Jump to content

Sony Ericsson P990i [old]


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι θέμα διαξιφισμών Για να συγκριθεί το N80 με το p990 ... αλλά αν το p990 αργήσει τόοοσο πολυ ώστε να μιλάμε για ταυτόχρονη εμφάνιση n80 με p990 , τότε μάλλον (είναι προσωπική μου κρίση) το n80 θα έχει περισσότερους ... πελάτες ...
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

geia se olous...

 

thelo kapia voithia apo to forum..

 

tjhelo na agoraso to P990i alla epeidi argi poli leo na paro to N80nokia. kai pali omos kai ayto tha argisei opos akoyo..

 

telika as moy pei kapios tin gnomi toy to sony i to nokia einai pio kalo ?

φίλε μου πιστεύω πως αυτό εσύ θα το αποφασίσεις. δες συγκριτικά απο ιστοσελίδες και αποφάσισε ποιο καλύπτει τις ανάγκες σου περισσότερο. τώρα αν αρχίσει ο ένας να σου λέει p990 κι ο άλλος n80 δεν θα βγάλεις ποτε ακρη.

Link to comment
Share on other sites

pio pano o sealover milaei gia themes kai alla!pou einai na ta doume oxi gai tipota allo na exoume kati na asxolihoume!!!!!!!!!!!!!!:mad: :mad: :mad:

κανα 2-3 σελίδες πιο πριν εγώ έχω ανεβάσει ένα θέμα:p

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Loipon padakia ,sumfona me xtesini anakoinosi kai epeidi variemai na e3igo sas paratheto ta akoloutha ,ta sumperasmata dika sas......

 

 

From February 15, 2006, Motricity, a leading global provider of mobile content services and solutions, will power the Sony Ericsson Application Shop web store front. An over-the-air download service directly from the phone will also be ready for the launch of the new P990 smartphone.

 

 

The Sony Ericsson Application Shop offers end-users a wide range of Symbian OS-based applications for Sony Ericsson smartphones, including the P800, P900, P910 and soon-to-be-available P990. The Sony Ericsson Application Shop is a valuable go-to-market channel available to any third-party application developer having passed Symbian Signed application testing.

 

 

 

 

Ara logika to perimenoun Konta stis 15 Fevrouariaou kai profanws oi efarmoges tote tha anevoun sto site gia na uposthri3oun to modelo!!Den nomizo na anevoun oi efarmoges 15/2 kai to modelo na skasei ton IOUNIO.....:wacko: :wacko: :wacko: .Vevaia pote den xereis.....

 

 

 

aaaaaa

 

oriste kai to link!!

 

http://developer.sonyericsson.com/site/global/newsandevents/latestnews/newsjan06/p_motricity_power_appshop.jsp

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το βρήκα σε προ-παραγγελία στο expansys UK (χωρίς τιμή φυσικά) οπότε όπου νάναι έρχεται.

Σκέφτομαι να κάνω την προπαραγγελία αφού αναφέρει το site ότι δεν χρεώνεσαι απο τώρα αλλά αργότερα και ΑΝ συμφωνήσεις με την τιμή που θα δόσουνε αλλιώς ακυρώνεις την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω θα το περιμενω ακομα και αν ερθει το Ιουνιο , Βαρεθηκα να αλλαζω συσκευες , παντως για τον φιλο που ελεγε για το ΝΟΚΙΑ Ν80 ας ρίξει μια ματια στις φωτογραφιες που βγαζει και ας τις συγκρινει με το P990i ;)

παντως έχοντας αλλαξει πολλα μοντελα και καταλλήγοντας στο p910i μολις πριν 20 μερες περίπου εχω να πω ότι με ικανοποιεί όσο κανενα άλλο στην ευχρηστία του, φανταστειτε το p990i με την καταπληκτική καμερα , desin, ηχο κλπ

Τωρα αν καποιος θέλει να κανει παπαδες με το κινητο του και παραλληλα αν θελήσει καποια στιγμη να παρει ενα τηλεφωνο σε ενα φιλο του να πρεπει να βγαλει πενακι να στοχευσει επαφη και ......... τοτε υπάρχουν αλλα winmobiles

 

εγω με το p910i εχω μεσα σε 20 μερες 40 εφαρμογες μεσα , 10 παιχνιδια για την γυναικα μου και δεν εχει κολλησει ουτε μια φορα !!!!!!!!!!!!!!

