Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έσκασε το update! 2474.61mb

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, DimitrisAndNiki said:

Έσκασε το update! 2474.61mb

Και σε μένα. Επιτέλους...

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά φαίνεται..

Κάποια σιτε γράφουν ότι θα πάρουμε και την 16 άλλα μεχρι 15.τι ισχύει?

Edited by Tolakos
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Tolakos said:

Όλα καλά φαίνεται..

Κάποια σιτε γράφουν ότι θα πάρουμε και την 16 άλλα μεχρι 15.τι ισχύει?

Κατσε ρε να χαρουμε την 14...και σκεφτεσαι την επομενη εκδοση κιολας ? 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Ανάθεμα και αν είδα κάτι διαφορετικό εκτός από τα πιο μεγάλα εικονίδια και το πανελ

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, kyramas said:

Ανάθεμα και αν είδα κάτι διαφορετικό εκτός από τα πιο μεγάλα εικονίδια και το πανελ

 

Λιγο υπομονη να δουμε αν εστρωσε λιγο η μπαταρια. 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κόλλησε το google system update. Έχω του, Οκτωβρίου αλλά πήγα να κάνω αναζήτηση αν έχει καινούργιο και μένει κολλημένο στην αναζήτηση 😂😂😂......

449733792_Screenshot_20231208_001953_GooglePlayStore.thumb.jpg.aadaeaa44bf5639dc49212e680995e99.jpg

Δοκίμασα τα πάντα. Clear cache, restart, τίποτα. Εκεί. Δεν ξεκολλάει να νου πει ότι δεν έχει νέο και πως είναι up to date οπως κάνει κανονικά... Μετά την αναβάθμιση αυτό.

Εδώ και μερικές μέρες το play store δεν μου κάνει αυτόματη αναβάθμιση στις εφαρμογές....  Έκανα καθάρισμα μνήμης, έκανα disable την εφαρμογή, τίποτα....

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις:

Το τηλέφωνό είναι εμφανώς πιο αργό στα animation. Νιώθεις ένα lag σε ότι κάνεις. (Δεν έκανα εργοστασιακή επαναφορά). Επίσης μου έρχονται ειδοποιήσεις που ήδη έχω δει. Πχ messenger. 

Μπαταρία δεν παρατηρώ κάποια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, iOLAos_ said:

Πρώτες εντυπώσεις:

Το τηλέφωνό είναι εμφανώς πιο αργό στα animation. Νιώθεις ένα lag σε ότι κάνεις. (Δεν έκανα εργοστασιακή επαναφορά). Επίσης μου έρχονται ειδοποιήσεις που ήδη έχω δει. Πχ messenger. 

Μπαταρία δεν παρατηρώ κάποια διαφορά.

Clear cache partition έκανες? Εγώ δε παρατηρώ κάτι άσχημο..

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω παρατηρω κατι αρνητικο. Ουτε λαγκαρει ουτε τιποτα. Απο θεμα smoothness το ιδιο με πριν. Απο μπαταρια ειναι ακομα νωρις για να κρινω , αλλα θεωρω οτι εγινε λιγο πιο ορθολογικη η χρηση στο stand by. Θα βγαλω πιο σαφες συμπερασμα στην επομενη φορτιση.

Ενα ενοχλητικο στοιχειο που παρατηρησα ειναι στις ρυθμισεις. Πριν , οταν εμπαινες σε καποιο υπομενου σε καποια απο τις ρυθμισεις , αρκουσε να κλεισεις τις ρυθμισεις , να τις ξανα ανοιξεις , και ειχε κανει "reset" και σε εφερνε παλι στο "αρχικο επιπεδο" των ρυθμισεων. Τωρα δεν το κανει αυτο. Αν κλεισεις και ξανα ανοιξεις τις ρυθμισεις , σε φερνει παλι στο υπομενου που το ειχες αφησει πριν. Και αν εισαι 50 υπομενου μεσα σε καποια ρυθμιση , και θες να πας σε διαφορετικη ρυθμιση και αρα να το φερεις παλι στο "αρχικο επιπεδο" , πρεπει να πατησεις 50 "πισω" για να πας εκει που θες.

ΥΓ : Μην ξεχασετε να παιξετε το "secret game" 😉

Edited by mphxt
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kyramas said:

Ναι διπλες ειδοποιήσεις έχω και εγω

Όλοι στο One UI 6 το ίδιο πρόβλημα. Η λύση είναι σβήσιμο Facebook και Messenger και ξανά εγκατάσταση και έφτιαξε. Εμένα πάντως...

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, rapsodos1979_ said:

Clear cache partition έκανες? Εγώ δε παρατηρώ κάτι άσχημο..

