Jump to content

Alcatel One Touch 735 / 735i


DimitrisNo2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petrolias (28 Μάι. 2004 , 00:45)

 

Το βρίσκεις στο κέντρο τις αθήνας εάν κατέβεις στάση πανεπιστήμιο και κατέβεις στην απο κάτώ πλατία που έχει μία εκκλησία...

 

Πλατεία Καρύτση, Ιερός Ναός Αγ. Γεωργίου Καρύτση :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 248
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Eimai katoxos Alcatel 735i kai exw to eksis problima.

 

Syndew to Alcatel me to laptop (built-in infrared) mesw toy Content Manager tis alcatel.Blepei kanonika to kinito kai mporw na antalaksw eikones kai hxoys me to pc. To 8ema einai oti den mporw na anebasw kapio paixnidi sto kinito moy diladi arxeia me epektash *.jar h' *.jad (poy einai symbata me to alcatel).

 

 

Yparxei kapios tropos na ta kataferw? :blink:

 

eyxaristw..... :alien:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρε κανείς αυ΄τό το κινητό πρόσφατα...

 

Ρωτάω μήπως και έχει βγέι κανα firmware που ΄λύνει το πρόβλημα με τα ελληνικά και την αναζήτηση.

 

Βαριέμε να πάρω στο service, που να ξανασυνενοηθώ.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

mtgr katarxas tha pas sto site tis alcatel kai tha pas na psakseis to ahead programa tis alcatel to opoio otan kaneis register tha sou dosei ena patch pou tha sou epitrepei na kaneis upload pexnidia kai programata meso pc
MIN SNOBARETE TIN ALCATEL BEST VALUE FOR PRICE
Link to comment
Share on other sites

AXA!!!!!!!!! tora eksigounte ola to "i" pou exei to 735 i einai to I-mode tis cosmote. Oxi mono to alcatel 735i to poulouse mono i cosmote(isos epeidi skeftotan epeixirimatika na bgalei to i-mode stin ellad) alla itan kai to pio ftino gia tis dinatotites tou...kati to opoio den sinferei tin cosmote. An kai mpaino kanonika internet apo to kinito mou den xreiazomai to i mode alla ebelpisto pos tha einai ligo poio grigoro.
MIN SNOBARETE TIN ALCATEL BEST VALUE FOR PRICE
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση petrolias, το i το χρησιμοποιούν πολλοί κατασκευαστές για να υποδηλώσουν συνήθως καλύτερη υποστήριξη internet ή java στα κινητά τους, βλέπε π.χ. Ericsson t68 -> t68i.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος keysmith (30 Απρ. 2004 , 17:39)

 

Δεν μπορεί τα xp σου βάλαν driver (την πρώτη φορά). Τις επόμενες φορές που το ξανασυνδέεις δεν ξαναβάζουν. Αν πάς στο control panel (πινακας ελέγχου) στο phone and modems και το ανοίξεις και μετά πάς στο tab "modems" πόσα modems βλέπεις???

ΕΝΑ? (ένα έπρεπε να βλέπεις αφού ένα το πολύ έχεισ στο pc).

Αλλά εσύ βλέπεις δυο ή τρία η τέσερα?? καποια είναι τα παλιά σου κινητά που είχαν driver

 

ΝΑΙ???

 

Αυτά τα δευτερα modem (not present στο "attached to" λίστα) είναι το κ0λ0 αλκατέλ με το λάθος driver. Αν τα βλέπεις βγάλτα (remove)

 

Πές μου τι βλέπεις στο conrol panel στο "phone and modems" στο tab modems?

εκτώς αν έχουμε περίπτωση ελατωματικού IR (δηλαδή ελατωματικού κινητού)

 

 

kai ego prospatho na syndeso to 735i me to pc alla tipota h efarmogh den proxoraei sto setup akolouthisa tis odigeies prin kano kati monos moy ti mporei na exo kanei straba?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Exv to alcatel 735i.Είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά εχω μια ερώτηση.Θέλω να διορθώσω τον κατάλογο του τηλεφώνου μου μέσω υπολογιστή.(ονόματα τηλέφωνα κτλ).Πως μπορώ? to pc suite απο οτι ειδα δεν εχει τετοια επιλογή.Το alcana μου Εβγαζε κινεζικα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε ενα 735 όταν στο wap βλεπεις μία φωτογραφία, πώς μπορεις να την κάνεις download στο κινητό, γιατί όταν πατάω ΟΚ με πετάει στην αρχική σελίδα.
kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonios_21 ( 5 Ιούν. 2004 , 02:43)

 

ksrerete an mporoume na ksekleidwsoume kapws tis ypery8res gia na antallasoume hxous klp me alla kinhta...?

