Jump to content

ΔΙ.Κ.Α.Τ.Σ.Α. / Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π. και αναγνώριση πτυχίων


kinhtomania
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τςςςςς

σηκωσαν το τηλεφωνοοοο;;;;ΘΑΥΜΑΑΑΑ!!!

 

 

εγω στο παρελθον οσες φορες επιχειρησα να παρω τηλεφωνο(και πιστεψε με εκανα απειρες προσπαθειες ) στο μεν δοαταπ αθηνας ακουγα μουσικουλα ενω στο δοαταπ θεσαλονικης το κλασικο τουυυτ.

 

 

 

 

Georgios1974

δεν εισαι ο μοναδικος που το καταφερε..εκτος αν εσυ τους το εμαθες και μετα πηραν το κολαι.

 

οσο για το θεματακι ελληνικα vs ξενα πανεπιστημια δεν ειναι το καταλληλο θρεντ για να συζητηθει..ο καθενας κανει τις επιλογες του.

παντως συμφωνω με τον thetoday7.κι εγω πριν γινω δεκτη στη σχολη μου φοιτησα εδωσα εξετασεις.

ξεκινησαμε 50 ατομα...πτυχιο πηραμε οι 5(2 κανονικα στην ωρα μας και οι υπολοιποι 2 εξαμηνα μετα)οι υπολοιποι τα παρατησαν ή πολυ απλα τους εδιωκαν απο την σχολη(δεν εχεις δικαιωμα να εισαι αιωνιος φοιτητης εκει)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 358
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν θελω να ακουω βλακειες . υπαρχουν ατομα που ειναι απο εξωτερικο και μιλανε εδω μεσα λες και ειναι οι θεοι . εχουν δε και το θρασος να κακοχαρακτηριζουν τα ελληνικα πανεπιστημια . ρε παιδακια ηρεμιστε η λογικη ειναι απλη . διαβαζεις, μπαινεις ελλαδα . δεν διαβαζεις, δεν μπαινεις ελλαδα και τρεχεις εξω . μην λετε ομως οτι τα ελληνικα πανεπιστημια ειναι του κωλου . οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια λεω εγω . και δεν πιστευω να υπαρχει κανενας που να περναγε ελλαδα και να πηγαινε σε κατι κωλοχωρες πχ τσεχιες, ρουμανιες, ουκρανιες κλπ... με τις υγειες σας !

 

Εμείς είμαστε κωλοχώρα που δεν αναγνωρίζουμε τα πτυχία απο το εξωτερικό φίλε αυτά μόνο στην Ελλαδάρα μας,κσι οχι μόνο αυτό καλά κάνουν Οι Έλληνες του εξωτερικού και δεν γυρίζουν πίσω να παίρνουν 600 ψωροευρό

mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Εμείς είμαστε κωλοχώρα που δεν αναγνωρίζουμε τα πτυχία απο το εξωτερικό φίλε

Εξαρτάται....Αν έχεις πτυχίο 3 ετών από ένα πανεπιστήμιο στο garfoshire (φανταστικός τόπος) καλά κάνουν και δεν το αναγνωρίζουν, όπως επίσης και τα πτυχία ιατρικής από βουλγαρία, ρουμανία κλπ...

 

Απ την άλλη, γιατί τέτοια καούρα να αναγνωριστουν τα πτυχία δεν το κατάλαβα? όλοι δημόσιο θέλετε να πάτε? Αν ναι, τότε να παίξεται με τους όρους του δημοσίου, αν όχι ο ιδιωτικός τομέας άναγνωρίζει τα πάντα (βλπ και περιπτώσεις ελληνικών ιδρυμάτων πχ alba) τα οποία ούτε αυτά το ελληνικό δημόσιο αναγνωρίζει.

