Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι με βολεύει και το δουλεύω. 
Screenshot_20230930_112410_Settings.thumb.jpg.e8398e5be9eaddbcb3baafbea34d419f.jpg
το έκανα σαν εσένα αλλά πάλι ΜΌΝΟ όταν έχω ΉΔΗ μια εφαρμογή ανοιχτή και από το edge panel ανοίξω άλλη μια μου τις κάνει split da38f05771f6402d03238284a1fb0af5.jpg

τελικά είναι ρύθμιση μέσα στο panel. με tap ανοίγει σε split με long tap ανοίγει όπως λες 504dd566cb5c62f8d1cab4d22ae76505.jpg

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, ilka71 said:

το έκανα σαν εσένα αλλά πάλι ΜΌΝΟ όταν έχω ΉΔΗ μια εφαρμογή ανοιχτή και από το edge panel ανοίξω άλλη μια μου τις κάνει split da38f05771f6402d03238284a1fb0af5.jpg

τελικά είναι ρύθμιση μέσα στο panel. με tap ανοίγει σε split με long tap ανοίγει όπως λες 504dd566cb5c62f8d1cab4d22ae76505.jpg

Έτσι ακριβώς. Εμένα με έχει βολέψει πολύ και αυτό που σου περιγράφω πιο πάνω που όταν είσαι σε split screen που από τις τελίτσες στο κέντρο και το αστέρι αποθηκεύεις στο πάνελ τα splits που χρησιμοποιείς πιο συχνά για να μην κάνεις κάθε φορά τη διαδικασία. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

όταν αφήνω το κινητό τουλάχιστον μια ώρα μετά που θα το πιάσω και θα το ξεκλειδώσω σέρνεται για μισό λεπτό περίπου. λαγκαρει λες και είναι κινητό του 2003! μετά οκ. γιατί όμως το κάνει αυτό? δεν έχω καμία ρύθμιση για power saving

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ilka71 said:

όταν αφήνω το κινητό τουλάχιστον μια ώρα μετά που θα το πιάσω και θα το ξεκλειδώσω σέρνεται για μισό λεπτό περίπου. λαγκαρει λες και είναι κινητό του 2003! μετά οκ. γιατί όμως το κάνει αυτό? δεν έχω καμία ρύθμιση για power saving

Το έχεις στα 60 Hz? Η κάποια ρουτίνα που έχεις βάλει?

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις στα 60 Hz? Η κάποια ρουτίνα που έχεις βάλει?
120 το έχω. ρουτίνα έχω μόνο όταν είμαι σπίτι ή γραφείο (οχι στο αμάξι) να μην μπαίνει η γρήγορη φόρτιση
όταν ανοίγω εφαρμογές μετά από μια ώρα κλειστό κινητό(οθόνη όχι εντελώς κλειστό) ανοίγει εφαρμογές σέρνοντας
Link to comment
Share on other sites

120 το έχω. ρουτίνα έχω μόνο όταν είμαι σπίτι ή γραφείο (οχι στο αμάξι) να μην μπαίνει η γρήγορη φόρτιση
όταν ανοίγω εφαρμογές μετά από μια ώρα κλειστό κινητό(οθόνη όχι εντελώς κλειστό) ανοίγει εφαρμογές σέρνοντας
Πως το κάνεις ρουτίνα αυτό; Με ενδιαφέρει..
Ευχαριστώ

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνεις ρουτίνα αυτό; Με ενδιαφέρει..
Ευχαριστώ

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

βάζω μια που λέει όταν είναι στο location πχ σπίτι και 2ον δεν φορτίζει, να απενεργοποιειται η γρήγορη φόρτιση. όταν φεύγω, στο αμάξι θέλω να έχω γρήγορη φόρτιση μήπως την χρειαστώ.
η άλλη ρουτίνα είναι το ίδιο αλλά αντί για σπίτι βάζω την διεύθυνση του γραφείου. άρα δεν έχω γρήγορη φόρτιση σπίτι και γραφείο(που συνήθως δεν βιάζομαι να φορτίσει) αλλά στην διαδρομή εάν χρειαστεί θέλω να φορτίσω γρήγορα(ειδικά στο αμάξι εάν έχω και ταύτα GPS ενεργό)
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, patrik said:

Παιδιά βοήθεια 

Ξαφνικά έκλεισε η οθόνη του τηλεφώνου. Λέω θα κατέβηκε η φωτεινότητα. Το βάζω στο σκοτάδι και η οθόνη νεκρή. Καταφέρνω το κλείνω βάζω μέσα sim χωρίς pin και το ανοίγω. Του κάνω κλήση χτυπάει το τηλέφωνο αλλά η οθόνη νεκρή. 

Τι να έγινε ρε παιδιά ; το τηλέφωνο είναι 3 χρόνων αν θυμάμαι καλά 

Είναι δυνατόν έτσι στα ξαφνικά τα καθάρισε η οθόνη; 

Το τηλέφωνο είναι 1½ έτους και κάτι ψηλά. Τώρα σχετικά με την οθόνη μπορεί να είναι οτιδήποτε. Ηλεκτρονικά είναι, τρέχα γύρευε... Κάνε μια βόλτα από το service, είσαι εντός εγγύησης. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vastegial_74 said:

Το τηλέφωνο είναι 1½ έτους και κάτι ψηλά. Τώρα σχετικά με την οθόνη μπορεί να είναι οτιδήποτε. Ηλεκτρονικά είναι, τρέχα γύρευε... Κάνε μια βόλτα από το service, είσαι εντός εγγύησης. 

