Jump to content

Μεγαλύτερο το Smart Island στο iPhone 16 Pro


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι κύριες εργασίες της ομάδας ανάπτυξης σχεδιασμού της Apple για την διαβόητη σειρά iPhone 15, πλησιάζουν στο τέλος τους και τώρα υπάρχουν αρκετές αναφορές. Σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες από το Howtoisolve, η Apple έχει ήδη αρχίσει να αναπτύσσει το μοντέλο iPhone 16 Pro εσωτερικά. Η έκθεση υποστηρίζει ότι η Apple θα μειώσει την περιοχή του pill κατά 50% επεκτείνοντας έτσι τον χώρο οθόνης του Smart Island. Το Howtoisolve ισχυρίζεται επίσης ότι η Apple έχει βελτιώσει την τεχνολογία Face ID κάτω από την οθόνη τα τελευταία χρόνια, ενώ δίνεται η έξτρα πληροφορία ότι το iPhone 16 Pro θα ενσωματώνει ορισμένα εξαρτήματα κάτω από την οθόνη του.

Αυτή την δεδομένη στιγμή, η Apple εργάζεται σε δύο λύσεις φόρτισης για τη σειρά iPhone 16. Το ένα είναι να μεταβείτε στο USB Type-C καθώς δεν υπάρχει άλλη επιλογή εκτός από το ότι δεν θέλει να πουλήσει τη συσκευή στην Ευρώπη. Η άλλη επιλογή είναι να αφαιρέσει τη φυσική θύρα και να βασιστείτε αποκλειστικά στη μαγνητική ασύρματη φόρτιση MagSfe. Βέβαια το Howtoisolve θεωρεί ότι είναι απίθανο το iPhone 16 Pro να έρθει χωρίς θύρα.

Το chip στο iPhone 15 Pro είναι το A17 Bionic, το οποίο χρησιμοποιεί τη διαδικασία 3nm της TSMC. Η κύρια βελτίωση του A17 δεν είναι στις επιδόσεις αλλά στη μείωση της κατανάλωσης ενέργειας και στην αύξηση της διάρκειας ζωής της μπαταρίας του τηλεφώνου. Το iPhone 16 Pro είναι επίσης πιθανό να βελτιστοποιήσει τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας του τηλεφώνου και να αυξήσει την ενεργειακή απόδοση του. Όσον αφορά τη μνήμη, η αρχική μνήμη του iPhone 16 Pro είναι 256 GB και η μέγιστη μνήμη είναι 2 TB.

[via]

back to the Article

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

ποιό ακριβώς ? 
Το ότι θα είναι μεγαλύτερο....

Προσωπικά οριακά την παλεύω με την τρυπούλα στο κέντρο της συσκευής μου... Στην προηγούμενη μου συσκευή στο ποκο φ3 ήταν μικρότερη και τώρα μου κακοφαινεται...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Το ότι θα είναι μεγαλύτερο....

Προσωπικά οριακά την παλεύω με την τρυπούλα στο κέντρο της συσκευής μου... Στην προηγούμενη μου συσκευή στο ποκο φ3 ήταν μικρότερη και τώρα μου κακοφαινεται...

sent from my S21 FE 8/256


Μα πέρα από τον άσχετο τίτλο, το άρθρο λέει ότι το pill θα γίνει μικρότερο κατά 50%. Ότι ο υπάρχων χώρος οθόνης του dynamic island θα μεγαλώσει δηλαδή λόγο του ότι θα μικρύνει το pill.
Link to comment
Share on other sites


Μα πέρα από τον άσχετο τίτλο, το άρθρο λέει ότι το pill θα γίνει μικρότερο κατά 50%. Ότι ο υπάρχων χώρος οθόνης του dynamic island θα μεγαλώσει δηλαδή λόγο του ότι θα μικρύνει το pill.