Και πριν χαρακτηρίσετε και γω έχω μάστερ από ίδρυμα που δεν αναγνωρίζετε, αλλά αυτό ποτέ δεν με εμπόδισε από τίποτα και στον ιδιωτικό τομέα, αναγνωρίστηκε όσες φορές πήγα να πιάσω δουλειά

 

Οι Έλληνες του εξωτερικού και δεν γυρίζουν πίσω να παίρνουν 600 ψωροευρό
Δυστυχώς δεν είναι μόνοι τα 600 ψωρο ευρώ αλλά όλη η κατάσταση εδώ. Πάντως έχω κατα καιρούς γνωρίσει πολλά παιδάκια που επειδη έχουν κάνει ένα μεταπτυχιακό θέλουν αμέσως να γίνουν διευθυντές και ξινίζουν αν τους στειλεις να βγάλουν μια φωτοτυπία ή να σου φέρουν ένα καφε
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

τςςςςς

Georgios1974

δεν εισαι ο μοναδικος που το καταφερε..εκτος αν εσυ τους το εμαθες και μετα πηραν το κολαι.

ε έγινε πριν 2 χρόνια.. μάλλον θα το πέρασαν σαν συνεχιζόμενη επαγγελματική εκπαίδευση και θα πήραν και κανένα επίδομα. :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται....Αν έχεις πτυχίο 3 ετών από ένα πανεπιστήμιο στο garfoshire (φανταστικός τόπος) καλά κάνουν και δεν το αναγνωρίζουν, όπως επίσης και τα πτυχία ιατρικής από βουλγαρία, ρουμανία κλπ...

 

εντελως ακυρο το παραδειγμα σου.απο βουλγαρια και ρουμανια ως τωρα για την μεν ιατρικη εδινες 3-4 μαθηματα(δε ξερω ακριβως),για την δε οδοντιατρικη εδινες 8..χωρια που καμια απολυτως σχολη σε αυτες τις χωρες δεν εχει φοιτηση που να διαρκει 3 ετη.

απο οσο ακουσα παντως αναγνωριζονται πλεον ως ισοτιμα και δεν δινεις κανενα μα8ημα..

 

επισης εντελω ακυρο και αυτο που λες περι δημοσιου και ιδιωτικου τομεα..τουλαχιστον για πτυχια απο αυτες τις χωρες.αναγνωριση κανεις ουτως η αλλως.αλλιως δεν μπορεις οχι μονο στο δημοσιο,αλλα ουτε μονος σου να ανοιξεις ιατρειο/φαρμακειο/κτλ κτλ

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι όταν διαβάζουμε να καταλαβαίνουμε τι διαβάζουμε. Επίσης τα σημεία στίξης (όπως , ) έχουν και αυτα το ρολο τους (διαχωριζουν νοηματικες εννοιες).

 

Υπάρχουν πολλά πανεπιστήμια σε αγγλία, ιταλια, βελγιο αμερικη κλπ που έχουν 3ετη φόίτηση η 3,5 χρόνια. Σε τέτοιου είδους φοίτηση δεν έχεις κανένα δικαίωμα να αποκτήσεις είτε άδεια α τάξης είτε δίπλωμα τάξης (ως μηχανικός) και βέβαια να διδάξεις. Και ορθά δεν μπορείς.\

 

Τώρα για βουλγαρία ρουμανία αναφέρομαι στα ιατρικά και γυμναστικά επαγγέλματα όπου τα πτυχία αποκτούνται με το λέβα μέσα στην κόλλα και δυστυχώς και μέχρι σήμερα το σύστημα δεν έχει αλλάξει (πρόσφατα ήμουν εκεί και γιουγκοσλαβία για δουλειά)

 

Αναγνώριση κάνεις όυτως ή αλλως σε τι? όσον αφορά το δικο σου φαρμακείο που λες ή ιατρείο, αναφέρεσαι σε τι στο 1% των ανθρώπων στην ελλάδα που κάνουν κάτι τέτοιο?

Προσωπική μου άποψη? καλά κάνουν (αν κάνουν που δεν το γνωρίζω γιατί έχω να ασχοληθώ με το θέμα κάτι χρόνια) και δεν τα αναγνωρίζουν

 

Αντε γιατί γεμίσαμε με άσχετους την ελληνική κοινωνία και με παιδάκια που ελέω μπαμπα΄επειδή απέτυχαν στα ελληνικά πανεπιστήμια παίρνουν έναν πτυχίο και όποιον πάρει ο χαρος.

