Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει ακουσει κανεις για αυτο:''yellow dog 6.1'' τιποτα να μας εξηγησει τι ειναι?

 

Τα YDL (yellow dog linux) είναι ένα OtherOS που μπορεί να εγκατασταθεί στο PS3. Με αυτόν τον τρόπο, το PS3 αποκτά δυνατότητες (και μορφή) ενός υπολογιστή.

Σου παραθέτω και μερικά link's για περισσότερες πληροφορίες, για να δεις τι ακριβώς είναι και για να δεις τι χρειάζεται για να τα εγκαταστήσεις.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Linux_for_PlayStation_3

 

 

http://news.softpedia.com/news/Installing-Yellow-Dog-Linux-6-1-on-PS3-100880.shtml

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι δεν έχω εγκαταστήσει ούτε YDL, ούτε Ubuntu, ούτε οτιδήποτε άλλο Other OS στο PS3. Το προτιμώ έτσι όπως είναι.

Πάντως, αν θέλεις να εγκαταστήσεις Linux στο PS3 σου, θα σου πρότεινα να περάσεις τα Ubuntu.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

γιά να βάλεις άλλο ος θέλει να κάνεις partition τον δίσκο και ποιός κάθετε να το κάνει? έτσι κι αλλίως δέν έχει νόημα όλοι έχουν και απο έναν υπολογιστή! άσε που το ος του Play είναι σχεδιασμένο γι αυτό άρα έχει και λιγότερα bugs

 

Όχι, προς το παρόν τουλάχιστον. Πάντως πολλές ταινίες Blu-ray είναι all-region.

 

Έχει παίξει κανείς το Saints Row 2 να πει εντυπώσεις; Έχω ακούσει καλά λόγια και ότι το ύφος είναι αρκετά πιο κοντά στα San Andreas/Vice City σε σχέση με το GTA4.

 

το παιχνίδι είναι αίσχος. τα γραφικά δεν λένε και πολλά και το gameplay είναι για παιδιά! μου φάνηκε πιο πολυ σαν μια φθηνή κόπια του gta. το μόνο που έχει πλάκα είναι οτι φτιάχνεις τον χαρακτήρα σου όπως θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

can't wait for FAT PRINCESS

 

πρέπει να έχει πολύ πλάκα, τέλειο για να δολοφωνείς την ώρα σου! παίζει online?

Link to comment
Share on other sites

hellsangel δεν έχω ιδέα..

 

μήπως μπορεί να μου πεί κάποιος τα seetings του PS3 MEDIA SERVER του για τους υπότιτλους?

 

βάζω το FRINGE να δώ με SRT υπότιτλο αλλά στην οθόνη της τηλεόρασης βγαίνουν ακαταλαβίστικα :( :(

 

 

edit: ok found it :)

Link to comment
Share on other sites

γεια και απο μενα!με την νεα αναβαθμιση καποια avi αρχεια ενω τα δειχνει κανονικα ηχος καθολου:(! στο pc μια χαρα στο ps3 ηχοςδεν υπαρχει!μπορω να κανω κατι γα αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε πως μπορω να παιξω ονλαιν προ 09 στο πσ3?Παω να μπω αλλα μου λεει οτι το UMD κατι τετοιο δεν ειναι σωστο...ειναι ενας τετραψιφιος αριθμος.......οποιος ξερει ας μου πει!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε πως μπορω να παιξω ονλαιν προ 09 στο πσ3?Παω να μπω αλλα μου λεει οτι το UMD κατι τετοιο δεν ειναι σωστο...ειναι ενας τετραψιφιος αριθμος.......οποιος ξερει ας μου πει!!!!

Aν δεν μας πεις τι συγκεκριμενα σου εχει παθει πως θα σε βοηθησουμε;:confused:

UMD;Σιγουρα;Αυτο ειναι τα δισκακια του PSP....

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν μας πεις τι συγκεκριμενα σου εχει παθει πως θα σε βοηθησουμε;:confused:

UMD;Σιγουρα;Αυτο ειναι τα δισκακια του PSP....

Δεν ξερω απλα σου λεω οτι οταν παταω network μου λεει οτι το UMD ειναι λαθος...πρεπει να βαλω εναν σωστο τετραψιφιο αριθμο...δεν πειραζει ομως στο προ 10 ελπιζω να παιξει:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε πως μπορω να παιξω ονλαιν προ 09 στο πσ3?Παω να μπω αλλα μου λεει οτι το UMD κατι τετοιο δεν ειναι σωστο...ειναι ενας τετραψιφιος αριθμος.......οποιος ξερει ας μου πει!!!!

