRA using Tapatalk

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, thabull said:

Η ενοχληση στα μάτια θα μπορούσε να οφειλεται και σε παραγοντες όπως η πρεσβυωπία (επειδη ανέφερες ότι έχεις θεμα και με το laptop). Ρώτησα λοιπόν μήπως και εισαι στα ξεκινήματα, αλλα έχεις χρόνο ακόμη..... ;-)

Sent from my S23 ULTRA using Tapatalk
 

Χαχαχαα προς το παρόν λίγη μυωπία...αλλά όπου να ναι...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε. 

Ασφαλείας Σεπτεμβρίου είναι αυτή? 

Screenshot_20230923_144431_Software update.jpg

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kostas197 said:

Ξέρει κάποιος όταν βγάζουμε το πενάκι πως εμφανίζεται το κουμπάκι που αχνοφαίνεται στην οθόνη με τις επιλογές του s pen? Στο 22 υπηρχε

Θέλεις να πεις ότι όταν είναι ξεκλείδωτο και βγάζεις το πενάκι, δεν εμφανίζεται το κουμπακι?

Δοκίμασες να το δεις με τις ρυθμίσεις?

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, thabull said:

Θέλεις να πεις ότι όταν είναι ξεκλείδωτο και βγάζεις το πενάκι, δεν εμφανίζεται το κουμπακι?

Δοκίμασες να το δεις με τις ρυθμίσεις?

Ούτε σε μένα φενεται αυτό πενάκι το διάφανο για να έχω άμεση πρόσβαση στις εργασίες. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, theopanatha13 said:

Ούτε σε μένα φενεται αυτό πενάκι το διάφανο για να έχω άμεση πρόσβαση στις εργασίες. 

Όταν είναι κανονικά σε λειτουργία το τηλέφωνο και βγάζεις το πενάκι ή όταν είναι σε standby mode και το βγάζεις?

Γιατί αν το τηλέφωνο είναι σε standby mode, θα πρέπει να το ξεκλειδώσεις για να φανεί...

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, thabull said:

Όταν είναι κανονικά σε λειτουργία το τηλέφωνο και βγάζεις το πενάκι ή όταν είναι σε standby mode και το βγάζεις?

Γιατί αν το τηλέφωνο είναι σε standby mode, θα πρέπει να το ξεκλειδώσεις για να φανεί...

 Σε λειτουργία είναι δεν το εμφανίζει 

2 minutes ago, theopanatha13 said:

 Σε λειτουργία είναι δεν το εμφανίζει 

Όταν το βγάζω εμφανίζει αυτο

Screenshot_20230923_172042_Word.jpg

3 minutes ago, theopanatha13 said:

 Σε λειτουργία είναι δεν το εμφανίζει 

Όταν το βγάζω εμφανίζει αυτο

Screenshot_20230923_172042_Word.jpg

Και στη συνέχεια αυτό κενό δεν υπάρχει η συντόμευση 

Screenshot_20230923_172054_Word.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...