 

Προσωπικά επειδή το μεταπτυχιακό μου το έκανα στο αλμπα και την πιστοποίηση που κάνω τώρα την κάνω σε αμερικάνικο οργανισμό, ποσώς με ενδιαφέρει ποιος θα αναγνωρίσει και τι στην ελλάδα. φτάνει που το αναγνωρίζουν οι κατα καιρους εργοδότες μου:lol:;)

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην δεν αναφερ8ηκα σε ολα τα πανεπιστημια του κοσμου σχετικα με την 3ετη φοιτηση,αλλα στις συγκεκριμενες χωρες που εσυ ανεφερες.

οσο για το πως αποκτουνται τα πτυχια,θα πω απλα πως δεν ειναι σωστη η γενικευση.αλλωστε και να σου εξηγησω καποια πραγματα δεν εχει σημασια,σωστα;:rolleyes:

 

παντως απο οτι ειδα δεν καταλαβες τι ειπα...η αναγνωριση στα ιατρικα πανεπιστημια της ρουμανιας και τη βουλγαριας γινεται αυτοματα πλεον,χωρις εξετασεις...καλως ή κακως δεν ξερω και δε με απασχολει.

ο σωστος επαγγελματιας δεν κρινεται απο την αδεια που του δινουν σε καποια χωρα για να εργαστει,αλλα απο το πως εργαζεται και τι φημη εχει.

 

οσο για το δικο σου πτυχιο,μεταπτυχιακο κτλ κτλ σου ευχομαι να κανεις οτι σε φωτισει ο καλος Θεουλης και να καταφερεις ο,τι θελεις..:D

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην δεν αναφερ8ηκα σε ολα τα πανεπιστημια του κοσμου σχετικα με την 3ετη φοιτηση,αλλα στις συγκεκριμενες χωρες που εσυ ανεφερες.

οσο για το πως αποκτουνται τα πτυχια,θα πω απλα πως δεν ειναι σωστη η γενικευση.αλλωστε και να σου εξηγησω καποια πραγματα δεν εχει σημασια,σωστα

?????? Δεν σε αντιλαμβάνομαι...όλοι γνωρίζουμε τι γίνεται σε αυτές τις χώρες και καλό θα ήταν οι επαγγελματίες (και κυρίως σε ιατρικά και παραιατρικά επαγγέλματα) να ενημερώνουν τους πελάτες τους ότι σπούδασαν εκεί. Για ευνόητους λόγους :lol:

 

ο σωστος επαγγελματιας δεν κρινεται απο την αδεια που του δινουν σε καποια χωρα για να εργαστει,αλλα απο το πως εργαζεται και τι φημη εχει.

Βεβαίως και συμφωνώ 100%, ο χρόνος και η πορεία και η συνέπεια είναι αυτή που χαρακτηρίζει κάποιον :)

 

οσο για το δικο σου πτυχιο,μεταπτυχιακο κτλ κτλ σου ευχομαι να κανεις οτι σε φωτισει ο καλος Θεουλης και να καταφερεις ο,τι θελεις
Ο καλός θεούλης ??? τι άκυρο ήταν αυτό? :pΕργαζόμενος είμαι όπως και συ φαντάζομαι χωρίς να μας έχει βοηθήσει κάπου κανένας (μπαμπάς ή συγγενής), έτσι δεν είναι? Σόρρυ αλλά πάλι δεν σε αντιλαμβάνομαι προς τι το σχόλιο αυτό επί προσωπικού και για ποιο λόγο... Ο καθένας γενικά λέει τις απόψεις του, έτσι δεν είναι?:D
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

τςςςςς

σηκωσαν το τηλεφωνοοοο;;;;ΘΑΥΜΑΑΑΑ!!!

 

 

εγω στο παρελθον οσες φορες επιχειρησα να παρω τηλεφωνο(και πιστεψε με εκανα απειρες προσπαθειες ) στο μεν δοαταπ αθηνας ακουγα μουσικουλα ενω στο δοαταπ θεσαλονικης το κλασικο τουυυτ.

