Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

50 minutes ago, elkons said:

Νομίζω πως είναι ο κατάλληλος ήχος αναμονής για την τηλεφωνική υποστήριξη Cosmote, Vodafone, Nova.. 😂

https://youtu.be/Ye7pN7du7zg?si=f0U25nkqlcMo-nSx

Αχ, μακάρι να ήμουν μηχανικός σε κάποιο call center τους κι ας έτρωγα και μηνύσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατόν ,στα Μανίκια Ευβοίας..

Μου είπε γνωστός μου, μόνιμος κάτοικος πως μόνο η COSMOTE έχει σήμα, το είδα και στο nga plan...

Screenshot_20240915_122526_Chrome.thumb.jpg.9d6a9375f7b091fb1b132d4ac4cd9a2f.jpg

Screenshot_20240915_123533_Chrome.thumb.jpg.1e9e02a6ae8e37714aa13543363eecfa.jpg

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, elkons said:

Αν είναι δυνατόν ,στα Μανίκια Ευβοίας..

Μου είπε γνωστός μου, μόνιμος κάτοικος πως μόνο η COSMOTE έχει σήμα, το είδα και στο nga plan...

Screenshot_20240915_122526_Chrome.thumb.jpg.9d6a9375f7b091fb1b132d4ac4cd9a2f.jpg

Screenshot_20240915_123533_Chrome.thumb.jpg.1e9e02a6ae8e37714aa13543363eecfa.jpg

Παρατημένη η επαρχία. Που να δεις και σε κάτι βουνά ανάμεσα το γίνεται σε οικισμούς... 

Link to comment
Share on other sites

Εντομεταξυ στα Μανίκια η COSMOTE φουλ σήμα και 5G οι άλλες Μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης....

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, elkons said:

Εντομεταξυ στα Μανίκια η COSMOTE φουλ σήμα και 5G οι άλλες Μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης....

Του χρόνου θα έχουν και αυτές!  Σκέψου η Vodafone ολοκληρώνει το επενδυτικό πλάνο της το 2029.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrischal1908 said:

Του χρόνου θα έχουν και αυτές!  Σκέψου η Vodafone ολοκληρώνει το επενδυτικό πλάνο της του 2029.

Εδώ και 12 χρόνια πάω εκεί είχα ειδοποιήσει πενήντα φορές την υποστήριξη τους και τίποτα, δεν θα τους παρακαλώ ακόμα δεν έχουν βγάλει άδειες για τοποθέτηση κεραίας οπότε δεν έχουμε πιθανότητα  

Μέχρι το 29 έχουμε ακόμα 😂😅

Πλέον όσοι έχουν εξοχικό ή οι κάτοικοι COSMOTE όλοι, αφού οι άλλες είναι εκτός δικτύου είναι άχρηστες. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrischal1908 said:

Του χρόνου θα έχουν και αυτές!  Σκέψου η Vodafone ολοκληρώνει το επενδυτικό πλάνο της το 2029.

Αν είναι να καλύψουν οι άλλες 2 το 2029 τα λέμε το 2029, τότε θα γίνω πελάτης τους 

Link to comment
Share on other sites

Δηλ με αυτή τη λογική το 29 η Cosmote θα πιάνει μέχρι την Τουρκία με Ν78; 😅

Εάν τη Nova τη πάρει Fund πάει τελείωσε. Η Vodafone επενδύσει σε πολύ αργό ρυθμό μέχρι το 29,πάλι μονοπώλιο;;

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είπες Τουρκία, πριν λίγους μήνες είχαμε συζητήσει για το τί πρεπει να γίνει προκειμένου να μην υπάρχουν τοσο εντονες παρεμβολες Τουρκικών και Αλβανικών δικτύων εντός Ελλάδας. 

Μονολιθι Πρεβέζης βγάζει Ιταλικά Δίκτυα IMG_4873.thumb.jpeg.fcaaf32ad5751f46c0e96b1893c55ad1.jpeg

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panos.k2 said:

Μιας και είπες Τουρκία, πριν λίγους μήνες είχαμε συζητήσει για το τί πρεπει να γίνει προκειμένου να μην υπάρχουν τοσο εντονες παρεμβολες Τουρκικών και Αλβανικών δικτύων εντός Ελλάδας. 

Μονολιθι ΠρεβέζηςIMG_4873.thumb.jpeg.fcaaf32ad5751f46c0e96b1893c55ad1.jpeg

Με τη σειρά πάει από το καλύτερο εώς το χειρότερο σήμα εκείνη τη στιγμή στην αναζήτηση νομίζω. 

