Jump to content

Moto G32


polhs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενημέρωση ασφάλειας 1η Νοεμβρίου, 32MB....

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και bug στην οθόνη σύνοψης. Στις ρυθμίσεις - αφύπνιση οθονης, αν τσεκαρεις την πρώτη επιλογή (πατώντας την οθόνη), δουλεύει κανονικά,μετά από επανεκκίνηση όμως χάνεται η ρύθμιση. Αντίθετα η κάτω επιλογή (μετακινώντας το τηλέφωνο) αν την επιλεξεις δεν χάνεται μετα την επανεκκίνηση. Αν έχει κάποιος διάθεση ας κάνει ένα τσεκάρισμα, μήπως είναι πρόβλημα δικό μου μόνο. Το ανέφερα και στο φόρουμ της lenovo, ακόμα καμμία αντίδραση.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kmpatra said:

Υπάρχει και bug στην οθόνη σύνοψης. Στις ρυθμίσεις - αφύπνιση οθονης, αν τσεκαρεις την πρώτη επιλογή (πατώντας την οθόνη), δουλεύει κανονικά,μετά από επανεκκίνηση όμως χάνεται η ρύθμιση. Αντίθετα η κάτω επιλογή (μετακινώντας το τηλέφωνο) αν την επιλεξεις δεν χάνεται μετα την επανεκκίνηση. Αν έχει κάποιος διάθεση ας κάνει ένα τσεκάρισμα, μήπως είναι πρόβλημα δικό μου μόνο. Το ανέφερα και στο φόρουμ της lenovo, ακόμα καμμία αντίδραση.

Εγώ έχω ενεργοποιημένη τη ρύθμιση του να ανάβει η οθόνη μόνο με το πάτημα και με κάθε επανεκκίνηση λειτουργεί κανονικά δεν έχω κανένα πρόβλημα...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ωχ αρα κατι δεν έκατσε καλά σε μένα με την αναβάθμιση...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kmpatra said:

Ωχ αρα κατι δεν έκατσε καλά σε μένα με την αναβάθμιση...

Αν δεν έχεις πρόβλημα να ξανά στήσεις το κινητό, κάνε wipe data/clear cache μέσω recovery menu. Θα χάσεις τα πάντα αλλά θα εξαλειφθεί σχεδόν κάθε bug...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή τουλάχιστον δεν παίζει αυτό... Θα δω από κάποια μελλοντική ενημέρωση μήπως διορθωθεί. Εντάξει, δεν κάνω και πολλές επανεκινήσεις στο κινητό, θα ζήσω προσωρινά και με αυτό. Αν και η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να έχει προβλήματα η συσκευή. Γιατί αν ένα πράγμα δεν έχει κάτσει καλά δεν ξέρω αύριο τι άλλο μπορεί να βγει που να μην έχει κάτσει καλά...

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, kmpatra said:

Αυτή τη στιγμή τουλάχιστον δεν παίζει αυτό... Θα δω από κάποια μελλοντική ενημέρωση μήπως διορθωθεί. Εντάξει, δεν κάνω και πολλές επανεκινήσεις στο κινητό, θα ζήσω προσωρινά και με αυτό. Αν και η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να έχει προβλήματα η συσκευή. Γιατί αν ένα πράγμα δεν έχει κάτσει καλά δεν ξέρω αύριο τι άλλο μπορεί να βγει που να μην έχει κάτσει καλά...

Φίλε άκυρο! Μόλις μου το έκανε και εμένα που έκανα την επανεκκίνηση για να εγκαταστήσει την αναβάθμιση... Μέχρι σήμερα πριν την αναβάθμιση όμως λειτουργούσε κανονικά!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση όμως δεν πείραξε τις εφαρμογές της moto. Μήπως υπήρχε από πριν και δεν το είχες καταλάβει. Όπως και να έχει μάλλον υπάρχει πρόβλημα στην εφαρμογή, δεν κρατάει τη ρύθμιση οπότε περιμένουμε ανταπόκριση από την εταιρεία, το έχω στείλει και στα σχόλια από το τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Η ενημέρωση όμως δεν πείραξε τις εφαρμογές της moto. Μήπως υπήρχε από πριν και δεν το είχες καταλάβει. Όπως και να έχει μάλλον υπάρχει πρόβλημα στην εφαρμογή, δεν κρατάει τη ρύθμιση οπότε περιμένουμε ανταπόκριση από την εταιρεία, το έχω στείλει και στα σχόλια από το τηλέφωνο...

Από τότε που έγινε η αναβάθμιση σε 13 έχω επανεκκινήσει τη συσκευή τουλάχιστον 2 φορές και λειτουργούσε κανονικά 

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2023 at 3:25 ΜΜ, kmpatra said:

Εμενα ειχε θεμα εξ'αρχής...

