Jump to content

Πατεράδες Vs Γιοί


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον eNeRGy

 

pantos thelei poli douleia mexri na kaneis ton father sou na se akouei! :p ... ego ta katafera prin 3-4 xronia kai isixasa apo olous!

 

 

Για πες μου δηλαδή πάνω κάτω τι έκανες; :confused:

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 73
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πατεράδες vs παιδιά... Τς τς... Καλά είσαι σε ηλικία που τα μυαλά ειναι.. στα κάγκελα. Για προσγειώσου λίγο κ θα καταλάβεις τύπου χάσμα γενεών, καλά τώρα μετά μόλις πήξει το μυαλό καταλαβαίνεις! Εγώ δεν έζησα πατέρα κ γι' αυτό το λέω, δεν εκφέρω 100% γνώμη. ΑΑΑΑΧΧΧ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΙΑ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον KostasV

 

Pantos an kapote h korh moy tolmhseina ferei to gkomeno spiti gia na koimhthoyn parea... tha me diabasete stis efhmerides....

 

Σκληρέ άντρα ;) Άν κάνεις κόρη κ αγόρι θα σου φέρει σπίτι κ τα χατίρια θα της κάνεις, άσχετα με αυτά που λές τώρα!! Έπρεπε να είχες εμένα κόρη :rolleyes: :whistle: :!:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Παιδιά ανατρίχιασα, χωρίς υπερβολές! :(

 

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί ακριβώς έτσι ένιωσα κι εγώ , αχ ρε VIDEOMIX με μελαγχώλησες για τα καλά με το post σου. Η αλήθεια είναι ότι σε πολλά πράγματα έχουν και τα δίκια τους οι γονείς ακόμα κι αν τους αποπαίρνουμε καμιά φορά είναι για να μη παίρνουν και πολύ αέρα και μας φωνάζουν περισσότερο άλλες φορές. Ειλικρινά τους καταλαβαίνω όταν μου λένε να μη γυρνώ ξημερώματα να κοιμάμαι νωρίς και τέτοια αλλά ειλικρινά δε μπορώ να τους υπακούσω. Κάποιες φορές βέβαια γίνονται και παράλογοι αλλά τι να κάνουμε αυτοί είναι και δεν αλλάζουν. Εμένα πάντως επειδή ο μπαμπάς τουλάχιστον είναι άνω των 75 μπορώ να πω ότι έχω το πρόβλημα ότι πολλά δε τα καταλαβαίνει, δε μπορεί να βρει λογικό το ότι θα βγαίνω πολύ συχνά ή ότι θα πηγαίνω σε κλαμπ ή ότι σε μια καφετέρια θα πρέπει να δώσω 5ευρώ για ένα καφέ θεωρεί λογικό να πάω για ένα καφέ 2φορές τη βδομάδα που θα κάνει 2ευρώ. Θεωρεί αστείο το να βάζω ζελέ στο μαλλί και νομίζει ότι γίνομαι αστείος ή το να φοράω κάτι πιο "μοντέρνο" και ειλικρινά είμαι πολύ συντηρητικός σε αυτά τα θέματα παρόλα αυτά του φαίνονται υπερβολικά. Τέσπα πλέον απλά έχω συνηθίσει και τα παίρνω σαν αστεία κάποια πραγματα αφού ξέρω ότι δε θα τα συνηθίσει ποτέ.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον KostasV

 

Pantos an kapote h korh moy tolmhseina ferei to gkomeno spiti gia na koimhthoyn parea... tha me diabasete stis efhmerides....

 

 

πολύ φοβάμαι φίλε Κώστα ότι εμείς οι άντρες πάντα θα το έχουμε αυτό το πρόβλημα με τις κόρες μας (όχι δεν έχω κόρη, ούτε καν παιδιά)....

 

τελικά μάλλον είναι φυσιολογικό, κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και μεταξύ γιου-μάνας.

