Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, jimmis11 said:

 

Πιστεύτε πως αξίζει η μετάβαση από S21 FE σε S23 FE, πέρα από το γεγονός ότι είναι πιο καινούργιο;
Από άποψη προδιαγραφών και αυτονομίας ρωτάω...

Σκέφτομαι να το πάρω για την γυναίκα μου μιας που το S23 FE είναι στα 400€ αυτή τη στιγμή στον Γερμανό...

Aν το δεις αυτονομα σαν καινουργια συσκευη , μια χαρα κινητο ειναι , αν και εμενα με ξενιζει λιγο ο exynos. Αν το δεις συγκριτικα με το s21 fe , σαν αναβαθμιση , θεωρω οτι δεν προσφερει ιδιαιτερα μεγαλες αλλαγες. Οι διαφορες που βλεπω ειναι στην main camera , στην σελφι καμερα (μειωση στα megapixels για καποιον λογο) , στο wifi που υποστηριζει μεχρι και 6Ε και νεοτερη εκδοση bluetooth , και στον επεξεργαστη. Και ως νεοτερο χρονολογικα , περισσοτερες αναβαθμισεις και security patches. Επισης για καποιον λογο εχει ξεφυγει σε διαστασεις και βαρος.

Δηλαδη πρεπει καποιος να θελει το νεοτερο wifi/bluetooth για συγκεκριμενους λογους και τα περισσοτερα megapixels στην βασικη καμερα για να παει στο s23 fe απο το 21 fe. Αλλιως οπως ειπα δεν προσφερει τοσο πολλα παραπανω για να αξιζει η μεταβαση. 

Aν μιλουσαμε για την εκδοση με τον snapdragon 8 gen 1 , τοτε ισως να αξιζε , αν περισσευαν λεφτα. 

Συγκριτικο εδω.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, jimmis11 said:

 

Πιστεύτε πως αξίζει η μετάβαση από S21 FE σε S23 FE, πέρα από το γεγονός ότι είναι πιο καινούργιο;
Από άποψη προδιαγραφών και αυτονομίας ρωτάω...

Σκέφτομαι να το πάρω για την γυναίκα μου μιας που το S23 FE είναι στα 400€ αυτή τη στιγμή στον Γερμανό...

Οχι. Αν η γυναικα σου δεν εχει καποιο συγκεκριμενο προβλημα δεν αξιζει καμια μεταβαση.
Το S21FE ειναι ακομα και σημερα μια ΟΚ συσκευη, αν αλλαζεις καθε 1,5 χρονο συσκευες επειδη ειναι "φτηνες" στο τελος τα midrange σου βγαινουν πανακριβα. 
Αν θες να καψεις 400 ευρω, καψε 600 και παρε της ενα s23. 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Υποβάθμιση στα περισσότερα σημεία , πιθανόν ακόμα χειρότερη μπαταρία , σίγουρα χειρότερη οθόνη , μεγαλύτερο μέγεθος με ίδια διάμετρος οθόνης , βαρύτερο , ακριβότερο . Με τίποτα . Πάνε στο s23 αν θέλεις να ξοδευτείς 

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, jimmis11 said:

 

Πιστεύτε πως αξίζει η μετάβαση από S21 FE σε S23 FE, πέρα από το γεγονός ότι είναι πιο καινούργιο;
Από άποψη προδιαγραφών και αυτονομίας ρωτάω...

Σκέφτομαι να το πάρω για την γυναίκα μου μιας που το S23 FE είναι στα 400€ αυτή τη στιγμή στον Γερμανό...

Πού το είδες με 400€. 729€ το έχει ο Γερμανός.

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, nikomas50 said:

Πού το είδες με 400€. 729€ το έχει ο Γερμανός.

Είχα λάβει mail με προσφορές, αλλά ήταν μέχρι χθες...

Οπότε η ερώτηση μου είναι πλέον "εκπρόθεσμη"!

Edited by jimmis11
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το παρηγγειλα εγώ από τον Γερμανό το 256GB στα 460ευρώ με παραλαβή και πληρωμή από κατάστημα. Οπότε αναμένω μέχρι αυριο-μεθαύριο να το παραλάβω.

Το θέμα είναι ότι το σκέφτομαι. Τωρα εχω το s21 plus, ειδανικά θα ήθελα το s23+ αλλά είναι ακριβό ακόμα. Φοβάμαι ότι η μικρότερη οθόνη θα με χαλάσει, όπως και τα μεγάλα bezels...

Εχω λίγει μπερδευτεί🤐

YΓ sorry για το offtopic!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ για την γυναίκα στα 400 ευρώ,είχε ένα Xiaomi a2 lite..

