Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://mega.nz/file/uNQ3lIBA#9_0ORwySXcyY4Hppyie3Oh1ln2Q2aGCS3cTzgcjQUwk

έχω δει σε πολλά βίντεο η μπάρα κάτω των gestures είναι πολλές φορές πιο παχιά από ότι κανονικά. γιατί γίνεται αυτό; δείτε το βίντεο είναι λεπτή όπως κανονικά και μετά γίνεται παχιά.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως κι εγώ μόνο wipe cache κάνω μετά από updates  hard reset έχω να κάνω από εποχής s7 edge & s8+.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ilka71 said:

https://mega.nz/file/uNQ3lIBA#9_0ORwySXcyY4Hppyie3Oh1ln2Q2aGCS3cTzgcjQUwk

έχω δει σε πολλά βίντεο η μπάρα κάτω των gestures είναι πολλές φορές πιο παχιά από ότι κανονικά. γιατί γίνεται αυτό; δείτε το βίντεο είναι λεπτή όπως κανονικά και μετά γίνεται παχιά.

Εγώ πάντα χωρίς μπάρα το έχω στα gestures. Κερδίζεις οθόνη και είναι άχρηστη. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα χωρίς μπάρα το έχω στα gestures. Κερδίζεις οθόνη και είναι άχρηστη. 
ναι απλά επειδή το έχω ξανά δει και σε άλλα βίντεο ήθελα να μάθω πως γίνεται; είναι από κάποια εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:
2 ώρες πριν, vastegial_74 said:
Εγώ πάντα χωρίς μπάρα το έχω στα gestures. Κερδίζεις οθόνη και είναι άχρηστη. 

ναι απλά επειδή το έχω ξανά δει και σε άλλα βίντεο ήθελα να μάθω πως γίνεται; είναι από κάποια εφαρμογή;

Στο βιντεο εγω βλεπω την μπαρα κανονικη. Οχι χοντρη.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Στο βιντεο εγω βλεπω την μπαρα κανονικη. Οχι χοντρη.
εναλασσεται για κάποιο λόγο κάποια στιγμή γίνεται παχιά. δες το πολύ καλά. δεν το κατάλαβες
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ilka71 said:

τα εικονίδια της AOD τα κάνανε άσπρα μόνο με την one ui 6 ;

Αυτό έψαχνα τώρα ! Το gmail είναι άσπρο και το viber μπλε.

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2023 at 9:01 ΜΜ, ilka71 said:

εναλασσεται για κάποιο λόγο κάποια στιγμή γίνεται παχιά. δες το πολύ καλά. δεν το κατάλαβες

Δεν το καταλαβαινω αλλα η εφαρμογη NavStar απο το GoodLock εχει παραμετροποιησεις για την μπαρα αυτη.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Δεν το καταλαβαινω αλλα η εφαρμογη NavStar απο το GoodLock εχει παραμετροποιησεις για την μπαρα αυτη.
της έχω αλλάξει χρώμα εγώ αλλά πάντα είναι λεπτή!
Αυτό έψαχνα τώρα ! Το gmail είναι άσπρο και το viber μπλε.
 
εμένα όλα άσπρα είναι και το viber!

τελικά όλα άσπρα είναι τα εικονίδια ειδοποιησεων εφαρμογών στην AOD η είναι bug δικό μου;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, παρατηρώ ότι δεν ενεργοποιειται η οθόνη όταν λαμβάνω ειδοποιήσεις..Μετά την αναβάθμιση! Θυμάται κανένας την ρύθμιση..Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, παρατηρώ ότι δεν ενεργοποιειται η οθόνη όταν λαμβάνω ειδοποιήσεις..Μετά την αναβάθμιση! Θυμάται κανένας την ρύθμιση..Ευχαριστώ 
δεν το έκανε ποτέ αυτό. μόνο στο viber έχει ειδική ρύθμιση να ανάβει ΌΛΗ η οθόνη(όπως τα iphone). αλλιώς AOD
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ilka71 said:
45 minutes ago, rapsodos1979_ said:
Παίδες, παρατηρώ ότι δεν ενεργοποιειται η οθόνη όταν λαμβάνω ειδοποιήσεις..Μετά την αναβάθμιση! Θυμάται κανένας την ρύθμιση..Ευχαριστώ 

δεν το έκανε ποτέ αυτό. μόνο στο viber έχει ειδική ρύθμιση να ανάβει ΌΛΗ η οθόνη(όπως τα iphone). αλλιώς AOD

Δηλαδή, όταν έσκαγε Gmail δεν ερχόταν ειδοποίηση  ? Νομίζω ότι γινόταν...Δηλαδή όταν έρχεται sms πχ ποια είναι η συμπεριφορά της συσκευής χωρίς  να είναι ενεργοποιημενη η aod?