 

κοινώς, ένα είδος μικρής ή μεγάλης ζήλιας :worry:

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

videomix, vampyre με συγκινήσατε.

Κάπως έτσι πρέπει να σκεφτόμαστε. Εγώ το προσπαθώ. Χωρίς να έχουν εκλείψει ακόμα οι τσακωμοί προσπαθώ να προκαλώ όσο το δυνατόν λιγότερο και να κρατάω τους αναπόφευκτους τσακωμού στο minimum και παραβλέπω ορισμένα πράγματα. (όλα αυτά τον μισό χρόνο που είμαι μαζί με τους γονείς μου)

Ένα είναι σίγουρο.. τους δίνουμε μεγάλη στεναχώρια σε κάθε τσακωμό... :(

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

zito i goneis :up: ..!!ego me ton father mou ta pigeno poli kala exoume sxedon ta idia endiaferonta ilektronika pc kinita ka..exoume tin idia douleia kai genika orismenes fores pou epikrati fortismeno klima i diaklpitismoi protimo na to afino na perasei anepesthita giati allios den bgazeis akri.. :o i de mana mou einai ok..ligo mou fonazei ,na min xalao ola ta lefta mou sta kinita ,pc ilektronika,alla meta tis pernaei.. :p :p
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia5100/1.0 (3.02) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Ego mporei na min eimai efivos alla leo tin gnomi mou.Me ton patera mou ta pame mia xara me tin mana mou skata!To kalokairi eithela na eimai eleutheros na kano oti goustaro. Stin arxi me eixe 2 to mesimeri mesa. Kai vradi 12.Loipon mia mera ta pira kai egine enas tsakomos pou mas akouse olli i kriti. Meta apo auto ola roloi. To mesimeri den pigena katholou kai to vradi 2.Etsi ginontai oi kales simfonies!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον manos the greek

 

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia5100/1.0 (3.02) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Ego mporei na min eimai efivos alla leo tin gnomi mou.Me ton patera mou ta pame mia xara me tin mana mou skata!To kalokairi eithela na eimai eleutheros na kano oti goustaro. Stin arxi me eixe 2 to mesimeri mesa. Kai vradi 12.Loipon mia mera ta pira kai egine enas tsakomos pou mas akouse olli i kriti. Meta apo auto ola roloi. To mesimeri den pigena katholou kai to vradi 2.Etsi ginontai oi kales simfonies!

 

 

γεια σου μανο επαναστατη... :p

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάνο, κάπωs έτσι έκανα και εγώ ενα καλοκαίρι πριν 13 νομίζω χρόνια. Θέλει θυσίεs κάθε ελευθερία που αποκτάs. Aρκεί να μην το παρακάνουμε, διοτι οι γονείs μαs, μαs αγαπάνε. Να προσέχουμε τιs παρέεs μαs και που πάμε, που συχνάζουμε.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kp86

 

zito i goneis :up: ..!!ego me ton father mou ta pigeno poli kala exoume sxedon ta idia endiaferonta ilektronika pc kinita ka..exoume tin idia douleia kai genika orismenes fores pou epikrati fortismeno klima i diaklpitismoi protimo na to afino na perasei anepesthita giati allios den bgazeis akri.. :o i de mana mou einai ok..ligo mou fonazei ,na min xalao ola ta lefta mou sta kinita ,pc ilektronika,alla meta tis pernaei.. :p :p

 

 

Αληθεια ρε συ ΚΡ , τι εγινε με την πωληση του LAPTOP? εβαλε τις φωνες η μαμα σε εσενα και τον πατερα σου? :D

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Hunter

 

Αληθεια ρε συ ΚΡ , τι εγινε με την πωληση του LAPTOP? εβαλε τις φωνες η μαμα σε εσενα και τον πατερα σου? :D

 

oxi..to pire xalara!!pigame tin alli mera pirame ton teleyteo sony vaio pou kikloforei..2500+eyro kai ti to parousiasame oti ekane 1200 eyro..ola ok!eytixos pou den polixerei apo ayta.. :p :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kp86

 

oxi..to pire xalara!!pigame tin alli mera pirame ton teleyteo sony vaio pou kikloforei..2500+eyro kai ti to parousiasame oti ekane 1200 eyro..ola ok!eytixos pou den polixerei apo ayta.. :p :p

 

 

Xεχεχεχε. Eδώ μιλάμε για την απόλυτη σύμπραξη πατέρα και γιού???