Ο ΔΟΑΤΑΠ προσφατα αλλαξε σχεδιασμο στην ιστοσελιδα του και πλεον βρισκεις αρκετες πληροφοριες. Επισης δινει αρκετα τηλεφωνα καθως και ηλεκτρονικες διευθυνσεις για πληροφοριες. Ισως κατι αλλαξε με αυτο τον οργανισμο οσο απιστευτο και αν φαινεται

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται....Αν έχεις πτυχίο 3 ετών από ένα πανεπιστήμιο στο garfoshire (φανταστικός τόπος) καλά κάνουν και δεν το αναγνωρίζουν, όπως επίσης και τα πτυχία ιατρικής από βουλγαρία, ρουμανία κλπ...

 

Απ την άλλη, γιατί τέτοια καούρα να αναγνωριστουν τα πτυχία δεν το κατάλαβα? όλοι δημόσιο θέλετε να πάτε? Αν ναι, τότε να παίξεται με τους όρους του δημοσίου, αν όχι ο ιδιωτικός τομέας άναγνωρίζει τα πάντα (βλπ και περιπτώσεις ελληνικών ιδρυμάτων πχ alba) τα οποία ούτε αυτά το ελληνικό δημόσιο αναγνωρίζει.

Και πριν χαρακτηρίσετε και γω έχω μάστερ από ίδρυμα που δεν αναγνωρίζετε, αλλά αυτό ποτέ δεν με εμπόδισε από τίποτα και στον ιδιωτικό τομέα, αναγνωρίστηκε όσες φορές πήγα να πιάσω δουλειά

 

Δυστυχώς δεν είναι μόνοι τα 600 ψωρο ευρώ αλλά όλη η κατάσταση εδώ. Πάντως έχω κατα καιρούς γνωρίσει πολλά παιδάκια που επειδη έχουν κάνει ένα μεταπτυχιακό θέλουν αμέσως να γίνουν διευθυντές και ξινίζουν αν τους στειλεις να βγάλουν μια φωτοτυπία ή να σου φέρουν ένα καφε

 

 

Δεν κατάλαβες καλά άτομα με 8 χρόνια σπουδές σε πολύ ανώτερα ξένα πανεπιστήμια, έρχονται Ελλάδα και δεν τους αναγνωρίζουν το πτυχίο,ποιος μίλησε για Ρουμανία και Αλβανία?γι αυτό τα μεγαλύτερα κεφάλια οι Ελληνες δεν έρχονται Ελλάδα,δεν ανήκω σε αυτη την κατηγορία και δεν εχω σχέση απλά βλέπω τι γίνεται με τα αδέρφια μου,για να βρεις δουλειά σήμερα βάζεις βίσμα γι αυτό,υπάρχουν αγράμματοι του δημοτικού στις περισσότερες υπηρεσίες σήμερα που σου φέρονται κιόλας με το χειρότερο τρόπο,εγω βέβαια εχω δυνατότητα να ζήσω εκτός Ελλάδος και το σκέφτομαι σοβαρά

mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

?????? Δεν σε αντιλαμβάνομαι...όλοι γνωρίζουμε τι γίνεται σε αυτές τις χώρες και καλό θα ήταν οι επαγγελματίες (και κυρίως σε ιατρικά και παραιατρικά επαγγέλματα) να ενημερώνουν τους πελάτες τους ότι σπούδασαν εκεί. Για ευνόητους λόγους :lol:

 

Προσωπικά τις μεγαλύτερες πατάτες στο τομέα της υγείας έχω δεί να γίνονται από αποφοίτους Ελληνικών πανεπιστημίων (και είμαι από μέσα από τη βιτρίνα). Η πολύ απλή απόδειξη είναι ότι εάν σε κάποιο από αυτά τα "μαργαριτάρια" που γίνονται γνωστά στις ειδήσεις κατά καιρούς ενεπλέκετο κάποιος απόφοιτος του εξωτερικού τότε θα έβγαιναν όλοι με τα μαχαίρια. Μηδέν όμως. :D:lol::p