Λοιπόν φίλε μου εμένα δε μου το ξανά έκανε. Έχω κάνει αρκετές επανεκκινήσεις και δε μου το έχει ξανά εμφανίσει το πρόβλημα...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

133,90€ η έκδοση 6/128 στο eshop για 7 μέρες...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ καλό Gcam port που λειτουργεί υποδείγματα στη συγκεκριμένη συσκευή:

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/

Δε θα δείτε τραγικές διάφορες από τη στοκ κάμερα αλλά σίγουρα θα δείτε στις φωτογραφίες νύχτας και στη selfie...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε λίγο να με βοηθήσετε. Υπάρχει τρόπος όταν σβήνει η οθόνη να ανοίγει μόνο με το πάτημα του power button? Δεν με αφήνει να έχω ταυτόχρονα απενεργοποιημένες τις λειτουργίες να ανάβει η οθόνη με το πάτημα της οθόνης και με το ανασηκωμα του κινητού. Πρέπει λέει μια λειτουργία από αυτές τις δύο να είναι ενεργοποιημένη 🤔. Ευχαριστώ

Να σημειώσω ότι έχω βάλει face unlock και δακτυλικό.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να απενεργοποιήσεις την οθόνη σύνοψης πιο πίσω

Αν θέλεις όμως να ανάβει η οθόνη μόνο με το πάτημα του power μάλλον θα πρέπει να βγάλεις το δακτυλικό. Ή να το ακουμπάς με δάκτυλο που δεν έχεις καταχωρήσει.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Μετά λύπης ανακάλυψα ότι η συγκεκριμένη συσκευή δε "σηκώνει" το GTA San Andreas...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παλι μια βοηθεια, δεν μπορω να βρω αφυπνιση οθονης με διπλο πατημα. Εχω πατησει στην αναζητηση τις σχετικες λεξεις αλλα τιποτα...

 

Link to comment
Share on other sites

Στην οθονη σύνοψης μέσα στην εφαρμογή moto (επιλογή "οθόνη") Θα την ενεργοποιήσεις και στις ρυθμίσεις θα βρεις την αφύπνιση.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, JOHN_ONLY said:

Γιατι δεν το βρισκω; Αχ αυτες οι συσκευες ολο αλλαγες☺️

εικόνα_Viber_2024-01-05_12-42-31-056.jpg

 

Screenshot_20240105-150722.png

Screenshot_20240105-150759.png

Screenshot_20240105-150815.png

1 minute ago, Giannis114 said:

 

Screenshot_20240105-150722.png

Screenshot_20240105-150759.png

Screenshot_20240105-150815.png

Πρώτα μπαίνεις στην εφαρμογή moto --->

 

Screenshot_20240105-151043.png

Screenshot_20240105-151059.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, JOHN_ONLY said:

Παιδια παλι μια βοηθεια, δεν μπορω να βρω αφυπνιση οθονης με διπλο πατημα. Εχω πατησει στην αναζητηση τις σχετικες λεξεις αλλα τιποτα...

 

Αφύπνιση οθόνης με διπλό πάτημα δεν έχει. Με ένα πάτημα έχει ή με κούνημα του τηλεφώνου ή και τα 2...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ σε όλους παιδιά. Προέρχομαι από xiaomi και τα βρήκα μπαστούνια. Πολύ περίπλοκο ρε σεις. Να φανταστείτε την εφαρμογή moto δεν θα την άνοιγα ποτέ ( την θεώρησα κάτι δευτερεύον). Τέλος καλό όλα καλά 🙂!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, JOHN_ONLY said:

Χίλια ευχαριστώ σε όλους παιδιά. Προέρχομαι από xiaomi και τα βρήκα μπαστούνια. Πολύ περίπλοκο ρε σεις. Να φανταστείτε την εφαρμογή moto δεν θα την άνοιγα ποτέ ( την θεώρησα κάτι δευτερεύον). Τέλος καλό όλα καλά 🙂!

Με το καιρό θα καταλάβεις ότι ισχύει το ακριβώς αντίθετο... Η Xiaomi έχει πολύ πιο περίπλοκο (και σάπιο) UI. Η Motorola έχει stock Android και είναι as simple as it gets...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Συγγενής μου το χρησιμοποιεί, το ειδα οτι δεν εχει ερθει με τιποτα φορτωμενο, αλλα μου φανηκε περιεργο που στις ρυθμισεις δεν ειχε απ'ευθειας επιλογη να ορισεις τροπο ξεκλειδωματος. 

Link to comment
Share on other sites

Άφησα το κινητό να κλείσει από μπαταρία μετά από μια πλήρη φόρτιση (το ξέρω ότι δε κάνει για τη μπαταρία αλλά δε πρόλαβα να το βάλω στη φόρτιση πριν κλείσει) και μου έβγαλε 28+ ώρες λειτουργίας και πάνω από 8 ώρες οθόνης!! Φοβερά νούμερα δεδομένου κιόλας ότι για μένα το κινητό είναι προέκταση του χεριού μου. Δυστυχώς δεν έχω κάποιο screenshot για να το αποδείξω καθώς όπως είπα έκλεισε πριν προλάβω να κάνω οτιδήποτε.

Να σημειώσω σε αυτό το σημείο ότι όταν η συγκεκριμένη συσκευή φτάσει στο 1% δεν ειδοποιεί ότι θα κλείσει. Απλά κλείνει χωρίς καμία προειδοποίηση

Με φορτιστή στα 22,5W κάνει λίγο πάνω από 2 ώρες και 40 λεπτά για να φορτίσει από το 0% στο 100%...

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...