Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα 
Έχω αυτή τη στιγμή το s22 ultra 
Θέλω να ρωτήσω καθαρά από θέμα μπαταρίας αξίζει να αλλάξω το τηλέφωνο και να πάω στο s23 ultra; 
Δηλαδή εγώ τώρα κάθε βράδυ βάζω για φόρτιση τη συσκευή που έχω ένα 15 με 20%
Πες ότι πάω στο s23 πάλι θα μπαίνει για φόρτιση το τηλέφωνο; 
Είναι λίγο υποθετικό το ερώτημα αλλά οι περισσότεροι πως κ πότε φορτίζετε τη συσκευή; 
Ευχαριστώ 
Με τη χρήση που φαντάζομαι ότι κάνεις όχι δε θα μπαίνει. Θα έχει περισσότερη μπαταρία. Όμως μέχρι την άλλη μέρα το βράδυ που μάλλον θα φορτίσεις δε θα σου κρατήσει ειδικά αν κάνεις λίγο παραπάνω χρήση. Δε χρειάζεται να αλλάξεις τηλέφωνο ειδικά αν είσαι ευχαριστημένος με αυτό που έχεις και φορτίζεις στο 20 %.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, patrik said:

Παιδιά καλημέρα 

Έχω αυτή τη στιγμή το s22 ultra 

Θέλω να ρωτήσω καθαρά από θέμα μπαταρίας αξίζει να αλλάξω το τηλέφωνο και να πάω στο s23 ultra; 

Δηλαδή εγώ τώρα κάθε βράδυ βάζω για φόρτιση τη συσκευή που έχω ένα 15 με 20%

Πες ότι πάω στο s23 πάλι θα μπαίνει για φόρτιση το τηλέφωνο; 

Είναι λίγο υποθετικό το ερώτημα αλλά οι περισσότεροι πως κ πότε φορτίζετε τη συσκευή; 

Ευχαριστώ 

Μας ρωτάς αν θα σου βγάλει και την δεύτερη μερα χωρίς φόρτιση;

Αυτό είναι καθαρά υποθετικό. 

Σίγουρα πάντως θα έχεις ένα 20% παραπάνω μπαταρία στο τέλος της ημέρας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τις καθημερινές το βάζω κάθε μέρα για φόρτιση όταν πάω για ύπνο όση μπαταρία και να έχει.
Συνήθως έχει 50-60%.
Σαβ/κα μπορεί με μια φόρτιση να μου βγάλει κι όλο το Σαβ/κι,ανάλογα την χρήση.
Μεγάλο ρόλο παίζει αν η χρήση γίνει αποκλειστικά με WiFi ή με δεδομένα.Με WiFi κρατάει πολύ περισσότερο.
Πάντως το S22 ultra πολλές φορές είχε χρειαστεί και μέσα στην μέρα να το βάλω για λίγο στην φόρτιση για να μπορέσει να μου βγάλει την μέρα,ενώ το 23 ultra ούτε μια φορά δεν έχει χρειαστεί.
Επίσης έχω κι ένα τάμπλετ συμπλήρωμα όταν είμαι σπίτι,οπότε εκείνη την ώρα δεν χρησιμοποιώ το κινητό.Χωρις το τάμπλετ δεν ξέρω αν θα έβγαζε μερα το κινητό.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Στην ενημερωση συστηματος google play εχει κολλησει στο μαιο,σε εσας τι γραφει?πατησα για ελεγχο χθες κατεβασε μια ενημερωση λιγων mb εγινε επανεκκινηση ξανα δοκιμασα μια νεα ενημερωση εγκατασταθηκε ξανα επανεκκινηση ξανα δοκιμαζω κατεβασε μια νεα ακομα αλλα ειναι κολλημενο στο μαιο.

Screenshot_20230917_120542_Settings.jpg

Screenshot_20230917_120520_Google Play Store.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MeteorX said:

Στην ενημερωση συστηματος google play εχει κολλησει στο μαιο,σε εσας τι γραφει?πατησα για ελεγχο χθες κατεβασε μια ενημερωση λιγων mb εγινε επανεκκινηση ξανα δοκιμασα μια νεα ενημερωση εγκατασταθηκε ξανα επανεκκινηση ξανα δοκιμαζω κατεβασε μια νεα ακομα αλλα ειναι κολλημενο στο μαιο.