Το δικό μου s21 fe ελπίζω να κρατήσει αλλά 2 χρονακια και βλέπουμε για s27 FE..:classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

Στο tab s9 που ήρθε σήμερα το 6.1 έχει επανέρθει το pixel shift,οπότε όταν έρθει και στο s21 fe πιστεύω θα είμαστε κομπλέ 

Screenshot_20240328_164440_Gallery.jpg

Link to comment
Share on other sites

εδω και λιγες εβδομαδες παρατηρησα οτι τα εικονιδια των εφαρμογων στην AOD που ερχονται ειδοποιησεις μετα απο καποιο διαστημα και ΧΩΡΙΣ να ακουμπησω το κινητο,εξαφανιζονται.ενω πριν επερεπε να ανοιξεις την εφαρμογη να διαβασεις τα μηνυματα και μετα εφευγε το εικονιδιο

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, ilka71 said:

εδω και λιγες εβδομαδες παρατηρησα οτι τα εικονιδια των εφαρμογων στην AOD που ερχονται ειδοποιησεις μετα απο καποιο διαστημα και ΧΩΡΙΣ να ακουμπησω το κινητο,εξαφανιζονται.ενω πριν επερεπε να ανοιξεις την εφαρμογη να διαβασεις τα μηνυματα και μετα εφευγε το εικονιδιο

Σε μένα δε συμβαίνει, μένουν μέχρι να ανοίξω την ειδοποίηση. 

 

ΒΤW βγήκε και στο δικό μας επιλογή να βλέπεις τα στατιστικά μπαταρίας από την τελευταία φόρτιση και όχι μόνο εντός 24ώρου. Ήθελε ωρίμανση και σκέψη πολλών μηνών 😶

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, il_tifosi said:

Σε μένα δε συμβαίνει, μένουν μέχρι να ανοίξω την ειδοποίηση. 

 

ΒΤW βγήκε και στο δικό μας επιλογή να βλέπεις τα στατιστικά μπαταρίας από την τελευταία φόρτιση και όχι μόνο εντός 24ώρου. Ήθελε ωρίμανση και σκέψη πολλών μηνών 😶

έχεις εγκατεστημένο το goodlock;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ilka71 said:

έχεις εγκατεστημένο το goodlock;

όχι δεν το έχω. Καιρό το λέω αλλά δεν έχω κάτσει ακόμη να ασχοληθώ 😅

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι στην αναβάθμιση του one hi 6 γράφει ότι η συσκευή πήρε auto fps στην εφαρμογή της κάμερας , αλλά στο μενού δεν το βρίσκω πουθενά . Εσείς το βλέπετε ;

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Johnny_Johnny said:

Σκέφτομαι για κανα μεταχειρισμένο γύρω στα 250-300. Αξίζει για το 2024? εχω ένα s7 τώρα και σέρνεται αρκετές φορές

Μια χαρα αξιζει για 2024. Και σε συγκριση με το s7 ειναι η μερα με την νυχτα. Θα παθεις πολιτισμικο σοκ 🙂 

ΥΓ : Το ειχα καποτε το s7. Απο τα καλυτερα κινητα που περασαν απο τα χερια μου.

Edited by mphxt
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, mphxt said:

Μια χαρα αξιζει για 2024. Και σε συγκριση με το s7 ειναι η μερα με την νυχτα. Θα παθεις πολιτισμικο σοκ 🙂 

ΥΓ : Το ειχα καποτε το s7. Απο τα καλυτερα κινητα που περασαν απο τα χερια μου.

Την ίδια σκέψη κανω και εγώ.S7 έχω σκυλί μαύρο αλλά είμαι σε δίλημμα s21 fe η κανένα καινούργιο a54,a55?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sifario said:

Την ίδια σκέψη κανω και εγώ.S7 έχω σκυλί μαύρο αλλά είμαι σε δίλημμα s21 fe η κανένα καινούργιο a54,a55?

S21 fe, για τις πιο μαζεμενες διαστασεις/βαρος και για τον snapdragon. Ειναι διαφορετικες κατηγοριες. Η S ειναι πιο ... ελιτ , σε ο,τι αυτο συνεπαγεται σε επιδοσεις ή/και κατασκευη.

Edited by mphxt
Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2024 at 4:47 ΜΜ, sifario said:

Την ίδια σκέψη κανω και εγώ.S7 έχω σκυλί μαύρο αλλά είμαι σε δίλημμα s21 fe η κανένα καινούργιο a54,a55?

Μια φορά σειρά S, πάντα σειρά S!!!

Η σειρά A είναι πάντα ένα σκαλί κάτω...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2024 at 3:47 ΜΜ, sifario said:

Την ίδια σκέψη κανω και εγώ.S7 έχω σκυλί μαύρο αλλά είμαι σε δίλημμα s21 fe η κανένα καινούργιο a54,a55?

s23. 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Security update κυρίες και κύριοι! 🙃

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Johnny_Johnny said:

ποσες εκδοσεις android  θα παρει ακομα?

Νομίζω άλλες δύο και ακόμα τρία χρόνια αναβαθμίσεις ασφαλείας. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ακόμα υφίσταται το πρόβλημα σε εμένα που ενώ ανάβει το εικονίδιο μιας εφαρμογής  και στην AOD και στην μπάρα ειδοποιησεων πάνω μετά,και χωρίς να κάνω κάτι ,εξαφανίζεται!έχει συμβεί στο viber ,aquamail .έτσι μπορεί να μου στείλουν μήνυμα στο viber και να το δω την άλλη μέρα που θα ανοίξω την εφαρμογή !τι παίζει ξέρει κανείς;έχω το goodlock .να φταίει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...