 

Konami ID μήπως; Δεν ξέρω αλλά σ@#$τά τα έχουν κάνει. Πάρε το Fifa 09 να βρεις την υγειά σου.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera εχω τοσο καιρο το playstation 3 και θελω να σας ρωτησω κατι. Κατεβαζω απο τον υπολογιστη ταινιες σειρες και τετοια αλλα επειδη η οθονη του υπολογιστη ειναι μικρη παιρναω πχ το καθε επεισοδιο σε ενα stickακι το συνδεω sto playstation ωστε να το δω απο την τηλεωραση. Το θεμα ειναι ομως οτι οτι και να εχει το stickακι μεσα ειτε τραγουδια ειτε ταινια δεν την διαβαζει, σαν να μην υπαρχει. Υπαρχει κατι που πρεπει να κανω? (η ταινια ειναι avi)

 

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera εχω τοσο καιρο το playstation 3 και θελω να σας ρωτησω κατι. Κατεβαζω απο τον υπολογιστη ταινιες σειρες και τετοια αλλα επειδη η οθονη του υπολογιστη ειναι μικρη παιρναω πχ το καθε επεισοδιο σε ενα stickακι το συνδεω sto playstation ωστε να το δω απο την τηλεωραση. Το θεμα ειναι ομως οτι οτι και να εχει το stickακι μεσα ειτε τραγουδια ειτε ταινια δεν την διαβαζει, σαν να μην υπαρχει. Υπαρχει κατι που πρεπει να κανω? (η ταινια ειναι avi)

Φτιάξε φακέλους στο stick: Video, Photos, Music και πέτα τα αντίστοιχα αρχεία μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε φακέλους στο stick: Video, Photos, Music και πέτα τα αντίστοιχα αρχεία μέσα.

 

Σε ευχαριστω. Τωρα το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι οι υποτιτλοι ειναι ξεχωριστα και παρολο που τους πεταω στον φακελο video δεν παιζουν. Μονο αν τους συγχωνεψω με την ταινια θα γινεται ε?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω. Τωρα το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι οι υποτιτλοι ειναι ξεχωριστα και παρολο που τους πεταω στον φακελο video δεν παιζουν. Μονο αν τους συγχωνεψω με την ταινια θα γινεται ε?

 

Ναι πρέπει να είναι ένα αρχείο για να δεις υπότιτλους. Δυστυχώς δεν διαβάζει .srt αρχεία το PS3.

 

Υ.Γ. Το install other OS δεν είναι παράνομο, ούτε έχει κάποια μορφή hacking. Δεν βρίσκω άλλον λόγο για τον οποίο να διαγράφηκαν τα σχετικά post's.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να είναι ένα αρχείο για να δεις υπότιτλους. Δυστυχώς δεν διαβάζει .srt αρχεία το PS3.

 

Υ.Γ. Το install other OS δεν είναι παράνομο, ούτε έχει κάποια μορφή hacking. Δεν βρίσκω άλλον λόγο για τον οποίο να διαγράφηκαν τα σχετικά post's.

Του ειχα δωσει την απαντηση...:O...τελως παντων...

Ε ναι το install other OS ειναι του PS!Γιατι διαγραφτηκαν;:mad::confused:

Εσυ το εχεις κανει;(install other OS)

Link to comment
Share on other sites

VidZone από σήμερα στο PS3 μας!

 

http://www.youtube.com/watch?v=Eh_lrzLaZ1I

 

Sony has confirmed that VidZone will go live on June 11, 2009 for PS3 users.

 

The free service gives you access to thousands of streaming music videos on demand, just in case you didn't know.

 

Users can expect 10,000 videos right off the bat to download off PSN, with more to come.

 

Press Release: Turn your PLAYSTATION 3 into a music video jukebox on June 11th - with three solid weeks' worth of videos from day one!

 

London, 10th June 2009: VidZone, the revolutionary on-demand music video service for PLAYSTATION 3 from Sony Computer Entertainment Europe, is confirmed to go live on Thursday 11th June. VidZone is a brand new, free service that gives you the freedom to view thousands of music videos on demand by streaming them directly to your PS3 and onto your TV screen - complete with Surround Sound.

 

It's launching with a bang and it's packed with a huge library of over 10,000 videos. What does that mean? It means that if you put them all into a single playlist and watched it for 24 hours a day, seven days a week - it would take you three solid weeks to watch it all. And there's much, much more on the way.

 

VidZone is completely free and extremely easy to use. Just download the free VidZone application from PlayStationStore, find it under the 'music' icon on your PS3's XrossMediaBar menu and you're away. You don't have to watch somebody else's choice of music - you're in complete control here. Select single videos to watch on their own - with the option of rewinding and fast-forwarding - or create your own library of streaming music and make custom playlists for every occasion.

 

Whether you want a playlist for a living-room workout or a house party - or whether you just want to check out your favourite musician's dance moves or guitar fretwork - VidZone gives you all the options and puts you in complete control. You can even create a playlist via PSP (PlayStationPortable) and have it waiting for you on PS3 when you get home.

 

With major music labels on board as well as thousands of independents, you can count on getting the latest videos from the biggest names - including regular exclusives and world premieres. A first glance at a sample VidZone playlist reveals videos from artists including Pussycat Dolls, Britney Spears, Fatboy Slim, Black Eyed Peas, Glasvegas, Dizzee Rascal, P!nk, Noisettes, Ne-Yo, Armand van Helden, Tori Amos and Akon, among others - but that's just a few. With 10,000 videos on there and more to come, you'll find what you're into.

 

Set to transform the music video experience, VidZone joins Blu-ray movies, music, digital TV, games and Internet one more reason to make PS3 the centre of your home entertainment experience. Download VidZone from PlayStationStore on June 11th and put yourself in control. Find out more at http://www.vidzoneps3.com.

 

Πηγή.

 

Δυστυχώς δεν είναι διαθέσιμη για εμάς αυτή η υπηρεσία αλλά, off the record, το μελετάει το θέμα η Sony. Άντε να δούμε!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Και "για εμάς" υπαρχει το VidZone με κολπο όμως :whistle::whistle::whistle:
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...