Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 4 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επανέρχομαι στο θέμα.

Τρίτη παρέλαβαν, Τετάρτη με ενημέρωσαν ότι διορθώθηκε. Ζήτησα να το κρατήσουν γιατί τυγχάνει να κατέβω Αθήνα την επόμενη εβδομάδα, οπότε θα πάω να το πάρω αυτοπροσώπως.

Εμένα όντως δεν είχε ίχνος σημαδιού πουθενά. Επιπλέον (δεν ξέρω αν αυτό έπαιξε το ρόλο του), αγοράστηκε μέσω πανεπιστημίου και για την εγγύηση τους είχα επισυνάψει το τιμολόγιο. Με ρωτάνε "να το περάσουμε ως πανεπιστήμιο;". Τους είπα όχι, γιατι το χρησιμοποιώ μόνο εγώ. Ίσως λοιπόν να έπαιξε το ρόλο του κι αυτό στην αντιμετώπιση.

 

Σε κάθε περίπτωση ανυπομονώ να το πάρω γιατί το τίμιο ΝΟΤΕ 8 που έχω ως μπακ απ δεν αντέχει πάνω από μισή μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

Εχω μια απορία, δουλεύουν και οι 3 sim ταυτόχρονα ή πρέπει να είναι κλειστή η μία; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, manosfp2 said:

Χρόνια πολλά σε όλους!

Εχω μια απορία, δουλεύουν και οι 3 sim ταυτόχρονα ή πρέπει να είναι κλειστή η μία; 

Ποιες 3, 2 ειναι. Απλα μια απ τις 2 μπορεί να γίνει esim.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sosimple2 said:

Ποιες 3, 2 ειναι. Απλα μια απ τις 2 μπορεί να γίνει esim.

Αυτή τη στιγμή έχω πάνω 2 φυσικές. Αν προσθέσω και esim θα καταργηθεί η μία φυσική; 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, manosfp2 said:

Αυτή τη στιγμή έχω πάνω 2 φυσικές. Αν προσθέσω και esim θα καταργηθεί η μία φυσική; 

Απο όσο ξέρω,  μπορείς να βάλεις 2 sim και μια esim.  Ταυτόχρονα ομως θα δουλεύουν οι 2 απο τις 3. Θα διαλέγεις ανα πασα στιγμή δηλαδή ποιες 2 θες active. Αν και ειμαι 95% σίγουρος, επειδή δεν το εχω δοκιμάσει, ας το επαληθευσει κανενας που να το εχει κανει.

Βασικα οτι οι 2 μονο θα ειναι  ταυτοχρονα active ειναι σίγουρο. Απλα διατηρώ μια επιφύλαξη αν μπορείς να επιλέγεις ανάμεσα απο τις 3, τις 2 που θες καθώς δεν είναι στάνταρ σε ολα τα κινητά και δεν ξέρω σίγουρα τι συμβαίνει στο fold.

Edit,  και επειδη δύσκολα θα βρεις κάποιον να το εχει δοκιμάσει,  ειναι όπως στα εγραφα:

https://www.reddit.com/r/GalaxyFold/comments/y7wdfk/dual_physical_sim_and_esim_at_the_same_time/

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, sosimple2 said:

Απο όσο ξέρω,  μπορείς να βάλεις 2 sim και μια esim.  Ταυτόχρονα ομως θα δουλεύουν οι 2 απο τις 3. Θα διαλέγεις ανα πασα στιγμή δηλαδή ποιες 2 θες active. Αν και ειμαι 95% σίγουρος, επειδή δεν το εχω δοκιμάσει, ας το επαληθευσει κανενας που να το εχει κανει.

Βασικα οτι οι 2 μονο θα ειναι  ταυτοχρονα active ειναι σίγουρο. Απλα διατηρώ μια επιφύλαξη αν μπορείς να επιλέγεις ανάμεσα απο τις 3, τις 2 που θες καθώς δεν είναι στάνταρ σε ολα τα κινητά και δεν ξέρω σίγουρα τι συμβαίνει στο fold.

Edit,  και επειδη δύσκολα θα βρεις κάποιον να το εχει δοκιμάσει,  ειναι όπως στα εγραφα:

https://www.reddit.com/r/GalaxyFold/comments/y7wdfk/dual_physical_sim_and_esim_at_the_same_time/

Σε ευχαριστώ πολύ. 