Τοσο με ΝΟΚΙΑ οσο και με winmobiles βαρεθηκα να κανω restart η και να βγαζω την μπαταρια !!!!!!!!!!

 

ελπιζω το p990i να ειναι τοσο σταθερο οσο το p910i

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω το p990i να ειναι τοσο σταθερο οσο το p910i

 

 

Kala ,min orkizesai kiolas!!makari vevaia....Einai kainourgio Leitourgiko kai kathe kainourgio se mamaei ligo!To mono kalo einai oti tha erthei Ellada meta apo kana mina kukloforias ,opote ta prota update tha exoun idi vgei...

Link to comment
Share on other sites

To P990 για εμένα θα αποτελέσει την πρώτη συσκευή της SE που θα στηριχθεί σε αυτήν την πλατφόρμα... Δηλαδή αντίστοιχο με το P800 την εποχή του ...

Πιστεύω πως μετα το P990 θα βγεί η συσκευή που θα καλύψει τα κενά του όπως όταν βγήκε το P900 , για να καλύψει τα κενά (έλλειψη σταθερότητας, εγγραφή Video , οθόνη 65Κ αντί 4Κ, περισσότερη μνήμη, αναβάθμιση από το δίκτυο κτλ) του P800.

 

Δεν ξέρω αν θα πάρω το P990 αλλά σίγουρα μου αρέσει σαν συσκευή

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι έτοιμος με τα λεφτά στο χέρι να το παρω αμέσως. ξέρω ότι κάνω βλακεία γιατί το P900 με καλύπτει πλήρως και δεν εχω κανενα παραπονο εδω και 2 χρονια. αλλά ... γουσταρα το p990 έτσι οποιαδήποτε καθυστερηση δε με χαλάει.

Τωρα όσο αφορα αυτό που λέει ο φίλος domal για ΝΟΚΙΑ και κολλήματα συμφωνώ κι επαυξάνω. από τότε που μπήκα στο στρατόπεδο της SE δλδ απ'την εποχή του Τ65 βρήκα την ησυχία μου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω θα το περιμενω ακομα και αν ερθει το Ιουνιο , Βαρεθηκα να αλλαζω συσκευες , παντως για τον φιλο που ελεγε για το ΝΟΚΙΑ Ν80 ας ρίξει μια ματια στις φωτογραφιες που βγαζει και ας τις συγκρινει με το P990i ;)

 

 

 

Έψαξα αλλά εικόνα από την κάμερα του p990 δεν βρήκα... link please?

Τοσο με ΝΟΚΙΑ οσο και με winmobiles βαρεθηκα να κανω restart η και να βγαζω την μπαταρια !!!!!!!!!!

 

 

+2 σε αυτό :rocket::respect::protest::respect:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι έτοιμος με τα λεφτά στο χέρι να το παρω αμέσως. ξέρω ότι κάνω βλακεία γιατί το P900 με καλύπτει πλήρως και δεν εχω κανενα παραπονο εδω και 2 χρονια. αλλά ... γουσταρα το p990 έτσι οποιαδήποτε καθυστερηση δε με χαλάει.

Τωρα όσο αφορα αυτό που λέει ο φίλος domal για ΝΟΚΙΑ και κολλήματα συμφωνώ κι επαυξάνω. από τότε που μπήκα στο στρατόπεδο της SE δλδ απ'την εποχή του Τ65 βρήκα την ησυχία μου.

+1 μόνο που έχω μαζέψει τα μισά λεφτά:)

άρα κάπου στο Πάσχα με διάφορες "οικογενειακές δωρεές" θα είμαι έτοιμος

 

γιαυτό σας λέμε

ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΤΕ:!::X

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το εχετε δει ή αν το ξερετε, αλλα το παρακατω λινκ περιεχει ενα σχεδον ολοκληρωμενο review του P990, απο τις βασικες λειτουργειες, μεχρι την Business card scanner εφαρμογη και παρα πολλες φωτογραφιες.. Οταν λεω πολλες εννοω πολλες, οσοι εχουν 56k γραμμη υπομονη. Υπαρχουν και πολλες φωτογραφιες με το P990 σε αμεση συγκριση με τα υπολοιπα smarphones και pda phones που κυκλοφορουν. Υπαρχουν και βιντεακια με το p990 σε λειτουργια στις τελευταιες σελιδουλες του ποστ αυτου.