Screenshot_20230917_120542_Settings.jpg

Screenshot_20230917_120520_Google Play Store.jpg

Μετά από 4-5 ενημερώσεις και επανεκκινήσεις πήγε στον Αύγουστο 

SmartSelect_20230917_121352_Settings.jpg

Edited by theopanatha13
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, thanos1989 said:

Μας ρωτάς αν θα σου βγάλει και την δεύτερη μερα χωρίς φόρτιση;

Αυτό είναι καθαρά υποθετικό. 

Σίγουρα πάντως θα έχεις ένα 20% παραπάνω μπαταρία στο τέλος της ημέρας.

Ναι καθαρά υποθετικό είναι 

Αλλά από τις απαντήσεις σας καταλαβαίνω ότι θα έχω ένα 30-40% το βράδυ το οποίο δε θα μου φτάνει για την επόμενη μέρα. 

Οπως και να χει μόνο όταν το πάρω θα ξέρω 😁

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα μια γνώμη στο παρακάτω θέμα που έχει προκύψει με το κινητό μου!

Καταρχήν ζω εξωτερικό , εχω 2 κάρτες που χρησιμοποιώ μια ελληνική και μια της χώρα Tmobile συγκεκριμένα , δυστυχώς όμως εχω μεγάλο πρόβλημα με το σήμα , παντού όμως , ενω υπάρχει κάλυψη 1 μπάρα με το ζόρι και φυσικά το ίντερνετ σέρνεται !

οι κάρτες έχουν δοκιμαστεί σε άλλο κινητό και είναι φουλ σήμα , κανένα πρόβλημα .

Εχω το κινητό κάνα τρίμηνο περίπου , με όλα τα updates του , έχω κάνει reset , δοκίμασα e-sim μήπως και , λέμε τώρα αλλά τίποτα οπότε σκέφτομαι μήπως έχω πέσει σε προβληματική συσκευή , έχει αντιμετωπίσει κάνεις άλλος τέτοιο θέμα ?

Δίκτυο δεν παίζει καθότι Ολλανδία το 4g+ παίζει παντού , μέχρι και στα χωράφια !

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορα εργοαστασιακων ,διαγραφη ολων δλδ.ετσι και αλλιως 4 εφαρμογες χρησιμοποιω και εχω στη συσκευη οποτε ειναι μιση ωρα υποθεση.εκανα ενημερωσεις αλλα μενει παλι στο μαιο.διαβασα στο reddit οτι συμβαινει σε πολλους τελικα

Screenshot_20230917_133217_Google Play Store.jpg

Διορθωθηκε τελικα βρηκα τη λυση σε ενα φορουμ της oneplus.ηθελε ενημερωση το main componets το κατεβασα απο apkmirror και το ενημερωσα πλεον αλλαξε αμεσως σε αυγουστο.

Screenshot_20230917_133935_Chrome.jpg

Screenshot_20230917_133843_Google Play Store.jpg

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει. Δε νομίζω να έχει κάποιο πρόβλημα. Κάποια στιγμή θα κάνει αναβάθμιση. Εγώ έχω Ιουλίου όπως κάποιος έβαλε παραπάνω.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Luciferia said:

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα μια γνώμη στο παρακάτω θέμα που έχει προκύψει με το κινητό μου!

Καταρχήν ζω εξωτερικό , εχω 2 κάρτες που χρησιμοποιώ μια ελληνική και μια της χώρα Tmobile συγκεκριμένα , δυστυχώς όμως εχω μεγάλο πρόβλημα με το σήμα , παντού όμως , ενω υπάρχει κάλυψη 1 μπάρα με το ζόρι και φυσικά το ίντερνετ σέρνεται !

οι κάρτες έχουν δοκιμαστεί σε άλλο κινητό και είναι φουλ σήμα , κανένα πρόβλημα .

Εχω το κινητό κάνα τρίμηνο περίπου , με όλα τα updates του , έχω κάνει reset , δοκίμασα e-sim μήπως και , λέμε τώρα αλλά τίποτα οπότε σκέφτομαι μήπως έχω πέσει σε προβληματική συσκευή , έχει αντιμετωπίσει κάνεις άλλος τέτοιο θέμα ?

Δίκτυο δεν παίζει καθότι Ολλανδία το 4g+ παίζει παντού , μέχρι και στα χωράφια !

