Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικώς η μπαταρία μετά την αναβάθμιση είναι η μέρα με τη νύχτα. Προς το καλύτερο βέβαια. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι φίλε και στο 23 ούλτρα απλά δεν τελειώνει ποτέ που είμαι πια...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα μπορεις να κανεις τέτοια πράγματα στις συσκευές (νομίζω μέχρι S10) που είχαν ξεχωριστό κουμπί. 

Στο S21 μπορείς να πας ρυθμίσεις > προχωρημένες λειτουργίες (advanced features στα αγγλικα) > πλαϊνό κουμπί και να διαλέξεις αν θα λειτουργεί σαν απλό power με συνεχόμενο πάτημα, ή να ρυθμίσεις για διπλό πάτημα κάποιες επιλογές. Ενδεχομένως να βρεις και αυτό που ψάχνεις. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

γίνεται με κάποιον τρόπο πατώντας το πλαϊνό κουμπί να ενεργοποιώ /απενεργοποιώ το do not disturb;

Μπαα... Δεν γίνεται. Το πιο σύντομο είναι από την κουρτίνα. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!

Για tempered glass προτείνετε Spigen, Nillkin, ή κάτι άλλο;

Είχα Spigen έως τώρα, ευχαριστημένος γενικά κατά τη χρήση, αλλά και με τον οδηγό για εύκολη τοποθέτηση, μου το έχουν σπάσει δύο φορές όμως. Οπότε, πριν το αγοράσω εκ νέου, θα με ενδιέφερε να μάθω αν έχετε καλή εμπειρία και από κάποιο άλλο. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, stefan_city said:

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!

Για tempered glass προτείνετε Spigen, Nillkin, ή κάτι άλλο;

Είχα Spigen έως τώρα, ευχαριστημένος γενικά κατά τη χρήση, αλλά και με τον οδηγό για εύκολη τοποθέτηση, μου το έχουν σπάσει δύο φορές όμως. Οπότε, πριν το αγοράσω εκ νέου, θα με ενδιέφερε να μάθω αν έχετε καλή εμπειρία και από κάποιο άλλο. 

Κι εμένα το 1ο spigen έσπασε χωρίς λόγο...Ρο δεύτερο, όμως  έχει πιάσει τους 10 μήνες άθικτο..Κάτι άλλο, δεν γνωρίζω...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό της  Nillkin που είχα με άφησε απόλυτα ευχαριστημένο. Σε πτώση από ύψος δύο μέτρων σε ομπρέλα στην παραλία προσταψε απόλυτα την οθόνη. Το άλλαξα με το ίδιο φυσικά , η οθόνη αψεγάδιαστη! Είναι αυτό που δεν αφήνει κενό στην οπή της σέλφι κάμερας. Εδώ κι ενάμιση μήνα την συσκευή την έχει η κόρη μου. Το κινητό έχει πέσει σίγουρα 4 με 5 φορές και για άλλη μια φορά η προστασία του συγκεκριμένου γυαλιού αποδείχτηκε εξαιρετική! 

Η αίσθηση του επίσης άψογη όπως και η εφαρμογή του και φυσικά η λειτουργία του δακτυλικού αποτυπώματος. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Tolakos said:

Το φορτίζετε και εσείς μέχρι το 85%?

Προσωπικά το φορτίζω έως το 100%, ή έως το ποσοστό που θα προλάβει να φορτίσει, αν χρειαστώ ενδιάμεση φόρτιση μέσα στη μέρα.

Δεδομένου πως δε φημίζεται για τη μπαταρία του, είναι αρκετός χρόνος χρήσης το +15% που χάνεις αν το φορτίσεις έως το 85%.

Όλο αυτό βέβαια έχει να κάνει με τις ανάγκες και τη χρήση που κάνει ο καθένας.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tolakos said:

Το φορτίζετε και εσείς μέχρι το 85%?

Eγω ναι και μου κραταει κανα διημερο. Αφου η bixby ανοιγει μονη της , για να γραψει λιγο χρηση το κινητο 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 26/12/2023 at 11:34 ΜΜ, stefan_city said:

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!

Για tempered glass προτείνετε Spigen, Nillkin, ή κάτι άλλο;

Είχα Spigen έως τώρα, ευχαριστημένος γενικά κατά τη χρήση, αλλά και με τον οδηγό για εύκολη τοποθέτηση, μου το έχουν σπάσει δύο φορές όμως. Οπότε, πριν το αγοράσω εκ νέου, θα με ενδιέφερε να μάθω αν έχετε καλή εμπειρία και από κάποιο άλλο. 