 

Yeah!!!!! :up:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

bebea!afou sto plaisio ilektroniki ktl konteboun na mas kanoun gold members!! :D kathe bdomada sxedon ekei eimaste..!! :p spiti o pateras mou exei kanei to grafeio tou digital frourio exei mesa apo ipologistes,kinita mexri kai to paramikro gadgetaki pou kikloforei!!i antepithesi erxete merika metra poio kato..pou einai to dommatio mou..ola einai sindedemena me to pc kai to pc sindedemeno sto diktio tou spitiou!! i mama pali kala pou den exei idea apo times..giati alios ego kai o pateras mou tha koimomastan sto xalaki stin exoportas tora.. :p den kapnizo den pino ,den ta troo stis p****nes ara ola ta lefta mou pane sta ilektronika ,kinita ..kai to xeromai!thelo na ta dokimazo ola kai na exo mia kikliki apopsi gia ola.gia ayto tha me dite polles fores stis agorapolisies.otan o enas pernei kati kainourgio to dinei ston allo na to periergastei.

 

 

me ton patera mou poio poli eimaste san filoi me katalabenei ton katalabeno kai etsi liges fores tha erthoume se riksi.

 

stenaxoriemai pou merikoi anthropoi den milane me tous goneis tous kai esthanonte misos gia aytous..ma oti kai na sou exoun kanei den mporeis na min milas stous athropous pou sou edosan zoi ,sou edosan na fas ,se megalosan..i sizitisi linei ta panta.

 

ouf..popo oute ekthesi na egrafa..! :)

 

kostas

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kp86

 

stenaxoriemai pou merikoi anthropoi den milane me tous goneis tous kai esthanonte misos gia aytous..ma oti kai na sou exoun kanei den mporeis na min milas stous athropous pou sou edosan zoi ,sou edosan na fas ,se megalosan..i sizitisi linei ta panta.

 

Μη το λές "μίσος". Το "μίσος" χτυπάει κάπως.

 

Να το λέγαμε "οργή"? :) Κάτι παροδικό. Πάνω στις καθημερινές κόντρες. Κατά βάθος όμως πιστεύω ότι το αίμα νερό δεν γίνεται. Εκατέρωθεν! ;)

 

Υ.Γ.: Προσέξτε τα βασικά όπλα της μαμάς:

 

http://www.langkawi.dk/u194.gif http://www.langkawi.dk/u186.gif http://www.langkawi.dk/t19.gif

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Όσοι ενδιαφέρεστε, γυρίστε να δείτε ΤΩΡΑ την ΕΤ3.

 

Θέμα: "Εφηβεία" και σχέσεις με τους γονείς. :)

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Όσοι ενδιαφέρεστε, γυρίστε να δείτε ΤΩΡΑ την ΕΤ3.

