Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

59 minutes ago, lalaounis said:

Ναι, με αυτά που έγραψα, πλέον δουλεύει συνέχεια το AOD και λειτουργεί και η εφαρμογή.

Οποιος δέ θέλει να δουλεύει συνέχεια η AOD μπορεί να βάλει να ανοίγει μόνο για τα νέα μυνήματα.

Link to comment
Share on other sites

@kyramas περνα μια βόλτα από Smartec να του ρίξουν μια ματιά ,λογικά μπορεί να σου κάνουν αντικατάσταση οθόνης εφόσον αναγνωρίσουν ότι δεν υπάρχει δική σου ευθύνη και δεν είσαι εσύ υπαίτιος...διόλου απίθανο 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, konakis said:

@kyramas περνα μια βόλτα από Smartec να του ρίξουν μια ματιά ,λογικά μπορεί να σου κάνουν αντικατάσταση οθόνης εφόσον αναγνωρίσουν ότι δεν υπάρχει δική σου ευθύνη και δεν είσαι εσύ υπαίτιος...διόλου απίθανο 

Δυστυχώς είμαι Γιάννενα. Όταν κατέβω Αθήνα ίσως περάσω. Ελπίζω να μην επεκταθούν οι λεκέδες !

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, kyramas said:

Δυστυχώς είμαι Γιάννενα. Όταν κατέβω Αθήνα ίσως περάσω. Ελπίζω να μην επεκταθούν οι λεκέδες !

 

Αν έχεις δεύτερο κινητό μπορείς να το στείλεις με την acs δωρεάν στην smartec και να σου το επιστρέψουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αλλά ευτυχώς για εμάς που μας κόβω Δεκέμβριο, ελπίζω να έχει λυθεί...

https://unboxholics.com/news/tech/110323-chalane-othones-stis-samsung-galaxy-syskeyes-meta-to-one-ui-60

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kyramas said:

24/11 δεν ήταν να πάρουμε την 6 ?

Nαι , αλλα δεν βλεπω να κινειται κατι. Και το Α53 (που εχει η μανα μου) υποτιθεται οτι θα επαιρνε την 6 στις 20/11 και ουτε αυτο εχει παρει κατι ...

Link to comment
Share on other sites

εδώ και αρκετό καιρό εκεί που είμαι στα σκοτάδια και η αυτόματη φωτεινότητα λειτουργεί κατεβάζοντας την ένταση της οθόνης ξαφνικά δυναμώνει η φωτεινότητα και μετά από λίγο ξανά μειώνεται. το έχει κάποιος άλλος αυτό;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ilka71 said:

εδώ και αρκετό καιρό εκεί που είμαι στα σκοτάδια και η αυτόματη φωτεινότητα λειτουργεί κατεβάζοντας την ένταση της οθόνης ξαφνικά δυναμώνει η φωτεινότητα και μετά από λίγο ξανά μειώνεται. το έχει κάποιος άλλος αυτό;

Στο δικό μου δεν έχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο. Η αυτόματη φωτεινότητα λειτουργεί αρκετά ικανοποιητικά.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ilka71 said:

εδώ και αρκετό καιρό εκεί που είμαι στα σκοτάδια και η αυτόματη φωτεινότητα λειτουργεί κατεβάζοντας την ένταση της οθόνης ξαφνικά δυναμώνει η φωτεινότητα και μετά από λίγο ξανά μειώνεται. το έχει κάποιος άλλος αυτό;

Μήπως έχει να κάνει με κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή ή στο κάνει γενικώς; εγω για παράδειγμα χρησιμοποιώ πολύ την stocard όπου εκεί όταν προβάλεις κάποια κάρτα ανεβάζει την φωτεινότητα, ανεξαρτήτως πόσο χαμηλά είναι, για να μπορέσει να την διαβάσει ο καρτοαναγνώστης. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει να κάνει με κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή ή στο κάνει γενικώς; εγω για παράδειγμα χρησιμοποιώ πολύ την stocard όπου εκεί όταν προβάλεις κάποια κάρτα ανεβάζει την φωτεινότητα, ανεξαρτήτως πόσο χαμηλά είναι, για να μπορέσει να την διαβάσει ο καρτοαναγνώστης. 
ναι οκ και στα εισιτήρια που έχω περάσει στο google wallet φωτίζει πιο πολύ όταν τα προβάλλει. αλλά αυτό που λέω είναι έτσι στο άσχετο όταν είμαι βράδυ ξαπλωμένος και βλέπω λίγο από browser tiktok κλπ
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποια από τα βίντεο που βλέπεις αλλάζουν τη φωτεινότητα του χώρου και επηρεάζουν τον αισθητήρα;

