Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε και εγώ έλιωσα το Mario 64 στο n64 με τα εξαιρετικά γραφικά του τότε πάντα στις κονσόλες κάνουν καλό optimize. Το gran turismo σε σύγκριση με ένα asphalt 9 όχι δεν στέκεται επαξια δοκίμασε το και πες μου. Η δύναμη υπάρχει και είναι μετρήσιμη το ps3 έβγαλε uncharted God of war με τη δύναμη του cell όχι με τα 230gflops που έχει η gpu του. Στα multiplatform που έπαιζα είχα συνέχεια drops κάτω από 30 το 360 ήταν πιο δυνατό. Οι νέες κάρτες της Nvidia έχουν 14000gflops έβαλαν Ray tracing. Τα κινητά έχουν 700gflops δες modern combat 5 infinity blade asphalt 9 για σύγκριση με ps2.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ή για παράδειγμα το Skyrim, που ήθελε 4GB RAM minimum requirement σε PC, παρόλα αυτά έτρεχε σε ένα ταπεινό PS3 με 256MB RAM.

 

1GB minimum εχει, οχι 4. Το επαιζα με 8600GT με 256MB VRAM (οση ειχε και το PS3) και 2GB RAM σε Windows XP

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

1GB minimum εχει, οχι 4. Το επαιζα με 8600GT με 256MB VRAM (οση ειχε και το PS3) και 2GB RAM σε Windows XP

To skyrim στο ps3 είχε πολύ κακά γραφικά πέρα από τα drops. Το έβαλα όπως ήταν το έβγαλα. Δεν παίζονταν

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν η δύναμη το θέμα αλλά το hardware. Αυτό θέλει να σου πει, δεν ήταν όλα πάνω σε μία κλίμακα βαθμονομημένη, το καθένα είχε τα δικά του υπέρ και κατά.

 

Eσύ κατάλαβες ευτυχώς τι εννοώ. Ακριβώς όμως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω ο prodigy ήθελε να πει ότι τότε στο ίδιο παιχνίδι υπήρχαν μεγαλύτερες διαφορές οπτικά ανάμεσα στις κονσόλες ενώ σήμερα οι διαφορές είναι στα fps και στην ανάλυση κάτι που δεν ισχύει πάντα. Σε κάποια port παιχνιδιών ισχύει 100%.

 

Όχι, όχι!

 

Εννοώ πως ήταν διαφορετικές οι μηχανές γραφικών ακόμα και μεταξύ των multiplats. Επειδή το hardware σε κάθε κονσόλα ήταν εντελώς διαφορετικό. Στα πάντα.

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Eσύ κατάλαβες ευτυχώς τι εννοώ. Ακριβώς όμως.

Μα το hardware είναι η δύναμη βρε παιδιά τι δεν καταλαβαίνω? Απλά τότε ειμασταν μικροί δεν ξέραμε από gflops και fps απλά παιζαμε. Αν δείτε ανάλογα τη δύναμη του Hardware η κάθε κονσόλα έβγαζε και ανάλογα γραφικά. To gameplay είναι άλλη ιστορία για αυτό πολλά indie είναι επικά και ας μην έχουν τα γραφικα των triple a παιχνιδιών.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά και οι τρεις συμφωνούμε. Απλώς πιάνουμε δύο διαφορετικά πράγματα και τα συγχέουμε.

Εγώ δεν στάθηκα στην δύναμη του, εκάστοτε, hardware αλλά στο χαρακτηριστικό ύφος που είχε το κάθε σύστημα μέχρι και την έκτη γενιά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λες για το δυνατό Ν64 ας πούμε.

 

Πες μου όμως... πόσα παιχνίδια στο Ν64 τρέχουν πάνω από 30fps και πόσα στο PSX?

 

Ασχετο με αυτά που έλεγα πριν. Απλά ήθελα να το πω. Είχα και PS1 & N64 αλλά η κονσόλα της Nintendo έτρεχε σχεδόν τα πάντα μεταξύ 15-25frames. Εξαιρείται ξέρω γω το F-Zero X.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης King, δεν μίλησα καθόλου για gameplay. Φυσικά και δεν συγχέω gameplay με τα γραφικά. Τότε δεν θα μου άρεσε το WarioLand ας πουμε. Ή το Twisted Metal 2 που είναι το καλύτερο παιχνίδι όλων των εποχών για εμένα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

To skyrim στο ps3 είχε πολύ κακά γραφικά πέρα από τα drops. Το έβαλα όπως ήταν το έβγαλα. Δεν παίζονταν
Το skyrim στο ps3 έβγαλε και το όνομα Bugthesda, απαίσιο

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά και οι τρεις συμφωνούμε. Απλώς πιάνουμε δύο διαφορετικά πράγματα και τα συγχέουμε.