Επόμενη ερώτηση : πως μπορώ να ενεργοποιήσω το screenshot με σάρωση τριών δαχτύλων από πάνω προς τα κάτω αντί τη σάρωση παλάμης που προσωπικά δε με βολεύει καθόλου; 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, manosfp2 said:

Σε ευχαριστώ πολύ. 

Επόμενη ερώτηση : πως μπορώ να ενεργοποιήσω το screenshot με σάρωση τριών δαχτύλων από πάνω προς τα κάτω αντί τη σάρωση παλάμης που προσωπικά δε με βολεύει καθόλου; 

Δεν γίνεται στα σαμσουνγκ. Υπάρχει η εναλλακτική να προσθέσεις στα Quick tiles, αν τα λεω καλά, ένα εικονίδιο για screenshot. Δοκίμασε το, θα σε βολέψει καλύτερα πιστεύω. Το fold 5 εχω, αλλά ίδια είναι. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται στα σαμσουνγκ. Υπάρχει η εναλλακτική να προσθέσεις στα Quick tiles, αν τα λεω καλά, ένα εικονίδιο για screenshot. Δοκίμασε το, θα σε βολέψει καλύτερα πιστεύω. Το fold 5 εχω, αλλά ίδια είναι. 
Ή να βάλει το one hand και να το προσθέσει με χειρονομία.
Δυστυχώς αυτή την ευκολία δε την έχει προσθέσει η Samsung που όντως βολεύει φοβερά.
Όπως το να κάνεις screenshot με τρία δάχτυλα.


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

On 27/12/2023 at 2:14 ΜΜ, sosimple2 said:

Απο όσο ξέρω,  μπορείς να βάλεις 2 sim και μια esim.  Ταυτόχρονα ομως θα δουλεύουν οι 2 απο τις 3. Θα διαλέγεις ανα πασα στιγμή δηλαδή ποιες 2 θες active. Αν και ειμαι 95% σίγουρος, επειδή δεν το εχω δοκιμάσει, ας το επαληθευσει κανενας που να το εχει κανει.

Βασικα οτι οι 2 μονο θα ειναι  ταυτοχρονα active ειναι σίγουρο. Απλα διατηρώ μια επιφύλαξη αν μπορείς να επιλέγεις ανάμεσα απο τις 3, τις 2 που θες καθώς δεν είναι στάνταρ σε ολα τα κινητά και δεν ξέρω σίγουρα τι συμβαίνει στο fold.

Edit,  και επειδη δύσκολα θα βρεις κάποιον να το εχει δοκιμάσει,  ειναι όπως στα εγραφα:

https://www.reddit.com/r/GalaxyFold/comments/y7wdfk/dual_physical_sim_and_esim_at_the_same_time/

Για την ακρίβεια μπορείς να έχεις στην sim1, κάρτα του ενός δικτύου και στην sim2 να έχεις κάρτα αλλού δικτύου η esim. Το έχω κάνει και το ξέρω σίγουρα!

Καλή χρονιά σε όλους!!!🙂🧑‍🎄🎆

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παίδες εσάς όταν είναι τελείως ανοιχτό, ανοίγει 180 μοίρες ή λίγο λιγότερο; Τύπου 178-179 σαν να μην είναι τελείως flat;

Για κάποιο λόγο ενώ το έχω μήνες το 4άρι στην κατοχή μου, το παρατήρησα τώρα ότι δεν ανοίγει 180 μοίρες. Διαβάζω πολλά στο reddit και αρκετοί λένε ότι είναι φυσιολογικό και άλλοι ότι θα έπρεπε να είναι τελείως flat. Μερικοί λένε ότι τελικά όλα γίνονται έτσι με τον χρόνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, konstantinoslp said:

Παίδες εσάς όταν είναι τελείως ανοιχτό, ανοίγει 180 μοίρες ή λίγο λιγότερο; Τύπου 178-179 σαν να μην είναι τελείως flat;

Για κάποιο λόγο ενώ το έχω μήνες το 4άρι στην κατοχή μου, το παρατήρησα τώρα ότι δεν ανοίγει 180 μοίρες. Διαβάζω πολλά στο reddit και αρκετοί λένε ότι είναι φυσιολογικό και άλλοι ότι θα έπρεπε να είναι τελείως flat. Μερικοί λένε ότι τελικά όλα γίνονται έτσι με τον χρόνο.

φιλε μου και εμενα στο 4αρι οταν το ειχα ακριβως αυτο το προβλημα ειχα δεν ανοιγε τελειως flat το εβγαζα και απο την θηκη να δω αν ηταν το θεμα με την θηκη αλλα παλι τα ιδια..