το αστείο ήταν πρόσφατα όταν στη Σερβία κλείσανε μέσα τον υπουργό Παιδείας επειδή ενέκρινε να χορηγηθούν καμμιά 20αριά μαιμού πτυχία από πανεπιστήμιο που δεν αναγνωρίζεται ουσιαστικά ούτε στη Σερβία (ούτε και εδώ) αμέσως βγάλανε συνέντευξη τα τζιμάνια του Ελληνικού ΔΟΑΤΑΠ για να πούνε ότι κάνουνε ενδελεχή έλεγχο. Αλήθεια αν κλείσουνε μέσα δικό μας υπουργό λες να ενδιαφερθεί κανείς άλλος στον κόσμο?

Μα τι λέω..να κλείσουνε μέσα δικό μας υπουργό!!! :lol::D:rolleyes::happy:;):X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Ξ₯ΟΞ¬ΟΟΞΏΟΞ½ Οολλά ΟΞ±Ξ½Ξ΅ΟΞΉΟΟΞΞΌΞΉΞ± ΟΞ΅ αγγλία, ΞΉΟαλια, βΡλγιο Ξ±ΞΌΞ΅ΟΞΉΞΊΞ· ΞΊΞ»Ο ΟΞΏΟ Ξ*ΟΞΏΟΞ½ 3Ξ΅ΟΞ· ΟΟΞ―ΟΞ·ΟΞ· Ξ· 3,5 ΟΟΟΞ½ΞΉΞ±. ΣΡ ΟΞ*ΟΞΏΞΉΞΏΟ Ξ΅Ξ―Ξ΄ΞΏΟΟ ΟΞΏΞ―ΟΞ·ΟΞ· δΡν Ξ*ΟΞ΅ΞΉΟ ΞΊΞ±Ξ½Ξ*Ξ½Ξ± δικαίΟΞΌΞ± Ξ½Ξ± Ξ±ΟΞΏΞΊΟΞΟΞ΅ΞΉΟ Ξ΅Ξ―ΟΞ΅ άδΡια Ξ± ΟΞ¬ΞΎΞ·Ο Ξ΅Ξ―ΟΞ΅ δίΟΞ»ΟΞΌΞ± ΟΞ¬ΞΎΞ·Ο (ΟΟ ΞΌΞ·ΟΞ±Ξ½ΞΉΞΊΟΟ) ΞΊΞ±ΞΉ Ξ²Ξ*Ξ²Ξ±ΞΉΞ± Ξ½Ξ± διδάξΡιΟ. ΞΞ±ΞΉ ΞΏΟΞΈΞ¬ δΡν ΞΌΟΞΏΟΡίΟ.\

 

ΞΞΉΞ½Ξ±ΞΉ ΟΞΏΟΞΏ ΞΌΞ± ΟΞΏΟΞΏ Ξ±ΟΞΈΞ±ΞΉΟΞ΅ΟΞΏ Ξ±ΟΟΞΏ ΟΞΏΟ Ξ»Ξ΅Ο.... ΞΞ±ΞΉ Ξ΅Ξ³Ο ΞΌΞ΅ ΟΞ·Ξ½ ΟΡιΟΞ± ΞΌΞΏΟ Ξ»Ξ΅Ο ΟΟΟ "ΟΞΉ 5 ΞΊΞ±ΞΉ 6 ΟΟΞΏΞ½ΞΉΞ± ΟΞΏΞΉΟΞ·ΟΞ·? ΞΞ΅ 10 ΟΟΞΏΞ½ΞΉΞ± ΞΈΞ± Ξ²Ξ³Ξ΅ΞΉΟ ΟΞΏΞΉΞΏ ΟΟΟΟΞΏΟ Ξ΅ΟΞΉΟΟΞ·ΞΌΞΏΞ½Ξ±Ο... ΞΈΞ± ΟΞ± ΞΎΞ΅Ο ΞΊΞ±Ξ»ΟΟΞ΅ΟΞ±. ΞΟΞΏΟΞ΅ ΟΟΞΏΟΞ΅ΞΉΞ½Ο Ξ½Ξ± ΞΌΞ·Ξ½ Ξ±Ξ½Ξ±Ξ³Ξ½ΟΟι΢Ρι ΟΞΏ ΞΊΟΞ±ΟΞΏΟ ΞΌΞ±Ο ΞΏΟΟΞ΅ ΟΞ± δικα ΞΌΞ±Ο ΟΟΟΟΞΉΞ±"