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2023 at 12:29 ΠΜ, vastegial_74 said:

Εμένα μου κόλλησε το google system update. Έχω του, Οκτωβρίου αλλά πήγα να κάνω αναζήτηση αν έχει καινούργιο και μένει κολλημένο στην αναζήτηση 😂😂😂......

449733792_Screenshot_20231208_001953_GooglePlayStore.thumb.jpg.aadaeaa44bf5639dc49212e680995e99.jpg

Δοκίμασα τα πάντα. Clear cache, restart, τίποτα. Εκεί. Δεν ξεκολλάει να νου πει ότι δεν έχει νέο και πως είναι up to date οπως κάνει κανονικά... Μετά την αναβάθμιση αυτό.

Εδώ και μερικές μέρες το play store δεν μου κάνει αυτόματη αναβάθμιση στις εφαρμογές....  Έκανα καθάρισμα μνήμης, έκανα disable την εφαρμογή, τίποτα....

https://techmaniacs.gr/akoma-kai-koryfaia-samsung-paramenoyn-gia-mines-choris-enimeroseis-gia-to-google-play/

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, όταν έσκαγε Gmail δεν ερχόταν ειδοποίηση  ? Νομίζω ότι γινόταν...Δηλαδή όταν έρχεται sms πχ ποια είναι η συμπεριφορά της συσκευής χωρίς  να είναι ενεργοποιημενη η aod?
εγώ θυμάμαι πριν 2 χρόνια στο A72 μου είχε ρύθμιση εάν θες ΝΑ ΑΝΆΒΕΙ η οθόνη σε ειδοποιήσεις. μετά από μια αναβάθμιση το κατηργησαν. τώρα χωρίς AOD απλά ακούς τον ήχο! τραγικό. η μπορείς να ενεργοποιήσεις τα brief notifications που ακόμα και χωρίς AOD ακόμα και με κλειστή οθόνη βγαίνει ένα μικρό pop up με προεπισκοπηση του μηνύματος. μόνο όμως με τα brief όχι τα κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2023 at 1:36 ΜΜ, iOLAos_ said:

Πρώτες εντυπώσεις:

Το τηλέφωνό είναι εμφανώς πιο αργό στα animation. Νιώθεις ένα lag σε ότι κάνεις. (Δεν έκανα εργοστασιακή επαναφορά). Επίσης μου έρχονται ειδοποιήσεις που ήδη έχω δει. Πχ messenger. 

Μπαταρία δεν παρατηρώ κάποια διαφορά.

Αυτό το παρατήρησα και εγώ στα animation το κανει και στο s21fe και στο tab s9 το μόνο αρνητικο που βρήκα μέχρι στιγμής δεν εχει αυτή την ομαλότητα,

Εχω κανει ολα τα απαιτούμενα αλλά παλι δεν είναι το ιδιο,θα διορθωθεί σύντομα πιστεύω παιδικές ασθενειες 

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως το ανάποδο. είχα λαγκαρισματα σε ανοίγματα εφαρμογών τώρα κατά 80% έχουν μειωθεί. παραμένει το μεγάλο lag όταν ανοίγω την κάμερα και την κλείνω να κάνω κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μόλις μπρίκαρε (σχεδόν). Εμφανίζει που και που το δαχτυλικό και μετά λέει one ui has crashed. Θα του κάνω factory reset αναγκαστικά...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, iOLAos_ said:

Το τηλέφωνο μόλις μπρίκαρε (σχεδόν). Εμφανίζει που και που το δαχτυλικό και μετά λέει one ui has crashed. Θα του κάνω factory reset αναγκαστικά...

Εχεις κανει update το one ui?

https://youtu.be/dqicujDiEec?t=17

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έψαχνα τώρα ! Το gmail είναι άσπρο και το viber μπλε.
 
τώρα είδα που ήταν όλα άσπρα, το lockstar του goodlock έχει ρύθμιση η μονόχρωμα η ανάλογα την εφαρμογή
Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2023 at 12:55 ΜΜ, tollisth said:

Εχεις κανει update το one ui?

https://youtu.be/dqicujDiEec?t=17

 

ναι

Link to comment
Share on other sites

Το γύρισα σε EUY από SEK ( εγγραφή κλήσεων) για να περάσω την αναβάθμιση (Α14) και μετά πάλι σε SEK .
Παρατήρησα πριν λίγο όμως ότι έχω τώρα και προστασία από ανεπιθύμητες κλήσεις μαζί με την εγγραφή.

Συμβαίνει και σε εσάς ή έτυχε σε εμένα λόγω των εναλλαγών;
0aab6af0014589aa6f8b2dfeb153a0da.jpg601be685e1f7b965b8017385e4492801.jpga98918c0d7d5241c54b31a157d45869e.jpg

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Γράφεις. Το γύρισα σε EUY από SEK ( εγγραφή κλήσεων) για να περάσω την αναβάθμιση (Α14) και μετά πάλι σε SEK . Τι είναι το EUY και το SEK; και από που τα γύρισες;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...