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sbxgr said:

φιλε μου και εμενα στο 4αρι οταν το ειχα ακριβως αυτο το προβλημα ειχα δεν ανοιγε τελειως flat το εβγαζα και απο την θηκη να δω αν ηταν το θεμα με την θηκη αλλα παλι τα ιδια..

Ναι και εγώ έκανα τη δοκιμή χωρίς θήκη αλλά φυσικά δεν έφταιγε αυτό. 

Το θέμα είναι ότι μάλλον η Samsung πάει να το πασάρει για φυσιολογικό αφού δίνει την συγκεκριμένη οδηγία "The standard angle when fully opened ranges between approximately 178.5 to 181.5 degrees". Οπότε φοβάμαι ότι το service δεν θα το περάσει ως πρόβλημα. 

 
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βγάλουμε selfie με την πίσω κύρια κάμερα με ενεργοποιημένο το φλας? Γιατί εγώ δεν μπορώ να βρω την επιλογή για φλας πουθενά?

Edited by baltziak
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, baltziak said:

Μπορούμε να βγάλουμε selfie με την πίσω κύρια κάμερα με ενεργοποιημένο το φλας? Γιατί εγώ δεν μπορώ να βρω την επιλογή για φλας πουθενά?

Καλημέρα.  Λίγο που το είχα ψάξει κι εγώ δεν έβγαλα άκρη. Μόνο να γυρίσεις να βλέπεις από την μικρή οθόνη αλλά να πατήσεις το κουμπί από την μέσα οθόνη. 

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο εγώ. Εχει κάνεις θέμα με το wifi και το Bluetooth? 

Από χθες δεν μου βρίσκει δίκτυα το wifi και το Bluetooth δεν ανοίγει καθόλου.

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες όταν το ανοίγω , λίγο πριν ανοίξει τελείως  ακούγεται ένας ήχος σαν να ξεκολλάει η μεμβράνη. Δεν φαίνεται  προς το παρόν κάτι... είναι όλα καλά. Να περιμένω να δω να ξεκολλάει η μεμβράνη  από την τσάκιση? Έχει συμβεί σε κανέναν αυτός ο θόρυβος?

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2024 at 11:40 ΠΜ, konstantinoslp said:

Παίδες εσάς όταν είναι τελείως ανοιχτό, ανοίγει 180 μοίρες ή λίγο λιγότερο; Τύπου 178-179 σαν να μην είναι τελείως flat;

Για κάποιο λόγο ενώ το έχω μήνες το 4άρι στην κατοχή μου, το παρατήρησα τώρα ότι δεν ανοίγει 180 μοίρες. Διαβάζω πολλά στο reddit και αρκετοί λένε ότι είναι φυσιολογικό και άλλοι ότι θα έπρεπε να είναι τελείως flat. Μερικοί λένε ότι τελικά όλα γίνονται έτσι με τον χρόνο.

Επειδη πηγα σημερα στο επισημο σερβις της samsung εδω στην αθηνα και γι αυτο τον λογο ειναι προβλημα που δημιουργειται στον μεντεσε και θελει αλλαγη η μεσα οθονη που βασει τα λεγομενα του υπαλληλου καλυπτει η εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές στο Facebook δε φορτώνουν τα video, γεγονός που διορθώνεται με κλείσιμο της εφαρμογής. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία; 

 

Μου το κάνει και στο messenger πολλές φορές όταν μου στέλνουν video. 

Edited by manosfp2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, manosfp2 said:

Πολλές φορές στο Facebook δε φορτώνουν τα video, γεγονός που διορθώνεται με κλείσιμο της εφαρμογής. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία; 

 

Μου το κάνει και στο messenger πολλές φορές όταν μου στέλνουν video. 

Μήπως έχεις adguard ή κάτι παρόμοιο? Σε άλλη συσκευή προκαλεί αυτό το πρόβλημα. Εχω εξαιρέσει απ το adguard το YouTube, fb και ολα οκ.. 

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

On 20/3/2024 at 4:28 ΠΜ, sosimple2 said:

Μήπως έχεις adguard ή κάτι παρόμοιο? Σε άλλη συσκευή προκαλεί αυτό το πρόβλημα. Εχω εξαιρέσει απ το adguard το YouTube, fb και ολα οκ.. 

Δεν έχω τίποτα του στυλ adguard. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...