 

ΞΞ΅ΟΞ±ΞΎΟ ΞΌΞ±Ο... αλλα δΡν ΞΌΞ±Ο ΟΟαιΡι κανΡιΟ, Ξ±Ξ½ Ξ΅ΞΌΞ΅ΞΉΟ ΞΊΞ±ΟΞΉ ΟΞΏΟ ΞΌΟΞΏΟΡι Ξ½Ξ± διδαΟΟΡι ΟΞ΅ 3 ΟΟΞΏΞ½ΞΉΞ±... Ξ΅ΞΌΞ΅ΞΉΟ ΟΞΏ ΞΊΞ±Ξ½ΞΏΟΞΌΞ΅ 5 ΞΊΞ±ΞΉ 10. ΞλλΟΟΟΞ΅ ΟΞΏΟΞΏ ΟΞΏΟ ΟΞΏ ΞΎΟΞ½ΞΏΟΞΌΞ΅ ΟΟΞ± uni ΞΌΞ±Ο... δΡν ΞΈΞ± ΞΌΟΞΏΟΞΏΟΟΞ΅ Ξ½Ξ± γινΡι ΟΞΏΞΉΞΏ Ξ³ΟΞ·Ξ³ΞΏΟΞ±. ΞΞ±ΟαληΟΡιΟ, Ξ±ΟΞ΅ΟΞ³ΞΉΞ΅Ο, Ξ±ΟΞ±Ξ½ΟΞΏΞΉ ΞΊΞ±ΞΈΞ·Ξ³Ξ·ΟΞ΅Ο ΞΊΞ±ΞΉ λοιΟΞ± ΟΟαγΡλαΟΞΉΞΊΞ±....

 

ΞΞ±ΞΉ ΟΞ΅Ξ»ΞΏΟ ΟΞ±Ξ½ΟΟΞ½... Ξ· Ξ³Ξ½ΟΟΞ· Ριναι καλη, αλλα ΟΞ΅ ΞΊΞ±ΟΞΏΞΉΞΏ ΟημΡιο ΟΟΞ΅ΟΡι Ξ½Ξ± ΟΟΞ±ΞΌΞ±ΟαΡι Ξ· ΞΈΞ΅ΟΟΞΉΞ± ΞΊΞ±ΞΉ Ξ½Ξ± ξΡκινα Ξ· ΟΟΞ±ΞΎΞ·. Ξ Ξ±Ξ½ΞΈΟΟΟΞΏΟ ΟΟΞ΅ΟΡι Ξ½Ξ± Ριναι ΟΞ±ΟΞ±Ξ³ΟΞ³ΞΉΞΊΞΏΟ, ΞΊΞ±ΞΉ Ξ· δοΟλΡια ΟΟΞ·Ξ½ ΟΟΞ±ΞΎΞ· Ριναι ΟΟΞΏΟΞΉΞΌΞΏΟΞ΅ΟΞ· Ξ±ΟΞΏ ΞΊΞ±ΟΞΉ μαλακιΟΟΞΉΞΊΞ± ΞΌΞ±ΞΈΞ·ΞΌΞ±ΟΞ± ΟΞΏΟ ΞΊΞ±ΟΟΟΞ½ΞΏΟΞ½ Ξ³ΞΉΞ± Ξ½Ξ± ΡξΟΟΞ·ΟΞ΅ΟΞ·ΟΞΏΟΞ½ ΞΈΞ΅ΟΞ΅ΞΉΟ ΞΊΞ±ΞΈΞ·Ξ³Ξ·ΟΟΞ½.