Σίγουρα θέλει κλείδωμα στον πάροχο σου γιατί αν έχεις ανοιχτό το roaming την έκατσες. 

Βασικά δεν υπάρχει πρόβλημα αφού στη φωτογραφία είναι ιταλικά δίκτυα,αν πιάνουν καλύτερα ας κάνεις Roaming αφού για ΕΕ είναι τζαμπέ. 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, VIPdriver said:

Το 2029 η Κοσμοτε θα εχει 8g...

Τι λες η Nova εχει ήδη στην υψηλή γέφυρα της Χαλκίδας πιλοτικό 6G σε παρακαλώ πολύ με προσβάλεις 😆

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elkons said:

Με τη σειρά πάει από το καλύτερο εώς το χειρότερο σήμα εκείνη τη στιγμή στην αναζήτηση νομίζω. 

Σίγουρα θέλει κλείδωμα στον πάροχο σου γιατί αν έχεις ανοιχτό το roaming την έκατσες. 

Βασικά δεν υπάρχει πρόβλημα αφού στη φωτογραφία είναι ιταλικά δίκτυα,αν πιάνουν καλύτερα ας κάνεις Roaming αφού για ΕΕ είναι τζαμπέ. 

Το σήμα είναι πάρα πολύ ασθενές. 1 μπάσα GPRS. Το κοντινότερο σημείο Ιταλίας στο Μονολιθι απέχει 200+km. 

Καμία ελληνική εταιρεία δεν επιλέγει ιταλικό δίκτυο εκεί. Με τίποτα. 

Εγώ το εψαξα γιατί άνοιξα για λίγο την κάρτα TIM Βραζιλίας που έχω(προφανώς κάνει force όπου βρει ΤΙΜ) και έστειλε το κλασικό μήνυμα καλωσορίσματος αλλά στην Ιταλία και ότι το VoLTE είναι διαθέσιμο στη σύνδεση μου

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panos.k2 said:

Το σήμα είναι πάρα πολύ ασθενές. 1 μπάσα GPRS. Το κοντινότερο σημείο Ιταλίας στο Μονολιθι απέχει 200+km. 

Καμία ελληνική εταιρεία δεν επιλέγει ιταλικό δίκτυο εκεί. Με τίποτα. 

Εγώ το εψαξα γιατί άνοιξα για λίγο την κάρτα TIM Βραζιλίας που έχω(προφανώς κάνει force όπου βρει ΤΙΜ) και έστειλε το κλασικό μήνυμα καλωσορίσματος και ότι το VoLTE είναι διαθέσιμο στη σύνδεση μου.

Στα 200χλμ και πιάνει ! Έστω GPRS! Τσίτα θα είναι η ισχύς εδώ αν πας απόσταση 100χλμ απόσταση από τη κοντινότερη κεραία θα σε πετάξει εκτός δικτύου συνήθως. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, elkons said:

Στα 200χλμ και πιάνει ! Έστω GPRS! Τσίτα θα είναι η ισχύς εδώ αν πας απόσταση 100χλμ απόσταση από τη κοντινότερη κεραία θα σε πετάξει εκτός δικτύου συνήθως. 

Μη ξεχνάς ότι μιλάμε για 200χλμ απόσταση χωρίς κανένα εμπόδιο. 

Την εποχή του κοβιντ είχα πάει με τη δουλειά με καράβι Ιταλία, στο κατάστρωμα η Wind έπιανε GPRS και έβγαζε κλήσεις μέχρι το Μαυροβούνιο, λίγο πριν την Κροατία χάθηκε
Φανταζομαι σήμα από Οθωνούς

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panos.k2 said:

Μη ξεχνάς ότι μιλάμε για 200χλμ απόσταση χωρίς κανένα εμπόδιο. 

Την εποχή του κοβιντ είχα πάει με τη δουλειά με καράβι Ιταλία, στο κατάστρωμα η Wind έπιανε GPRS και έβγαζε κλήσεις μέχρι το Μαυροβούνιο, λίγο πριν την Κροατία χάθηκε
Φανταζομαι σήμα από Οθωνούς

Σήμερα θα είχε ενδιαφέρον να μας έδινες εικόνα καθώς έχουν περάσει 3,5 χρόνια από τότε...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Chrischal1908 said:

Σήμερα θα είχε ενδιαφέρον να μας έδινες εικόνα καθώς έχουν περάσει 3,5 χρόνια από τότε...