Δοκίμασε να έχεις τον αισθητήρα καλυμμένο να δεις τι θα κάνει

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποια από τα βίντεο που βλέπεις αλλάζουν τη φωτεινότητα του χώρου και επηρεάζουν τον αισθητήρα;

Δοκίμασε να έχεις τον αισθητήρα καλυμμένο να δεις τι θα κάνει

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


οκ θα το παρατηρήσω
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Solidarity said:

Παιδια σε συγκριση με Nothing Phone 2 πως ειναι το κινητο;

Aπο συγκριση των specs και μονο , μιας και δεν το εχω το nothing , βλεπω οτι πρεπει να υπερτερει σε cpu/gpu , στην φωτεινοτητα της οθονης και την μπαταρια. Σε ολα τα αλλα νικαει το s21. Επισης καποιοι αναφερανε σε φορουμς οτι το nothing ειναι λιγο μεγαλο σε διαστασεις και βαρος (201 gr). Αναλογως τις αναγκες , επιλεγεις 🙂 

ΥΓ : Το Α53 παιρνει σημερα UI 6.0 ενω ηταν προγραμματισμενο για 20/11. Για να εχουμε εναν μπουσουλα για το ποτε να περιμενουμε εμεις την αναβαθμιση που ημασταν προγραμματισμενοι για 24/11 . 

Edited by mphxt
Link to comment
Share on other sites

Σημερινή ενημέρωση από Samsung για την αναβάθμιση:  

Galaxy S21 FE – December 5, 2023.

https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-A/S21-S21FE-ONE-ui-6-0-Date-Revealed/td-p/14971502

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, xristosxristos said:

Σημερινή ενημέρωση από Samsung για την αναβάθμιση:  

Galaxy S21 FE – December 5, 2023.

https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-A/S21-S21FE-ONE-ui-6-0-Date-Revealed/td-p/14971502

Καλά Χριστούγεννα! 

Link to comment
Share on other sites

Eνας φίλος με s21u πάντως την έχει πάρει από χθες την αναβάθμιση.

Το λέω επειδή στο ίδιο άρθρο αναφέρεται και το s21u ότι θα αναβαθμιστεί από 5/12...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Η φαση παντως με το Α53 της μανας μου ηταν περιεργη. Οταν περασα το UI 6.0 , και αφου του τραβηξα και καναδυο restart , εβλεπα οτι λαγκαρε οταν πρωτοανοιγες καποιο μενου ή εφαρμογη. Την δευτερη φορα που τα κλικαριζες , ολα νερακι. Και προφανως οταν λεω λαγκαριζε , εννοω παραπανω απο οσο θα πρεπε. Ενταξει δεν ειναι ναυαρχιδα , αλλα δεν εχει θεματα "ομαλοτητας" σε γενικες γραμμες.

Βεβαια , απο χτες που εγιναν ολα αυτα , και της το εδωσα πισω να το δουλεψει δεν μου εχει πει κατι οποτε θεωρω οτι ομαλοποιηθηκε η κατασταση. Ελπιζω να μην ζησουμε τετοιες καταστασεις και με το δικο μας οταν ερθει η ωρα 🙂 

 