 

ΞΞ±ΞΉ ΟΞ΅Ξ»ΞΏΟ ΟΞ±Ξ½ΟΟΞ½... Ξ· Ξ±Ξ½Ξ±Ξ³Ξ½ΟΟΞΉΟΞ· Ριναι ΞΞ*ΞΞ‘ΞΞΞ€Ξ΀ΠαΟΟΞ΅ΟΟΟ Ξ΄Ξ·ΞΌΞΏΟΞΉΞΏΟ. ΣΡ Οολλα Ξ΅ΟαγγΡλμαΟΞ± ΟΟΡια΢ΡΟΞ΅ ΟΞ·Ξ½ ΟΟΞΏΞ³ΟΞ±ΟΞ·... αλλιΟΟ Ξ΄Ξ΅Ξ½ ΡιΟΞ±ΞΉ ΟΞΉΟΞΏΟΞ±.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Ας μου εξηγήσει κάποιος...

Οταν τελειώνει ενας πολιτικός μηχανικό στην Αγγλία (μαζι με μάστερ) μπορεί να μπεί κατευθείαν στο ΤΕΕ ανεξάρτητα απο το αν έχει αναγνωριστεί απο το ΔΟΑΤΑΠ;;

Link to comment
Share on other sites

Ας μου εξηγήσει κάποιος...

Οταν τελειώνει ενας πολιτικός μηχανικό στην Αγγλία (μαζι με μάστερ) μπορεί να μπεί κατευθείαν στο ΤΕΕ ανεξάρτητα απο το αν έχει αναγνωριστεί απο το ΔΟΑΤΑΠ;;

 

Οχι, περναει απο ΔΟΑΤΑΠ, δινει τα μαθηματα, δινει προφορικες συνεντευξη/εξετασεις στο ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Τις ιδιες εξετασεις (στο ΤΕΕ) δινουν και οι πτυχιουχοι των ελληνικων πολυτεχνικων σχολων για να γραφουν στο επιμελητηριο
[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Τις ιδιες εξετασεις (στο ΤΕΕ) δινουν και οι πτυχιουχοι των ελληνικων πολυτεχνικων σχολων για να γραφουν στο επιμελητηριο

Ναι καλά... :lol:

Τον ΄΄ελληνα΄΄ θα τον ρωτήσουν που θα πάει διακοπές, ενώ τον ΄΄ξένο΄΄ θα τον κάνουν κανονική ακτινογραφία... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει του ΤΕΕ απ'οτι ξερω δεν ειναι τιποτε το ιδιαιτερο, σου κανουν ερωτησεις γυρω απο τη διπλωματικη του μεταπτυχιακου.
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά... :lol:

Τον ΄΄ελληνα΄΄ θα τον ρωτήσουν που θα πάει διακοπές, ενώ τον ΄΄ξένο΄΄ θα τον κάνουν κανονική ακτινογραφία... :lol:

Μη το λες δεδομενου οτι για να φτασεις εκει εχουν προηγηθει εξετασεις σε 4 εως 6 μαθηματα. Στο ΤΕΕ απ οτι εχω ακουσει μια τυπικη διαδικασια ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

FREAK_OF_NATURE ειπες οτι η αναγνωριση απο βουλγαρια και ρουμανια ειναι αυτοματη. απο ποτε ειναι αυτο .γνωριζεις καποιον που να εχει παρει αδεια απο νομαρχεια.αν εχεις πληροφοριες γραψε κατι περισσοτερο.
Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως θελεις να μαθεις.

κατ αρχην ποτε πηρες πτυχιο,απο που,και τι ειδικοτητας

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

stis 13 augoustou enimerothika gia tin automati anagnorisi ptixion iatrikis apo ti roumania...idi exoun dilosei eidikotita oi pio polloi apo autous.ostoso i anagnorisi apo ta voulgarika panepistimia den exei ipografei akoma apo merous tis voulgarias kai giauto oi apofoitoi apo ekei de mporoun na dilosoun eidikotita.to sigouro einai pos i isotimia tou doatap tha xorigithei stous epitixontes pin tis ekloges{fimologeitai toul.}ektos kai an tous prolavei i automati anagnorisi kai gia ta voulgarika panepistimeia..to kako einai pos tha ektoxeuthei i anamoni toul 1 xrono se oles tis eidikotites se ola ta nosokomeia tis ellados
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...