 

Θέμα: "Εφηβεία" και σχέσεις με τους γονείς. :)

 

 

Men thn egkrito psixologo-tileoptiko mantaiono tenia makri :blink: :wacko: :whistle: :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Θα αναφερθω σε ενα γεγονος που ελαβε χωρα σημερα...Εχω συπληρωσει τα 10 υποχρεωτικα μαθηματα για την οδηγηση και ειπα να παω με τον πατερα μου μια βολτα,για να μου δειξει 5 πραγματα παραπανω.Καταληξαμε στον τσακωμο,μου δημιουργισε φοβερο αγχος,δε μπορουσα να οδηγησω καλα καλα απο τα νευρα μου.Στο παραμικρο λαθος αντιδρουσε λες και σκοτωσα καποιον.Εμπιστοσηνη απο μερους του..μηδεν!Του ειπα βεβαια οτι δεν προκειτε ποτε να ξαναοδηγησω μαζι του και φυσικα δεν αργησαν να βγουν τα μαχαιρια.Το θεμα ειναι οτι καποια πραγματα τα θεωρει δεδομενα και παντα απαιτει ορισμενη συμπεριφορα.Π.χ. δεν δεχετε να ειμαι νευριασμενος χωρις να γνωριζει γιατι.Ισως το κανει για να με βοηθησει αλλα δεν μπορει να καταλαβει οτι χρειαζομαι και εγω τον χρονο μου.Πραγματικα πολλες φορες εχω σκεφτει να τον σκοτωσω στο ξυλο αλλα η αληθεια ειναι οτι ειναι ο πατερας μου και οπως ειναι φυσικο τον αγαπαω.Ασε που και οι δυο ειμαστε ευεξαπτοι χαρακτηρες με αποτελεσμα η καθε μας συζητηση να μην εχει και τα καλυτερα αποτελεσματα.Ακομη γνωριζω πολυ καλα απο τιν γιαγια μου και την θεια μου τι κωλοπαιδο ηταν.Εγω ουτε τις μισες απο τις μ@λ@κιες του δεν εχω κανει(ακομη)και συνεχιζει να φωναζει.Το καταλαβαινω οτι να με προστατεψει θελει αλλα κατσε ρε μαγκα μου λιγο,νεο παιδι ειμαι...Παντως του το εχω πει.Μολις μεγαλωσω και φτασω την δυναμη του θα τον δειρω.Αλλα αυτος χαμπαρι,τιποτα..Ρε μπας και ειμαι εγω ο λαθος?Τι να πω..δεν ξερω..
Link to comment
Share on other sites

egw ta paw kala me ton father k me tin mother sxetika kala...sto mono poy moy ta xalane k pio poly h mana moy einai sto xartziliki ..ton patera moy ton pithw panta pio grigora...

genika ta paw pio kala..mikros den ebgena katholoy giati osa exoyn ypothi pio panw me antiprosopeyoun..den thelw pote k kaneis na moy pei ti tha kanw k pote na mhn moy poyn OXI!!! tha trelathw etsi k ginei kati tetio!tora ksafnika afoy arxisa na kanw parea me 1-2 pedia apto parelthon ..simathites sto dhmotiko-gymnasio k afoy oi goneis moy gnorizan toys dikoys toys kala...me afhnan xoris pote na moy poyn tpt na trigirnaw k na kanw oti thelw...

ekei poy den ebgena katholyo arxisa na pigenw spiti stis 5-6-7 to prwi :D

genika se ola ta pigenoyme kala sto mono poy arxizoyn ta parapona epidh zitaw parapano apo osa mporoyn na moy dosoyn...sta xartzilikia ( k pio poly me tin mana moy ayto) ayta mono... :)

pisteyw oti pros to paron den mporw na kanw xoris aytoys..alla psixologika tha antexa poly kairo makria toys..exo mathei na zw monos moy..

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

επιδη τώρα διαβασα το post του hellenicsun κατι σχετικο...

Να τρογωμαστε (κατι φυσικο) γίνεται συχνά με τον πατερα μου...γίνεται όμως οταν αναλαμβάνουμε να κάνουμε μια δουλεια μαζί ( η αν έρθει κανένας φουσκομένος λογαριασμος :p )

Οταν είναι να κάνουμε δουλειά μαζί έτσι κ δεν κάνω κάτι γρήγορα η οπως το σκεφτεται αυτός αρχίζει: κ οο..βαριεσε κ παρατατα αφου βαριεσε μην κανεις τπτ...μπλα μπλα μπλα κ με εκνευριζει...η αν χαλάσει κάτι..δεν μπορει εσυ κατι το πείραξες...αντε να του εξηγήσεις τώρα σε ορισμένα θέματα π.χ για τον υπολογιστη το τι έχει πάθει..η οτι κλάταρε μόνος του!