Link to comment
Share on other sites

Η φαση παντως με το Α53 της μανας μου ηταν περιεργη. Οταν περασα το UI 6.0 , και αφου του τραβηξα και καναδυο restart , εβλεπα οτι λαγκαρε οταν πρωτοανοιγες καποιο μενου ή εφαρμογη. Την δευτερη φορα που τα κλικαριζες , ολα νερακι. Και προφανως οταν λεω λαγκαριζε , εννοω παραπανω απο οσο θα πρεπε. Ενταξει δεν ειναι ναυαρχιδα , αλλα δεν εχει θεματα "ομαλοτητας" σε γενικες γραμμες.
Βεβαια , απο χτες που εγιναν ολα αυτα , και της το εδωσα πισω να το δουλεψει δεν μου εχει πει κατι οποτε θεωρω οτι ομαλοποιηθηκε η κατασταση. Ελπιζω να μην ζησουμε τετοιες καταστασεις και με το δικο μας οταν ερθει η ωρα  
 
εμένα αυτό το κάνει συνέχεια το s21 fe μετά από κάποια ώρα που αφήνω στην άκρη το κινητό πάντως. στρώνει μετά αλλά αρχικά λαγκαρει
Link to comment
Share on other sites

εμένα αυτό το κάνει συνέχεια το s21 fe μετά από κάποια ώρα που αφήνω στην άκρη το κινητό πάντως. στρώνει μετά αλλά αρχικά λαγκαρει
υπάρχει τρόπος όταν "ξυπνάει" το κινητό να μην σέρνεται; μετά από λίγο όλα καλά ανοίγουν όλα γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ilka71 said:
On 30/11/2023 at 7:11 ΜΜ, ilka71 said:
εμένα αυτό το κάνει συνέχεια το s21 fe μετά από κάποια ώρα που αφήνω στην άκρη το κινητό πάντως. στρώνει μετά αλλά αρχικά λαγκαρει

υπάρχει τρόπος όταν "ξυπνάει" το κινητό να μην σέρνεται; μετά από λίγο όλα καλά ανοίγουν όλα γρήγορα.

Μηπως να περνουσες απο κανενα sevice οσο εισαι ακομα σς εγγυηση; αυτο που εχεις αναφερει πολλες φορες δεν ειναι φυσιολογικο. Ισως καποια να φταιει καμια ρουτινα, τι να πω... Δεν εχω παρατηρισει ποτε κατι τετοιο και το εχω αρκετα φορτωμενο. Το μονο καμια φορα στο ξεκλειδωμα μπορει να κανει ενα αστραπιαιο σπασιμο στο γραφικο εφε ξεκλειδωματος αλλα τετοιες καθυστερισεις που περιγραφεις ποτε. Πηγαινε το για ελεγχο ή στειλε το, κριμα ειναι να μην το χαιρεσαι.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μηπως να περνουσες απο κανενα sevice οσο εισαι ακομα σς εγγυηση; αυτο που εχεις αναφερει πολλες φορες δεν ειναι φυσιολογικο. Ισως καποια να φταιει καμια ρουτινα, τι να πω... Δεν εχω παρατηρισει ποτε κατι τετοιο και το εχω αρκετα φορτωμενο. Το μονο καμια φορα στο ξεκλειδωμα μπορει να κανει ενα αστραπιαιο σπασιμο στο γραφικο εφε ξεκλειδωματος αλλα τετοιες καθυστερισεις που περιγραφεις ποτε. Πηγαινε το για ελεγχο ή στειλε το, κριμα ειναι να μην το χαιρεσαι.
εσύ το έχεις με gestures η με κουμπιά; γιατί με gestures έχει το θέμα πιο πολύ
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ilka71 said:
9 ώρες πριν, vastegial_74 said:
Μηπως να περνουσες απο κανενα sevice οσο εισαι ακομα σς εγγυηση; αυτο που εχεις αναφερει πολλες φορες δεν ειναι φυσιολογικο. Ισως καποια να φταιει καμια ρουτινα, τι να πω... Δεν εχω παρατηρισει ποτε κατι τετοιο και το εχω αρκετα φορτωμενο. Το μονο καμια φορα στο ξεκλειδωμα μπορει να κανει ενα αστραπιαιο σπασιμο στο γραφικο εφε ξεκλειδωματος αλλα τετοιες καθυστερισεις που περιγραφεις ποτε. Πηγαινε το για ελεγχο ή στειλε το, κριμα ειναι να μην το χαιρεσαι.

εσύ το έχεις με gestures η με κουμπιά; γιατί με gestures έχει το θέμα πιο πολύ

Με gestures το έχω. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...