Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να πω και εγώ ότι δεν έχω κανένα παράπονο με το s21 fe...τα κάνει όλα τέλεια.

Σίγουρα και εγώ μερικές μέρες μπορεί να χρειαστεί να πάει στην πρίζα 2η φορά αλλά έτσι είναι ρε φίλε αφού τα κάνουμε πλέον όλα απτό smartphone..αν θες μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας θα πάρεις κινητό παντόφλα 1 κιλό..

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ilka71 said:

2 μέρες μπαταρία αυτό το κινητό ;;;;;το κοιτάτε το κινητό μόνο; το έχετε μονο σε wifi; ;


 

Δεν ειμαι μιλενιαλ (ευτυχως) να εχω το κινητο προεκταση του χεριου μου 🙂 90% της μερας ειμαι σπιτι , οποτε ναι , μονο σε wifi το εχω. Γιατι να ανοιξω δεδομενα ? Και εξω αν βγω , γιατι να ανοιξω δεδομενα αν δεν τα χρειαζομαι ? 

Το θεμα δεν ειναι τι χρηση κανω εγω ή καποιος αλλος. Ο καθενας εχει το "use case" του. Το θεμα ειναι οτι με την ελαχιστη (εως μηδενικη) χρηση που του κανω εγω , το κινητο κραταει 1-1.5 μερα. Σκεψου ποσο θα κρατουσε αν εκανα πιο "βαρια" χρηση". Ουτε μερα. Δεν γινεται να το βγαζω απο τον φορτιστη και σε 20 δευτερολεπτα να εχει χασει 1% απο το πουθενα. Ουτε για να με τρολαρει δεν θα επρεπε να εκανε κατι τετοιο. Βεβαια απο εκεινη την στιγμη δεν εχει χασει αλλο ποσοστο...
 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Σε κάποιο σημείο που παλιότερα έπιανα καμπάνα 5g,τώρα σέρνεται το πολύ  με LTE...Έχω nova...Ακριβώς δίπλα μου ,ο φίλος με mi 11 πιάνει καμπάνα...Τί να γίνεται? Έκανα επανεκκίνηση κτλ,αλλά τίποτα...Έχει δει κάποιος, παρόμοια πτώση σήματος? 

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, rapsodos1979_ said:

Ερώτηση: Σε κάποιο σημείο που παλιότερα έπιανα καμπάνα 5g,τώρα σέρνεται το πολύ  με LTE...Έχω nova...Ακριβώς δίπλα μου ,ο φίλος με mi 11 πιάνει καμπάνα...Τί να γίνεται? Έκανα επανεκκίνηση κτλ,αλλά τίποτα...Έχει δει κάποιος, παρόμοια πτώση σήματος? 

Είστε και οι δυο με nova, ειχες καλο 5G εκει και τωρα ξαφνικα δεν εχεις; 

Είχες καλό σήμα ή γρήγορο ίντερνετ και τι αλλαξε το σήμα ή η ταχύτητα; 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, stamatis3133 said:

Είστε και οι δυο με nova, ειχες καλο 5G εκει και τωρα ξαφνικα δεν εχεις; 

Είχες καλό σήμα ή γρήγορο ίντερνετ και τι αλλαξε το σήμα ή η ταχύτητα; 

Κι οι 2 nova..Κι εγώ τώρα έχω LTE..Έπιανα κομπλέ 5g κ τώρα χάνεται ακόμα κ το LTE.. 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, rapsodos1979_ said:

Κι οι 2 nova..Κι εγώ τώρα έχω LTE..Έπιανα κομπλέ 5g κ τώρα χάνεται ακόμα κ το LTE.. 

σε άλλα σημεία πιάνεις 5g;

δοκίμασε να το δουλέψεις λίγο με 4g και μετά ξαναγύρισε το σε 5g

αν με αυτά δεν έχει αποτέλεσμα, πάρε τηλέφωνο την nova και πες τους να δείτε μαζί τις ρυθμίσεις της συσκευής σου. 

εννοώ να σου λένε τηλεφωνικά και εσύ να βλέπεις αν είναι σωστά οι ρυθμίσεις στη συσκευή σου.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, kakos said:

σε άλλα σημεία πιάνεις 5g;

δοκίμασε να το δουλέψεις λίγο με 4g και μετά ξαναγύρισε το σε 5g

αν με αυτά δεν έχει αποτέλεσμα, πάρε τηλέφωνο την nova και πες τους να δείτε μαζί τις ρυθμίσεις της συσκευής σου. 

εννοώ να σου λένε τηλεφωνικά και εσύ να βλέπεις αν είναι σωστά οι ρυθμίσεις στη συσκευή σου.

Ευχαριστώ! Μάλλον η nova έτρωγε σκάλωμα....Όλα κομπλέ σήμερα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tollisth said:

Πάντως δεν βλέπω να παίρνουμε expert raw δυστυχώς 

Ούτε στο S21+ το έχουν διαθέσει...