Εγώ δεν στάθηκα στην δύναμη του, εκάστοτε, hardware αλλά στο χαρακτηριστικό ύφος που είχε το κάθε σύστημα μέχρι και την έκτη γενιά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λες για το δυνατό Ν64 ας πούμε.

 

Πες μου όμως... πόσα παιχνίδια στο Ν64 τρέχουν πάνω από 30fps και πόσα στο PSX?

 

Ασχετο με αυτά που έλεγα πριν. Απλά ήθελα να το πω. Είχα και PS1 & N64 αλλά η κονσόλα της Nintendo έτρεχε σχεδόν τα πάντα μεταξύ 15-25frames. Εξαιρείται ξέρω γω το F-Zero X.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης King, δεν μίλησα καθόλου για gameplay. Φυσικά και δεν συγχέω gameplay με τα γραφικά. Τότε δεν θα μου άρεσε το WarioLand ας πουμε. Ή το Twisted Metal 2 που είναι το καλύτερο παιχνίδι όλων των εποχών για εμένα.

 

Τα ίδια λέμε με διαφορετικά λόγια ρε σεις. Τότε ήμουν 8 9 δεν είχα ιδέα ούτε για fps ούτε τίποτα. Απλά ήθελα να παίξω. Το Mario 64 το πήγα 100% με όλα τα αστέρια. Ούτε fps με πείραξαν ούτε ανάλυση. Ειμασταν παιδιά και οτιδήποτε νέο το αγαπούσαμε. Για το gameplay ξέρω ότι δεν μιλήσατε απλα λέω μήπως δεν κατάλαβα κάτι. Τελικά τα ίδια λέμε και συμφωνούμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το skyrim στο ps3 έβγαλε και το όνομα Bugthesda, απαίσιο

Tragic η μόνη λέξη που το χαρακτηρίζει. Που να δεις στο gta 5 που έπαιζα και μετά το έβαλα στον υπολογιστή λέω πως έπαιζα.

Link to comment
Share on other sites

Tragic είναι το Skyrim, γενικότερα.

Γενικά ακούω τα καλύτερα για το skyrim από αυτούς που παίζουν εχουν βγει και άπειρα mods. Εγώ τέτοια παιχνίδια δεν τα πολύ πάω αντε κάνα witcher 3 αργότερα αλλά αρκετοί παίζουν ακόμα χρονιά μετά.

Link to comment
Share on other sites

1GB minimum εχει, οχι 4. Το επαιζα με 8600GT με 256MB VRAM (οση ειχε και το PS3) και 2GB RAM σε Windows XP

 

Ναι, έχεις δίκαιο, recommended 4GB. Έπαιζες, θα σου λεγα τι έπαιζες Πέτρο με την 8600 αλλά έχε χάρη..

 

Eσύ κατάλαβες ευτυχώς τι εννοώ. Ακριβώς όμως.

 

Θα σου κανα καρδούλα αλλά κακολόγησες το Skyrim. Γιατί ρεζιλεύεσαι, δεν το καταλαβαίνω.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ σου επιτρεπω να μιλας ετσι για την 8600! Μου εβγαλε μια υπεροχη 7ετια! Και με υπολογιστη πιο φτηνο απο το PS3 :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ σου επιτρεπω να μιλας ετσι για την 8600! Μου εβγαλε μια υπεροχη 7ετια! Και με υπολογιστη πιο φτηνο απο το PS3 :p

 

Από το PS3 των 650 ευρώ ? Μπορεί. Η εξαίρεση του κανόνα βέβαια.

 

edit: 7ετία ανθρώπινη ή σκυλίσια ?

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Από το PS3 των 650 ευρώ ? Μπορεί. Η εξαίρεση του κανόνα βέβαια.

 

edit: 7ετία ανθρώπινη ή σκυλίσια ?

Το 2010 που πήρα ps3 slim 260 το είχα πάρει 650 είχαν τα fat μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Κing, το γονίδιο αντίληψης σαρκασμού ήταν στο στέρησαν αγόρι μου γλυκό;

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το 2010 που πήρα ps3 slim 260 το είχα πάρει 650 είχαν τα fat μόνο.

 

Έχεις καμία συγγένεια με τον Sheldon από το Big Bang Theory ?