Θα είχε όντως, αλλά το μαρτύριο Ηγουμενίτσα-Βενετία με καράβι δεν το ξανακάνω ούτε με σφαίρες. Πρώτη και τελευταία φορά ήταν που πάω με καράβι στην Ιταλία και οπουδήποτε στο εξωτερικό γενικότερα. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panos.k2 said:

Θα είχε όντως, αλλά το μαρτύριο Ηγουμενίτσα-Βενετία με καράβι δεν το ξανακάνω ούτε με σφαίρες. Πρώτη και τελευταία φορά ήταν που πάω με καράβι στην Ιταλία και οπουδήποτε στο εξωτερικό γενικότερα. 

21 ώρες και βάλε; 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, johnny_htc said:

21 ώρες και βάλε; 

26+4 καθυστέρηση=30 ώρες και είχε και κύμα.  

Δεν είχες που να πατήσεις στους διαδρόμους. Όλο το καράβι είχε γεμίσει εμετούς. Όλοι ξερνούσαμε.

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panos.k2 said:

26+4 καθυστέρηση=30 ώρες και είχε και κύμα.  

Δεν είχες που να πατήσεις στους διαδρόμους. Όλο το καράβι είχε γεμίσει εμετούς. Όλοι ξερνούσαμε.

Με ποιό πλοίο;;

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Chrischal1908 said:

Με ποιό πλοίο;;

Μάλλον κάποιο ιταλικό σαπάκι θα ήταν. Γενικά το crew των Ιταλών, άθλιο πάντα. Θυμηθείτε τα ναυτικά ατυχήματα με το κρουαζιεροπλοιο και ανοιχτά της Κέρκυρας πριν κάποια χρόνια... 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Chrischal1908 said:

Με ποιό πλοίο;;

12 minutes ago, johnny_htc said:

Μάλλον κάποιο ιταλικό σαπάκι θα ήταν. Γενικά το crew των Ιταλών, άθλιο πάντα. Θυμηθείτε τα ναυτικά ατυχήματα με το κρουαζιεροπλοιο και ανοιχτά της Κέρκυρας πριν κάποια χρόνια... 

Ανεκ Σουπερφαστ ήταν το πλοίο και ήταν όλοι έλληνες μέσα. Φαινόταν καινούριο πλοίο ήταν σε καλή κατάσταση δηλαδή

Γενικά δεν κατηγορώ την εταιρεία γιατί είχε όντως πάρα πολύ αέρα και κακοκαιρία, μπροστά μπροστά στο κατάστρωμα δεν στεκόσουν από τον αέρα. 

Δεν ξέρω αν το κάνει κάποια άλλη εταιρεία το συγκεκριμένο δρομολόγιο Πάτρα-Βενετία με στάση Ηγουμενίτσα. Οσα σχολεία έχω ακούσει από φιλους που πάνε εκδρομές στην Ιταλία με αυτά έχουν πάει. 

Κατα τ άλλα εγώ θεωρώ ότι δεν αξίζει η ταλαιπωρία να πας με καράβι για να γλυτώσεις κάποια λεφτά. Πια οι πτήσεις για Ιταλία είναι πάμφθηνες. 
Αν δεν πηγαινα Με τη δουλειά δεν θα σκεφτόμουν καν το να πήγαινα με καράβι απέναντι. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Πασαλιμανι το απόγευμα, nova vs cosmote

 

Cosmote 5G

IMG_0180.thumb.png.32cbee5569e408412d377b8af1380e2d.png
 

Nova (5)G. Κλασικά ξεκινήσαμε με μετάπτωση σε 2G και εκείνη την ώρα έρχονταν και μηνύματα 

 

IMG_0182.thumb.png.8e1ec0134953cd24e183eeb651d6a171.pngIMG_0183.thumb.png.2784e978eb71ec9d9866549c8d397ae6.png

 

Η διαφορά κάτι παραπάνω από χαώδης και μάλιστα πλέον η πράσινη είναι πιο φθηνή από τη μαύρη. Όσο για τη συνομιλία του @elkons, εγώ προτείνω να ζητήσει την ηχογράφηση και να κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ για να μην πω να την κυνηγήσει για εξύβριση και εξαπάτηση και αυτήν και το μπ@ρδελο που δουλεύει. Οπως είπα, εγώ δεν είμαι υπέρ του να την πληρώνει ο υπάλληλος που εργάζεται για 700 ευρώ, όμως πρέπει να μη βγάζει ο υπάλληλος το άχτι του στον πελάτη.  

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω παιδιά πως ο υπάλληλος μίλησε έτσι επειδή απλώς έβγαλε το άχτι του..

Αυτό είναι γραμμή από τους από πάνω..

Ποιος υπάλληλος έχει τέτοιο θράσος; Δασκαλεμένοι είναι..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...