Φίλε ευχαριστώ για την απάντηση 

Το τηλέφωνο είναι s20fe οπότε έκανα λάθος 

Link to comment
Share on other sites

σήμερα με έπαιρναν τηλέφωνο μια ώρα και μου είπαν ότι βούιζε ενώ εγώ δεν μιλούσα καν! (έχω και την αναμονή κλήσης οπότε δεν βουίζει ποτέ το κινητό μου). δεν μου ήρθε καν το κλασικό μήνυμα που σου έρχεται όταν πχ δεν έχει σήμα ότι σε κάλεσε το τάδε νούμερο. τι παίχτηκε; έχει ξανά γίνει με άλλο κινητό Α72 πέρσι.λέτε να φταίει που το έχω κλειδώσει 4g μέσω της εφαρμογής Force LTE;


Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ενημέρωση Οκτωβρίου σε συσκευή από Cosmote. 

On 15/10/2023 at 12:33 ΜΜ, ilka71 said:

σήμερα με έπαιρναν τηλέφωνο μια ώρα και μου είπαν ότι βούιζε ενώ εγώ δεν μιλούσα καν! (έχω και την αναμονή κλήσης οπότε δεν βουίζει ποτέ το κινητό μου). δεν μου ήρθε καν το κλασικό μήνυμα που σου έρχεται όταν πχ δεν έχει σήμα ότι σε κάλεσε το τάδε νούμερο. τι παίχτηκε; έχει ξανά γίνει με άλλο κινητό Α72 πέρσι.λέτε να φταίει που το έχω κλειδώσει 4g μέσω της εφαρμογής Force LTE;

 

Ήσουν με δεδομένα; 

Πιθανόν να ευθύνεται το Force LTE, αν δεν ήταν ενεργό το VoLTE για κάποιο λόγο εκείνη τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stefan_city said:

Ήρθε ενημέρωση Οκτωβρίου σε συσκευή από Cosmote. 

Ήσουν με δεδομένα; 

Πιθανόν να ευθύνεται το Force LTE, αν δεν ήταν ενεργό το VoLTE για κάποιο λόγο εκείνη τη στιγμή.

Και σε εμενα που δεν ειναι cosmote ηρθε τωρα μικρη σχετικα....

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει κι αυτό, προηγούνται τα νεότερα μοντέλα σιγά σιγά...να δουλεύει σωστά με αυτό με βλέπω για πολύ καιρό ακόμη...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, konakis said:

Θα έρθει κι αυτό, προηγούνται τα νεότερα μοντέλα σιγά σιγά...να δουλεύει σωστά με αυτό με βλέπω για πολύ καιρό ακόμη...

Για πάρα πολύ καιρό ακόμα... Είναι ωραίο τηλέφωνο και ειλικρινά έχω κουραστεί να τα ακουμπάω στα τηλέφωνα...
Ένα καλό τηλέφωνο και ένα καλό smartwatch μέχρι να σαπίσουν... Δύσκολες εποχές...
Όσο για το one ui 6 , πάν οι εποχές που βλέπαμε τρανταχτές διαφορές στα major updates, πλεον όλα είναι μια απο τα ίδια...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, konakis said:

Θα έρθει κι αυτό, προηγούνται τα νεότερα μοντέλα σιγά σιγά...να δουλεύει σωστά με αυτό με βλέπω για πολύ καιρό ακόμη...

Να σου πω την αληθεια θα χτυπουσα το s23fe αλλα οταν ακουσα οτι θα ερθει με exynos ξενερωσα...οποτε και εγω εδω θα μεινω για καιρο ισως για s24 fe με snapdragon 8 gen 2 που θα βαλει η samsung και θα θελει να τα ξεφορτωθει απο τις αποθηκες της...

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να φτιάξω ρουτίνα να ορίσω να απενεργοποιείται η συσκευή κάποια ώρα και να ενεργοποιείται ξανά κάποια άλλη; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, vastegial_74 said:

Μπορώ να φτιάξω ρουτίνα να ορίσω να απενεργοποιείται η συσκευή κάποια ώρα και να ενεργοποιείται ξανά κάποια άλλη; 

Αν εννοείς να μπαίνει σε λειτουργία πτήσης και μετά να βγαίνει η λειτουργία πτήσης ναι...αν εννοείς να κλείνει η συσκευή οχι

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Andreaszel said:

Αν εννοείς να μπαίνει σε λειτουργία πτήσης και μετά να βγαίνει η λειτουργία πτήσης ναι...αν εννοείς να κλείνει η συσκευή οχι

Εννοούσα να κλείνει η συσκευή και να ανάβει ξανά, όχι λειτουργία πτήσης. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

πάλι τα ίδια. σήμερα και η Πειραιώς και η άλφα μου ζητάνε να ξανά περάσω δακτυλικο και πιν! κάθε 20 μέρες περίπου τα ίδια. δεν μπορώ να το καταλάβω.... ειναι καμία ρύθμιση του κινητού;;

Link to comment
Share on other sites

πάλι τα ίδια. σήμερα και η Πειραιώς και η άλφα μου ζητάνε να ξανά περάσω δακτυλικο και πιν! κάθε 20 μέρες περίπου τα ίδια. δεν μπορώ να το καταλάβω.... ειναι καμία ρύθμιση του κινητού;;
Ενάμιση χρόνο κάτοχος της συσκευής δεν μου έχει ζητήσει ποτέ pin και δακτυλικο, μιλάω για Πειραιώς, Alpha δεν έχω, τι να πω...

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και η Eurobank σε τακτά χρονικά διαστήματα κυρίως όταν αναβαθμίζει την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...