Δεν χρειαζεται να γραφτειτε, απλα δειτε ολες τις σελιδες, αξιζει. :)

 

http://www.bengalboy.com/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=316&viewmode=flat&order=ASC&start=0&PHPSESSID=2e238ec0608c6c8cbdbcc4481777af35

Too many gadgets, too little time...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το εχετε δει ή αν το ξερετε, αλλα το παρακατω λινκ περιεχει ενα σχεδον ολοκληρωμενο review του P990, απο τις βασικες λειτουργειες, μεχρι την Business card scanner εφαρμογη και παρα πολλες φωτογραφιες.. Οταν λεω πολλες εννοω πολλες, οσοι εχουν 56k γραμμη υπομονη. Υπαρχουν και πολλες φωτογραφιες με το P990 σε αμεση συγκριση με τα υπολοιπα smarphones και pda phones που κυκλοφορουν. Υπαρχουν και βιντεακια με το p990 σε λειτουργια στις τελευταιες σελιδουλες του ποστ αυτου.

Δεν χρειαζεται να γραφτειτε, απλα δειτε ολες τις σελιδες, αξιζει. :)

 

http://www.bengalboy.com/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=316&viewmode=flat&order=ASC&start=0&PHPSESSID=2e238ec0608c6c8cbdbcc4481777af35

dysthxos to eidame kai akoma na sunelthoume.

den enoo to kinhto hehe

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Ο BengalBoy πάντως που αναβαθμίζει συνέχεια το firmware του κινητού (P990)λέει πως ακόμα έχει κάποια Bugs όπως εμφανίζει Memory Low όταν κατεβάζεις πολλές σελίδες ενώ οι περισσότερες εφαρμογές πλέον λειτουργούν κανονικά.

Επίσης το κινητό , όταν μπεί στο wireless δεν δουλεύει ακόμα ως storage device. Δηλαδή στο wireless δεν μπορείς να διαβάσεις αρχεία shared του κινητού ούτε να πάρεις αρχεία αν δεν στα έχουν στείλει. Επίσης δεν μπορούσε να κάνει Browse σε αρχεία shared άλλων συσκευών (δεν μπορούσε να δει φάκελους δηλαδή που είχαν κάνει share) αφού δεν υπήρχε κάποια εφαρμογή που το κάνει αυτό.

 

Επίσης είπε πως στο developer site το κινητό έχει ανακοινωθεί για παραγγελία και πως οι πρώτες παραγγελίες θα αρχίσουν σε 1 μήνα.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

O bengalboy ποιος είναι?? :p

Πάντως επικρατεί απόλυτη μυστικότητα ρε παιδιά.Δεν έχουμε κάτι επίσημο από την sonyericsson.Όσο για την τιμή,κάτι για 512 που ακούστηκε,δεν το κατάλαβα.Και γω ελπίζω να χει τόσο για να καταφέρω να το πάρω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο μεγάλη διαφορά με τα προηγούμενα μοντέλα (Ρ910ι) ... Δεν ξέρω και σίγουρα αλλά απορώ!

Link to comment
Share on other sites

As kanoun mia timoula gurw sta 550 kai tha ginei XAMOS!!

Tha treksw na kanw sundesh me megalo proplhrwmeno xrono omilias kai th ato xtuphsw AMESWS!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι έτοιμος με τα λεφτά στο χέρι να το παρω αμέσως. ξέρω ότι κάνω βλακεία γιατί το P900 με καλύπτει πλήρως και δεν εχω κανενα παραπονο εδω και 2 χρονια. αλλά ... γουσταρα το p990 έτσι οποιαδήποτε καθυστερηση δε με χαλάει.

Τωρα όσο αφορα αυτό που λέει ο φίλος domal για ΝΟΚΙΑ και κολλήματα συμφωνώ κι επαυξάνω. από τότε που μπήκα στο στρατόπεδο της SE δλδ απ'την εποχή του Τ65 βρήκα την ησυχία μου.