 

Δεν υπάρχει τρόπος να ξεκλειδωθούν οι υπέρυθρες από τα 535 και 735 :cry:
kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος md02439 (21 Δεκ. 2003 , 21:41)

 

Γεια χαρά παιδιά,

 

εδώ και έναν μήνα είμαι κάτοχος ενός alcatel 735 και σε γενικές γραμμές μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Το μεγαλύτερο πρόβλημα που έχω συναντήσει είναι στον κατάλογο. Συγκεκριμένα: 1) τα ονόματα δεν είναι σε αλφαβητική σειρά και 2) μια επιλογή που αναφέρεται στο manual "εύρεση ονόματος" δεν μου εμφανίζεται όταν πατώ το πλήκτρο πλοήγησης. Αποτέλεσμα είναι να πρέπει να ψάξω ολόκληρο σχεδόν τον κατάλογο για να πάρω κάποιον τηλέφωνο. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό;

 

Στείλτε και κανένα mail στην alcatel για να υποστηρίξει μικρά ελληνικά. Εγώ το έκανα ήδη.

 

Δημήτρης

 

Υπάρχει αναβάθμιση που λύνει το συγκεκριμένο πρόβλημα όπως και κάποια άλλα.

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό αυτό με ενδιαφέρει και εμένα

 

Υπάρχει αναβάθμηση που λύνει αυτό το πρόβλημα στο 735 ή στο 735i (προσοχή στο γράμμα i )

 

Το δευτερο (735i) έχει το πρόβλημα που περιγράφεται όχι το πρώτο. Βγείκε firmware που διορθώνει το πρόβλημα για το i.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν υπάρχει τέτοια αναβάθμιση firmware με ενδιαφέρει κι εμένα! Η αντιπροσωπεία ξέρει τίποτα γι΄αυτό;
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα.

 

Ενδιαφέρομαι να πάρω κινητό Alcatel και μοιράζομαι ανάμεσα στα 735i και 756 με τιμές 195€ και 180€ αντίστοιχα.

 

Ποιό μου προτείνετε...και γιατί?? Ποιά χαρακτηριστικά που 'εχει το ένα δέν έχει το άλλο??

 

ΥΓ: Δέν ζητάω και πολλά από ένα κινητό :cool:

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

To 735i αποσείρθηκε δεν θα πρέπει να το αναζητάς καινούριο πιά...

 

Υπάρχει κανένας κωδικός να δούμε εκδοση λογισμικού (firmware version). Με το *#06# αν και λέι κάτι δεν λέει τιποτα. στην omniteck δυο φορές (λένε) το αναβαθμίσας και το νούμερο είναι το ίδιο (φαινομενικά στο *#06#) κανάς άλος κωδικός??? :worry:

 

Γιατί ρωτώ??

 

Το πήγα σερβις για αλλαγή μπαταρίας (15 μήνες εγυηση η Αλκατέλ!!) και μπυ ρίξαν και μια αναβάθμηση.

Ο τύπος είπε μάλιστα ότι λύνει το πρόβλημα της αναζήτησης με Ελληνικά :lol: (εγώ δεν βλέπω κάτι τέτοιο) αρκέι να ξαναπεράσεις όλα τα τηλέφωνα από την αρχή (μιας και δεν δουλευει στα παλιά) :w00t: . Δεν ξέρω αν αξίζει να δοκιμάσω... (πιος τα σβήνει όλα για να φανεί τελικά ότι δεν δουλευει. Δεν υπάρχει και πρόγραμμα για backup σε Outlookk βλέπεις.. (ή υπάρχει?). Πάντος με καινούριες εγγαφές (ή παλιές) ΔΕΝ δουλευει.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα.

 

Ενδιαφέρομαι να πάρω κινητό Alcatel και μοιράζομαι ανάμεσα στα 735i και 756 με τιμές 195€ και 180€ αντίστοιχα.