Link to comment
Share on other sites

αν θελει καποιος απο Αθηνα να δωσει τη συσκευη του ας μου στειλει ενα μνμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.  Νέος χρήστης και ήθελα να ρωτήσω κάτι. Μπορούμε να κλειδώσουμε μια εφαρμογή και να ανοίγει μόνο με δακτυλικο αποτύπωμα;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, physikos said:

Καλησπέρα.  Νέος χρήστης και ήθελα να ρωτήσω κάτι. Μπορούμε να κλειδώσουμε μια εφαρμογή και να ανοίγει μόνο με δακτυλικο αποτύπωμα;

Μόνο με δακτυλικό όχι... Θα έχεις και την επιλογή του pin για λόγους ασφαλείας (βρώμικα ή βρεγμένα δάχτυλα κτλ)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με δακτυλικό όχι... Θα έχεις και την επιλογή του pin για λόγους ασφαλείας (βρώμικα ή βρεγμένα δάχτυλα κτλ)
πως γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με δακτυλικό όχι... Θα έχεις και την επιλογή του pin για λόγους ασφαλείας (βρώμικα ή βρεγμένα δάχτυλα κτλ)
Που βρίσκεται αυτό; Δεν το βρίσκω.
Προσοχή, δεν θέλω να κλειδώσω το τηλέφωνο, αλλά την εφαρμογή.

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, physikos said:

Που βρίσκεται αυτό; Δεν το βρίσκω.
Προσοχή, δεν θέλω να κλειδώσω το τηλέφωνο, αλλά την εφαρμογή.

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Settings - Security & Privacy - Secure folder. Ρυθμιζεις το secure folder και μεσα σε αυτο βαζεις οτιδηποτε θες να "προστατεψεις" , εφαρμογες , αρχεια κλπ. Αρα αν βαλεις π.χ. το viber στο secure folder , θα πρεπει καποιος να εχει προσβαση σε αυτο μεσω fingerprint/κωδικο/pin ωστε να μπορεσει να μπει στο secure folder και να το τρεξει.

Edited by mphxt
Link to comment
Share on other sites

On 13/11/2023 at 6:17 ΜΜ, konakis said:

Διαμαντάκι το κινητό με λιγοστά χρήματα παίρνεις υποστήριξη διαρκείας,...σούπερ κάμερες αξιόλογη φωτεινή ζωντανή οθόνη μοναδικό σουλουπι μέγεθος και βάρος σπίρτο ακόμη και σήμερα μετά από συνεχή χρήση 18 μηνών ας έχω και την βασική του έκδοση 6/128 GB.

H μπαταρία του εμένα προσωπικά δεν με απασχόλησε ποτέ μόνο φέτος με το τόσο ζεστό καλοκαίρι με παρατεταμένες υψηλές θερμοκρασίες μου παρουσίασε δύο τρεις φορές throttling στην φωτεινότητα στους 40.5 βαθμούς κάτι φυσικά λογικό και αναμενόμενο...το γουστάρω το άτιμο ακόμα να του βγάλω την Sim του ας έχω εδώ και 3 βδομάδες περίπου ταυτόχρονα το εξαιρετικό s23 ultra 12/512GB.

Έχω βάλει και μια θήκη διαφανή ελαφρώς σκληρή όχι πολύ ελαστική, το κάνει το fe σαν iPhone τρομερά κομψή εμφάνιση...το έχω μάθει και δεν λέει με τίποτα να το αποχωριστώ 😁✌️

Ποια θήκη έχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Σκέτη θήκη δίχως κουτί κλπ από φίλο που την είχε και μου την έδωσε γιατί έδωσε την συσκευή του. Θα φωτογραφισω αν είναι κάποια στιγμή και θα ανεβάσω 

Μαζί με το τέρας s23u δίπλα δίπλα 

IMG_20231111_185455.jpg

IMG_20231111_185346.jpg

IMG_20231111_185249.jpg

IMG_20231111_185242.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, konakis said:

Σκέτη θήκη δίχως κουτί κλπ από φίλο που την είχε και μου την έδωσε γιατί έδωσε την συσκευή του. Θα φωτογραφισω αν είναι κάποια στιγμή και θα ανεβάσω 

Μαζί με το τέρας s23u δίπλα δίπλα 

IMG_20231111_185455.jpg

IMG_20231111_185346.jpg

IMG_20231111_185249.jpg

IMG_20231111_185242.jpg

Ωραίος σε ευχαριστώ.

και εγώ ακόμα το αυτόκολλητο στην πλάτη το έχω χαχα/

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, konakis said:

Αρρωστάκια είμαστε 😁✌️😁

Μπα...έφυγε απευθείας! Αλλά έτσι κι αλλιώς δεν θα φαινόταν μέσα απο τις 15 θήκες που έχω αλλάξει, εγώ που δεν είμαι αρρωστάκι. Χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω lags συνέχεια μετά την τελευταία αναβάθμιση. Κολλάει και είναι σαν η οθόνη να μην ανταποκρίνεται

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, johnybe said:

Εγώ πάντως έχω lags συνέχεια μετά την τελευταία αναβάθμιση. Κολλάει και είναι σαν η οθόνη να μην ανταποκρίνεται

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Μήπως σου έπεσε κάτω? 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου έπεσε κάτω? 
Όχι ευτυχώς ποτέ..

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...