2 ήταν οι μεγάλοι τσακωμοί μας..ένας όταν είχε μια κηδεία που πέθανε ένας φίλος του κ εγώ απροειδοποίητα πρωτη γυμνασιου τότε γύρισα πιο αργά στο σπίτι ενω με περιμένανε για τι πήγα σε έναν φίλο μου να δω το game gear που ήθελα να αγοράσω

κ ο δευτερος οταν αφου είχα μείνει μια φόρα στον τόπο στην 1η λυκειου δεν μου πε τπτ αλλα την επομενη χρονια επεσα σε έναν π@π@ρ@ χημεικο που μας εκανε κ με άφησε για σεπτεμβρη κ μου είπε 2η χρονια την ίδια κ ξαναέμεινες για σεπτεμβρη? κ ετσι τσακωθήκαμε...

αυτα μόνο :D

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Εγω "πλακώθηκα" τηλεφωνικώς με τον πατέρα μου απόψε γιατί γνωρίζοντας την άρνηση του να μου βάλει ADSL (η γραμμή ειναι στ' όνομά του) του ζήτησα να το κόψει για να βάλω εγω δικό μου τηλέφωνο στο όνομα μου και να το πληρώνω εγω. Εν το μεταξύ εγω είμαι φοιτητής και μένω μακριά απ τους γονείς μου,οπότε θεωρώ οτι πρέπει να πάρω λίγο τη ζωη μου στα χέρια μου όσον αφορά τα τηλέφωνα και μόνο τα τηλέφωνα. Σε αυτό το μόνο θέμα,το οποίο και λατρεύω μου ασκούν πίεση.Εδω μου επρηξαν το συκώτι να ΜΗΝ πάρω καινούριο ασύρματο και μου δώσανε ενα της κακιας ώρας που είχαν στο πατρικό μας ΚΑΙ αμέσως μετά πήγαν και πήραν αυτοί καινούριο και το εχουν στο σπίτι τους.Δεν εχω παράπονο βέβαια για κανένα άλλο θέμα εκτός απο αυτό και το θέμα του αυτοκινήτου που δε μου αγοράζουν.Δε μου εχουν στερήσει ΤΙΠΟΤΑ άλλο αν και σε κάθε επιλογή μου,νιώθω βαριά την ματιά τους επάνω μου.

 

 

Για να λέμε όμως και τα άσχημα μας,εκτος απ τα παράπονα μας,ΟΧΙ δεν είμαι καλος φοιτητής και ξέρω οτι εκτός απο μένα,ενοχλεί και τον πατέρα μου και τη μάνα μου και γενικά όσους μ'αγαπούν. Λένε οτι φταίει το Ιντερνετ και γι αυτό δε μ αφήνουν να βάλω DSL. Εγω ομως ξέρω πως φταίει ο ύπνος (κοιμάμαι πολύ). Επίσης είμαι πολύ αντιδραστικό άτομο.

 

Τι πιστεύω εγω για μένα; Πως ίσως να έχουν δίκιο σ αυτή την περίπτωση άσχετα τα κάποια χονδροειδή λάθη τους στο παρελθόν οπως αυτη η πρόκληση με το ασύρματο,ισως ναι να κάνουν χαζομάρες,ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΝΑ Μ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΟΜΑΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ αφου δε μου στέρησαν τίποτε άλλο οπως προείπα.