Spigen το έβαλα με τη μία, πανεύκολα και έχει κρατλησει σχεδόν χρόνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Galaxy watch 4 classic σε  συνδιασμό με το s21 fe. Όταν έχει φορτίσει πλήρως μου έρχεται ειδοποίηση στο κινητό. Υπάρχει κάποια ρύθμιση να γίνεται και το αντίθετο; δηλαδή όταν το κινητό έχει φορτίσει να μου έρχεται ειδοποίηση στο ρολόι; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Έχω το Galaxy watch 4 classic σε  συνδιασμό με το s21 fe. Όταν έχει φορτίσει πλήρως μου έρχεται ειδοποίηση στο κινητό. Υπάρχει κάποια ρύθμιση να γίνεται και το αντίθετο; δηλαδή όταν το κινητό έχει φορτίσει να μου έρχεται ειδοποίηση στο ρολόι; 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ppltalkin.phonebatterylevel

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stamatis3133 said:

Μου λέει πως δεν είναι avaliable και πως είναι για παλαιότερη version. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Έχω το Galaxy watch 4 classic σε  συνδιασμό με το s21 fe. Όταν έχει φορτίσει πλήρως μου έρχεται ειδοποίηση στο κινητό. Υπάρχει κάποια ρύθμιση να γίνεται και το αντίθετο; δηλαδή όταν το κινητό έχει φορτίσει να μου έρχεται ειδοποίηση στο ρολόι; 

εγω εχω φτιάξει μια ρουτινα γι αυτο . αν - ισο η πανω απο 85 % , τοτε - εμφανιση προσαρμοσμενης ειδοποιησης ( battery full ). η ειδοποιηση αυτη θα εμφανιστεί και στο ρολοι,  οπως ολες οι ειδοποιήσεις 

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

εχω το δικο μου σε SEK λογο ηχογραφησης κλησεων και πηρα και εγω χτες update σε oneui6.Σημερα που πηγα να πληρωσω με google wallet....μου εβγαλε "your device doesnt meet security requirements"....και δεν επαιρνε την συναλλαγή.Τοσο καιρο λειτουργουσε αψογα οποτε πιστευω ειναι απο το update (?)

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, wolfgr said:

εχω το δικο μου σε SEK λογο ηχογραφησης κλησεων και πηρα και εγω χτες update σε oneui6.Σημερα που πηγα να πληρωσω με google wallet....μου εβγαλε "your device doesnt meet security requirements"....και δεν επαιρνε την συναλλαγή.Τοσο καιρο λειτουργουσε αψογα οποτε πιστευω ειναι απο το update (?)

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά

Εγω το εχω σε sek και πληρώνω με το πορτοφόλι της Google απλός την αλλαγή σε sek την έκανα μετα το update σε oneui6 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, liam255 said:

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά

Εγω το εχω σε sek και πληρώνω με το πορτοφόλι της Google απλός την αλλαγή σε sek την έκανα μετα το update σε oneui6 

ναι εγω ειμουν ηδη σε SEK....αμα το ηξερα θα γυρναγα σε EUX για το update.Δοκιμασα τα παντα αλλα δεν παιζει....οποτε κατεβασα την EUX και το odin και αυριο εχει φλας ετσι να μπει καλα η χρονια 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, wolfgr said:

ναι εγω ειμουν ηδη σε SEK....αμα το ηξερα θα γυρναγα σε EUX για το update.Δοκιμασα τα παντα αλλα δεν παιζει....οποτε κατεβασα την EUX και το odin και αυριο εχει φλας ετσι να μπει καλα η χρονια 🙂

Κανε μια εκκαθάριση την εφαρμογή η καλύτερα κανε uninstall και μετα πάλι install 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, liam255 said:

Κανε μια εκκαθάριση την εφαρμογή η καλύτερα κανε uninstall και μετα πάλι install 

καλη χρονια ,τα εκανα ολα,clear cache ,unistall ,cache του google service ,google play,της συσκευης ολακερης.Εφοσον η συσκευη φαινεται στο google play "not certified" δεν γινεται τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το τσιμπήσω. Το προτείνετε ακόμη και τώρα? ναι μεν υπάρχει και το s23 fe αλλά σαυτα τα χρήματα για exynos δε ψήνομαι

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Johnny_Johnny said:

Σκέφτομαι να το τσιμπήσω. Το προτείνετε ακόμη και τώρα? ναι μεν υπάρχει και το s23 fe αλλά σαυτα τα χρήματα για exynos δε ψήνομαι

Παρε ενα s23/s23+.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

έτσι για δοκιμή άλλαξα κλείδωμα από πιν σε κωδικό. δεν μου άρεσε γύρισα σε πιν αλλά δεν υπάρχει πλέον η επιλογή να καταργεί το οκ μετά την πληκτρολογηση του πιν! τώρα;

έτσι για δοκιμή άλλαξα κλείδωμα από πιν σε κωδικό. δεν μου άρεσε γύρισα σε πιν αλλά δεν υπάρχει πλέον η επιλογή να καταργεί το οκ μετά την πληκτρολογηση του πιν! τώρα;
τελικά πλέον επειδή θέλει 6 ψηφία και όχι 4 δεν μου εμφανιζε την επιλογή να μην πατάω το οκ. με τα 6 την εμφανίζει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...