Προσωπικά δε μου αρέσει καθόλου το dynamic island…. Ούτε να γεμίζω συνέχεια με δαχτυλιές το πάνω μέρος της οθόνης… Για μένα η όσο το δυνατόν full screen εμπειρία είναι η ζητούμενη


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Konstantine73 said:


Προσωπικά δε μου αρέσει καθόλου το dynamic island…. Ούτε να γεμίζω συνέχεια με δαχτυλιές το πάνω μέρος της οθόνης… Για μένα η όσο το δυνατόν full screen εμπειρία είναι η ζητούμενη


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Οι τρυπες στην οθόνη χρειάζονται για το face id στο Iphone εκτός από την καμερα. Τώρα το dynamic island εμφανίζεται μόνο στις ειδοποιήσεις, δεν είναι εκει συνέχεια. Αρα καλό είναι που θα μικρυνουν οι τρύπες

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites



Οι τρυπες στην οθόνη χρειάζονται για το face id στο Iphone εκτός από την καμερα. Τώρα το dynamic island εμφανίζεται μόνο στις ειδοποιήσεις, δεν είναι εκει συνέχεια. Αρα καλό είναι που θα μικρυνουν οι τρύπες


Ok δεν με απασχολεί καθόλου αυτή η τεχνολογία βολεύομαι και με το δακτυλικό...

Προσωπικά θέλω φουλ οθόνη...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites


Προσωπικά δε μου αρέσει καθόλου το dynamic island…. Ούτε να γεμίζω συνέχεια με δαχτυλιές το πάνω μέρος της οθόνης… Για μένα η όσο το δυνατόν full screen εμπειρία είναι η ζητούμενη


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Αδιάφορο μου είναι να σου πω την αλήθεια όπως και τα notch και οι τρύπες.
Αναγκαίο κακό μέχρι να μπουν όλα κάτω από την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Konstantine73 said:


 

 


Ok δεν με απασχολεί καθόλου αυτή η τεχνολογία βολεύομαι και με το δακτυλικό...

Προσωπικά θέλω φουλ οθόνη...

sent from my S21 FE 8/256
 

 

Μάλλον δεν σε απασχολουν τα iphone γενικά από ότι κατάλαβα αφού συγκρίνεις iphone με poco 😂 Άρα τζάμπα σχολιάζεις εδώ...

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ότι θα είναι μεγαλύτερο....

Προσωπικά οριακά την παλεύω με την τρυπούλα στο κέντρο της συσκευής μου... Στην προηγούμενη μου συσκευή στο ποκο φ3 ήταν μικρότερη και τώρα μου κακοφαινεται...

sent from my S21 FE 8/256


iPhone με Poco. Nuff said.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν σε απασχολουν τα iphone γενικά από ότι κατάλαβα αφού συγκρίνεις iphone με poco  Άρα τζάμπα σχολιάζεις εδώ...

Μίλησα αποκλειστικά και μόνο για το χώρο που πιάνει στην οθόνη το dynamic island εν σχεση Με παλαιότερο smartphone που είχα…. Η σύγκριση ήταν μόνο εκεί και πουθενά αλλού!


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

iPhone με Poco. Nuff said.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ίδια απάντηση πάει και σε σένα ψοφάτε για φασαρία και παρεξήγηση….

Τώρα έχω το S21FE….ελπίζω να το εγκρίνεις σαν συσκευή αλλιώς να το αλλάξω ….


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Konstantine73 said:


Μίλησα αποκλειστικά και μόνο για το χώρο που πιάνει στην οθόνη το dynamic island εν σχεση Με παλαιότερο smartphone που είχα…. Η σύγκριση ήταν μόνο εκεί και πουθενά αλλού!

 

κι εγώ επαναλαμβάνω οτι το island εμφανίζεται μόνο όταν έχεις ειδοποιήσεις, δεν είναι μόνιμα στην οθόνη. Μόνιμα στην οθόνη είναι η τρύπα της κάμερας και των αισθητήρων του face ID που αυτά λέει το αρθρο ότι θα μικρύνουν! Απλά επειδή δεν έχεις ιδέα απο iphone μπήκες και πέταξες ότι σου κατέβηκε διαβάζοντας μόνο τον τίτλο! Και μετά βάζεις σε εμάς thumb down ως παραπλανητικούς 🥺

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ηταν που ηταν το πιο χαλια κινητο με αυτο το νησακι ο θεος να το κανει τωρα θα γινει ακομα χειροτερο. Αντε ελπιζουμε να βαλουν και ενα απο κατω και στα πλαγια.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, king2009 said:

Ηταν που ηταν το πιο χαλια κινητο με αυτο το νησακι ο θεος να το κανει τωρα θα γινει ακομα χειροτερο. Αντε ελπιζουμε να βαλουν και ενα απο κατω και στα πλαγια.

Ούτε εσύ διάβασες το άρθρο έτσι?

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...