 

Ποιό μου προτείνετε...και γιατί?? Ποιά χαρακτηριστικά που 'εχει το ένα δέν έχει το άλλο??

 

ΥΓ: Δέν ζητάω και πολλά από ένα κινητό :cool:

To 756 είναι πιό καινούργιο από το 735i και πέρα από την κάμερα με βίντεο και την οθόνη με τα 262.000 χρώματα, έχει και ανοιχτές υπέρυθρες.Το 735i έχει οθόνη 4096 χρωμάτων και δεν έχει ούτε βίντεο ούτε ανοιχτές υπέρυθρες.

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Exv to alcatel 735i.Είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά εχω μια ερώτηση.Θέλω να διορθώσω τον κατάλογο του τηλεφώνου μου μέσω υπολογιστή.(ονόματα τηλέφωνα κτλ).Πως μπορώ? to pc suite απο οτι ειδα δεν εχει τετοια επιλογή.Το alcana μου Εβγαζε κινεζικα.

 

Λόγω... γραμματοσειράς αν προσπαθήσεις να μεταφέρεις κατάλογο από 735i στο pc και είναι στα Ελληνικά (το όνομα), θα δεις μόνο κουτάκια. Το ίδιο γίνετε αν μεταφέρεις κάποιο όνομα σε μερικά άλλα κινητά. πχ στο SE T610 που έχω αν το όνομα από το 735i είναι στα Ελληνικά στο Τ610 μου το εμφανίζει με κουτάκια. Mε αγγλικά βγαίνει κανονικά.

Δε νομίζω να υπάρχει κάποια αναβάθμιση για τα κουτάκια στο pc...

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Αν πάς τώρα στο site της alctel μπορέις να κατεβάσεις την τελευταία έκδοση που και καλά προσφέρει συγχρονισμό με Outlook. Τις αλλαγές θα τις κάνεις μέσω του Outlook και μετά πάι πίσω. Δεν το έχω δοκιμάσει δεν ξέρω πως τα παει με τα ελληνικά (μαλλον θα δουλευει γιατί εδώ έχουμε να κάνουμε με το outlook και όχι με 3-το software.

 

Εδώ θα βρεις την αναβάθμηση

http://www.my-onetouch.com/worldwide/com/products/phones/ot735i/specs/pc/

 

Προσοχή θέλει IE (οχι firefox) με ενεργοποιημένα τα popups και θέλει και το imei.

Προσοχή (2) υπάρχουν δύο εναλακτικα κατεβασματα. Μία με installer 1mb (που μετά φωρτώνει σιγά σιγά το software) και μία το κανονικό (είναι με μικρα γραμματα λιγο πιο κάτω το Link) στα 85mb που μετά το εγγαθιστάσε όσα Pc θεσ.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα ο ίδιος, και τα ελληνικά δεν λειτουργούν σωστά :(

Τα μη κοινά γραμματα με τα λατιικά (δηλαδή Δ, Ω, Φ, Θ κτλ) τα βγάζει κουτάκια. Ωστόσο μπορέις να τα κάνεις edit στο outlook ώστε να έχεις έστω ενα σωστό backup :p . Με αυτόν τον τροπο μπορέις να τα περάσεις μετά σε μια νέα συσκευή ή να τα κάνεις export σε exel. Είναι καλυτερα από το να περνάς τα contact 1- 1 με το χέρι...

 

Καλό θα ήταν να μην χριάζονταν το edit αλλά... αν δεν έκανε και άλλη μία στραβή η αγαπημένη μας γαλλική εταιρία με τα ελληνικά τι σόι σωβινιστές θα ήταν οι Γαλλοι. Αυτοί νομιζουν ότι ο κώσμος όλος μιλά γαλλικά φάίνεται και άντε και απο κανένας Αγγλικά (που προέρχονται από τα γαλλικά κατ αυτούς ώς γνωστόν.. κτλ)

 

Δεν πειράζει αφού δεν πειράζει την alctel να είναι τελευταία στις πολήσεις ενώ έχει ωραία κινητά... τι να πώ εγώ κρίμα.

 

Μαυρο σε αυτούς που δεν υποστοιρίζουν καλά τα ελληνικά! :vava:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel One Touch 735 / 735i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...