Όχι ότι έχεις και την υποχρέωση να με καταλαβαίνεις, δεν είσαι το αμόρε μου, αλλά με κάνεις να αισθάνομαι πραγματικά άσχημα με το χιούμορ μου. :p

Edited by kaluas

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Από το PS3 των 650 ευρώ ? Μπορεί. Η εξαίρεση του κανόνα βέβαια.

 

edit: 7ετία ανθρώπινη ή σκυλίσια ?

Που να είχα λεφτά να έπαιρνα και την 8800... αυτή και αν έβγαλε τα λεφτά της, αχ...

 

500€ είχα πάρει τον υπολογιστή, 520€ το ps3 το 40ρι

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Γιάννης ειρωνικά έγραψε PS3 των €650. Τοσο κόστιζε τον πρώτο χρονο και πάνε πολλα ετη απο τοτε.

 

Το γραφει στον Πετρο γιατί του λεει πως το PC του είναι πιο φθηνο από PS3. Προφανως τα PS3 τα έχουμε στο μυαλλο μας, εκει... γυρω στα €350 με €250.

 

Και υπολογιστής εποχης χονδρικα 2009-2012 σε αυτα τα λεφτά ΔΕΝ ανταγωνιζεται PS3.

 

Εκτός και αν...εννοει launch PS3 ο Πετρος το οποιο εκανε 650 αλλα πριν απο 12 χρονια. Που και τοτε κανενα PC στα €650 δεν ηταν ανωτερο.

 

 

King για εσενα τα εξηγω.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ο Γιάννης ειρωνικά έγραψε PS3 των €650. Τοσο κόστιζε τον πρώτο χρονο και πάνε πολλα ετη απο τοτε.

 

Το γραφει στον Πετρο γιατί του λεει πως το PC του είναι πιο φθηνο από PS3. Προφανως τα PS3 τα έχουμε στο μυαλλο μας, εκει... γυρω στα €350 με €250.

 

Και υπολογιστής εποχης χονδρικα 2009-2012 σε αυτα τα λεφτά ΔΕΝ ανταγωνιζεται PS3.

 

Εκτός και αν...εννοει launch PS3 ο Πετρος το οποιο εκανε 650 αλλα πριν απο 12 χρονια. Που και τοτε κανενα PC στα €650 δεν ηταν ανωτερο.

 

 

King για εσενα τα εξηγω.

Αρα μια χαρά τα κατάλαβα ρε σεις το 2007 παρουσιάστηκε η 8600gt και το ps3 τότε είχε 650. Εγω απλά είπα ότι 260 είχε το 2010.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε δεν ειπες κάτι λαθος. Το point του Γιαννη δεν έπιασες. Την μπηχτη τπυ.

Oh well. Τουλάχιστον ζωντάνεψε για λιγο το νήμα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Που να είχα λεφτά να έπαιρνα και την 8800... αυτή και αν έβγαλε τα λεφτά της, αχ...

 

500€ είχα πάρει τον υπολογιστή, 520€ το ps3 το 40ρι

 

Έλα, μην βρωμίζεις το thread, ήμαρτον, δεν είναι reddit εδώ.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Έλα, μην βρωμίζεις το thread, ήμαρτον, δεν είναι reddit εδώ.

 

Ρε πανε πισω στη τρυπα σου, που θα μου κραξεις την 8600! Πανε παιξε με την 650 σου :Ρ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκτός και αν...εννοει launch PS3 ο Πετρος το οποιο εκανε 650 αλλα πριν απο 12 χρονια. Που και τοτε κανενα PC στα €650 δεν ηταν ανωτερο.

Εγραψα τις τιμες, 500vs520, ιδια εποχη σχεδον. Το πρωτο καιρο το PC ηταν μαλιστα ανωτερα απο θεμα γραφικων, μετα το 2010-11 ηταν το PS3 αλλα τα παιχνιδια στο PC ηταν συνηθως πιο αμπαγκαριστα (απο ps3, στο 360 μια χαρα τρεχαν ολα συγκριτικα)

 

Αλλα για το PS3 εχω πει πολλακις οτι αξιζε τα λεφτα του. Οπως και το 360. Ειδικα με την πτωση τιμης τοτε. Για αυτο και ειχα κονσολα ακομα :Ρ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλα για το PS3 εχω πει πολλακις οτι αξιζε τα λεφτα του. Οπως και το 360. Ειδικα με την πτωση τιμης τοτε. Για αυτο και ειχα κονσολα ακομα :Ρ

 

Ούλα, Νούλα, δικάμ' είν'΄ούλα.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...