 

Συμβουλή προς όλους:

Κάθε συζήτηση,σχέση,διάλογος,ή διαφωνία εμπεριέχει και δίκαιο αλλά και σφάλμα ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΙΑ που μετέχει σε αυτά.Κάποια στιγμή πρέπει να πάψουμε να αυτοτυφλώνομαστε απ το -αναμφισβήτητο- δίκαιό μας και να παραδεχόμαστε ΟΛΟΙ και τα λάθη μας έπειτα απο σκέψη και όχι επειτα απο πίεση.

 

ΑΧ! :cry:

www.valder.tk

Η νεα εποχή έφτασε!

Επίσης επισκεφθείτε το forum μας! Όλοι μια παρέα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον hellenicsun

 

Θα αναφερθω σε ενα γεγονος που ελαβε χωρα σημερα...Εχω συπληρωσει τα 10 υποχρεωτικα μαθηματα για την οδηγηση και ειπα να παω με τον πατερα μου μια βολτα,για να μου δειξει 5 πραγματα παραπανω.Καταληξαμε στον τσακωμο,μου δημιουργισε φοβερο αγχος,δε μπορουσα να οδηγησω καλα καλα απο τα νευρα μου.Στο παραμικρο λαθος αντιδρουσε λες και σκοτωσα καποιον.Εμπιστοσηνη απο μερους του..μηδεν!Του ειπα βεβαια οτι δεν προκειτε ποτε να ξαναοδηγησω μαζι του και φυσικα δεν αργησαν να βγουν τα μαχαιρια.Το θεμα ειναι οτι καποια πραγματα τα θεωρει δεδομενα και παντα απαιτει ορισμενη συμπεριφορα.Π.χ. δεν δεχετε να ειμαι νευριασμενος χωρις να γνωριζει γιατι.Ισως το κανει για να με βοηθησει αλλα δεν μπορει να καταλαβει οτι χρειαζομαι και εγω τον χρονο μου.Πραγματικα πολλες φορες εχω σκεφτει να τον σκοτωσω στο ξυλο αλλα η αληθεια ειναι οτι ειναι ο πατερας μου και οπως ειναι φυσικο τον αγαπαω.Ασε που και οι δυο ειμαστε ευεξαπτοι χαρακτηρες με αποτελεσμα η καθε μας συζητηση να μην εχει και τα καλυτερα αποτελεσματα.Ακομη γνωριζω πολυ καλα απο τιν γιαγια μου και την θεια μου τι κωλοπαιδο ηταν.Εγω ουτε τις μισες απο τις μ@λ@κιες του δεν εχω κανει(ακομη)και συνεχιζει να φωναζει.Το καταλαβαινω οτι να με προστατεψει θελει αλλα κατσε ρε μαγκα μου λιγο,νεο παιδι ειμαι...Παντως του το εχω πει.Μολις μεγαλωσω και φτασω την δυναμη του θα τον δειρω.Αλλα αυτος χαμπαρι,τιποτα..Ρε μπας και ειμαι εγω ο λαθος?Τι να πω..δεν ξερω..

 

α καλά.. μόνιμος τσακωμός με τον πατέρα μου ο τρόπος οδήγησης μου. Επειδή απλά δεν οδηγώ όπως αυτός (οι ουδέτεροι παρατηρητές απλά λένε ότι οδηγώ συγκρατημένα γρήγορα) είναι μόνιμη διαμάχη.

Έχω κάθα φορά 2 επιλογές όταν είναι μέσα στο αυτοκίνητο

α) να οδηγώ σαν εκείνον κάτι το οποίο με κάνει να νιώθω άβολα, και να είμαι αφηρημένος γενικά (οπότε μάλλον χειρότερο είναι)

β) απλά να του λέω ότι ο καθένας οδηγεί όπως μπορεί και no further comments...

Τελικά με μούτρα φτάνουμε όπου φτάνουμε :p

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με έπρηζε στην αρχή στην οδήγηση, αλλά του πέρασε μετά.

Τώρα έχουμετη mother να μας πρήζει και τους 2. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...