Το οτι χρησιμοποιει ΝΟΚΙΑUIQ το εχεις καταλαβει???

Ποια κολληματα????Δεν μας λετε και εμας που τα εχεουμε και δεν ξερουμε???(6630,6680)

 

Τελοσπαντων δεν δινω συνεχεια στις ανακριβιες!!!

FCCapproval πηρε???

Εχουμε κανα λινκ???

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Το οτι χρησιμοποιει ΝΟΚΙΑUIQ το εχεις καταλαβει???

Ποια κολληματα????Δεν μας λετε και εμας που τα εχεουμε και δεν ξερουμε???(6630,6680)

 

Τελοσπαντων δεν δινω συνεχεια στις ανακριβιες!!!

FCCapproval πηρε???

Εχουμε κανα λινκ???

Φίλε μάθε να διαβάζεις πρώτα τί γράφουν οι άλλοι. είπα απο τότε που πήρα το T65. όταν κυκλοφόρησε το Τ65 και 6630 και 6680 δεν υπήρχανε.

οπότε όπως καλα το είπες μη δίνεις συνέχεια στις ανακρίβιες και δώσε προσωχή στο διάβασμα

Link to comment
Share on other sites

FCCapproval πηρε???

Εχουμε κανα λινκ???

 

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί οι Nokiaκηδες ασχολούνται τοσο με το approval? Μήπως επειδή η κύρια αλλαγή από μοντέλο σε μοντέλο της Νοκια είναι το hardware και το firm μένει ίδιο ? δεν ξέρω . Πάντως με την έλευση ενός νέου μοντέλου UIQ της SE (3 μέχρι τώρα) υπήρχε αμέσως και ανανέωση της έκδοσης του UIQ .

 

 

Σε αντίθεση με άλλες συσκευές , το Hardware της συσκευής έχει ολοκληρωθεί. Καθυστέρηση έγκειταί ΜΟΝΟ στο Firmware της. Τα μοντέλα που κυκλοφορούν( για preview) είναι ακριβως ίδια σε Hardware με το τελικό. Μάλιστα αν κάποιος έτυχε να έχει κάποιο από αυτά τα μοντέλα (δικό του , αγορασμένο) μπορεί απλά να κάνει Update firmware όταν η released έκδοση του firmware βγει .... Προφανώς λοιπόν έχει approval .

 

 

BengalBoy είναι ο τύπος που κάνει το review στο Link Που έχει παραθέσει παραπάνω ο ross2280 . ο Τύπος είναι ο πιο έγκυρος επί του θέματος αφού κάνει post οποιαδήποτε αλλαγή γίνεται σε κάθε έκδοση firmware του P990.

(Προφανώς βγαίνουν διορθώνονται συνέχεια τα προβλήματα και δίνεται στους testers η έκάστοτε έκδοση του firm για test)

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

h camera tou pantos den pisteuo pos tha nai monadikh tha prepe gia tetio akrivo montelo na thn kanane toulaxiston 3 mpx oso gia to leitourgiko tou meros anarotiemai kai thelo na do pos tha to axiopoihsoun.Dhladh an oles autes oi efarmoges kai ta pexnidia gia ppc tha ta blepeis kai sthn nea UIQ.Krima pantos pou arghsan na to bgaloun giati meta tha xepidisei kai to polyanamenomeno P1000 kai tote pios tha exei to tharos na to poulisei gia na parei to neo montelo.
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί έχετε κολήσει όλοι με την κάμερα; Έχετε δει την κάμερα των Ρxxx; Ήταν απ' τις χειρότερες που κυκλοφορούσαν (μιλαω για το Ρ800 που είχα αλλά έχω την εντύπωση πώς όλα την ίδια είχαν)! Πιστεύετε πως έχασαν πελάτες τα κινητά αυτά λόγω κάμερας; Αυτοί που θα πάρουν το Ρ990 δεν θα το πάρουν για την κάμερα. Η κάμερα του Ρ990 είναι η καλύτερη της SE μέχρι τώρα. Η επόμενη θα τοποθετηθεί στο επόμενο imaging phone (K800;;).
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...