μεσα στις επιλογες προγραμματιστη εχει μια ρυθμιση που λεγεται , οριο ρυθμου ληψης δικτυου . μηπως ειναι ενεργοποιημενη και ρυθμισμενη σε χαμηλη ταχυτητα ?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, stelioz78 said:

μεσα στις επιλογες προγραμματιστη εχει μια ρυθμιση που λεγεται , οριο ρυθμου ληψης δικτυου . μηπως ειναι ενεργοποιημενη και ρυθμισμενη σε χαμηλη ταχυτητα ?

Nope , μόλις το τσέκαρα και είναι χωρίς όριο .

Κατα πως το βλέπω μάλλον θα πάει για service

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία έχει παρατηρήσει κανένας αυξημένη κατανάλωση με το Good Lock;;
Εχω μια τέτοια υποψια, αλλα μπορει και να ειναι τυχαιο
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία έχει παρατηρήσει κανένας αυξημένη κατανάλωση με το Good Lock;;
Κάτι θα είχε αναφερθεί τόσα χρόνια. Συνήθως είναι από την αλλαγή δικής μας συμπεριφοράς η κατανάλωση και πολλούς άλλους παράγοντες. Μην ξεχνάμε ότι κάποιες χώρες το έχουν χρόνια και κάποιοι από το nice lock. Κάτι κάποιος θα είχε γράψει. Πάντως, ανάμεσα στα άλλα που έχει φέρει, η κινούμενη εικόνα έχει πλάκα. Όλοι ρωτάνε πώς έγινε.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, ανάμεσα στα άλλα που έχει φέρει, η κινούμενη εικόνα έχει πλάκα. Όλοι ρωτάνε πώς έγινε.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Υπάρχει κάποιο βίντεο να δούμε κι εμείς;


Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites


Υπάρχει κάποιο βίντεο να δούμε κι εμείς;


Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Πήγαινε στο wonderland και θα στο βγάλει. Έχει δικές του εικόνες και μπορείς να κάνεις και δική σου εικόνα όποια θέλεις. Είναι εύκολο. Μη νομίζεις ότι είναι κάτι το τρομερό απλά είναι διαφορετικό από ότι έχουμε μέχρι τώρα. Στο YouTube αν βάλεις για το good lock θα δεις αρκετά βίντεο με αυτό όπως και πολλά άλλα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, katsiletra said:

Μια απορία έχει παρατηρήσει κανένας αυξημένη κατανάλωση με το Good Lock;;

νομιζω ειναι αναλογως το module που θα χρησιμοποιησεις . αυξημενη καταναλωση εχω δει σιγουρα με το navstar και το registar ,γι αυτο και τα εβγαλα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όταν κατεβάζετε την μπάρα ειδοποιήσεων φενεται το εικονίδιο του nfc? Εμένα φενοτανε αλλά ως δια μαγείας εξαφανίστηκε. Μήπως παίζει ρόλο η αλλαγή csc σε THL ?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, theopanatha13 said:

Καλησπέρα όταν κατεβάζετε την μπάρα ειδοποιήσεων φενεται το εικονίδιο του nfc? Εμένα φενοτανε αλλά ως δια μαγείας εξαφανίστηκε. Μήπως παίζει ρόλο η αλλαγή csc σε THL ?

Πατησε να κατεβει η κουρτινα και θα συρεις το εικονιδιο στη γρηγορη προσβαση(επεξεργασια κουμπιων στις 3 τελιτσες)

Screenshot_20230917_211738_One UI Home.jpg

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MeteorX said:

Πατησε να κατεβει η κουρτινα και θα συρεις το εικονιδιο στη γρηγορη προσβαση(επεξεργασια κουμπιων στις 3 τελιτσες)

Screenshot_20230917_211738_One UI Home.jpg

Ευχαριστώ δεν αναφέρομαι σε αυτό το εικονίδιο που ανοίγεις η κλείνεις το nfc αλλά στο  μικρό άσπρο εικονίδιο του nfc που όταν κατέβαζα την κουρτίνα φενοτανε μαζί με τα υπόλοιπα τουwifi της μπαταρίας του τηλεφωνικού σήματος..

Screenshot_20230917_212555_Chrome.jpg

Edited by theopanatha13
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MeteorX said:

Το ενεργοποιησα,με σκετη οθονη δεν εμφανιζεται πανω,αν κατεβασω την κουρτινα φαινεται

Screenshot_20230917_213304_One UI Home.jpg

Screenshot_20230917_213309_One UI Home.jpg

Ακριβώς εμένα δεν φενεται. Πριν αλλάξω csc από EUX σε THL φενοταν και σε μένα τώρα δεν φενεται. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...