Φίλε σ'ευχαριστώ για την προτροπή. Του έκανα τώρα και φαίνεται να έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

@vastegial_74 και στο s23 αλλά και στο ουλτρα το ίδιο έχω πάθει κι εγώ... είναι κολλημένα στον Ιούλιο ενώ κάνει  update και προχωράει ολοκληρώνεται η διαδικασία με επανεκκίνηση πάλι το ίδιο μου εμφανίζει σε επίπεδο Ιουλίου. Στο δε s23 το μικρό είχε κολλήσει κι εμένα όπως στο δικό σου... έφτιαξε μετά μόνο του 

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, mphxt said:

Ενα ενοχλητικο στοιχειο που παρατηρησα ειναι στις ρυθμισεις. Πριν , οταν εμπαινες σε καποιο υπομενου σε καποια απο τις ρυθμισεις , αρκουσε να κλεισεις τις ρυθμισεις , να τις ξανα ανοιξεις , και ειχε κανει "reset" και σε εφερνε παλι στο "αρχικο επιπεδο" των ρυθμισεων. Τωρα δεν το κανει αυτο. Αν κλεισεις και ξανα ανοιξεις τις ρυθμισεις , σε φερνει παλι στο υπομενου που το ειχες αφησει πριν. Και αν εισαι 50 υπομενου μεσα σε καποια ρυθμιση , και θες να πας σε διαφορετικη ρυθμιση και αρα να το φερεις παλι στο "αρχικο επιπεδο" , πρεπει να πατησεις 50 "πισω" για να πας εκει που θες.

ΥΓ : Μην ξεχασετε να παιξετε το "secret game" 😉

Εμένα πάντα έτσι έκανε από την αρχή. 

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, iOLAos_ said:

Φίλε σ'ευχαριστώ για την προτροπή. Του έκανα τώρα και φαίνεται να έστρωσε.

Να είσαι καλά! Γι'αυτό είμαστε όλοι εδώ! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, iOLAos_ said:

Πρώτες εντυπώσεις:

Το τηλέφωνό είναι εμφανώς πιο αργό στα animation. Νιώθεις ένα lag σε ότι κάνεις. (Δεν έκανα εργοστασιακή επαναφορά). Επίσης μου έρχονται ειδοποιήσεις που ήδη έχω δει. Πχ messenger. 

Μπαταρία δεν παρατηρώ κάποια διαφορά.

Εγώ δεν παρατηρώ κάτι μετά την αναβάθμιση, ούτε στα animation, ούτε lag, ούτε διπλές ειδοποιήσεις. Αντιθέτως η μπαταρία μου φαίνεται λίγο χειρότερη...

Εκανα όμως factory reset & Clear cache partition! και επαναφορά από Smart Switch

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μήπως να περιμένω μιας και δεν μου την έχει "πετάξει" το σύστημα χωρίς ψάξιμο, μπας και βγει κανένα update που να διορθώνει και άλλα προβλήματα που διάβασα όπως μέχρι και καμμένα pixels?
Τι λετε;;

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, johnybe said:

Εγώ μήπως να περιμένω μιας και δεν μου την έχει "πετάξει" το σύστημα χωρίς ψάξιμο, μπας και βγει κανένα update που να διορθώνει και άλλα προβλήματα που διάβασα όπως μέχρι και καμμένα pixels?
Τι λετε;;

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Στην εποχη μου ζουσαμε με τις sony trinitron (crt) με 2 οριζοντιες γραμμες μεσα στην μαπα και επιζησαμε. Δεν θα παθεις κατι αν εχει μερικα καμμενα πιξελς το κινητο σου 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Στην εποχη μου ζουσαμε με τις sony trinitron (crt) με 2 οριζοντιες γραμμες μεσα στην μαπα και επιζησαμε. Δεν θα παθεις κατι αν εχει μερικα καμμενα πιξελς το κινητο σου  
Κάτι θυμάμαι από εκείνες τις εποχές...
Αλλά θα προτιμούσα όχι και αν υπάρχει κάποια περίπτωση να το γλιτώσω με το να περιμένω.. Δε βαριέσαι...

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, johnybe said:

Εγώ μήπως να περιμένω μιας και δεν μου την έχει "πετάξει" το σύστημα χωρίς ψάξιμο, μπας και βγει κανένα update που να διορθώνει και άλλα προβλήματα που διάβασα όπως μέχρι και καμμένα pixels?
Τι λετε;;

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Εγώ αυτό θα κάνω.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Στης κόρης μου που έχει πάει πια, όσο το δούλεψα μου φάνηκε άριστο όπως ήταν και με το android 13..θα συμφωνήσω με το μέλος  @xetasa απλά είναι φυσικά πολύ νωρίς να έχουμε άποψη για την μπαταρία του, απλά με hard reset που έκανες λογικό το βρίσκω ώσπου να ξαναβρεί η συσκευή τα πατήματα της τις συνήθειες του χρήστη στο νέο λογισμικό... θεωρώ πως όλα θα κυλήσουν άψογα κατά την άποψη μου 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...